OFG Silistra 2017/18


OFG Silistra - iztok

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Vihar (Lyuben)                     20   15   3   2   80:15   48       
-------------------------------------------------------------------
 2. Pobeda 2009 (Vokil)                20   15   2   3   61:25   47        [1 1 0  5:4  4]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Vihar (Boil)                       20   15   2   3   80:23   47        [0 1 1  4:5  1]
 4. Yaldaram (Yarebitsa)               20   12   1   7   70:42   37       
 5. Relaks (Oven)                      20    9   1  10   51:47   28        [2 0 2  7:8  6]
 6. Chervena zvezda (Dulovo)           20    8   4   8   37:39   28        [1 2 1  6:4  5]
 7. Pravda 1944 (Pravda)               20    8   4   8   38:42   28        [1 2 1  4:5  5]
 8. Ludogorets 2011 (Paisievo)         20    7   2  11   36:48   23       
 9. Chernolik (Chernolik)              20    4   3  13   30:68   15 [+]   
10. Svetkavitsa (Poroyno)              20    4   1  15   25:82   13       
11. Galaktika (Chernik)                20    0   3  17   12:89    3 [+]   
--. Orlite (Sekulovo)                   5    0   0   5    2:13    -    [*]

Notes
  - Galaktika (Chernik) and Chernolik (Chernolik) join the group.
  - Vihar (Lyuben) plays its home games in Dobrotitsa.
  - On 3 October 2017 Orlite (Sekulovo) is relegated from the group for a third no-show without an excusable reason. Its results are annulled.

                           Round 1

2 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik)                    8:1 
Yaldaram (Yarebitsa) - Vihar (Boil)                       2:0 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik)          5:0 
3 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Chervena zvezda (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil)            0:2 
Orlite (Sekulovo) - Pravda 1944 (Pravda)                  postponed 
Svetkavitsa (Poroyno) - Relaks (Oven)                     0:4 
13 September 2017, Wednesday, 16:30 EEST:
Orlite (Sekulovo) - Pravda 1944 (Pravda)                  0:3 awd  /annulled/ 

                           Round 2

9 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Vihar (Boil) - Ludogorets 2011 (Paisievo)                 3:0 
Chernolik (Chernolik) - Yaldaram (Yarebitsa)              2:4 
Chervena zvezda (Dulovo) - Orlite (Sekulovo)              3:0 awd  /annulled/ 
10 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Galaktika (Chernik)                 5:1 
Relaks (Oven) - Vihar (Lyuben)                            1:3 
Pravda 1944 (Pravda) - Svetkavitsa (Poroyno)              1:2 

                           Round 1 - postponed match

13 September 2017, Wednesday, 16:30 EEST:
Orlite (Sekulovo) - Pravda 1944 (Pravda)                  0:3 awd  /annulled/ 

                           Round 3

16 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Pravda 1944 (Pravda)                     4:1 
Yaldaram (Yarebitsa) - Relaks (Oven)                      3:2 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Chernolik (Chernolik)        0:1 
17 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Orlite (Sekulovo) - Pobeda 2009 (Vokil)                   1:2  /annulled/ 
Svetkavitsa (Poroyno) - Chervena zvezda (Dulovo)          0:2 
Galaktika (Chernik) - Vihar (Boil)                        2:8 

                           Round 4

23 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Chernolik (Chernolik) - Galaktika (Chernik)               2:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Yaldaram (Yarebitsa)               1:5 
Chervena zvezda (Dulovo) - Vihar (Lyuben)                 0:3 
24 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Vihar (Boil)                        1:0 
Relaks (Oven) - Ludogorets 2011 (Paisievo)                6:0 
Orlite (Sekulovo) - Svetkavitsa (Poroyno)                 1:2  /annulled/ 

