« Yugozapadna Treta liga 2018/19

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
        | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |

                           Current matches:

22 September 2018, Saturday, 17:00 EEST / Round 8:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Belasitsa (Petrich)              - 
Sportist 2009 (Svoge) - Pirin 1941 (Razlog)                - 
Minyor (Pernik) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Germaneya (Sapareva banya) - Marek 1915 (Dupnitsa)         - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Vihren 1925 (Sandanski)     - 
Septemvri (Simitli) - Oborishte (Panagyurishte)            - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Velbazhd (Kyustendil)            - 
Bansko (Bansko) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                  - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Chavdar (Etropole)                  - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Hebar 1918 (Pazardzhik)             7    6   1   0   15:3    19    
-------------------------------------------------------------------
 2. Pirin 1941 (Razlog)                 7    5   1   1   14:3    16    
 3. Slivnishki geroy (Slivnitsa)        7    4   2   1   12:5    14     [0 1 0  1:1  1, 1 away goal]
 4. Oborishte (Panagyurishte)           7    4   2   1   13:7    14 [-] [0 1 0  1:1  1, 0 away goals]
 5. Germaneya (Sapareva banya)          7    4   1   2    9:11   13    
 6. Bansko (Bansko)                     7    4   0   3   13:7    12    
 7. Vihren 1925 (Sandanski)             7    4   0   3    8:9    12    
 8. Rilski sportist 2011 (Samokov)      7    3   2   2    6:8    11    
 9. Balkan 1929 (Botevgrad)             7    3   1   3    9:10   10     [1 0 0  2:0  3]
10. Septemvri (Simitli)                 7    3   1   3    5:7    10     [0 0 1  0:2  0]
11. Minyor (Pernik)                     7    2   2   3   11:10    8    
12. Belasitsa (Petrich)                 7    2   2   3    8:7     8    
13. Marek 1915 (Dupnitsa)               7    2   1   4    8:8     7    
14. Chavdar (Etropole)                  7    2   0   5   13:13    6    
15. Botev 1937 (Ihtiman)                7    2   0   5    7:13    6    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
16. Nadezhda (Dobroslavtsi)             7    1   2   4    7:17    5 [+] [0 1 0  3:3  1, 3 away goals]
-------------------------------------------------------------------
17. Sportist 2009 (Svoge)               7    1   2   4    7:12    5 [+] [0 1 0  3:3  1, 0 away goals]
18. Velbazhd (Kyustendil)               7    0   2   5    2:17    2 [+]

Notes
  - Belasitsa (Petrich) plays its home games in Parvomay.
  - Velbazhd (Kyustendil) plays its home games at the "Osogovo" st. in Kyustendil.
  - Minyor (Pernik) plays its home games at the "Minyor" st. in Pernik.
  - Nadezhda (Dobroslavtsi) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia.
  - Hebar 1918 (Pazardzhik) plays its home games at the "Georgi Benkovski" in Pazardzhik.

                           Round 1

11 August 2018, Saturday, 18:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Balkan 1929 (Botevgrad)             0:2 (0:0) 
  [0:1 Ivaylo Tsvetanov 65', 0:2 Tsvetelin Tsakovski 90'+3']
  [sent off: Simon Nikolov (B) 70'], 100 spectators
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)    1:1 (0:1) 
  [0:1 Marian Hadzhiev 7', 1:1 Ruslan Ivanov 56'], 300 spectators
Bansko (Bansko) - Germaneya (Sapareva banya)              1:2 (1:0) 
  [1:0 Hristo Spasov 45'+2', 1:1 Laki Otofe 55', 1:2 Kristian Petrov 77'], 100 spectators
Botev 1937 (Ihtiman) - Minyor (Pernik)                    2:1 (0:0) 
  [0:1 Todor Chavorski 47', 1:1 Radoy Bozhilov 56', 2:1 Rosen Tanev 73'], 530 spectators
Chavdar (Etropole) - Sportist 2009 (Svoge)                3:1 (1:1) 
  [1:0 Nikolay Gr.Ivanov 20', 1:1 Lyubomir Tsenov 27', 3:1 Nikolay Gr.Ivanov 46',52'], 500 spectators
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Belasitsa (Petrich)             2:1 (0:1) Video
  [0:1 Vasil Tachev 35', 1:1 Yordan Kalekanov 70', 2:1 Krasimir Al.Georgiev 74'], 200 spectators
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin 1941 (Razlog)               0:5 (0:1) 
  [0:1 Krasimir Shapkarov 10'-pen, 0:4 Mario Dimitrov 60',66',76'; 0:5 Ivan Kirev 90'+1'], 300 spectators
Oborishte (Panagyurishte) - Rilski sportist 2011 (Sam)    4:1 (2:1) 
  [1:0 Stenislav M.Georgiev 9', 1:1 Kolyo Chahov 18', 2:1 Lachezar Georgiev 30',
   3:1 Lyubomir Gutsev 63', 4:1 Georgi Stefanov 88'], 300 spectators
Vihren 1925 (Sandanski) - Marek 1915 (Dupnitsa)           3:2 (1:2) 
  [1:0 Borislav Hazurov 9'-pen, 1:2 Rosen Yordanov 14',23'; 2:2 Aleksandar Yakimov 50',
   3:2 Dimitar Petkov 82'], 500 spectators

