OFG Vidin 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Current matches:

23 September 2017, Saturday, 17:00 EEST / Round 4:
Dunav (Dunavtsi) - Balkan (Belogradchik)                  0:0 
Drenovets (Drenovets) - Kula 04 (Kula)                    8:0 awd * 
* - abandoned at 5:1, when the visitors remain with less than 7 players on
    the field.
Botev (Gramada) - Slavia (Novo selo)                      6:0 
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        3:1 
24 September 2017, Sunday, 17:00 EEST / Round 4:
Venets (gara Oreshets) - Ratsiaria (Archar)               2:2 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)              0:2 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Partizani (Makresh)                 4    4   0   0   12:5    12       
-------------------------------------------------------------------
 2. Balkan (Belogradchik)               4    3   1   0   23:4    10       
 3. Timok (Bregovo)                     3    3   0   0   10:2     9       
 4. Drenovets (Drenovets)               4    2   1   1   15:5     7       
 5. Dunav (Dunavtsi)                    4    2   1   1   14:5     7 [+]   
 6. Botev (Gramada)                     4    2   0   2   11:8     6       
 7. Ratsiaria (Archar)                  3    1   1   1    7:11    4        [0 1 0  2:2  1, 2 away goals]
 8. Venets (gara Oreshets)              4    1   1   2    8:14    4 [+]    [0 1 0  2:2  1, 0 away goals]
 9. Olimeks (Pokrayna)                  3    1   0   2    6:15    3    [*]
10. Slavia (Novo selo)                  4    1   0   3    7:18    3       
11. Botev D (Dimovo)                    4    0   2   2    3:7     2       
12. Plastik (Staropatitsa)              3    0   1   2    0:5     1       
13. Kula 04 (Kula)                      4    0   0   4    2:19    0       

Notes
  - Levski (Pokrayna), 9th last season; is renamed to Olimeks.
  - Dunav (Dunavtsi) and Venets (gara Oreshets) join the group.
  - Plastik (Staropatitsa) plays its home games in Kula.
  - Olimeks (Pokrayna) plays its home games in Vidin.

                           Round 1

2 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Timok (Bregovo) - Botev (Gramada)                         4:1 
Botev D (Dimovo) - Drenovets (Drenovets)                  1:1 
Partizani (Makresh) - Dunav (Dunavtsi)                    4:2 
Balkan (Belogradchik) - Ratsiaria (Archar)                8:0 
3 September 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Olimeks (Pokrayna)                       2:3 
6 September 2017, Wednesday, 17:00 EEST:
Slavia (Novo selo) - Venets (gara Oreshets)               5:1 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 2

9 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Balkan (Belogradchik)                2:8 
Venets (gara Oreshets) - Kula 04 (Kula)                   3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Dunav (Dunavtsi) - Slavia (Novo selo)                     7:1 
Botev (Gramada) - Botev D (Dimovo)                        3:1 
10 September 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Partizani (Makresh)               2:3 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Timok (Bregovo)                  0:3 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

                           Round 3

16 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Botev (Gramada)                     3:1 
Slavia (Novo selo) - Drenovets (Drenovets)                1:4 
Kula 04 (Kula) - Dunav (Dunavtsi)                         0:5 
Balkan (Belogradchik) - Venets (gara Oreshets)            7:2 
17 September 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Plastik (Staropatitsa)                 0:0 
Ratsiaria (Archar) - Olimeks (Pokrayna)                   5:1 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 4

23 September 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Balkan (Belogradchik)                  0:0 
Drenovets (Drenovets) - Kula 04 (Kula)                    8:0 awd * 
* - abandoned at 5:1, when the visitors remain with less than 7 players on
    the field.
Botev (Gramada) - Slavia (Novo selo)                      6:0 
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        3:1 
24 September 2017, Sunday, 17:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Ratsiaria (Archar)               2:2 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)              0:2 
Olimeks (Pokrayna)                                        bye

                           Round 5

30 September 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Timok (Bregovo)                      - 
Kula 04 (Kula) - Botev (Gramada)                           - 
Balkan (Belogradchik) - Drenovets (Drenovets)              - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Venets (gara Oreshets)                - 
1 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Slavia (Novo selo) - Plastik (Staropatitsa)                - 
Ratsiaria (Archar) - Dunav (Dunavtsi)                      - 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 6

7 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Ratsiaria (Archar)                 - 
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                    - 
Timok (Bregovo) - Slavia (Novo selo)                       - 
Botev D (Dimovo) - Partizani (Makresh)                     - 
8 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Olimeks (Pokrayna)                      - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Kula 04 (Kula)                    - 
Venets (gara Oreshets)                                    bye

                           Round 7

14 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                           - 
Ratsiaria (Archar) - Botev (Gramada)                       - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Drenovets (Drenovets)                 - 
Venets (gara Oreshets) - Dunav (Dunavtsi)                  - 
15 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Slavia (Novo selo) - Botev D (Dimovo)                      - 
Balkan (Belogradchik) - Plastik (Staropatitsa)             - 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 8