                           Round 5

30 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Yaldaram (Yarebitsa) - Chervena zvezda (Dulovo)           3:5 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pravda 1944 (Pravda)         2:0 
Vihar (Boil) - Chernolik (Chernolik)                      5:0 
1 October 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Svetkavitsa (Poroyno) - Pobeda 2009 (Vokil)               3:4 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Orlite (Sekulovo)                        3:0 awd  /annulled/ 
Galaktika (Chernik) - Relaks (Oven)                       0:5 

                           Round 6

7 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Chernolik (Chernolik)               5:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Galaktika (Chernik)                4:0 
Chervena zvezda (Dulovo) - Ludogorets 2011 (Paisievo)     2:2 
8 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Relaks (Oven) - Vihar (Boil)                              0:3 
Orlite (Sekulovo) - Yaldaram (Yarebitsa)                  annulled 
Svetkavitsa (Poroyno) - Vihar (Lyuben)                    0:4 

                           Round 7

14 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Pobeda 2009 (Vokil)                      0:1 
Yaldaram (Yarebitsa) - Svetkavitsa (Poroyno)              7:0 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Orlite (Sekulovo)            annulled 
15 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Galaktika (Chernik) - Chervena zvezda (Dulovo)            0:3 
Vihar (Boil) - Pravda 1944 (Pravda)                       9:1 
Chernolik (Chernolik) - Relaks (Oven)                     1:4 

                           Round 8

21 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Pravda 1944 (Pravda) - Chernolik (Chernolik)              2:2 
Chervena zvezda (Dulovo) - Vihar (Boil)                   0:2 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Yaldaram (Yarebitsa)                     7:0 
22 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Relaks (Oven)                       6:2 
Orlite (Sekulovo) - Galaktika (Chernik)                   annulled 
Svetkavitsa (Poroyno) - Ludogorets 2011 (Paisievo)        2:1 

                           Round 9

28 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Vihar (Lyuben)               0:3 
Vihar (Boil) - Orlite (Sekulovo)                          annulled 
Chernolik (Chernolik) - Chervena zvezda (Dulovo)          3:1 
29 October 2017, Sunday, 15:30 EET:
Yaldaram (Yarebitsa) - Pobeda 2009 (Vokil)                2:1 
Galaktika (Chernik) - Svetkavitsa (Poroyno)               3:3 
Relaks (Oven) - Pravda 1944 (Pravda)                      4:1 

                           Round 10

4 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Orlite (Sekulovo) - Chernolik (Chernolik)                 annulled 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Galaktika (Chernik)                     11:0 
Yaldaram (Yarebitsa) - Ludogorets 2011 (Paisievo)         6:0 
5 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
Pobeda 2009 (Vokil) - Pravda 1944 (Pravda)                3:2 
Chervena zvezda (Dulovo) - Relaks (Oven)                  1:2 
Svetkavitsa (Poroyno) - Vihar (Boil)                      0:6 

                           Round 11

11 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pobeda 2009 (Vokil)          1:1 
Vihar (Boil) - Vihar (Lyuben)                             3:2 
Chernolik (Chernolik) - Svetkavitsa (Poroyno)             3:0 
12 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
Galaktika (Chernik) - Yaldaram (Yarebitsa)                1:5 
Relaks (Oven) - Orlite (Sekulovo)                         annulled 
Pravda 1944 (Pravda) - Chervena zvezda (Dulovo)           1:1 

                           Round 12

10 March 2018, Saturday, 15:30 EET:
Chernolik (Chernolik) - Vihar (Lyuben)                    0:0 
Vihar (Boil) - Yaldaram (Yarebitsa)                       5:1 
Galaktika (Chernik) - Ludogorets 2011 (Paisievo)          1:4 
11 March 2018, Sunday, 15:30 EET:
Pobeda 2009 (Vokil) - Chervena zvezda (Dulovo)            4:1 
Relaks (Oven) - Svetkavitsa (Poroyno)                     5:1 
Pravda 1944 (Pravda)                                      bye