                           Round 2

18 August 2018, Saturday, 18:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)           1:3 (1:1) 
  [0:1 Daniel Y.Dimitrov 10', 1:1 Bozhidar Bozhilov 35', 1:2 Dimitar Vladimirov 75',
   1:3 Robertin Atanasov 90'+3'], 200 spectators
Rilski sportist 2011 (Sam) - Vihren 1925 (Sandanski)      1:0 (0:0) Video
  [1:0 Kostadin Adzhov 90'], 200 spectators
Pirin 1941 (Razlog) - Oborishte (Panagyurishte)           2:0 (0:0) 
  [2:0 Krasimir Shapkarov 68'-pen,89']
  [sent off: Lachezar Georgiev (O) 90'+1'], 200 spectators
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Velbazhd (Kyustendil)               3:0 (2:0) 
  [3:0 Blagoy Nakov 18',21',47'], 300 spectators
Sportist 2009 (Svoge) - Nadezhda (Dobroslavtsi)           3:3 (2:2) 
  [1:0 Stoyan Georgiev 21', 2:0 Kristiyan Nikolaev 27', 2:1 Kaloyan Bonev 40'-pen,
   2:2 Borislav Borisov 43', 2:3 Zahari Yankov 60', 3:3 Daniel Yordanov 81'], 200 spectators
Minyor (Pernik) - Chavdar (Etropole)                      3:1 (2:0) 
  [2:0 Todor Chavorski 19',27'; 3:0 Angel Granchov 69', 3:1 Nikolay Gr.Ivanov 79'], 500 spectators
Germaneya (Sapareva banya) - Botev 1937 (Ihtiman)         1:0 (1:0) 
  [1:0 Borislav Angelov 27'], 300 spectators
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Bansko (Bansko)            1:0 (1:0) 
  [1:0 Nikolay Marinov 43']
  [sent off: Georgi Kostov (B) 76', Daniel Gogov (B) 86'], 100 spectators
Septemvri (Simitli) - Hebar 1918 (Pazardzhik)             0:2 (0:0) 
  [0:1 Ruslan Ivanov 66'-pen, 0:2 Georgi Nedyalkov 71']
  [sent off: Petar Debarliev (GK) (H) 38'], 100 spectators

