Yugozapadna Treta liga 2017/18

| Results grid | Qualifications |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
        | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |

                           Current matches:

23 September 2017, Saturday, 17:00 EEST / Round 7:
Pirin (Gotse Delchev) - Botev 1937 (Ihtiman)              3:1 (0:0) 
Septemvri (Simitli) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      2:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - CSKA 1948 (Sofia)                 2:2 (1:1) 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Svoboda 2011 (Peshtera)    1:0 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                     3:2 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)         2:2 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     5:0 
Minyor (Pernik) - Germaneya (Sapareva banya)              2:0 
Chavdar (Etropole) - Pirin 1941 (Razlog)                  0:4 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Hebar 1918 (Pazardzhik)             7    6   0   1   13:2    18    
-------------------------------------------------------------------
 2. CSKA 1948 (Sofia)                   7    5   2   0   19:6    17 [+]
 3. Vihren 1925 (Sandanski)             7    5   1   1   19:7    16    
 4. Septemvri (Simitli)                 7    5   0   2   16:6    15    
 5. Bansko (Bansko)                     7    5   0   2   12:7    15 [-]
 6. Minyor (Pernik)                     7    4   1   2    8:5    13    
 7. Slivnishki geroy (Slivnitsa)        7    4   0   3    8:8    12    
 8. Belasitsa (Petrich)                 7    3   2   2    8:10   11    
 9. Svoboda 2011 (Peshtera)             7    3   1   3    8:9    10    
10. Chavdar (Etropole)                  7    3   1   3   11:13   10    
11. Pirin 1941 (Razlog)                 7    2   2   3    7:5     8    
12. Pirin (Gotse Delchev)               7    2   2   3    8:14    8    
13. Rilski sportist 2011 (Samokov)      7    2   1   4   10:12    7    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
14. Marek 1915 (Dupnitsa)               7    1   3   3   11:12    6    
15. Balkan 1929 (Botevgrad)             7    1   3   3   10:14    6    
16. OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         7    1   1   5   10:20    4 [+]
-------------------------------------------------------------------
17. Germaneya (Sapareva banya)          7    0   1   6    4:17    1    
18. Botev 1937 (Ihtiman)                7    0   1   6    5:20    1    

Notes
  - Belasitsa (Petrich) plays its home games in Kolarovo.
  - Minyor (Pernik) plays its home games at the "Minyor" st. in Pernik.
  - OFK Elin Pelin (Elin Pelin) plays its home games at the "Levski" st. in grad Elin Pelin.
  - CSKA 1948 (Sofia) plays its home games in kv.Dragalevtsi, Sofia.

                           Round 1

12 August 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Botev 1937 (Ihtiman)            1:1 (0:0) 
  [1:0 Kostadin Harizanov 75', 1:1 Borislav Trendafilov 89']
  [sent off: Ventsislav Dimitrov (S) 82'], 300 spectators
CSKA 1948 (Sofia) - Belasitsa (Petrich)                   1:1 (0:1) 
  [0:1 Lyubomir Tanev 3', 1:1 Nikolay Hadzhinikolov 60'], 200 spectators
Rilski sportist 2011 (Sam) - Vihren 1925 (Sandanski)      2:1 (1:1) 
  [1:0 Petko Petkov 25', 1:1 Aleksandar Yakimov 42', 2:1 Bogoslav Todorov 66'], 380 spectators
Pirin (Gotse Delchev) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)       3:1 (2:1) 
  [1:0 Zhivko Grozdanov 7', 2:0 Viktor Shishkov 20', 2:1 Ilia Rusinov 45'+1',
   3:1 Viktor Shishkov 66'], 120 spectators
Septemvri (Simitli) - Germaneya (Sapareva banya)          4:0 (2:0) 
  [2:0 Smail Kreboliev 7',22'; 3:0 Daniel Gogov 57', 4:0 Borislav Hazurov 90'+3'], 100 spectators
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin 1941 (Razlog)               1:1 (0:1) 
  [0:1 Bozhidar Bozhilov 13', 1:1 Robertin Atanasov 90'+3'], 200 spectators
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Chavdar (Etropole)         0:1 (0:0) 
  [0:1 Ivan Mishev 81'], 100 spectators
Bansko (Bansko) - Minyor (Pernik)                         0:1 (0:1) 
  [0:1 Denis Nikolov 38']
  [sent off: Borislav Sandev (B) 6', Denis Nikolov (M) 62', Vladimir Gogov (M) 79'], 200 spectators
13 August 2017, Sunday, 18:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik)         0:2 (0:1) 
  [0:1 Angel Lachov 44', 0:2 Georgi Petrov Georgiev 89'], 200 spectators

