« Severozapadna Treta liga 2018/19

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

18 November 2018, Sunday, 14:30 EET / Round 6:
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 
18 November 2018, Sunday, 14:30 EET / Round 9:
Sevlievo (Sevlievo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Spartak (Pleven)                   15   12   1   2   36:6    37    
-------------------------------------------------------------------
 2. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           15   11   2   2   46:18   35    
 3. Bdin 1923 (Vidin)                  15   10   2   3   37:14   32    
 4. Vihar (Slavyanovo)                 15    9   3   3   21:13   30    
 5. Sevlievo (Sevlievo)                14    7   3   4   22:13   24     [1 0 0  1:0  3]
 6. Kom (Berkovitsa)                   15    7   3   5   20:16   24 [+] [0 0 1  0:1  0]
 7. Botev (Lukovit)                    15    6   4   5   19:15   22     [1 0 0  1:0  3]
 8. Akademik (Svishtov)                14    7   1   6   23:23   22     [0 0 1  0:1  0]
 9. OFK Lokomotiv (Mezdra)             14    7   0   7   30:30   21 [+]
10. Parva atomna (Kozloduy)            15    6   1   8   31:26   19    
11. Pavlikeni (Pavlikeni)              14    5   2   7   17:27   17    
12. Tryavna (Tryavna)                  15    4   4   7   16:27   16    
13. Yantra (Polski Trambesh)           15    4   2   9   17:32   14    
14. Partizan (Cherven bryag)           15    2   7   6   13:19   13    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. Lokomotiv 1927 (Dryanovo)          15    2   0  13   13:44    6 [+]
-------------------------------------------------------------------
16. Levski 2007 (Levski)               15    1   1  13    7:45    4    

Notes
  - Spartak (Pleven) plays its home games at the "Pleven" st. in Pleven.
  - Yantra Gabrovo (Gabrovo) plays its home games at the "Hristo Botev" st. in Gabrovo.

                           Round 1

12 August 2018, Sunday, 18:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Parva atomna (Kozloduy)               5:1 (3:0) 
  [1:0 Radoslav Baychev 2', 2:0 Denis Nikolov 19', 3:0 Ivaylo Ivanov 21',
   4:0 Radoslav Baychev 59', 4:1 Lyuben Valkov 65', 5:1 Radoslav Baychev 67'-pen], 200 spectators
Vihar (Slavyanovo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               2:1 (0:0) 
  [1:0 Konstantin Genkov 49', 2:0 Evgeni Sistov 74', 2:1 Ilia Iliev 90'], 100 spectators
Kom (Berkovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               2:1 (1:1) 
  [0:1 Plamen Kozhuharov 17', 1:1 Tsvetan Tsvetanov 44', 2:1 Ivaylo Toshev 86'], 400 spectators
Yantra (Polski Trambesh) - Akademik (Svishtov)            1:2 (0:1) 
  [0:1 Stefan Angelov 43'-og, 1:1 Krasen Karavelov 75'-pen, 1:2 Soner Hyusein 88'], 200 spectators
Spartak (Pleven) - Tryavna (Tryavna)                      3:0 (2:0) 
  [1:0 Toni Palikrushev 6', 2:0 Stanislav Ivanov 20', 3:0 Tsvetan Petrov 64'], 200 spectators
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Levski 2007 (Levski)          2:0 (1:0) 
  [1:0 Todor Kolev 21', 2:0 Stanislav Genchev 80'], 500 spectators
Partizan (Cherven bryag) - Sevlievo (Sevlievo)            1:1 (0:1) 
  [0:1 Dimitar Baydakov 39', 1:1 Ferdo Stefchov 71'], _ spectators
Botev (Lukovit) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   2:2 (2:1) 
  [0:1 Dimitar Kushev 3', 1:1 Vladislav Simeonov 15', 2:1 Veselin Shikerov 37',
   2:2 Tsvetomir Dodurov 80'-pen]
  [sent off: Svetoslav Aleksandrov (P) 13'], 250 spectators

