Detsa (b.2002-03):
Elitna grupa (U-15) 2016/17

Bulgaria Elitna grupa (U-15): Severoiztochna zona Elitna grupa (U-15): Severozapadna zona Elitna grupa (U-15): Yugozapadna zona Elitna grupa (U-15): Yugoiztochna zona

Elitna grupa (U-15): Severoiztochna zona


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Dunav 2010 (Ruse)                  16   15   0   1   47:3    45     Republikansko
 2. Ludogorets 1945 (Razgrad)          16   14   0   2   95:11   42     Republikansko
 3. Cherno more (Varna)                16   12   0   4   63:13   36     Republikansko
-------------------------------------------------------------------
 4. Dobrudzha 1919 (Dobrich)           16    9   0   7   43:37   27                  
 5. Spartak 1918 (Varna)               16    8   0   8   32:32   24                  
 6. Shumen 2007 (Shumen)               16    6   1   9   28:56   19                  
 7. Ariston (Ruse)                     16    4   1  11   23:53   13                  
 8. FK Spartak (Varna)                 16    2   0  14   10:56    6                  
 9. Yunak (Varna)                      16    1   0  15    7:87    3 [*]              

Notes
  - Home venues:
    - Ariston - st."Lokomotiv", Ruse;
    - Dunav 2010 - Gradski stadion, Ruse;
    - Spartak 1918 - st."Spartak", Varna (rounds 1-9), in Ezerovo (rounds 10-18);
    - FK Spartak - st."Lokomotiv", Varna;
    - Cherno more - st."Korabostroitel", kv.Asparuhovo, Varna;
    - Shumen 2007 - st."Panayot Volov", Shumen;
    - Yunak - in Aksakovo (rounds 1-9), in Ezerovo (rounds 10-18).
  - On 7 April 2017 Yunak (Varna) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.


Elitna grupa (U-15): Severozapadna zona


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Etar VT (Veliko Tarnovo)           16    9   6   1   48:6    33  Republikansko
 2. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      16    9   5   2   36:9    32  Republikansko [2 0 0  3:0  6]
 3. Botev (Vratsa)                     16   10   2   4   42:9    32  Republikansko [0 0 2  0:3  0]
-------------------------------------------------------------------
 4. Liteks (Lovech)                    16    9   4   3   35:13   31               
 5. Montana 1921 (Montana)             16    8   4   4   32:18   28               
 6. Spartak (Pleven)                   16    7   2   7   31:33   23               
 7. Bdin 1923 (Vidin)                  16    5   2   9   17:25   17               
 8. Yantra 1919 (Gabrovo)              16    1   1  14   10:97    4               
 9. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           16    0   2  14   11:52    2               


Elitna grupa (U-15): Yugozapadna zona


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     28   28   0   0  136:16   84     Republikansko
 2. CSKA (Sofia)                       28   20   6   2  109:16   66     Republikansko
 3. Slavia 1913 (Sofia)                28   20   3   5   89:27   63     Republikansko
 4. Levski-Rakovski (Sofia)            28   17   4   7   53:33   55     Republikansko
 5. Lokomotiv 1929 (Sofia)             28   16   4   8   68:49   52     Republikansko
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 6. Septemvri (Sofia)                  28   11  10   7   56:39   43                  
 7. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          28   12   3  13   60:47   39                  
 8. Pirin (Blagoevgrad)                28   11   4  13   50:56   37                  
 9. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           28    9   5  14   31:62   32                  
10. Chavdar (Etropole)                 28    8   7  13   32:53   31                  
11. Velbazhd (Kyustendil)              28    7   3  18   28:88   24                  
12. Vitosha (Bistritsa)                28    7   2  19   30:100  23                  
13. DIT Sport (Sofia)                  28    4   3  21   26:88   15                   [1 1 0  5:2  4]
14. Elit Sofia (Sofia)                 28    4   3  21   35:82   15                   [0 1 1  2:5  1]
15. Lavchetata (Sofia)                 28    6   3  19   20:67   21 [*]              

Notes
  - Veblazhd (Kyustendil) plays its home games at the "Strandzhata" st. in Kyustendil.
  - Elit Sofia (Sofia) plays its home games at the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ in Sofia.
  - Levski (Sofia) plays its home games at the "Georgi Asparuhov" st. in Sofia.
  - Levski-Rakovski (Sofia) plays its home games at the "Rakovski" st. in Sofia.
  - Lokomotiv 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia.
  - Lavchetata (Sofia) plays its home games in at the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ in Sofia.
  - Pirin (Blagoevgrad) plays its home games in Riltsi.
  - Pirin 2001 (Blagoevgrad) plays its home games in Pokrovnik.
  - Septemvri (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia.
  - DIT Sport (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia.
  - Vitosha (Bistritsa) plays its home games at the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ in Sofia.
  - Slavia 1913 (Sofia) plays its home games at the "Slavia" st. in Sofia.
  - Tsarsko selo 2015 (Sofia) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia.
  - CSKA (Sofia) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia.
  - On 23 April 2017 Lavchetata (Sofia) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.


Elitna grupa (U-15): Yugoiztochna zona


                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Plovdiv)                    20   18   1   1   94:7    55  Republikansko
 2. Beroe (Stara Zagora)               20   15   1   4   64:21   46  Republikansko
 3. Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           20   14   3   3   55:8    45  Republikansko
 4. Neftohimik 1962 (Burgas)           20   11   4   5   30:20   37  Republikansko
 5. Chernomorets 1919 (Burgas)         20    9   3   8   35:24   30  Republikansko
-------------------------------------------------------------------
 6. Burgas sport (Burgas)              20    7   5   8   22:38   26               
 7. Maritsa (Plovdiv)                  20    6   5   9   26:48   23               
 8. Levski (Karlovo)                   20    5   4  11   29:38   19               
 9. Asenovets 2005 (Asenovgrad)        19    5   2  12   17:52   17               
10. Vereya (Stara Zagora)              20    2   3  15    7:63    9               
11. Pomorie (Pomorie)                  19    0   3  16    4:64    3               

Notes
  - Botev (Plovdiv) plays its home games at the "Botev 1912" complex in kv.Komatevo, Plovdiv.
  - Beroe (Stara Zagora) plays its home games at the "Beroe" st. - artificial field in Stara Zagora.
  - Burgas sport (Burgas) plays its home games in Kameno.
  - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Plovdiv.
  - Neftohimik 1962 (Burgas) plays its home games in Balgarovo.
  - Chernomorets 1919 (Burgas) plays its home games at the "Chernomorets" st. in Burgas.