Detsa (род.2003-04):
« Republikansko parvenstvo 2017/18 »



Round of 16

Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)20 Liteks (Lovech)52
CSKA (Sofia)13 Spartak-S 94 (Plovdiv)10
Slavia 1913 (Sofia)40 Ariston (Ruse)12
Beroe (Stara Zagora)11 Ludogorets 1945 (Razgrad)31
Etar VT (Veliko Tarnovo)00 Botev (Plovdiv)31
Chernomorets 1919 (Burgas)1 (2)2 Lokomotiv 1926 (Plovdiv)2 (4)1 penalties
Natsional (Sofia)11 Levski (Sofia)63
DIT Sport (Sofia)15 Cherno more (Varna)12

1/4 finals

Liteks (Lovech)02 CSKA (Sofia)31
Slavia 1913 (Sofia)01 Ludogorets 1945 (Razgrad)11
Botev (Plovdiv)10 Lokomotiv 1926 (Plovdiv)11
Levski (Sofia)31 DIT Sport (Sofia)30

1/2 finals

CSKA (Sofia)0 (7)3 Ludogorets 1945 (Razgrad)3 (6)0 penalties
Lokomotiv 1926 (Plovdiv)00 Levski (Sofia)44

Final

CSKA (Sofia)0 Levski (Sofia)2


Round of 16

Draw: 4 June 2018, Monday, 11:300 EEST, ZS na BFS - Sofia, "Tsar Ivan Asen II" 26 str.

                           First Legs

7 June 2018, Thursday, 10:30 EEST:
in Burgas, "Chernomorets" st.:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)     2:1 
in Sofia, "Slavia" st.:
Slavia 1913 (Sofia) - Ariston (Ruse)                      0:2 
in Stara Zagora, "Beroe" complex /"Lokomotiv" st./:
Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          1:1 
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Cherno more (Varna)                   5:2 
in Debelets, "Hristo Botev" st.:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Botev (Plovdiv)                0:1 
7 June 2018, Thursday, 18:00 EEST:
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Spartak-S 94 (Plovdiv)                     3:0 
in Gorna Oryahovitsa, "Lokomotiv" st.:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)           0:2 
in Sofia, "NSA" st.:
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        1:3 

                           Second Legs

10 June 2018, Sunday, 10:30 EEST:
in Plovdiv, "Lokomotiv" st.:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Chernomorets 1919 (Burgas)     2:1; penalties: 4:2; aggregate score: 3:3 
in Ruse, "Lokomotiv" st.:
Ariston (Ruse) - Slavia 1913 (Sofia)                      1:4; aggregate score: 3:4 
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora)          3:1; aggregate score: 4:2 
in kv.Asparuhovo, Varna, "Korabostroitel" st.:
Cherno more (Varna) - DIT Sport (Sofia)                   1:1; aggregate score: 3:6 
10 June 2018, Sunday, 18:00 EEST:
in Plovdiv, "Todor Diev" st.:
Spartak-S 94 (Plovdiv) - CSKA (Sofia)                     1:1; aggregate score: 1:4 
in Lovech, "Salito" st.:
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           5:2; aggregate score: 7:2 
in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - aux.field:
Levski (Sofia) - Natsional (Sofia)                        6:1; aggregate score: 9:2 
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex - aux.field:
Botev (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                3:0; aggregate score: 4:0 

top


Quarter-finals

Draw: 13 June 2018, Wednesday, 11:300 EEST, ZS na BFS - Sofia, "Tsar Ivan Asen II" 26 str.

                           First Legs

16 June 2018, Saturday, 10:30 EEST:
in Sofia, "Slavia" st.:
Slavia 1913 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           1:1 
in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - aux. field:
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                        1:0 
16 June 2018, Saturday, 18:00 EEST:
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                0:1 
in Lovech, "Salito" st.:
Liteks (Lovech) - CSKA (Sofia)                            2:1 

                           Second Legs

19 June 2018, Tuesday, 10:30 EEST:
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Slavia 1913 (Sofia)           1:0; aggregate score: 2:1 
19 June 2018, Tuesday, 18:00 EEST:
in Plovdiv, "Lokomotiv" st.:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv)                1:1; aggregate score: 2:1 
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Liteks (Lovech)                            3:0; aggregate score: 4:2 
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        3:3; aggregate score: 3:4 

top


Semi-finals

Draw: 21 June 2018, Thursday, 11:300 EEST, ZS na BFS - Sofia, "Tsar Ivan Asen II" 26 str.

                           First Legs

24 June 2018, Sunday, 10:30 EEST:
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                  3:0 
24 June 2018, Sunday, 18:00 EEST:
in Plovdiv, "Lokomotiv" st.:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia)                 0:4 

                           Second Legs

27 June 2018, Wednesday, 10:30 EEST:
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - CSKA (Sofia)                  3:0; penalties: 6:7; aggregate score: 3:3 
in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - auxiliary field:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                 4:0; aggregate score: 8:0 

top


Final

1 July 2018, Sunday, 18:00 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             0:2 (0:0) 

top