« OG Vidin 2018/19

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Gramada)                    16   13   2   1   47:14   41     Champion
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Drenovets (Drenovets)              16   11   1   4   46:13   34             
 3. Partizani (Makresh)                16   11   0   5   40:19   33             
 4. Timok (Bregovo)                    16    9   3   4   36:20   30             
 5. Dunav (Dunavtsi)                   16    7   5   4   32:17   26             
 6. Balkan (Belogradchik)              16    4   4   8   20:24   16             
 7. Ratsiaria (Archar)                 16    4   2  10   24:51   14             
 8. Botev D (Dimovo)                   16    2   1  13   13:68    7             
 9. Plastik (Staropatitsa)             16    1   2  13    7:39    5             
--. Venets (gara Oreshets)              0    0   0   0    0:0     - [*]         

Notes
  - Slavia (Novo selo), 11th last season; withdraws.
  - Venets (gara Oreshets), 10th last season; withdraws just before the start of the season. Its results are annulled.

                           Round 1

8 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Ratsiaria (Archar)                5:1 
Venets (gara Oreshets) - Botev D (Dimovo)                 annulled 
Botev (Gramada) - Timok (Bregovo)                         3:1 
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)              0:3 
9 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Dunav (Dunavtsi)                  1:0 

                           Round 2

15 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Partizani (Makresh)                  0:5 
Dunav (Dunavtsi) - Botev (Gramada)                        1:1 
Botev D (Dimovo) - Drenovets (Drenovets)                  0:6 awd * 
* - abandoned in 40' at 0:3, when 2 players from the visitors, who started
    the game with 8 men, get injured.
Balkan (Belogradchik) - Venets (gara Oreshets)            annulled 
16 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Plastik (Staropatitsa)                  2:1 

                           Round 3

22 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Ratsiaria (Archar)               annulled 
Drenovets (Drenovets) - Balkan (Belogradchik)             2:0 
Botev (Gramada) - Botev D (Dimovo)                        7:0 
Plastik (Staropatitsa) - Dunav (Dunavtsi)                 1:1 
23 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Timok (Bregovo)                     1:3 

                           Round 4

29 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                      2:2 
Botev D (Dimovo) - Plastik (Staropatitsa)                 3:0 
Balkan (Belogradchik) - Botev (Gramada)                   1:1 
Venets (gara Oreshets) - Drenovets (Drenovets)            annulled 
30 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Partizani (Makresh)                    4:1 

                           Round 5

6 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Ratsiaria (Archar)                3:0 
Botev (Gramada) - Venets (gara Oreshets)                  annulled 
Partizani (Makresh) - Botev D (Dimovo)                    4:0 
Timok (Bregovo) - Dunav (Dunavtsi)                        0:2 
7 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Balkan (Belogradchik)            0:4 

                           Round 6

13 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Dunav (Dunavtsi)                     0:3 
Balkan (Belogradchik) - Partizani (Makresh)               1:0 
Venets (gara Oreshets) - Plastik (Staropatitsa)           annulled 
Drenovets (Drenovets) - Botev (Gramada)                   3:0 
14 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Timok (Bregovo)                        3:4 

                           Round 7

20 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Gramada) - Ratsiaria (Archar)                      5:1 
Partizani (Makresh) - Venets (gara Oreshets)              annulled 
Timok (Bregovo) - Balkan (Belogradchik)                   4:1 
Dunav (Dunavtsi) - Botev D (Dimovo)                       4:0 
21 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Drenovets (Drenovets)            0:2 

                           Round 8

27 October 2018, Saturday, 15:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                     8:2 
Balkan (Belogradchik) - Dunav (Dunavtsi)                  0:0 
Venets (gara Oreshets) - Timok (Bregovo)                  annulled 
Drenovets (Drenovets) - Partizani (Makresh)               1:2 
28 October 2018, Sunday, 14:30 EET:
Botev (Gramada) - Plastik (Staropatitsa)                  5:0 

                           Round 9

3 November 2018, Saturday, 14:30 EET:
Partizani (Makresh) - Botev (Gramada)                     2:3 
Timok (Bregovo) - Drenovets (Drenovets)                   1:0 
Dunav (Dunavtsi) - Venets (gara Oreshets)                 annulled 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  2:1 
4 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Plastik (Staropatitsa) - Ratsiaria (Archar)               1:1 