                           Round 3

22 August 2018, Wednesday, 18:00 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Balkan 1929 (Botevgrad)         3:1 (1:1) 
  [0:1 Kristiyan Krastev 34', 1:1 Ruslan Ivanov 43'-pen, 2:1 Tsvetelin Tonev 46',
   3:1 Ruslan Ivanov 60'-pen], 350 spectators
Bansko (Bansko) - Septemvri (Simitli)                     2:0 (1:0) 
  [2:0 Hristo Spasov 35',61'], 200 spectators
Botev 1937 (Ihtiman) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       2:1 (0:0) * 
  [1:0 Angel Lachov 64', 2:0 Georgi P.Georgiev 65', 2:1 Yordan Popov 69'], 200 spectators
* - Botev 1937 is banned with playing 1 home game at a neutral venue after
    a spectator from the hosts hits the coach of the away team.
Chavdar (Etropole) - Germaneya (Sapareva banya)           7:0 (2:0) 
  [1:0 Nikolay Gr.Ivanov 4', 2:0 Ivan Mishev 26', 3:0 Nikolay Botev 49',
   4:0 Simeon Veshev 54', 5:0 Kaloyan Todorov 74', 6:0 Ivan Mishev 84',
   7:0 Yordan Yovchev 88'], 200 spectators
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Minyor (Pernik)                 1:1 (0:0) Video
  [0:1 Todor Chavorski 56', 1:1 Kaloyan Bonev 57']
  [sent off: Aleksandar Manolov (M) 68'], 150 spectators
Velbazhd (Kyustendil) - Sportist 2009 (Svoge)             1:1 (0:0) 
  [0:1 Stoyan St.Georgiev 79', 1:1 Mihail Shildarov 81'], 120 spectators
Oborishte (Panagyurishte) - Belasitsa (Petrich)           1:0 (0:0) 
  [1:0 Georgi Stefanov 87']
  [sent off: Vancho Trajanov (O) 81'], 250 spectators
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)             1:3 (1:2) 
  [1:0 Dimitar Petkov 2', 1:1 Rodrigo Baroni 14', 1:2 Krasimir Shapkarov 16',
   1:3 Ivan Kirev 73'], 300 spectators
Marek 1915 (Dupnitsa) - Rilski sportist 2011 (Samokov)    0:1 (0:0) Video
  [0:1 Kostadin Adzhov 74'], 500 spectators

                           Round 4

25 August 2018, Saturday, 18:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilski sportist 2011 (Sam)      0:0 Video
  150 spectators
Pirin 1941 (Razlog) - Marek 1915 (Dupnitsa)               1:0 (0:0) 
  [1:0 Radoslav Lefterov 88'], 200 spectators
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)             2:0 (2:0) 
  [1:0 Vasil Tachev 3', 2:0 Zapro Dinev 15'], 700 spectators
Sportist 2009 (Svoge) - Oborishte (Panagyurishte)         postponed * 
* - postponed due to heavy rain.
Minyor (Pernik) - Velbazhd (Kyustendil)                   3:0 (1:0) 
  [1:0 Todor Chavorski 24', 2:0 Petar Tonchev 53', 3:0 Stoyan Kadifchin 65']
  [sent off: Vasil Krastev (V) 86', Iliyan Kolev (V) 90'+1'], 350 spectators
Germaneya (Sapareva banya) - Nadezhda (Dobroslavtsi)      3:0 (2:0) 
  [1:0 Yasen Georgiev 14', 2:0 Lucky Otofe 25', 3:0 Robert Petrov 75'], 180 spectators
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Chavdar (Etropole)         2:1 (2:0) 
  [2:0 Marian Hadzhiev 31',41'; 2:1 Nikolay Gr.Ivanov 76'], 150 spectators
Septemvri (Simitli) - Botev 1937 (Ihtiman)                1:0 (0:0) 
  [1:0 Kiril Georgiev 63'-pen], 100 spectators
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Bansko (Bansko)                 1:0 (1:0) 
  [1:0 Ruslan Ivanov 45'+3'-pen], 500 spectators
5 September 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Oborishte (Panagyurishte)         1:3 (0:2) 

                           Round 5

1 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Bansko (Bansko) - Balkan 1929 (Botevgrad)                 2:1 (1:1) 
in Dolna banya: *
Botev 1937 (Ihtiman) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            1:3 (1:1) 
* - at a neutral venue due to Botev 1937 serving a home match ban.
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Simitli)                  0:1 (0:0) Video
in kv.Obelya, Sofia:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)    0:3 
Velbazhd (Kyustendil) - Germaneya (Sapareva banya)        1:2 (1:1) 
Oborishte (Panagyurishte) - Minyor (Pernik)               3:1 (3:1) 
Vihren 1925 (Sandanski) - Sportist 2009 (Svoge)           1:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Belasitsa (Petrich)               2:0 (0:0) Video
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Pirin 1941 (Razlog)      0:2 (0:1) Video

                           Round 4 - postponed match

5 September 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Oborishte (Panagyurishte)         1:3 (0:2) 

                           Round 6

7 September 2018, Friday, 19:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Nadezhda (Dobroslavtsi)             3:1 
8 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)             2:1 Video
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      2:2 Video
Sportist 2009 (Svoge) - Marek 1915 (Dupnitsa)             1:0 
Minyor (Pernik) - Vihren 1925 (Sandanski)                 1:2 
Germaneya (Sapareva banya) - Oborishte (Panagyurishte)    1:1 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Velbazhd (Kyustendil)      3:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Chavdar (Etropole)              2:0 
Bansko (Bansko) - Botev 1937 (Ihtiman)                    4:1 