                           Round 2

19 August 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            0:2 (0:1) 
  [0:1 Teodor Stefanov 25', 0:2 Atanas Velev 56'], 300 spectators
Minyor (Pernik) - Balkan 1929 (Botevgrad)                 2:1 (1:0) 
  [1:0 Denis Nikolov 41', 1:1 Ivaylo Tsvetanov 52', 2:1 Iliyan Iliev 90'+2'-pen]
  [sent off: Stoyan Georgiev (B) 90'+4'], 200 spectators
Chavdar (Etropole) - Bansko (Bansko)                      0:2 (0:1) 
  [0:1 Lyubomir Vitanov 37', 0:2 Georgi Fikiyn 74'], 200 spectators
Pirin 1941 (Razlog) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)        0:1 (0:0) 
  [0:1 Krasimir Georgiev 86'-pen]
  [sent off: Adriyan Bachovski (P) 86'], 200 spectators
Germaneya (Sapareva banya) - Marek 1915 (Dupnitsa)        1:4 (0:4) 
  [0:1 Dimitar Vladimirov 2', 0:2 Viktor Anastasov 6', 0:3 Enyo Krastovchev 17'-pen,
   0:4 Dzhordzh Nikolov 39', 1:4 Petar Yankulski 86'], 600 spectators
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Septemvri (Simitli)         1:2 (0:2) 
  [0:2 Borislav Hazurov 3'-pen,41'; 1:2 Georgi Todorov 67'-pen], 200 spectators
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Gotse Delchev)           5:0 (2:0) 
  [2:0 Ventsislav Stoyanov 3',12'; 3:0 Daniel Pehlivanov 86', 5:0 Petar Dambov 87',90'+1'], 250 spectators
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      2:1 (0:0) 
  [1:0 Asparuh Shamkalov 53', 2:0 Martin Taushanov 56', 2:1 Petko Petkov 70'], 100 spectators
Svoboda 2011 (Peshtera) - CSKA 1948 (Sofia)               1:3 (0:1) 
  [0:3 Andon Gushterov 19',47',80'; 1:3 Yavor Vandev 83'], 600 spectators

                           Round 3

26 August 2017, Saturday, 18:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Botev 1937 (Ihtiman)                  5:0 (3:0) 
  [1:0 Andon Gushterov 7', 2:0 Tomislav Pavlov 9', 3:0 Andon Gushterov 38',
   5:0 Spas Spasov 58',72'], 320 spectators
Rilski sportist 2011 (Sam) - Svoboda 2011 (Peshtera)      1:2 (0:1) 
  [0:1 Yavor Vandev 42', 1:1 Kolyo Chahov 67', 1:2 Yavor Vandev 90'+2'], 200 spectators
Pirin (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)               1:1 (0:0) 
  [0:1 Vladimir Kabranov 51', 1:1 Viktor Shishkov 64'], 400 spectators
Septemvri (Simitli) - Vihren 1925 (Sandanski)             1:2 (0:1) 
  [0:1 Ventsislav Stoyanov 31', 1:1 Daniel Gogov 58', 1:2 Daniel Pehlivanov 90'+2']
  [sent off: Asen Topuzov (S) 44', Ivaylo V.Ivanov (S) 45', Ventsislav Stoyanov (V) 45'], 200 spectators
Marek 1915 (Dupnitsa) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)       2:2 (2:0) 
  [1:0 Viktor Apostolov 12', 2:0 Emil Stoyanov 36', 2:1 Angel Yankov 56',
   2:2 Atanas Georgiev 72'], 250 spectators
Slivn.geroy (Slivnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)      1:0 (1:0) 
  [1:0 Krasimir Georgiev 27'], 70 spectators
Bansko (Bansko) - Pirin 1941 (Razlog)                     1:0 (0:0) 
  [1:0 Lyubomir Vitanov 68'], 250 spectators
Balkan 1929 (Botevgrad) - Chavdar (Etropole)              4:3 (3:2) 
  [0:1 Viktor Penchev 4', 1:1 Ivaylo Tsvetanov 9', 2:1 Denis Martinov 29',
   2:2 Mihail Mihaylov 33', 4:2 Denis Martinov 36',76'; 4:3 Ivan Mishev 83'], 200 spectators
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Minyor (Pernik)                 1:0 (0:0) * 
  [1:0 Atanas Velev 70']
  [sent off: Lyubomir Hristov (M) 37', Tsvetan Pavlov (H) 90'+3'], 2 000 spectators
* - due to a fight between fans of both teams on the stands, which caused
    the game to be temporarily stopped, both teams are punished with
    playing 1 home game at a neutral venue, which is then changed to
    playing 1 home game behind closed doors.