                           Round 2

19 August 2018, Sunday, 18:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Pavlikeni (Pavlikeni)           4:1 (3:0) 
  [1:0 Lyuben Valkov 9', 2:0 Samuil Dimitrov 11', 3:0 Lyuboslav Mladenov 39',
   4:0 Aleksandar Veselinov 52', 4:1 Dimitar Kushev 73'], 200 spectators
Sevlievo (Sevlievo) - Botev (Lukovit)                     1:1 (1:1) 
  [1:0 Alyosha Iliev 11', 1:1 Valcho Georgiev 41'], 50 spectators
Levski 2007 (Levski) - Partizan (Cherven bryag)           2:0 (0:0) 
  [1:0 Dzhan Mondzhu 87', 2:0 Elin Petkov 90'], 100 spectators
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)             3:2 (2:1) 
  [0:1 Stanislav Genchev 22', 1:1 Vasil Andreev 31', 3:1 Nikolay Banov 35',87';
   3:2 Andzhelo Gluzov 90'], 300 spectators
Akademik (Svishtov) - Spartak (Pleven)                    0:1 (0:0) 
  [0:1 Tsvetan Petrov 77'], 300 spectators
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       3:1 (0:0) 
  [1:0 Ivaylo Grigorov Ivanov 60', 1:1 Georgi Maminov 61', 2:1 Stefan Ivanov 85',
   3:1 Hristiyan Vasilev 87'], 500 spectators
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Kom (Berkovitsa)                 3:1 (2:1) 
  [1:0 Rumen Rangelov 13', 1:1 Galab Gerasimov 27', 2:1 Ilia Iliev 42',
   3:1 Valdemar Stoyanov 51'], 250 spectators
Bdin 1923 (Vidin) - Vihar (Slavyanovo)                    4:1 (2:0) 
  [1:0 Kristiyan Ivanov 7', 2:0 Denis Nikolov 28', 2:1 Konstantin Genkov 64',
   3:1 Svetoslav Valeriev 72', 4:1 Radoslav Baychev 90'], 250 spectators

                           Round 3

26 August 2018, Sunday, 18:00 EEST:
Vihar (Slavyanovo) - Parva atomna (Kozloduy)              2:0 (1:0) 
  [1:0 Evgeni Sistov 30', 2:0 Svetlin Zlatarev 65'], 150 spectators
Kom (Berkovitsa) - Bdin 1923 (Vidin)                      2:1 (1:1) 
  [1:0 Denis Nikolov 25'-og, 1:1 Radoslav Baychev 45', 2:1 Galab Gerasimov 73'], 250 spectators
Yantra (Polski Trambesh) - OFK Lokomotiv (Mezdra)         2:4 (0:2) 
  [0:1 Valdemar Stoyanov 17', 0:2 Brayan Stoyanov 45', 1:2 Krasen Karavelov 53'-pen,
   1:3 Rumen Rangelov 66', 1:4 Brayan Stoyanov 78', 2:4 Emil Koparanov 90'-pen], 100 spectators
Spartak (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               5:0 (3:0) 
  [1:0 Ivo Varbanov 9', 2:0 Dimitar Dimitrov 11', 3:0 Ivaylo Em.Ivanov 40',
   4:0 Ivaylo Radentsov 62', 5:0 Aleksandar Aleksandrov 88']
  [sent off: Ivaylo Gr.Ivanov (Ya) 60'], 300 spectators
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Akademik (Svishtov)           1:3 (1:0) 
  [1:0 Dimitar Dinev 18', 1:1 Kristiyan Ivanov 55', 1:2 Soner Hyusein 60',
   1:3 Plamen Iliev 69'], 200 spectators
Partizan (Cherven bryag) - Tryavna (Tryavna)              0:0 
  150 spectators
Botev (Lukovit) - Levski 2007 (Levski)                    4:0 (2:0) 
  [1:0 Milen Tonev 5', 2:0 Mitko Milchev 19'-pen, 4:0 Edis Seliminski 75',76']
  [sent off: Miroslav Angelov (L) _], 150 spectators
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sevlievo (Sevlievo)               0:3 (0:1) 
  [0:2 Alyosha Iliev 37',48'; 0:3 Georgi Vasilev 61']
  [missed pen: Tsvetomir Dodurov (P) 75']
  [sent off: Martin Angelov (S) _], 400 spectators