                           Round 13

17 March 2018, Saturday, 15:30 EET:
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Vihar (Boil)                 0:3 
Yaldaram (Yarebitsa) - Chernolik (Chernolik)              5:0 
18 March 2018, Sunday, 15:30 EET:
Galaktika (Chernik) - Pobeda 2009 (Vokil)                 0:5 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Relaks (Oven)                            3:1 
Svetkavitsa (Poroyno) - Pravda 1944 (Pravda)              0:3 
Chervena zvezda (Dulovo)                                  bye

                           Round 14

24 March 2018, Saturday, 15:30 EET:
Relaks (Oven) - Yaldaram (Yarebitsa)                      postponed 
Chernolik (Chernolik) - Ludogorets 2011 (Paisievo)        postponed 
25 March 2018, Sunday, 15:30 EEST:
Chervena zvezda (Dulovo) - Svetkavitsa (Poroyno)          postponed 
Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Lyuben)                     postponed 
Vihar (Boil) - Galaktika (Chernik)                        postponed 
9 April 2018, Monday, 16:30 EEST:
Chervena zvezda (Dulovo) - Svetkavitsa (Poroyno)          6:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Lyuben)                     3:3 
Relaks (Oven) - Yaldaram (Yarebitsa)                      2:2 
Chernolik (Chernolik) - Ludogorets 2011 (Paisievo)        3:6 
Vihar (Boil) - Galaktika (Chernik)                        3:0 
Pobeda 2009 (Vokil)                                       bye

                           Round 15

31 March 2018, Saturday, 15:30 EEST:
Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik)               1:1 
Yaldaram (Yarebitsa) - Pravda 1944 (Pravda)               2:0 
1 April 2018, Sunday, 15:30 EEST:
Vihar (Boil) - Pobeda 2009 (Vokil)                        4:4 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Relaks (Oven)                4:2 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Chervena zvezda (Dulovo)                 4:0 
Svetkavitsa (Poroyno)                                     bye

                           Round 16

7 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa (Poroyno)               3:1 
Chervena zvezda (Dulovo) - Yaldaram (Yarebitsa)           2:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Ludogorets 2011 (Paisievo)         4:2 
Relaks (Oven) - Galaktika (Chernik)                       3:0 
Chernolik (Chernolik) - Vihar (Boil)                      2:6 
Vihar (Lyuben)                                            bye

                           Round 14 - postponed matches

9 April 2018, Monday, 16:30 EEST:
Chervena zvezda (Dulovo) - Svetkavitsa (Poroyno)          6:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Lyuben)                     3:3 
Relaks (Oven) - Yaldaram (Yarebitsa)                      2:2 
Chernolik (Chernolik) - Ludogorets 2011 (Paisievo)        3:6 
Vihar (Boil) - Galaktika (Chernik)                        3:0 

                           Round 17

14 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Chernolik (Chernolik) - Pobeda 2009 (Vokil)               1:5 
Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda)                0:4 
15 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Vihar (Boil) - Relaks (Oven)                              9:2 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Chervena zvezda (Dulovo)     1:2 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Svetkavitsa (Poroyno)                   11:1 
Yaldaram (Yarebitsa)                                      bye

                           Round 18

21 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Vihar (Lyuben)                      0:2 
Svetkavitsa (Poroyno) - Yaldaram (Yarebitsa)              2:9 
22 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Chervena zvezda (Dulovo) - Galaktika (Chernik)            0:0 
Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Boil)                       3:0 
Relaks (Oven) - Chernolik (Chernolik)                     4:2 
Ludogorets 2011 (Paisievo)                                bye

                           Round 19

28 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Chernolik (Chernolik) - Pravda 1944 (Pravda)              2:3 
Yaldaram (Yarebitsa) - Vihar (Lyuben)                     1:5 
29 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Relaks (Oven) - Pobeda 2009 (Vokil)                       1:2 
Vihar (Boil) - Chervena zvezda (Dulovo)                   7:2 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa (Poroyno)        5:2 
Galaktika (Chernik)                                       bye