                           Round 7

15 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)            1:2 
Chavdar (Etropole) - Bansko (Bansko)                      1:4 (1:1) Video
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Hebar 1918 (Pazardzhik)         0:3 (0:1) 
Velbazhd (Kyustendil) - Septemvri (Simitli)               0:0 
Oborishte (Panagyurishte) - Slivn.geroy (Slivnitsa)       1:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Germaneya (Sapareva banya)      1:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Minyor (Pernik)                   1:1 (1:1) 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Sportist 2009 (Svoge)    1:0 (1:0) Video
Pirin 1941 (Razlog) - Belasitsa (Petrich)                 0:0 Video

                           Round 8

22 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Belasitsa (Petrich)              - 
Sportist 2009 (Svoge) - Pirin 1941 (Razlog)                - 
Minyor (Pernik) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Germaneya (Sapareva banya) - Marek 1915 (Dupnitsa)         - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Vihren 1925 (Sandanski)     - 
Septemvri (Simitli) - Oborishte (Panagyurishte)            - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Velbazhd (Kyustendil)            - 
Bansko (Bansko) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                  - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Chavdar (Etropole)                  - 

                           Round 9

29 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Balkan 1929 (Botevgrad)               - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Velbazhd (Kyustendil) - Bansko (Bansko)                    - 
Oborishte (Panagyurishte) - Hebar 1918 (Pazardzhik)        - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Simitli)              - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Germaneya (Sapareva banya)    - 
Pirin 1941 (Razlog) - Minyor (Pernik)                      - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Sportist 2009 (Svoge)                - 

                           Round 10

14 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Sportist 2009 (Svoge)            - 
Minyor (Pernik) - Belasitsa (Petrich)                      - 
Germaneya (Sapareva banya) - Pirin 1941 (Razlog)           - 
Slivn.geroy (Slivnitsa) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Septemvri (Simitli) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Vihren 1925 (Sandanski)          - 
Bansko (Bansko) - Oborishte (Panagyurishte)                - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Velbazhd (Kyustendil)               - 
Chavdar (Etropole) - Nadezhda (Dobroslavtsi)               - 

                           Round 11

20 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Balkan 1929 (Botevgrad)          - 
Velbazhd (Kyustendil) - Chavdar (Etropole)                 - 
Oborishte (Panagyurishte) - Botev 1937 (Ihtiman)           - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Bansko (Bansko)                  - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Septemvri (Simitli)       - 
Pirin 1941 (Razlog) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)         - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Germaneya (Sapareva banya)           - 
Sportist 2009 (Svoge) - Minyor (Pernik)                    - 

                           Round 12

24 October 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Minyor (Pernik)                  - 
Germaneya (Sapareva banya) - Sportist 2009 (Svoge)         - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Belasitsa (Petrich)         - 
Septemvri (Simitli) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Bansko (Bansko) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Vihren 1925 (Sandanski)             - 
Chavdar (Etropole) - Oborishte (Panagyurishte)             - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Velbazhd (Kyustendil)            - 

                           Round 13

27 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Balkan 1929 (Botevgrad)            - 
Oborishte (Panagyurishte) - Nadezhda (Dobroslavtsi)        - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Chavdar (Etropole)               - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev 1937 (Ihtiman)               - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Bansko (Bansko)           - 
Pirin 1941 (Razlog) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                  - 
Sportist 2009 (Svoge) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       - 
Minyor (Pernik) - Germaneya (Sapareva banya)               - 

                           Round 14

3 November 2018, Saturday, 14:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Minyor (Pernik)             - 
Septemvri (Simitli) - Sportist 2009 (Svoge)                - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Belasitsa (Petrich)              - 
Bansko (Bansko) - Pirin 1941 (Razlog)                      - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      - 
Chavdar (Etropole) - Marek 1915 (Dupnitsa)                 - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Vihren 1925 (Sandanski)          - 
Velbazhd (Kyustendil) - Oborishte (Panagyurishte)          - 

                           Round 15

10 November 2018, Saturday, 14:00 EET:
Oborishte (Panagyurishte) - Balkan 1929 (Botevgrad)        - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Velbazhd (Kyustendil)            - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Nadezhda (Dobroslavtsi)            - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Chavdar (Etropole)        - 
Pirin 1941 (Razlog) - Botev 1937 (Ihtiman)                 - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Bansko (Bansko)                      - 
Sportist 2009 (Svoge) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 
Minyor (Pernik) - Septemvri (Simitli)                      - 
Germaneya (Sapareva banya) - Slivn.geroy (Slivnitsa)       - 