                           Round 4

2 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Sevlievo (Sevlievo)             3:1 (2:1) 
Levski 2007 (Levski) - Pavlikeni (Pavlikeni)              1:3 (1:1) 
Tryavna (Tryavna) - Botev (Lukovit)                       0:1 (0:0) 
Akademik (Svishtov) - Partizan (Cherven bryag)            1:0 (0:0) 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)      9:1 (2:0) 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Spartak (Pleven)                 0:2 (0:0) 
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra (Polski Trambesh)              4:1 (2:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Kom (Berkovitsa)                     2:0 (1:0) 

                           Round 5

8 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Partizan (Cherven bryag) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       2:3 
9 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Kom (Berkovitsa) - Parva atomna (Kozloduy)                2:1 (1:0) 
Yantra (Polski Trambesh) - Vihar (Slavyanovo)             0:0 
Spartak (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                      2:3 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)        1:2 
Botev (Lukovit) - Akademik (Svishtov)                     1:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 3:1 
Sevlievo (Sevlievo) - Levski 2007 (Levski)                2:0 

                           Round 6

16 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Levski 2007 (Levski)            4:0 (0:0) 
Tryavna (Tryavna) - Sevlievo (Sevlievo)                   1:1 (0:0) 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)               postponed * 
* - postponed due to a car crash on 12 September, which causes the death
    of 4 players from the away team.
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Botev (Lukovit)                2:2 (0:1) 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Partizan (Cherven bryag)         1:0 (0:0) 
Bdin 1923 (Vidin) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)             6:1 (5:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Spartak (Pleven)                     1:0 (0:0) 
Kom (Berkovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)               3:0 (1:0) 
18 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 

                           Round 7

23 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Parva atomna (Kozloduy)        1:0 (1:0) 
Spartak (Pleven) - Kom (Berkovitsa)                       1:1 (0:1) 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Vihar (Slavyanovo)            0:1 (0:0) 
Partizan (Cherven bryag) - Bdin 1923 (Vidin)              1:1 (0:0) 
Botev (Lukovit) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                  0:1 (0:0) 
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 2:0 (1:0) 
Levski 2007 (Levski) - Tryavna (Tryavna)                  0:1 (0:1) 
24 September 2018, Monday, 17:00 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          1:2 (0:0) 

                           Round 8

30 September 2018, Sunday, 11:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            2:1 
30 September 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Tryavna (Tryavna)               1:1 (1:1) 
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                postponed 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Pavlikeni (Pavlikeni)            1:2 (1:0) 
Bdin 1923 (Vidin) - Botev (Lukovit)                       1:0 (1:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Partizan (Cherven bryag)             0:0 
Kom (Berkovitsa) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)              3:0 (0:0) 
Yantra (Polski Trambesh) - Spartak (Pleven)               0:3 (0:1) 
24 October 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                5:0 (3:0) 

                           Round 9

7 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Parva atomna (Kozloduy)                1:0 (0:0) 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Yantra (Polski Trambesh)      0:1 (0:0) 
Partizan (Cherven bryag) - Kom (Berkovitsa)               1:1 (0:0) 
Botev (Lukovit) - Vihar (Slavyanovo)                      3:0 (0:0) 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Bdin 1923 (Vidin)                 0:2 (0:1) 
Sevlievo (Sevlievo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)              postponed 
Levski 2007 (Levski) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)           0:7 (0:6) 
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   1:2 (1:0) 
18 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               - 

                           Round 10

10 October 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)              3:0 
11 October 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Akademik (Svishtov)             5:1 (3:1) 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Levski 2007 (Levski)             7:1 (5:1) 
Bdin 1923 (Vidin) - Sevlievo (Sevlievo)                   1:0 (1:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)                3:1 (0:0) 
Kom (Berkovitsa) - Botev (Lukovit)                        3:0 (1:0) 
Yantra (Polski Trambesh) - Partizan (Cherven bryag)       1:2 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)              4:1 (1:0) 

                           Round 11

14 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Parva atomna (Kozloduy)       2:5 
Partizan (Cherven bryag) - Spartak (Pleven)               0:2 
Botev (Lukovit) - Yantra (Polski Trambesh)                0:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Kom (Berkovitsa)                  1:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Vihar (Slavyanovo)                  2:0 
Levski 2007 (Levski) - Bdin 1923 (Vidin)                  0:3 
Tryavna (Tryavna) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                3:0 
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            0:4 