21 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Drenovets (Drenovets) - Venets (gara Oreshets)             - 
Timok (Bregovo) - Balkan (Belogradchik)                    - 
Botev D (Dimovo) - Kula 04 (Kula)                          - 
Partizani (Makresh) - Slavia (Novo selo)                   - 
22 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Botev (Gramada) - Olimeks (Pokrayna)                       - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Ratsiaria (Archar)                - 
Dunav (Dunavtsi)                                          bye

                           Round 9

28 October 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Partizani (Makresh)                       - 
Balkan (Belogradchik) - Botev D (Dimovo)                   - 
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                       - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Plastik (Staropatitsa)                - 
29 October 2017, Sunday, 14:30 EET:
Venets (gara Oreshets) - Botev (Gramada)                   - 
Dunav (Dunavtsi) - Drenovets (Drenovets)                   - 
Slavia (Novo selo)                                        bye

                           Round 10

4 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Botev (Gramada) - Dunav (Dunavtsi)                         - 
Botev D (Dimovo) - Ratsiaria (Archar)                      - 
Partizani (Makresh) - Balkan (Belogradchik)                - 
Slavia (Novo selo) - Kula 04 (Kula)                        - 
5 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Venets (gara Oreshets)            - 
Timok (Bregovo) - Olimeks (Pokrayna)                       - 
Drenovets (Drenovets)                                     bye

                           Round 11

11 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Balkan (Belogradchik) - Slavia (Novo selo)                 - 
Ratsiaria (Archar) - Partizani (Makresh)                   - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Botev D (Dimovo)                      - 
Drenovets (Drenovets) - Botev (Gramada)                    - 
12 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
Venets (gara Oreshets) - Timok (Bregovo)                   - 
Dunav (Dunavtsi) - Plastik (Staropatitsa)                  - 
Kula 04 (Kula)                                            bye

                           Round 12

18 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Drenovets (Drenovets)             - 
Timok (Bregovo) - Dunav (Dunavtsi)                         - 
Partizani (Makresh) - Olimeks (Pokrayna)                   - 
Slavia (Novo selo) - Ratsiaria (Archar)                    - 
19 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
Botev D (Dimovo) - Venets (gara Oreshets)                  - 
Kula 04 (Kula) - Balkan (Belogradchik)                     - 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 13

25 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Ratsiaria (Archar) - Kula 04 (Kula)                        - 
Venets (gara Oreshets) - Partizani (Makresh)               - 
Drenovets (Drenovets) - Timok (Bregovo)                    - 
Botev (Gramada) - Plastik (Staropatitsa)                   - 
26 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Slavia (Novo selo)                    - 
Dunav (Dunavtsi) - Botev D (Dimovo)                        - 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

                           Round 14

spring 2018:
Botev (Gramada) - Timok (Bregovo)                          - 
Drenovets (Drenovets) - Botev D (Dimovo)                   - 
Dunav (Dunavtsi) - Partizani (Makresh)                     - 
Venets (gara Oreshets) - Slavia (Novo selo)                - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Kula 04 (Kula)                        - 
Ratsiaria (Archar) - Balkan (Belogradchik)                 - 
Plastik (Staropatitsa)                                    bye

                           Round 15

Balkan (Belogradchik) - Olimeks (Pokrayna)                 - 
Kula 04 (Kula) - Venets (gara Oreshets)                    - 
Slavia (Novo selo) - Dunav (Dunavtsi)                      - 
Partizani (Makresh) - Drenovets (Drenovets)                - 
Botev D (Dimovo) - Botev (Gramada)                         - 
Timok (Bregovo) - Plastik (Staropatitsa)                   - 
Ratsiaria (Archar)                                        bye

                           Round 16

in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                  - 
Botev (Gramada) - Partizani (Makresh)                      - 
Drenovets (Drenovets) - Slavia (Novo selo)                 - 
Dunav (Dunavtsi) - Kula 04 (Kula)                          - 
Venets (gara Oreshets) - Balkan (Belogradchik)             - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Ratsiaria (Archar)                    - 
Timok (Bregovo)                                           bye

                           Round 17

Ratsiaria (Archar) - Venets (gara Oreshets)                - 
Balkan (Belogradchik) - Dunav (Dunavtsi)                   - 
Kula 04 (Kula) - Drenovets (Drenovets)                     - 
Slavia (Novo selo) - Botev (Gramada)                       - 
Partizani (Makresh) - Plastik (Staropatitsa)               - 
Botev D (Dimovo) - Timok (Bregovo)                         - 
Olimeks (Pokrayna)                                        bye