                           Round 16

17 November 2018, Saturday, 14:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
Septemvri (Simitli) - Germaneya (Sapareva banya)           - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Minyor (Pernik)                  - 
Bansko (Bansko) - Sportist 2009 (Svoge)                    - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Belasitsa (Petrich)                 - 
Chavdar (Etropole) - Pirin 1941 (Razlog)                   - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Velbazhd (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)              - 
Oborishte (Panagyurishte) - Vihren 1925 (Sandanski)        - 

                           Round 17

24 November 2018, Saturday, 14:00 EET:
Vihren 1925 (Sandanski) - Balkan 1929 (Botevgrad)          - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Oborishte (Panagyurishte)          - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Velbazhd (Kyustendil)     - 
Pirin 1941 (Razlog) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Chavdar (Etropole)                   - 
Sportist 2009 (Svoge) - Botev 1937 (Ihtiman)               - 
Minyor (Pernik) - Bansko (Bansko)                          - 
Germaneya (Sapareva banya) - Hebar 1918 (Pazardzhik)       - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Septemvri (Simitli)         - 

                           Round 18

23 February 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Septemvri (Simitli)              - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik)     - 
Germaneya (Sapareva banya) - Bansko (Bansko)               - 
Minyor (Pernik) - Botev 1937 (Ihtiman)                     - 
Sportist 2009 (Svoge) - Chavdar (Etropole)                 - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              - 
Pirin 1941 (Razlog) - Velbazhd (Kyustendil)                - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Oborishte (Panagyurishte)     - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 

                           Round 19

2 March 2019, Saturday:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Balkan 1929 (Botevgrad)            - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Rilski sportist 2011 (Sam)       - 
Oborishte (Panagyurishte) - Pirin 1941 (Razlog)            - 
Velbazhd (Kyustendil) - Belasitsa (Petrich)                - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Sportist 2009 (Svoge)            - 
Chavdar (Etropole) - Minyor (Pernik)                       - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Germaneya (Sapareva banya)          - 
Bansko (Bansko) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)             - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Simitli)              - 

                           Round 20

9 March 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik)          - 
Septemvri (Simitli) - Bansko (Bansko)                      - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Botev 1937 (Ihtiman)        - 
Germaneya (Sapareva banya) - Chavdar (Etropole)            - 
Minyor (Pernik) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                  - 
Sportist 2009 (Svoge) - Velbazhd (Kyustendil)              - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Oborishte (Panagyurishte)            - 
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Marek 1915 (Dupnitsa)     - 

                           Round 21

16 March 2019, Saturday:
Rilski sportist 2011 (Sam) - Balkan 1929 (Botevgrad)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin 1941 (Razlog)                - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Belasitsa (Petrich)              - 
Oborishte (Panagyurishte) - Sportist 2009 (Svoge)          - 
Velbazhd (Kyustendil) - Minyor (Pernik)                    - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
Chavdar (Etropole) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)          - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Septemvri (Simitli)                 - 
Bansko (Bansko) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  - 

                           Round 22

20 March 2019, Wednesday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Bansko (Bansko)                  - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Septemvri (Simitli) - Chavdar (Etropole)                   - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Nadezhda (Dobroslavtsi)     - 
Germaneya (Sapareva banya) - Velbazhd (Kyustendil)         - 
Minyor (Pernik) - Oborishte (Panagyurishte)                - 
Sportist 2009 (Svoge) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 
Pirin 1941 (Razlog) - Rilski sportist 2011 (Samokov)       - 

                           Round 23

23 March 2019, Saturday:
Pirin 1941 (Razlog) - Balkan 1929 (Botevgrad)              - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Belasitsa (Petrich)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Sportist 2009 (Svoge)              - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Minyor (Pernik)                  - 
Oborishte (Panagyurishte) - Germaneya (Sapareva banya)     - 
Velbazhd (Kyustendil) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)       - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Septemvri (Simitli)              - 
Chavdar (Etropole) - Hebar 1918 (Pazardzhik)               - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Bansko (Bansko)                     - 