                           Round 20

5 May 2018, Saturday, 17:30 EEST:
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Ludogorets 2011 (Paisievo)               2:0 
Chervena zvezda (Dulovo) - Chernolik (Chernolik)          5:2 
6 May 2018, Sunday, 17:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Yaldaram (Yarebitsa)                4:1 
Svetkavitsa (Poroyno) - Galaktika (Chernik)               4:1 
Pravda 1944 (Pravda) - Relaks (Oven)                      2:0 
Vihar (Boil)                                              bye

                           Round 21

12 May 2018, Saturday, 17:30 EEST:
Galaktika (Chernik) - Vihar (Lyuben)                      1:4 
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Yaldaram (Yarebitsa)         3:1 
13 May 2018, Sunday, 17:30 EEST:
Pravda 1944 (Pravda) - Pobeda 2009 (Vokil)                2:1 
Relaks (Oven) - Chervena zvezda (Dulovo)                  1:4 
Vihar (Boil) - Svetkavitsa (Poroyno)                      3:0 
Chernolik (Chernolik)                                     bye

                           Round 22

19 May 2018, Saturday, 17:30 EEST:
Pobeda 2009 (Vokil) - Ludogorets 2011 (Paisievo)          4:0 
Yaldaram (Yarebitsa) - Galaktika (Chernik)               10:0 
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Vihar (Boil)                             1:1 
Svetkavitsa (Poroyno) - Chernolik (Chernolik)             3:1 
Chervena zvezda (Dulovo) - Pravda 1944 (Pravda)           0:0 
Relaks (Oven)                                             bye

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Vihar (Lyuben) XXX 0:1 1:1 7:0 3:1 4:0 4:1 2:0 8:1 11:1 11:0 (3:0) 2. Pobeda 2009 (Vokil) 0:2 XXX 1:0 4:1 6:2 4:1 3:2 4:0 5:1 3:1 5:1 --- 3. Vihar (Boil) 3:2 4:4 XXX 5:1 9:2 7:2 9:1 3:0 5:0 3:0 3:0 --- 4. Yaldaram (Yarebitsa) 1:5 2:1 2:0 XXX 3:2 3:5 2:0 6:0 5:0 7:0 10:0 --- 5. Relaks (Oven) 1:3 1:2 0:3 2:2 XXX 1:4 4:1 6:0 4:2 5:1 3:0 --- 6. Chervena zvezda (Dulovo) 0:3 0:2 0:2 2:1 1:2 XXX 0:0 2:2 5:2 6:1 0:0 (3:0) 7. Pravda 1944 (Pravda) 3:3 2:1 3:0 1:5 2:0 1:1 XXX 4:2 2:2 1:2 4:0 --- 8. Ludogorets 2011 (Paisievo) 0:3 1:1 0:3 3:1 4:2 1:2 2:0 XXX 0:1 5:2 5:0 --- 9. Chernolik (Chernolik) 0:0 1:5 2:6 2:4 1:4 3:1 2:3 3:6 XXX 3:0 2:1 --- 10. Svetkavitsa (Poroyno) 0:4 3:4 0:6 2:9 0:4 0:2 0:3 2:1 3:1 XXX 4:1 --- 11. Galaktika (Chernik) 1:4 0:5 2:8 1:5 0:5 0:3 0:4 1:4 1:1 3:3 XXX --- 12. Orlite (Sekulovo) --- (1:2) --- --- --- --- (0:3) --- --- (1:2) --- XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top

OFG Silistra - zapad

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Dobrudzha (Sitovo)                 18   13   3   2   58:12   42
-------------------------------------------------------------------
 2. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)       18   13   2   3   34:17   41
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Dobrudzha (Iskra)                  18   13   1   4   48:20   40
 4. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)    18    9   4   5   34:31   31
 5. Rakovski 2005 (Kalipetrovo)        18    8   5   5   42:27   29
 6. Levski 96 (Glavinitsa)             18    7   2   9   32:34   23
 7. Transmariska 2013 (Tutrakan)       18    4   3  11   26:42   15
 8. Aydemir (Aydemir)                  18    3   5  10   19:27   14
 9. Sportist (Kaynardzha)              18    3   3  12   19:42   12
10. Zarya 2006 (Tsar Samuil)           18    2   2  14   19:79    8

Notes
  - Belitsa (Belitsa), 4th last season; withdraw.
  - Levski 96 (Glavinitsa) plays its home games in Nozharevo.