                           Round 4

2 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Minyor (Pernik)                    1:2 (1:0) 
  [1:0 Miroslav Ivanov 26'-pen, 1:1 Kristiyan Kovachev 52', 1:2 Valentin Lazarov 65'], 200 spectators
Chavdar (Etropole) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              2:1 (2:1) 
  [2:0 Ivan Mishev 15',23'; 2:1 Georgi P.Georgiev 45'+1'], 550 spectators
Pirin 1941 (Razlog) - Balkan 1929 (Botevgrad)             1:1 (0:0) 
  [0:1 Ivaylo Boyadzhiev 83', 1:1 Boris Kondev 90'+1'], 450 spectators
Germaneya (Sapareva banya) - Bansko (Bansko)              1:3 (0:1) 
  [0:2 Iliyan Chavdarov 41',61'; 1:2 Georgi Mladenov 72', 1:3 Iliyan Chavdarov 74'], 200 spectators
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Slivn.geroy (Slivnitsa)     3:5 (2:3) 
  [0:1 Dimitar Maymunkov 16', 1:1 Ivan Zaykov 20', 1:2 Yordan Popov 29',
   2:2 Ivan M.Ivanov 38', 2:3 Nicho Nichev 39', 3:3 Georgi Todorov 51',
   3:4 Georgi Valeriev 62', 3:5 Kostadin Kaftanov 75']
  [sent off: Slavomir Sabkov (Sg) 78', Yordan Popov (Sg) 90'+2'], 300 spectators
Vihren 1925 (Sandanski) - Marek 1915 (Dupnitsa)           4:2 (3:1) 
  [3:0 Daniel Pehlivanov 11',13',18'; 3:1 Robertin Atanasov 39', 4:1 Ivaylo Samardzhiev 49',
   4:2 Robertin Atanasov 56']
  [sent off: Daniel Georgiev (M) 59'], 200 spectators
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                 0:4 (0:2) * 
  [0:1 Daniel Gogov 2', 0:3 Borislav Hazurov 41'-pen,50'; 0:4 Ibrahim Alim 68']
  [sent off: Lyubomir Graminov (B) 53'], 200 spectators
* - due to incidents during the game Belasitsa is banned with playing 1
    home game at a neutral venue, a penalty substituted with playing 1
    home game behind closed doors.
Svoboda 2011 (Peshtera) - Pirin (Gotse Delchev)           2:0 (1:0) 
  [1:0 Dimitar Toshkin 5', 2:0 Nikola Grozdanov 63'], 150 spectators
CSKA 1948 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Samokov)        3:2 (1:2) 
  [0:1 Petko Petkov 19', 1:1 Tomislav Pavlov 25', 1:2 Petko Petkov 35',
   2:2 Kaloyan Bonev 60', 3:2 Yoan Marinov 79'], 200 spectators