                           Round 24

30 March 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Bansko (Bansko) - Chavdar (Etropole)                       - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Nadezhda (Dobroslavtsi)          - 
Septemvri (Simitli) - Velbazhd (Kyustendil)                - 
Slivn.geroy (Slivnitsa) - Oborishte (Panagyurishte)        - 
Germaneya (Sapareva banya) - Vihren 1925 (Sandanski)       - 
Minyor (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)                    - 
Sportist 2009 (Svoge) - Rilski sportist 2011 (Samokov)     - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                  - 

                           Round 25

6 April 2019, Saturday:
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Balkan 1929 (Botevgrad)              - 
Pirin 1941 (Razlog) - Sportist 2009 (Svoge)                - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Minyor (Pernik)           - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)         - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)     - 
Oborishte (Panagyurishte) - Septemvri (Simitli)            - 
Velbazhd (Kyustendil) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Bansko (Bansko)                  - 
Chavdar (Etropole) - Botev 1937 (Ihtiman)                  - 

                           Round 26

10 April 2019, Wednesday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Chavdar (Etropole)               - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Nadezhda (Dobroslavtsi)             - 
Bansko (Bansko) - Velbazhd (Kyustendil)                    - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Oborishte (Panagyurishte)        - 
Septemvri (Simitli) - Vihren 1925 (Sandanski)              - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Marek 1915 (Dupnitsa)       - 
Germaneya (Sapareva banya) - Rilski sportist 2011 (Sam)    - 
Minyor (Pernik) - Pirin 1941 (Razlog)                      - 
Sportist 2009 (Svoge) - Belasitsa (Petrich)                - 

                           Round 27

13 April 2019, Saturday:
Sportist 2009 (Svoge) - Balkan 1929 (Botevgrad)            - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Minyor (Pernik)                      - 
Pirin 1941 (Razlog) - Germaneya (Sapareva banya)           - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Slivn.geroy (Slivnitsa)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Septemvri (Simitli)                - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Hebar 1918 (Pazardzhik)          - 
Oborishte (Panagyurishte) - Bansko (Bansko)                - 
Velbazhd (Kyustendil) - Botev 1937 (Ihtiman)               - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Chavdar (Etropole)               - 

                           Round 28

20 April 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Nadezhda (Dobroslavtsi)          - 
Chavdar (Etropole) - Velbazhd (Kyustendil)                 - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Oborishte (Panagyurishte)           - 
Bansko (Bansko) - Vihren 1925 (Sandanski)                  - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Marek 1915 (Dupnitsa)            - 
Septemvri (Simitli) - Rilski sportist 2011 (Samokov)       - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Pirin 1941 (Razlog)         - 
Germaneya (Sapareva banya) - Belasitsa (Petrich)           - 
Minyor (Pernik) - Sportist 2009 (Svoge)                    - 

                           Round 29

27 April 2019, Saturday:
Minyor (Pernik) - Balkan 1929 (Botevgrad)                  - 
Sportist 2009 (Svoge) - Germaneya (Sapareva banya)         - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)         - 
Pirin 1941 (Razlog) - Septemvri (Simitli)                  - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Hebar 1918 (Pazardzhik)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Bansko (Bansko)                    - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Botev 1937 (Ihtiman)             - 
Oborishte (Panagyurishte) - Chavdar (Etropole)             - 
Velbazhd (Kyustendil) - Nadezhda (Dobroslavtsi)            - 

                           Round 30

4 May 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)            - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Oborishte (Panagyurishte)        - 
Chavdar (Etropole) - Vihren 1925 (Sandanski)               - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Marek 1915 (Dupnitsa)               - 
Bansko (Bansko) - Rilski sportist 2011 (Samokov)           - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin 1941 (Razlog)              - 
Septemvri (Simitli) - Belasitsa (Petrich)                  - 
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Sportist 2009 (Svoge)       - 
Germaneya (Sapareva banya) - Minyor (Pernik)               - 

                           Round 31

11 May 2019, Saturday:
Germaneya (Sapareva banya) - Balkan 1929 (Botevgrad)       - 
Minyor (Pernik) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)             - 
Sportist 2009 (Svoge) - Septemvri (Simitli)                - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              - 
Pirin 1941 (Razlog) - Bansko (Bansko)                      - 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Botev 1937 (Ihtiman)      - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Chavdar (Etropole)                 - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Nadezhda (Dobroslavtsi)          - 
Oborishte (Panagyurishte) - Velbazhd (Kyustendil)          - 

