Yunoshi starsha vazrast (b.1999-00):
Plovdiv - Zonalna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Current matches:

18 November 2017, Saturday, 13:00 EET / Round 2:
Botev 2002 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           4:0 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Rodopa Smolyan (Smolyan)            7    5   1   1   16:10   16
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Maritsa 1921 (Plovdiv)              7    4   2   1   11:4    14
 3. Arda (Kardzhali)                    7    3   2   2   12:9    11
 4. Botev 2002 (Plovdiv)                7    3   1   3   17:10   10 [1 0 1  3:2  3]
 5. Evrokolezh (Plovdiv)                7    3   1   3   13:7    10 [1 0 1  2:2  3]
 6. Haskovo (Haskovo)                   7    3   1   3   11:10   10 [1 0 1  2:3  3]
 7. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)    7    2   0   5    7:15    6
 8. Borislav 2009 (Parvomay)            7    1   0   6    3:25    3

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Arda (Kardzhali) - st."Druzhba", Kardzhali;
    - Borislav 2009 (Parvomay) - in Parvomay
    - Botev 2002 (Plovdiv) - in Katunitsa;
    - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - st."Rakovski", Dimitrovgrad;
    - Evrokolezh (Plovdiv) - complex EKIU, Orizari;
    - Maritsa 1921 (Plovdiv) - st."Plovdiv", Plovdiv;
    - Rodopa Smolyan (Smolyan) - st."Septemvri", Smolyan;
    - Haskovo (Haskovo) - st."Mladost", Haskovo.

                           Round 1

21 September 2017, Thursday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv)             0:0 
21 September 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       5:0 
23 September 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Haskovo (Haskovo)                  postponed 
24 September 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Arda (Kardzhali)               0:3 
10 October 2017, Tuesday, 11:00 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Haskovo (Haskovo)                  1:2 

                           Round 3 - match brought forward

29 September 2017, Friday, 14:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Haskovo (Haskovo)              2:2 

                           Round 2

29 September 2017, Friday, 17:00 EEST:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)         3:0 
30 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           postponed 
2 October 2017, Monday, 16:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Arda (Kardzhali)                      3:1 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Evrokolezh (Plovdiv)   0:3 
18 November 2017, Saturday, 13:00 EET:
Botev 2002 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           4:0 

                           Round 3

29 September 2017, Friday, 14:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Haskovo (Haskovo)              2:2 
5 October 2017, Thursday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)               0:2 
5 October 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Haskovo (Haskovo)              brought forward 
Arda (Kardzhali) - Maritsa 1921 (Plovdiv)                 2:2 
9 October 2017, Monday, 15:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       2:0 

                           Round 1 - postponed match

10 October 2017, Tuesday, 11:00 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Haskovo (Haskovo)                  1:2 

                           Round 4

14 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)           7:0 
15 October 2017, Sunday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Evrokolezh (Plovdiv)           postponed 
16 October 2017, Monday, 15:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Arda (Kardzhali)       0:1 
16 October 2017, Monday, 16:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Maritsa 1921 (Plovdiv)                0:1 
10 November 2017, Friday, 14:00 EET:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Evrokolezh (Plovdiv)           3:1 

                           Round 5

19 October 2017, Thursday, 11:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Haskovo (Haskovo)                  2:0 
19 October 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Botev 2002 (Plovdiv)                   2:2 
20 October 2017, Friday, 16:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Rodopa Smolyan (Smolyan)       1:2 
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)         2:0 

                           Round 6

26 October 2017, Thursday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)           postponed 
26 October 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Arda (Kardzhali)               2:1 
28 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Botev 2002 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv)             0:2 
30 October 2017, Monday, 16:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      1:3 
5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Evrokolezh (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)           7:0 

                           Round 7

2 November 2017, Thursday, 11:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Haskovo (Haskovo)              0:3 
2 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Arda (Kardzhali) - Evrokolezh (Plovdiv)                   2:0 
3 November 2017, Friday, 15:00 EET:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)         1:2 
6 November 2017, Monday, 15:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Botev 2002 (Plovdiv)   4:1 

                           Round 6 - postponed match

5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Evrokolezh (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)           7:0 

                           Round 2 - postponed match

18 November 2017, Saturday, 13:00 EET:
Botev 2002 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           4:0 

                           Round 4 - postponed match

10 November 2017, Friday, 14:00 EET:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Evrokolezh (Plovdiv)           3:1 

                           Round 8

spring 2018:
Haskovo (Haskovo) - Botev 2002 (Plovdiv)                   - 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Rodopa Smolyan (Smolyan)        - 
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)              - 
Arda (Kardzhali) - Borislav 2009 (Parvomay)                - 

                           Round 9

Arda (Kardzhali) - Haskovo (Haskovo)                       - 
Borislav 2009 (Parvomay) - Maritsa 1921 (Plovdiv)          - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)    - 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Botev 2002 (Plovdiv)            - 

                           Round 10

Haskovo (Haskovo) - Rodopa Smolyan (Smolyan)               - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)                - 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Borislav 2009 (Parvomay)        - 
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                  - 

                           Round 11

Maritsa 1921 (Plovdiv) - Haskovo (Haskovo)                 - 
Arda (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        - 
Borislav 2009 (Parvomay) - Botev 2002 (Plovdiv)            - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)            - 

                           Round 12

Haskovo (Haskovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   - 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Borislav 2009 (Parvomay)        - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                    - 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Maritsa 1921 (Plovdiv)          - 

                           Round 13

Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Haskovo (Haskovo)       - 
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)              - 
Arda (Kardzhali) - Rodopa Smolyan (Smolyan)                - 
Borislav 2009 (Parvomay) - Evrokolezh (Plovdiv)            - 

                           Round 14

Haskovo (Haskovo) - Borislav 2009 (Parvomay)               - 
Evrokolezh (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                    - 
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Maritsa 1921 (Plovdiv)          - 
Botev 2002 (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)    - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Rodopa Smolyan (Smolyan) XXX -:- 2:1 -:- 3:1 2:2 5:0 -:- 2. Maritsa 1921 (Plovdiv) 1:2 XXX -:- -:- -:- -:- 2:0 3:0 3. Arda (Kardzhali) -:- 2:2 XXX 2:2 2:0 -:- -:- -:- 4. Botev 2002 (Plovdiv) 4:0 0:2 -:- XXX -:- 1:2 -:- 7:0 5. Evrokolezh (Plovdiv) -:- 0:0 -:- 0:2 XXX 2:0 -:- 7:0 6. Haskovo (Haskovo) -:- 0:1 3:1 -:- -:- XXX 1:3 -:- 7. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) -:- -:- 0:1 4:1 0:3 -:- XXX -:- 8. Borislav 2009 (Parvomay) 1:2 -:- 0:3 -:- -:- 0:3 2:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top