                           Round 5

9 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Botev 1937 (Ihtiman)     3:1 
Pirin (Gotse Delchev) - CSKA 1948 (Sofia)                 0:3 (0:3) 
Septemvri (Simitli) - Svoboda 2011 (Peshtera)             3:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Belasitsa (Petrich)               0:1 (0:0) 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Vihren 1925 (Sandanski)    0:3 
Bansko (Bansko) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)             3:1 (1:0) 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Germaneya (Sapareva banya)      2:2 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin 1941 (Razlog)             1:0 (0:0) 
Minyor (Pernik) - Chavdar (Etropole)                      1:1 

                           Round 6

16 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Chavdar (Etropole)                 1:4 
Pirin 1941 (Razlog) - Minyor (Pernik)                     1:0 
Germaneya (Sapareva banya) - Hebar 1918 (Pazardzhik)      0:1 (0:1) 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Balkan 1929 (Botevgrad)     2:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Bansko (Bansko)                 2:0 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)        1:0 * 
* - behind closed doors.
Svoboda 2011 (Peshtera) - Marek 1915 (Dupnitsa)           1:0 
CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Simitli)                   2:0 (0:0) 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pirin (Gotse Delchev)    1:1 (0:0) 

                           Round 7

23 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Botev 1937 (Ihtiman)              3:1 (0:0) 
Septemvri (Simitli) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      2:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - CSKA 1948 (Sofia)                 2:2 (1:1) 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Svoboda 2011 (Peshtera)    1:0 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                     3:2 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)         2:2 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)     5:0 
Minyor (Pernik) - Germaneya (Sapareva banya)              2:0 
Chavdar (Etropole) - Pirin 1941 (Razlog)                  0:4 

                           Round 8

27 September 2017, Wednesday, 17:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirin 1941 (Razlog)                 - 
Germaneya (Sapareva banya) - Chavdar (Etropole)            - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Minyor (Pernik)              - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Hebar 1918 (Pazardzhik)          - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Balkan 1929 (Botevgrad)              - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Bansko (Bansko)                  - 
CSKA 1948 (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)           - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Marek 1915 (Dupnitsa)     - 
Pirin (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)                - 

                           Round 9

30 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Botev 1937 (Ihtiman)                 - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Gotse Delchev)              - 
Slivn.geroy (Slivnitsa) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Bansko (Bansko) - CSKA 1948 (Sofia)                        - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Belasitsa (Petrich)              - 
Minyor (Pernik) - Vihren 1925 (Sandanski)                  - 
Chavdar (Etropole) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)           - 
Pirin 1941 (Razlog) - Germaneya (Sapareva banya)           - 

                           Round 10

8 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Germaneya (Sapareva banya)          - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Pirin 1941 (Razlog)          - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Chavdar (Etropole)               - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Minyor (Pernik)                      - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Hebar 1918 (Pazardzhik)          - 
CSKA 1948 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)                - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Bansko (Bansko)           - 
Pirin (Gotse Delchev) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       - 
Septemvri (Simitli) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 

                           Round 11

14 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev 1937 (Ihtiman)               - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Septemvri (Simitli)         - 
Bansko (Bansko) - Pirin (Gotse Delchev)                    - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - CSKA 1948 (Sofia)                - 
Minyor (Pernik) - Svoboda 2011 (Peshtera)                  - 
Chavdar (Etropole) - Belasitsa (Petrich)                   - 
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Germaneya (Sapareva banya) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)   - 

                           Round 12

21 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)         - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Chavdar (Etropole)               - 
CSKA 1948 (Sofia) - Minyor (Pernik)                        - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Hebar 1918 (Pazardzhik)       - 
Pirin (Gotse Delchev) - Balkan 1929 (Botevgrad)            - 
Septemvri (Simitli) - Bansko (Bansko)                      - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       - 

                           Round 13

28 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Botev 1937 (Ihtiman)        - 
Bansko (Bansko) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Septemvri (Simitli)              - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin (Gotse Delchev)            - 
Minyor (Pernik) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Chavdar (Etropole) - CSKA 1948 (Sofia)                     - 
Pirin 1941 (Razlog) - Svoboda 2011 (Peshtera)              - 
Germaneya (Sapareva banya) - Belasitsa (Petrich)           - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Vihren 1925 (Sandanski)      - 