                           Round 32

18 May 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Oborishte (Panagyurishte)        - 
Velbazhd (Kyustendil) - Vihren 1925 (Sandanski)            - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Marek 1915 (Dupnitsa)            - 
Chavdar (Etropole) - Rilski sportist 2011 (Samokov)        - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirin 1941 (Razlog)                 - 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                      - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Sportist 2009 (Svoge)            - 
Septemvri (Simitli) - Minyor (Pernik)                      - 
Slivn.geroy (Slivnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)       - 

                           Round 33

25 May 2019, Saturday:
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Balkan 1929 (Botevgrad)     - 
Germaneya (Sapareva banya) - Septemvri (Simitli)           - 
Minyor (Pernik) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  - 
Sportist 2009 (Svoge) - Bansko (Bansko)                    - 
in Parvomay:
Belasitsa (Petrich) - Botev 1937 (Ihtiman)                 - 
Pirin 1941 (Razlog) - Chavdar (Etropole)                   - 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Nadezhda (Dobroslavtsi)       - 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Velbazhd (Kyustendil)              - 
Vihren 1925 (Sandanski) - Oborishte (Panagyurishte)        - 

                           Round 34

1 June 2019, Saturday:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)          - 
Oborishte (Panagyurishte) - Marek 1915 (Dupnitsa)          - 
Velbazhd (Kyustendil) - Rilski sportist 2011 (Samokov)     - 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Pirin 1941 (Razlog)              - 
Chavdar (Etropole) - Belasitsa (Petrich)                   - 
Botev 1937 (Ihtiman) - Sportist 2009 (Svoge)               - 
Bansko (Bansko) - Minyor (Pernik)                          - 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Germaneya (Sapareva banya)       - 
Septemvri (Simitli) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)         - 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Hebar 1918 (Pazardzhik) XXX -:- 1:1 -:- -:- 1:0 -:- -:- 3:1 -:- -:- -:- -:- 2:0 -:- -:- -:- -:- 2. Pirin 1941 (Razlog) -:- XXX -:- 2:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:0 1:0 -:- -:- -:- -:- -:- 3. Slivnishki geroy (Slivnitsa) -:- -:- XXX -:- -:- 1:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:1 -:- -:- -:- 3:0 4. Oborishte (Panagyurishte) -:- -:- 1:1 XXX -:- -:- -:- 4:1 -:- -:- 3:1 1:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 5. Germaneya (Sapareva banya) -:- -:- -:- 1:1 XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 3:0 -:- -:- 6. Bansko (Bansko) -:- -:- -:- -:- 1:2 XXX -:- -:- 2:1 2:0 -:- -:- -:- -:- 4:1 -:- -:- -:- 7. Vihren 1925 (Sandanski) -:- 1:3 -:- -:- 1:0 -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 3:2 -:- -:- -:- 1:0 -:- 8. Rilski sportist 2011 (Samokov) -:- 0:2 -:- -:- -:- -:- 1:0 XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- 9. Balkan 1929 (Botevgrad) -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- -:- 0:0 XXX -:- -:- -:- 1:3 -:- -:- -:- -:- -:- 10. Septemvri (Simitli) 0:2 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:2 XXX -:- -:- -:- -:- 1:0 3:1 -:- -:- 11. Minyor (Pernik) -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:2 -:- -:- -:- XXX -:- -:- 3:1 -:- -:- -:- 3:0 12. Belasitsa (Petrich) -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:0 2:2 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 3:0 13. Marek 1915 (Dupnitsa) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:1 -:- -:- 1:1 2:0 XXX -:- -:- -:- -:- -:- 14. Chavdar (Etropole) -:- -:- -:- -:- 7:0 1:4 -:- -:- -:- 0:1 -:- -:- -:- XXX -:- -:- 3:1 -:- 15. Botev 1937 (Ihtiman) 1:3 -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- -:- 1:2 -:- 2:1 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 16. Nadezhda (Dobroslavtsi) 0:3 -:- 0:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:1 2:1 -:- -:- -:- XXX -:- -:- 17. Sportist 2009 (Svoge) -:- -:- -:- 1:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- -:- 3:3 XXX -:- 18. Velbazhd (Kyustendil) -:- 0:5 -:- -:- 1:2 -:- -:- -:- -:- 0:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:1 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top