                           Round 1

9 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Iskra)          4:2 
Dobrudzha (Sitovo) - Transmariska 2013 (Tutrakan)         3:1 
10 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 1:4 
Aydemir (Aydemir) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)              5:0 
Sportist (Kaynardzha) - Levski 96 (Glavinitsa)            1:1 

                           Round 2

16 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Transmariska 2013 (Tutr)    1:0 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Sitovo)               0:4 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)   0:1 
17 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Dobrudzha (Iskra) - Sportist (Kaynardzha)                 2:1 
Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Aydemir (Aydemir)       3:0 

                           Round 3

23 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) 2:5 
Sportist (Kaynardzha) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)          7:1 
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Levski 96 (Glavinitsa)     4:2 
24 September 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Aydemir (Aydemir) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)           0:0 
Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzha (Iskra)                    4:0 

                           Round 4

30 September 2017, Saturday, 16:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Levski 96 (Glavinitsa)      6:0 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Dobrudzha (Sitovo)             1:8 
1 October 2017, Sunday, 16:30 EEST:
Dobrudzha (Iskra) - Transmariska 2013 (Tutrakan)          1:0 
Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Sportist (Kaynardzha)   2:1 
Aydemir (Aydemir) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)          0:1 

                           Round 5

7 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 1:2 
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)   9:3 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Iskra)                2:4 
8 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Sportist (Kaynardzha) - Aydemir (Aydemir)                 1:0 
Dobrudzha (Sitovo) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)      6:0 

                           Round 6

14 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Iskra)           0:2 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Levski 96 (Glavinitsa)         4:3 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Sportist (Kaynardzha)      3:0 
15 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Transmariska 2013 (Tutr)    3:0 
Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Sitovo)                    0:2 

                           Round 7

21 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)         0:0 
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Aydemir (Aydemir)          2:2 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo)      2:1 
22 October 2017, Sunday, 15:30 EEST:
Sportist (Kaynardzha) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)       2:2 
Dobrudzha (Iskra) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)              3:0 

                           Round 8

28 October 2017, Saturday, 15:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)   11:1 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Transmariska 2013 (Tutr)   4:2 
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Sitovo)                0:5 
29 October 2017, Sunday, 15:30 EET:
Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Iskra)       1:0 
Aydemir (Aydemir) - Levski 96 (Glavinitsa)                3:0 

                           Round 9

4 November 2017, Saturday, 14:30 EET:
Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)          3:1 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)     2:1 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo)    2:2 
5 November 2017, Sunday, 14:30 EET:
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Sportist (Kaynardzha)      2:0 
Dobrudzha (Iskra) - Aydemir (Aydemir)                     1:0 

                           Round 10

17 March 2018, Saturday, 15:30 EET:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) 2:2 
Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)          0:1 
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Dobrudzha (Sitovo)         0:3 
18 March 2018, Sunday, 15:30 EET:
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Aydemir (Aydemir)              1:1 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Sportist (Kaynardzha)            3:0 

                           Round 11

24 March 2018, Saturday, 15:30 EET:
Transmariska 2013 (Tutr) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)    postponed 
Dobrudzha (Sitovo) - Levski 96 (Glavinitsa)               postponed 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)   postponed 
25 March 2018, Sunday, 15:30 EEST:
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Iskra)                 postponed 
Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)       postponed 
6 April 2018, Friday, 16:30 EEST:
Transmariska 2013 (Tutr) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)    0:3 
Dobrudzha (Sitovo) - Levski 96 (Glavinitsa)               0:0 
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Iskra)                 1:4 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)   3:0 
Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)       1:2 