                           Round 14

4 November 2017, Saturday, 14:00 EET:
Botev 1937 (Ihtiman) - Vihren 1925 (Sandanski)             - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)          - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Pirin 1941 (Razlog)                    - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Chavdar (Etropole)        - 
Pirin (Gotse Delchev) - Minyor (Pernik)                    - 
Septemvri (Simitli) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Balkan 1929 (Botevgrad)            - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Bansko (Bansko)             - 

                           Round 15

11 November 2017, Saturday, 14:00 EET:
Bansko (Bansko) - Botev 1937 (Ihtiman)                     - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Marek 1915 (Dupnitsa)            - 
Minyor (Pernik) - Septemvri (Simitli)                      - 
Chavdar (Etropole) - Pirin (Gotse Delchev)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Rilski sportist 2011 (Samokov)       - 
Germaneya (Sapareva banya) - CSKA 1948 (Sofia)             - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Svoboda 2011 (Peshtera)      - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Belasitsa (Petrich)              - 

                           Round 16

18 November 2017, Saturday, 14:00 EET:
Botev 1937 (Ihtiman) - Belasitsa (Petrich)                 - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Vihren 1925 (Sandanski)          - 
CSKA 1948 (Sofia) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)            - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Germaneya (Sapareva banya)    - 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)                - 
Septemvri (Simitli) - Chavdar (Etropole)                   - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Minyor (Pernik)                    - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)     - 
Bansko (Bansko) - Balkan 1929 (Botevgrad)                  - 

                           Round 17

25 November 2017, Saturday, 14:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Bansko (Bansko)                  - 
Minyor (Pernik) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)             - 
Chavdar (Etropole) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Septemvri (Simitli)                  - 
Germaneya (Sapareva banya) - Pirin (Gotse Delchev)         - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Rilski sportist 2011 (Sam)   - 
Vihren 1925 (Sandanski) - CSKA 1948 (Sofia)                - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Svoboda 2011 (Peshtera)              - 

                           Round 18

24 February 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Svoboda 2011 (Peshtera)             - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - CSKA 1948 (Sofia)                    - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Pirin (Gotse Delchev)        - 
Germaneya (Sapareva banya) - Septemvri (Simitli)           - 
Pirin 1941 (Razlog) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 
Chavdar (Etropole) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)          - 
Minyor (Pernik) - Bansko (Bansko)                          - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Balkan 1929 (Botevgrad)          - 

                           Round 19

3 March 2018, Saturday:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Minyor (Pernik)                  - 
Bansko (Bansko) - Chavdar (Etropole)                       - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pirin 1941 (Razlog)         - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)         - 
Septemvri (Simitli) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)          - 
Pirin (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Belasitsa (Petrich)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Svoboda 2011 (Peshtera)                - 

                           Round 20

10 March 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - CSKA 1948 (Sofia)                   - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)                - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Simitli)              - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Marek 1915 (Dupnitsa)        - 
Germaneya (Sapareva banya) - Slivn.geroy (Slivnitsa)       - 
Pirin 1941 (Razlog) - Bansko (Bansko)                      - 
Chavdar (Etropole) - Balkan 1929 (Botevgrad)               - 
Minyor (Pernik) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  - 

                           Round 21

17 March 2018, Saturday:
Minyor (Pernik) - Botev 1937 (Ihtiman)                     - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Chavdar (Etropole)               - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)              - 
Bansko (Bansko) - Germaneya (Sapareva banya)               - 
Slivn.geroy (Slivnitsa) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 
Septemvri (Simitli) - Belasitsa (Petrich)                  - 
Pirin (Gotse Delchev) - Svoboda 2011 (Peshtera)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - CSKA 1948 (Sofia)         - 

                           Round 22

24 March 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      - 
CSKA 1948 (Sofia) - Pirin (Gotse Delchev)                  - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Septemvri (Simitli)              - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Bansko (Bansko)              - 
Germaneya (Sapareva banya) - Balkan 1929 (Botevgrad)       - 
Pirin 1941 (Razlog) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 
Chavdar (Etropole) - Minyor (Pernik)                       - 

