Yunoshi starsha vazrast (b.1998-99):
Plovdiv - Zonalna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Asenovets 2005 (Asenovgrad)        16   14   1   1   49:8    43    
-------------------------------------------------------------------
 2. Arda (Kardzhali)                   15   13   1   1   48:7    40    
 3. Maritsa (Plovdiv)                  16   10   1   5   30:13   31    
 4. Evrokolezh (Plovdiv)               16    7   2   7   26:26   23    
 5. Arda 1924 (Kardzhali)              16    6   3   7   18:23   21    
 6. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   16    4   3   9   17:29   15    
 7. Levski (Karlovo)                   15    4   2   9   13:30   14    
 8. Vekta (Plovdiv)                    16    4   0  12   14:44   12    
 9. Palas (Rudozem)                    16    1   3  12   10:45    6 [*]
--. Maritsa 2003 (Manole)               1    0   0   1    0:3     - [*]

Notes
  - Maritsa 2003 (Manole) withdraws after round 1. Its results are annulled.
  - Arda (Kardzhali) plays its home games in Perperek.
  - Arda 1924 (Kardzhali) plays its home games in Chernoochene.
  - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) plays its home games at the "Rakovski" st. in Dimitrovgrad.
  - Evrokolezh (Plovdiv) plays its home games in Orizari.
  - Maritsa (Plovdiv) plays its home games in Voysil.
  - At the winter break Palas (Rudozem) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

15 September 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       5:0 
16 September 2016, Friday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Vekta (Plovdiv)                    1:2 
16 September 2016, Friday, 14:30 EEST:
Levski (Karlovo) - Palas (Rudozem)                        1:1 
18 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Maritsa 2003 (Manole)                 3:0 awd  /annulled/ 
19 September 2016, Monday, 15:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Arda 1924 (Kardzhali)       3:0 awd 

                           Round 2

21 September 2016, Wednesday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Maritsa (Plovdiv)                       0:2 
22 September 2016, Thursday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Arda (Kardzhali)                  1:0 
22 September 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   postponed 
23 September 2016, Friday, 13:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        2:2 
25 September 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa 2003 (Manole) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)       annulled 
14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
in Dabene:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   1:4 

                           Round 3

29 September 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Maritsa 2003 (Manole)                  annulled 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Arda 1924 (Kardzhali)          1:0 
30 September 2016, Friday, 13:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                    4:3 
2 October 2016, Sunday, 16:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                      3:1 
3 October 2016, Monday, 16:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Vekta (Plovdiv)             7:1 

                           Round 4

6 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                        1:6 
6 October 2016, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)            0:3 
7 October 2016, Friday, 12:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Arda 1924 (Kardzhali)                   0:0 
7 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Maritsa (Plovdiv)                  0:3 
9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Maritsa 2003 (Manole) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          annulled 

                           Round 5

13 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                       3:0 awd 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Vekta (Plovdiv)        3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
15 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa 2003 (Manole)             annulled 
16 October 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                       3:0 awd 
18 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Evrokolezh (Plovdiv)        1:0 

                           Round 6

20 October 2016, Thursday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                   1:3 
20 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
in Banya:
Levski (Karlovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       3:1 
21 October 2016, Friday, 12:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Maritsa 2003 (Manole)                   annulled 
21 October 2016, Friday, 15:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                   0:4 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)           0:2 

                           Round 7

27 October 2016, Thursday, 15:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Palas (Rudozem)             6:0 
Arda (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                      1:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Evrokolezh (Plovdiv)   1:1 
29 October 2016, Saturday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Levski (Karlovo)                  3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Maritsa 2003 (Manole) - Vekta (Plovdiv)                   annulled 

                           Round 8

3 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Levski (Karlovo) - Maritsa 2003 (Manole)                  annulled 
4 November 2016, Friday, 12:00 EET:
Palas (Rudozem) - Vekta (Plovdiv)                         3:0 awd * 
* - the visitors inform that they won't show up.
7 November 2016, Monday, 12:00 EET:
Evrokolezh (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)              2:2 
7 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Maritsa (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      3:0 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Arda (Kardzhali)            2:2 

                           Round 9

10 November 2016, Thursday, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    postponed 
in Plovdiv, "Plovdiv" st.:
Vekta (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                        2:0 
12 November 2016, Saturday, 13:00 EET:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa (Plovdiv)                 0:4 
13 November 2016, Sunday, 10:30 EET:
Maritsa 2003 (Manole) - Evrokolezh (Plovdiv)              annulled 
14 November 2016, Monday, 14:00 EET:
Arda (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                        5:1 
17 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    0:1 