                           Round 18

Timok (Bregovo) - Partizani (Makresh)                      - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Slavia (Novo selo)                - 
Botev (Gramada) - Kula 04 (Kula)                           - 
Drenovets (Drenovets) - Balkan (Belogradchik)              - 
Dunav (Dunavtsi) - Ratsiaria (Archar)                      - 
Venets (gara Oreshets) - Olimeks (Pokrayna)                - 
Botev D (Dimovo)                                          bye

                           Round 19

in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Dunav (Dunavtsi)                      - 
Ratsiaria (Archar) - Drenovets (Drenovets)                 - 
Balkan (Belogradchik) - Botev (Gramada)                    - 
Kula 04 (Kula) - Plastik (Staropatitsa)                    - 
Slavia (Novo selo) - Timok (Bregovo)                       - 
Partizani (Makresh) - Botev D (Dimovo)                     - 
Venets (gara Oreshets)                                    bye

                           Round 20

Botev D (Dimovo) - Slavia (Novo selo)                      - 
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                           - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Balkan (Belogradchik)             - 
Botev (Gramada) - Ratsiaria (Archar)                       - 
Drenovets (Drenovets) - Olimeks (Pokrayna)                 - 
Dunav (Dunavtsi) - Venets (gara Oreshets)                  - 
Partizani (Makresh)                                       bye

                           Round 21

Venets (gara Oreshets) - Drenovets (Drenovets)             - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Botev (Gramada)                       - 
Ratsiaria (Archar) - Plastik (Staropatitsa)                - 
Balkan (Belogradchik) - Timok (Bregovo)                    - 
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                          - 
Slavia (Novo selo) - Partizani (Makresh)                   - 
Dunav (Dunavtsi)                                          bye

                           Round 22

Partizani (Makresh) - Kula 04 (Kula)                       - 
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                   - 
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                       - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Olimeks (Pokrayna)                - 
Botev (Gramada) - Venets (gara Oreshets)                   - 
Drenovets (Drenovets) - Dunav (Dunavtsi)                   - 
Slavia (Novo selo)                                        bye

                           Round 23

Dunav (Dunavtsi) - Botev (Gramada)                         - 
Venets (gara Oreshets) - Plastik (Staropatitsa)            - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Timok (Bregovo)                       - 
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                      - 
Balkan (Belogradchik) - Partizani (Makresh)                - 
Kula 04 (Kula) - Slavia (Novo selo)                        - 
Drenovets (Drenovets)                                     bye

                           Round 24

Slavia (Novo selo) - Balkan (Belogradchik)                 - 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                   - 
Botev D (Dimovo) - Olimeks (Pokrayna)                      - 
Timok (Bregovo) - Venets (gara Oreshets)                   - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Dunav (Dunavtsi)                  - 
Botev (Gramada) - Drenovets (Drenovets)                    - 
Kula 04 (Kula)                                            bye

                           Round 25

Drenovets (Drenovets) - Plastik (Staropatitsa)             - 
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                         - 
Venets (gara Oreshets) - Botev D (Dimovo)                  - 
in Vidin:
Olimeks (Pokrayna) - Partizani (Makresh)                   - 
Ratsiaria (Archar) - Slavia (Novo selo)                    - 
Balkan (Belogradchik) - Kula 04 (Kula)                     - 
Botev (Gramada)                                           bye

                           Round 26

Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                        - 
Slavia (Novo selo) - Olimeks (Pokrayna)                    - 
Partizani (Makresh) - Venets (gara Oreshets)               - 
Botev D (Dimovo) - Dunav (Dunavtsi)                        - 
Timok (Bregovo) - Drenovets (Drenovets)                    - 
in Kula:
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                   - 
Balkan (Belogradchik)                                     bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Partizani (Makresh) XXX -:- -:- -:- 4:2 3:1 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2. Balkan (Belogradchik) -:- XXX -:- -:- -:- -:- 8:0 7:2 -:- -:- -:- -:- -:- 3. Timok (Bregovo) -:- -:- XXX -:- -:- 4:1 -:- -:- -:- -:- 3:1 -:- -:- 4. Drenovets (Drenovets) 2:3 -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 8:0* 5. Dunav (Dunavtsi) -:- 0:0 -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- 7:1 -:- -:- -:- 6. Botev (Gramada) -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 6:0 3:1 -:- -:- 7. Ratsiaria (Archar) -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 5:1 -:- -:- -:- -:- 8. Venets (gara Oreshets) -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:2 XXX -:- -:- -:- -:- 3:0* 9. Olimeks (Pokrayna) -:- 2:8 -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- 10. Slavia (Novo selo) -:- -:- -:- 1:4 -:- -:- -:- 5:1 -:- XXX -:- -:- -:- 11. Botev D (Dimovo) -:- -:- -:- 1:1 -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX 0:0 -:- 12. Plastik (Staropatitsa) 0:2 -:- 0:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 13. Kula 04 (Kula) -:- -:- -:- -:- 0:5 -:- -:- -:- 2:3 -:- -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------- top