                           Round 23

31 March 2018, Saturday:
Chavdar (Etropole) - Botev 1937 (Ihtiman)                  - 
Minyor (Pernik) - Pirin 1941 (Razlog)                      - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      - 
Bansko (Bansko) - Vihren 1925 (Sandanski)                  - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Belasitsa (Petrich)         - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Svoboda 2011 (Peshtera)            - 
Septemvri (Simitli) - CSKA 1948 (Sofia)                    - 
Pirin (Gotse Delchev) - Rilski sportist 2011 (Samokov)     - 

                           Round 24

4 April 2018, Wednesday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirin (Gotse Delchev)               - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Septemvri (Simitli)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                  - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Bansko (Bansko)                      - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Balkan 1929 (Botevgrad)          - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Hebar 1918 (Pazardzhik)      - 
Germaneya (Sapareva banya) - Minyor (Pernik)               - 
Pirin 1941 (Razlog) - Chavdar (Etropole)                   - 

                           Round 25

7 April 2018, Saturday:
Pirin 1941 (Razlog) - Botev 1937 (Ihtiman)                 - 
Chavdar (Etropole) - Germaneya (Sapareva banya)            - 
Minyor (Pernik) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)              - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Vihren 1925 (Sandanski)          - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Belasitsa (Petrich)              - 
Bansko (Bansko) - Svoboda 2011 (Peshtera)                  - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - CSKA 1948 (Sofia)           - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Rilski sportist 2011 (Samokov)     - 
Septemvri (Simitli) - Pirin (Gotse Delchev)                - 

                           Round 26

14 April 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Septemvri (Simitli)                 - 
Pirin (Gotse Delchev) - Marek 1915 (Dupnitsa)              - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Slivn.geroy (Slivnitsa)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Bansko (Bansko)                        - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Balkan 1929 (Botevgrad)          - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Minyor (Pernik)                  - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Chavdar (Etropole)           - 
Germaneya (Sapareva banya) - Pirin 1941 (Razlog)           - 

                           Round 27

21 April 2018, Saturday:
Germaneya (Sapareva banya) - Botev 1937 (Ihtiman)          - 
Pirin 1941 (Razlog) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)          - 
Chavdar (Etropole) - Vihren 1925 (Sandanski)               - 
Minyor (Pernik) - Belasitsa (Petrich)                      - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - CSKA 1948 (Sofia)                - 
Bansko (Bansko) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pirin (Gotse Delchev)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Septemvri (Simitli)                - 

                           Round 28

28 April 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Marek 1915 (Dupnitsa)               - 
Septemvri (Simitli) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)         - 
Pirin (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                    - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Balkan 1929 (Botevgrad)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Minyor (Pernik)                  - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Chavdar (Etropole)                   - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)              - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Germaneya (Sapareva banya)   - 

                           Round 29

5 May 2018, Saturday:
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Botev 1937 (Ihtiman)         - 
Germaneya (Sapareva banya) - Vihren 1925 (Sandanski)       - 
Pirin 1941 (Razlog) - Belasitsa (Petrich)                  - 
Chavdar (Etropole) - Svoboda 2011 (Peshtera)               - 
Minyor (Pernik) - CSKA 1948 (Sofia)                        - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)            - 
Bansko (Bansko) - Septemvri (Simitli)                      - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Marek 1915 (Dupnitsa)       - 

                           Round 30

12 May 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)        - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Bansko (Bansko)                    - 
Septemvri (Simitli) - Balkan 1929 (Botevgrad)              - 
Pirin (Gotse Delchev) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Minyor (Pernik)           - 
CSKA 1948 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                     - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Pirin 1941 (Razlog)              - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Germaneya (Sapareva banya)           - 
Vihren 1925 (Sandanski) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      - 

                           Round 31

16 May 2018, Wednesday:
Vihren 1925 (Sandanski) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - Belasitsa (Petrich)          - 
Germaneya (Sapareva banya) - Svoboda 2011 (Peshtera)       - 
Pirin 1941 (Razlog) - CSKA 1948 (Sofia)                    - 
Chavdar (Etropole) - Rilski sportist 2011 (Samokov)        - 
Minyor (Pernik) - Pirin (Gotse Delchev)                    - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Simitli)              - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)            - 
Bansko (Bansko) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)             - 