                           Round 12

20 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Partizan (Cherven bryag)      2:1 (1:1) 
21 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Parva atomna (Kozloduy) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        0:1 (0:0) 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Akademik (Svishtov)              3:4 (2:0) 
Bdin 1923 (Vidin) - Tryavna (Tryavna)                     3:0 (0:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Levski 2007 (Levski)                 1:0 (1:0) 
Kom (Berkovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)                    0:1 (0:1) 
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          1:0 (0:0) 
Spartak (Pleven) - Botev (Lukovit)                        2:0 (1:0) 

                           Round 8 - postponed match

24 October 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                5:0 (3:0) 

                           Round 13

28 October 2018, Sunday, 14:30 EET:
Partizan (Cherven bryag) - Parva atomna (Kozloduy)        2:1 (0:0) 
Botev (Lukovit) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)               2:0 (2:0) 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Spartak (Pleven)                  0:5 (0:2) 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)            4:1 (1:0) 
Levski 2007 (Levski) - Kom (Berkovitsa)                   0:1 (0:1) 
Tryavna (Tryavna) - Vihar (Slavyanovo)                    1:5 (0:1) 
Akademik (Svishtov) - Bdin 1923 (Vidin)                   1:1 (0:0) 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)         6:1 (3:1) 

                           Round 14

4 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - OFK Lokomotiv (Mezdra)          5:4 (3:1) 
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              1:2 (0:0) 
Vihar (Slavyanovo) - Akademik (Svishtov)                  2:0 (2:0) 
Kom (Berkovitsa) - Tryavna (Tryavna)                      0:0 
Yantra (Polski Trambesh) - Levski 2007 (Levski)           3:3 (3:1) 
Spartak (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)                    3:0 (3:0) 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)         0:1 (0:0) 
Partizan (Cherven bryag) - Botev (Lukovit)                1:1 (0:0) 

                           Round 15

11 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Botev (Lukovit) - Parva atomna (Kozloduy)                 2:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Partizan (Cherven bryag)          2:2 
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)           3:0 
Levski 2007 (Levski) - Spartak (Pleven)                   0:2 
Tryavna (Tryavna) - Yantra (Polski Trambesh)              4:3 
Akademik (Svishtov) - Kom (Berkovitsa)                    4:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Vihar (Slavyanovo)             1:1 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Bdin 1923 (Vidin)                2:1 

                           Round 6 - postponed match

18 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 

                           Round 9 - postponed match

18 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               - 

                           Round 16

24 February 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Bdin 1923 (Vidin)                - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Vihar (Slavyanovo)                - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Kom (Berkovitsa)                - 
Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh)             - 
Tryavna (Tryavna) - Spartak (Pleven)                       - 
Levski 2007 (Levski) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)           - 
Sevlievo (Sevlievo) - Partizan (Cherven bryag)             - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Botev (Lukovit)                    - 

                           Round 17

3 March 2019, Sunday:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Parva atomna (Kozloduy)            - 
Botev (Lukovit) - Sevlievo (Sevlievo)                      - 
Partizan (Cherven bryag) - Levski 2007 (Levski)            - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Tryavna (Tryavna)              - 
Spartak (Pleven) - Akademik (Svishtov)                     - 
Yantra (Polski Trambesh) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)        - 
Kom (Berkovitsa) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                  - 
Vihar (Slavyanovo) - Bdin 1923 (Vidin)                     - 

                           Round 18

10 March 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Vihar (Slavyanovo)               - 
Bdin 1923 (Vidin) - Kom (Berkovitsa)                       - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Yantra (Polski Trambesh)          - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)                - 
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)            - 
Tryavna (Tryavna) - Partizan (Cherven bryag)               - 
Levski 2007 (Levski) - Botev (Lukovit)                     - 
Sevlievo (Sevlievo) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 

                           Round 19

17 March 2019, Sunday:
Sevlievo (Sevlievo) - Parva atomna (Kozloduy)              - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Levski 2007 (Levski)               - 
Botev (Lukovit) - Tryavna (Tryavna)                        - 
Partizan (Cherven bryag) - Akademik (Svishtov)             - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       - 
Spartak (Pleven) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                  - 
Yantra (Polski Trambesh) - Bdin 1923 (Vidin)               - 
Kom (Berkovitsa) - Vihar (Slavyanovo)                      - 