                           Round 12

31 March 2018, Saturday, 15:30 EEST:
Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) 0:1 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Sportist (Kaynardzha)          1:3 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Transmariska 2013 (Tutrakan)     7:0 
1 April 2018, Sunday, 15:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Aydemir (Aydemir)           0:0 
Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzha (Sitovo)                    2:2 

                           Round 11 - postponed matches

6 April 2018, Friday, 16:30 EEST:
Transmariska 2013 (Tutr) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)    0:3 
Dobrudzha (Sitovo) - Levski 96 (Glavinitsa)               0:0 
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Iskra)                 1:4 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)   3:0 
Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)       1:2 

                           Round 13

14 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)      2:0 
Dobrudzha (Sitovo) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)             8:0 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Aydemir (Aydemir)          3:2 
15 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Transmariska 2013 (Tutrakan) - Dobrudzha (Iskra)          0:5 
Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)   2:2 

                           Round 14

21 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) 1:1 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Transmariska 2013 (Tutrakan)   1:0 
Dobrudzha (Iskra) - Levski 96 (Glavinitsa)                2:1 
22 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Aydemir (Aydemir) - Sportist (Kaynardzha)                 2:0 
Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Sitovo)      3:2 

                           Round 15

28 April 2018, Saturday, 16:30 EEST:
Dobrudzha (Iskra) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)           5:0 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)         3:0 
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)      0:3 
29 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Transmariska 2013 (Tutr) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo)    1:1 
Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir)                    1:0 

                           Round 16

5 May 2018, Saturday, 17:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha)       3:0 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Sitovo)         2:0 
Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Levski 96 (Glavinitsa)      1:0 
6 May 2018, Sunday, 17:30 EEST:
Aydemir (Aydemir) - Transmariska 2013 (Tutrakan)          2:2 
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Dobrudzha (Iskra)              1:5 

                           Round 17

12 May 2018, Saturday, 17:30 EEST:
Zarya 2006 (Tsar Samuil) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)    3:4 
Transmariska 2013 (Tutr) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)   0:1 
Dobrudzha (Sitovo) - Sportist (Kaynardzha)                3:0 
13 May 2018, Sunday, 17:30 EEST:
Dobrudzha (Iskra) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)       5:2 
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Aydemir (Aydemir)                3:1 

                           Round 18

20 May 2018, Sunday, 17:30 EEST:
Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Sitovo)          2:4 
Sportist (Kaynardzha) - Transmariska 2013 (Tutrakan)      0:3 
Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Levski 96 (Glavinitsa)     2:1 
Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Iskra)                     0:5 
Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Zarya 2006 (Tsar Samuil)    3:0 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Dobrudzha (Sitovo) XXX 0:0 4:0 6:0 3:1 0:0 3:1 1:0 3:0 8:0 2. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 2:0 XXX 4:2 2:5 1:2 2:1 4:2 3:2 3:0 3:0 3. Dobrudzha (Iskra) 2:2 0:1 XXX 5:2 5:0 2:1 1:0 1:0 2:1 3:0 4. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) 3:2 0:1 1:0 XXX 1:4 1:0 3:0 3:0 2:1 3:0 5. Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 2:4 1:1 0:2 2:2 XXX 6:0 1:0 0:0 3:0 11:1 6. Levski 96 (Glavinitsa) 0:4 2:1 2:4 2:1 2:0 XXX 7:0 3:1 3:0 3:0 7. Transmariska 2013 (Tutrakan) 0:3 0:1 0:5 1:1 0:3 4:2 XXX 2:2 2:0 9:3 8. Aydemir (Aydemir) 0:2 0:1 0:5 1:2 0:0 3:0 2:2 XXX 2:0 5:0 9. Sportist (Kaynardzha) 0:5 0:3 1:4 2:2 2:2 1:1 0:3 1:0 XXX 7:1 10. Zarya 2006 (Tsar Samuil) 1:8 0:1 1:5 2:2 3:4 4:3 1:0 1:1 1:3 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top