                           Round 32

19 May 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Bansko (Bansko)                     - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Balkan 1929 (Botevgrad)     - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 
Septemvri (Simitli) - Minyor (Pernik)                      - 
Pirin (Gotse Delchev) - Chavdar (Etropole)                 - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pirin 1941 (Razlog)       - 
CSKA 1948 (Sofia) - Germaneya (Sapareva banya)             - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)      - 
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 

                           Round 33

26 May 2018, Saturday:
in Kolarovo:
Belasitsa (Petrich) - Botev 1937 (Ihtiman)                 - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 
OFK Elin Pelin (Elin Pelin) - CSKA 1948 (Sofia)            - 
Germaneya (Sapareva banya) - Rilski sportist 2011 (Sam)    - 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Gotse Delchev)                - 
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Simitli)                   - 
Minyor (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Bansko (Bansko)                  - 

                           Round 34

2 June 2018, Saturday:
Botev 1937 (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)             - 
Bansko (Bansko) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Minyor (Pernik)             - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Chavdar (Etropole)                 - 
Septemvri (Simitli) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Pirin (Gotse Delchev) - Germaneya (Sapareva banya)         - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - OFK Elin Pelin (Elin Pelin)   - 
CSKA 1948 (Sofia) - Vihren 1925 (Sandanski)                - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Belasitsa (Petrich)              - 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Hebar 1918 (Pazardzhik) XXX -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- -:- -:- -:- 5:0 -:- -:- 2. CSKA 1948 (Sofia) -:- XXX -:- 2:0 -:- -:- -:- 1:1 -:- -:- -:- -:- 3:2 -:- -:- -:- -:- 5:0 3. Vihren 1925 (Sandanski) -:- -:- XXX -:- 2:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 5:0 -:- 4:2 -:- -:- -:- -:- 4. Septemvri (Simitli) -:- -:- 1:2 XXX -:- -:- -:- -:- 3:1 -:- -:- -:- 2:0 -:- -:- -:- 4:0 -:- 5. Bansko (Bansko) -:- -:- -:- -:- XXX 0:1 -:- 3:2 -:- -:- 1:0 -:- -:- -:- -:- 3:1 -:- -:- 6. Minyor (Pernik) -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 1:1 -:- -:- -:- -:- 2:1 -:- 2:0 -:- 7. Slivnishki geroy (Slivnitsa) -:- -:- 0:3 -:- -:- -:- XXX -:- 1:0 0:1 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- 8. Belasitsa (Petrich) -:- -:- -:- 0:4 -:- -:- 1:0 XXX -:- -:- -:- -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- -:- 9. Svoboda 2011 (Peshtera) -:- 1:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- 2:0 -:- 1:0 -:- -:- -:- 1:1 10. Chavdar (Etropole) 2:1 -:- -:- -:- 0:2 -:- -:- -:- -:- XXX 0:4 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 11. Pirin 1941 (Razlog) -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 0:1 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 1:1 -:- -:- -:- 12. Pirin (Gotse Delchev) -:- 0:3 -:- -:- -:- -:- -:- 1:1 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 3:1 -:- 3:1 13. Rilski sportist 2011 (Samokov) -:- -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- -:- 1:2 -:- -:- 1:1 XXX -:- -:- -:- -:- 3:1 14. Marek 1915 (Dupnitsa) -:- 2:2 -:- -:- -:- -:- -:- 0:1 -:- -:- 1:1 -:- -:- XXX -:- 2:2 -:- -:- 15. Balkan 1929 (Botevgrad) 0:2 -:- 2:2 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 4:3 -:- -:- -:- -:- XXX -:- 2:2 -:- 16. OFK Elin Pelin (Elin Pelin) -:- -:- -:- 1:2 -:- -:- 3:5 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:0 XXX -:- -:- 17. Germaneya (Sapareva banya) 0:1 -:- -:- -:- 1:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:4 -:- -:- XXX -:- 18. Botev 1937 (Ihtiman) 0:2 -:- -:- -:- -:- 1:2 -:- -:- -:- 1:4 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top