                           Round 20

24 March 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Kom (Berkovitsa)                 - 
Vihar (Slavyanovo) - Yantra (Polski Trambesh)              - 
Bdin 1923 (Vidin) - Spartak (Pleven)                       - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)         - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Partizan (Cherven bryag)        - 
Akademik (Svishtov) - Botev (Lukovit)                      - 
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  - 
Levski 2007 (Levski) - Sevlievo (Sevlievo)                 - 

                           Round 21

31 March 2019, Sunday:
Levski 2007 (Levski) - Parva atomna (Kozloduy)             - 
Sevlievo (Sevlievo) - Tryavna (Tryavna)                    - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)                - 
Botev (Lukovit) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                 - 
Partizan (Cherven bryag) - OFK Lokomotiv (Mezdra)          - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Bdin 1923 (Vidin)              - 
Spartak (Pleven) - Vihar (Slavyanovo)                      - 
Yantra (Polski Trambesh) - Kom (Berkovitsa)                - 

                           Round 22

7 April 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Yantra (Polski Trambesh)         - 
Kom (Berkovitsa) - Spartak (Pleven)                        - 
Vihar (Slavyanovo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)             - 
Bdin 1923 (Vidin) - Partizan (Cherven bryag)               - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Botev (Lukovit)                   - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)           - 
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                  - 
Tryavna (Tryavna) - Levski 2007 (Levski)                   - 

                           Round 23

14 April 2019, Sunday:
Tryavna (Tryavna) - Parva atomna (Kozloduy)                - 
Levski 2007 (Levski) - Akademik (Svishtov)                 - 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)             - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - OFK Lokomotiv (Mezdra)             - 
Botev (Lukovit) - Bdin 1923 (Vidin)                        - 
Partizan (Cherven bryag) - Vihar (Slavyanovo)              - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Kom (Berkovitsa)               - 
Spartak (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)                - 

                           Round 24

21 April 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Spartak (Pleven)                 - 
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)       - 
Kom (Berkovitsa) - Partizan (Cherven bryag)                - 
Vihar (Slavyanovo) - Botev (Lukovit)                       - 
Bdin 1923 (Vidin) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Sevlievo (Sevlievo)               - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Levski 2007 (Levski)            - 
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                    - 

                           Round 25

28 April 2019, Sunday:
Akademik (Svishtov) - Parva atomna (Kozloduy)              - 
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               - 
Levski 2007 (Levski) - OFK Lokomotiv (Mezdra)              - 
Sevlievo (Sevlievo) - Bdin 1923 (Vidin)                    - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Vihar (Slavyanovo)                 - 
Botev (Lukovit) - Kom (Berkovitsa)                         - 
Partizan (Cherven bryag) - Yantra (Polski Trambesh)        - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Spartak (Pleven)               - 

                           Round 26

5 May 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)        - 
Spartak (Pleven) - Partizan (Cherven bryag)                - 
Yantra (Polski Trambesh) - Botev (Lukovit)                 - 
Kom (Berkovitsa) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   - 
Vihar (Slavyanovo) - Sevlievo (Sevlievo)                   - 
Bdin 1923 (Vidin) - Levski 2007 (Levski)                   - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Tryavna (Tryavna)                 - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)             - 

                           Round 27

12 May 2019, Sunday:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Parva atomna (Kozloduy)         - 
Akademik (Svishtov) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               - 
Tryavna (Tryavna) - Bdin 1923 (Vidin)                      - 
Levski 2007 (Levski) - Vihar (Slavyanovo)                  - 
Sevlievo (Sevlievo) - Kom (Berkovitsa)                     - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra (Polski Trambesh)           - 
Botev (Lukovit) - Spartak (Pleven)                         - 
Partizan (Cherven bryag) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)       - 

                           Round 28

19 May 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Partizan (Cherven bryag)         - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Botev (Lukovit)                - 
Spartak (Pleven) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   - 
Yantra (Polski Trambesh) - Sevlievo (Sevlievo)             - 
Kom (Berkovitsa) - Levski 2007 (Levski)                    - 
Vihar (Slavyanovo) - Tryavna (Tryavna)                     - 
Bdin 1923 (Vidin) - Akademik (Svishtov)                    - 
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          - 