                           Round 2 - postponed match

14 November 2016, Monday, 11:00 EET:
in Dabene:
Levski (Karlovo) - Evrokolezh (Plovdiv)                   1:4 

                           Round 9 - postponed match

17 November 2016, Thursday, 15:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    0:1 

                           Round 10

22 March 2017, Wednesday, 11:00 EET:
Vekta (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)                    1:4 
24 March 2017, Friday, 14:00 EET:
Palas (Rudozem) - Levski (Karlovo)                        0:3 awd 
27 March 2017, Monday, 13:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)       1:3 
27 March 2017, Monday, 15:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Arda (Kardzhali)       0:2 
Maritsa (Plovdiv)                                         bye

                           Round 11

31 March 2017, Friday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Vekta (Plovdiv)                       3:0 awd 
1 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Palas (Rudozem)        3:0 awd 
2 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                   3:0 
3 April 2017, Monday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Arda 1924 (Kardzhali)                  4:0 
Asenovets 2005 (Asenovgrad)                               bye

                           Round 12

5 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)             1:2 
6 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Maritsa (Plovdiv)                      1:0 
8 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Evrokolezh (Plovdiv)                    0:3 awd 
10 April 2017, Monday, 14:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          2:1 
Arda (Kardzhali)                                          bye

                           Round 13

13 April 2017, Thursday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Evrokolezh (Plovdiv)                  1:0 
13 April 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                        3:0 awd 
15 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Palas (Rudozem)                   3:0 awd 
17 April 2017, Monday, 15:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Levski (Karlovo)            5:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)                          bye

                           Round 14

19 April 2017, Wednesday, 11:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)        2:1 
20 April 2017, Thursday, 15:00 EEST:
in Dabene:
Levski (Karlovo) - Arda (Kardzhali)                       annulled * 
* - abandoned in 65' at 1:4 at both teams' fault. Then annulled.
22 April 2017, Saturday, 17:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Maritsa (Plovdiv)                       0:3 awd 
23 April 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)        postponed 
17 May 2017, Wednesday, 18:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)        0:4 
Arda 1924 (Kardzhali)                                     bye

                           Round 15

27 April 2017, Thursday, 16:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Evrokolezh (Plovdiv)                   2:1 
29 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Vekta (Plovdiv)                   3:0 awd 
1 May 2017, Monday, 11:30 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Levski (Karlovo)       2:0 
1 May 2017, Monday, 17:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Maritsa (Plovdiv)           2:0 
Palas (Rudozem)                                           bye

                           Round 16

4 May 2017, Thursday, 17:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Arda 1924 (Kardzhali)                  0:0 
6 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)             0:3 awd 
7 May 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Arda (Kardzhali)                      1:5 
7 May 2017, Sunday, 11:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   2:1 
Vekta (Plovdiv)                                           bye

                           Round 17

11 May 2017, Thursday, 17:00 EEST:
Arda (Kardzhali) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)            3:0 
13 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Evrokolezh (Plovdiv)              0:1 
13 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Vekta (Plovdiv) - Palas (Rudozem)                         3:0 awd 
17 May 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maritsa (Plovdiv)      postponed 
30 May 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maritsa (Plovdiv)      1:1 
Levski (Karlovo)                                          bye

                           Round 14 - postponed match

17 May 2017, Wednesday, 18:00 EEST:
Evrokolezh (Plovdiv) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)        0:4 

                           Round 18

18 May 2017, Thursday, 17:00 EEST:
Levski (Karlovo) - Vekta (Plovdiv)                        3:0 awd 
20 May 2017, Saturday, 18:00 EEST:
Palas (Rudozem) - Arda (Kardzhali)                        0:3 awd 
21 May 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Maritsa (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali)                 3:0 awd 
22 May 2017, Monday, 17:00 EEST:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)    5:0 
Evrokolezh (Plovdiv)                                      bye

                           Round 17 - postponed match

30 May 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maritsa (Plovdiv)      1:1 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Asenovets 2005 (Asenovgrad) XXX 2:2 2:0 1:0 3:0* 5:0 5:0 7:1 6:0 --- 2. Arda (Kardzhali) 3:0 XXX 1:0 2:1 4:0 5:0 3:0* 3:0* 5:1 --- 3. Maritsa (Plovdiv) 0:2 1:5 XXX 1:0 3:0* 3:0 3:1 3:0* 3:0*(3:0) 4. Evrokolezh (Plovdiv) 0:4 0:4 0:3 XXX 2:2 2:1 3:0 1:2 4:3 --- 5. Arda 1924 (Kardzhali) 1:3 1:0 0:4 0:1 XXX 2:1 3:0* 3:0* 3:0* --- 6. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) 0:1 0:2 1:1 1:1 1:0 XXX 2:0 3:0* 3:0* --- 7. Levski (Karlovo) 0:3 --- 1:0 1:4 0:0 3:1 XXX 3:0* 1:1 --- 8. Vekta (Plovdiv) 1:2 1:6 0:2 1:4 1:3 2:1 2:0 XXX 3:0* --- 9. Palas (Rudozem) 0:3* 0:3* 0:3* 0:3* 0:0 2:2 0:3* 3:0* XXX --- 10. Maritsa 2003 (Manole) --- --- --- --- --- --- --- --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top