                           Round 10

16 March 2019, Saturday, 14:30 EET:
Ratsiaria (Archar) - Balkan (Belogradchik)                3:1 
Timok (Bregovo) - Botev (Gramada)                         0:2 
17 March 2019, Sunday, 14:30 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Drenovets (Drenovets)                  1:4 
Partizani (Makresh) - Plastik (Staropatitsa)              2:0 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 11

23 March 2019, Saturday, 14:30 EET:
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                 10:2 
Botev (Gramada) - Dunav (Dunavtsi)                        2:1 
Drenovets (Drenovets) - Botev D (Dimovo)                  9:0 
24 March 2019, Sunday, 14:30 EET:
Plastik (Staropatitsa) - Timok (Bregovo)                  0:3 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

                           Round 12

30 March 2019, Saturday, 14:30 EET:
Balkan (Belogradchik) - Drenovets (Drenovets)             1:2 
Botev D (Dimovo) - Botev (Gramada)                        0:7 
Dunav (Dunavtsi) - Plastik (Staropatitsa)                 1:0 
31 March 2019, Sunday, 16:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Partizani (Makresh)                     0:1 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

                           Round 13

6 April 2019, Saturday, 17:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                      4:0 
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                 2:0 
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   2:0 
7 April 2019, Sunday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Dunav (Dunavtsi)                    2:1 
Drenovets (Drenovets)                                     bye

                           Round 14

13 April 2019, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Drenovets (Drenovets)                1:2 
Botev D (Dimovo) - Partizani (Makresh)                    0:2 
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                        1:1 
14 April 2019, Sunday, 17:00 EEST:
Balkan (Belogradchik) - Plastik (Staropatitsa)            3:2 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 15

20 April 2019, Saturday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Ratsiaria (Archar)                     6:1 
Partizani (Makresh) - Balkan (Belogradchik)               2:1 
Botev (Gramada) - Drenovets (Drenovets)                   3:2 
21 April 2019, Sunday, 17:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        6:0 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 16

4 May 2019, Saturday, 18:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Botev (Gramada)                      0:1 
Balkan (Belogradchik) - Timok (Bregovo)                   0:2 
Botev D (Dimovo) - Dunav (Dunavtsi)                       2:5 
5 May 2019, Sunday, 18:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Plastik (Staropatitsa)            6:0 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 17

11 May 2019, Saturday, 18:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Ratsiaria (Archar)                     1:3 
Dunav (Dunavtsi) - Balkan (Belogradchik)                  1:1 
Partizani (Makresh) - Drenovets (Drenovets)               1:0 
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  0:2 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 18

18 May 2019, Saturday, 18:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Plastik (Staropatitsa)               1:0 
Botev (Gramada) - Partizani (Makresh)                     3:2 
Drenovets (Drenovets) - Timok (Bregovo)                   3:3 
Balkan (Belogradchik) - Botev D (Dimovo)                  0:0 
Dunav (Dunavtsi)                                          bye

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Botev (Gramada) XXX 3:2 3:2 3:1 2:1 2:0 5:1 7:0 5:0 --- 2. Drenovets (Drenovets) 3:0 XXX 1:2 3:3 1:0 2:0 3:0 9:0 6:0 --- 3. Partizani (Makresh) 2:3 1:0 XXX 1:3 2:1 2:1 10:2 4:0 2:0 --- 4. Timok (Bregovo) 0:2 1:0 0:1 XXX 0:2 4:1 4:0 6:0 2:1 --- 5. Dunav (Dunavtsi) 1:1 1:4 4:1 1:1 XXX 1:1 6:1 4:0 1:0 --- 6. Balkan (Belogradchik) 1:1 1:2 1:0 0:2 0:0 XXX 5:1 0:0 3:2 --- 7. Ratsiaria (Archar) 0:1 1:2 0:5 2:2 0:3 3:1 XXX 8:2 1:0 --- 8. Botev D (Dimovo) 0:7 0:6* 0:2 3:4 2:5 2:1 1:3 XXX 3:0 --- 9. Plastik (Staropatitsa) 0:2 0:2 0:3 0:3 1:1 0:4 1:1 2:0 XXX --- 10. Venets (gara Oreshets) --- --- --- --- --- --- --- --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top