                           Round 29

26 May 2019, Sunday:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Parva atomna (Kozloduy)           - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)               - 
Akademik (Svishtov) - Vihar (Slavyanovo)                   - 
Tryavna (Tryavna) - Kom (Berkovitsa)                       - 
Levski 2007 (Levski) - Yantra (Polski Trambesh)            - 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak (Pleven)                     - 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)          - 
Botev (Lukovit) - Partizan (Cherven bryag)                 - 

                           Round 30

2 June 2019, Sunday:
Parva atomna (Kozloduy) - Botev (Lukovit)                  - 
Partizan (Cherven bryag) - Pavlikeni (Pavlikeni)           - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Sevlievo (Sevlievo)            - 
Spartak (Pleven) - Levski 2007 (Levski)                    - 
Yantra (Polski Trambesh) - Tryavna (Tryavna)               - 
Kom (Berkovitsa) - Akademik (Svishtov)                     - 
Vihar (Slavyanovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              - 
Bdin 1923 (Vidin) - OFK Lokomotiv (Mezdra)                 - 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Spartak (Pleven) XXX 5:0 2:3 -:- 3:0 1:1 2:0 -:- -:- 1:0 -:- 3:0 -:- -:- 4:1 -:- 2. Yantra Gabrovo (Gabrovo) -:- XXX -:- 1:1 2:1 -:- 2:2 -:- 6:1 -:- -:- 3:0 3:1 -:- 9:1 -:- 3. Bdin 1923 (Vidin) -:- 1:2 XXX 4:1 1:0 -:- 1:0 -:- -:- 5:1 -:- 3:0 4:1 -:- 6:1 -:- 4. Vihar (Slavyanovo) 1:0 -:- -:- XXX -:- 2:0 -:- 2:0 2:1 2:0 3:1 -:- -:- 0:0 -:- 1:0 5. Sevlievo (Sevlievo) -:- -:- -:- 2:0 XXX -:- 1:1 2:0 -:- -:- -:- -:- 4:1 -:- 3:0 2:0 6. Kom (Berkovitsa) -:- 2:1 2:1 -:- 0:1 XXX 3:0 -:- -:- 2:1 -:- 0:0 3:0 -:- 3:0 -:- 7. Botev (Lukovit) -:- -:- -:- 3:0 -:- -:- XXX 1:0 0:1 2:1 2:2 -:- 0:1 -:- 2:0 4:0 8. Akademik (Svishtov) 0:1 0:4 1:1 -:- -:- 4:1 -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 1:0 -:- 5:0 9. OFK Lokomotiv (Mezdra) 0:2 -:- 2:1 -:- -:- 3:1 -:- 3:4 XXX -:- 1:2 -:- -:- 1:0 -:- 7:1 10. Parva atomna (Kozloduy) -:- 0:1 -:- -:- 3:1 -:- -:- 5:1 5:4 XXX 4:1 1:1 -:- -:- -:- 4:0 11. Pavlikeni (Pavlikeni) 0:5 1:2 0:2 -:- 0:3 1:0 -:- -:- -:- -:- XXX 3:1 -:- 2:2 -:- -:- 12. Tryavna (Tryavna) -:- -:- -:- 1:5 1:1 -:- 0:1 1:2 3:0 -:- -:- XXX 4:3 -:- 3:2 -:- 13. Yantra (Polski Trambesh) 0:3 -:- -:- 0:0 -:- -:- -:- 1:2 2:4 1:0 1:0 -:- XXX 1:2 -:- 3:3 14. Partizan (Cherven bryag) 0:2 2:3 1:1 -:- 1:1 1:1 1:1 -:- -:- 2:1 -:- 0:0 -:- XXX -:- -:- 15. Lokomotiv 1927 (Dryanovo) -:- -:- -:- 0:1 -:- -:- -:- 1:3 1:2 2:5 0:1 -:- 0:1 2:1 XXX 2:0 16. Levski 2007 (Levski) 0:2 0:7 0:3 -:- -:- 0:1 -:- -:- -:- -:- 1:3 0:1 -:- 2:0 -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top