Yunoshi starsha vazrast (b.1999):
Kupa na BFS 2016/17



1/8 finals

Dunav 2010 (Ruse)10 Lokomotiv 1926 (Plovdiv)00
CSKA (Sofia)02 Cherno more (Varna)22
Botev (Plovdiv)41 Marek 1915 (Dupnitsa)13
Beroe (Stara Zagora)14 Maritsa (Plovdiv)20
Tsarsko selo 2015 (Sofia)21 Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)27
Septemvri (Sofia)2 (8)2 Levski (Sofia)2 (9)2 penalties
Montana 1921 (Montana)00 Ludogorets 1945 (Razgrad)51
Neftohimik 1962 (Burgas)12 Etar VT (Veliko Tarnovo)10

1/4 finals

Dunav 2010 (Ruse)00 Cherno more (Varna)40
Botev (Plovdiv)21 Beroe (Stara Zagora)21
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)01 Levski (Sofia)84
Ludogorets 1945 (Razgrad)52 Neftohimik 1962 (Burgas)10

Semi-finals

Cherno more (Varna)21 Botev (Plovdiv)01
Levski (Sofia)02 Ludogorets 1945 (Razgrad)54

Final

Cherno more (Varna)1 Ludogorets 1945 (Razgrad)3


Round of 16

                           First Legs

29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Ludogorets 1945 (Razgrad)        0:1 
in German:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        2:2 
CSKA (Sofia) - Cherno more (Varna)                        2:2 
29 October 2016, Saturday, 14:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Maritsa (Plovdiv)                  4:0 
in Balgarovo:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       2:0 
in Ruse, "Dunav" st.:
Dunav 2010 (Ruse) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)              0:0 
Botev (Plovdiv) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   1:3 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 1:7 

                           Second Legs

19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
in Razgrad, "Ludogorets" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Montana 1921 (Montana)        5:0; aggregate score: 6:0 
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st.:
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        2:2; penalties: 9:8; aggregate score: 4:4 
in kv.Asparuhovo, Varna, "Korabostroitel" st.:
Cherno more (Varna) - CSKA (Sofia)                        2:0; aggregate score: 4:2 
19 November 2016, Saturday, 14:00 EET:
in Plovdiv, "Maritsa" st.:
Maritsa (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                  2:1; aggregate score: 2:5 
in Samovodene:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Neftohimik 1962 (Burgas)       1:1; aggregate score: 1:3 
in Plovdiv, "Lokomotiv" st - artificial field:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Dunav 2010 (Ruse)              0:1; aggregate score: 0:1 
in Dupnitsa, "Bonchuk" st.:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Botev (Plovdiv)                   1:4; aggregate score: 4:5 
in Gorna Oryahovitsa, "Zaharni zavodi" st.:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 2:2; aggregate score: 9:3 

top


Quarter-finals

Draw: 22 November 2016, Tuesday, 11:30 EET, "Vasil Levski" national stadium.

                           First Legs

1 December 2016, Thursday, 13:00 EET:
in Ruse, "Dunav" st.:
Dunav 2010 (Ruse) - Cherno more (Varna)                   0:0 
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                    1:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Levski (Sofia)            1:4 
3 December 2016, Saturday, 13:00 EET:
in Razgrad, "Ludogorets" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Neftohimik 1962 (Burgas)      2:0 

                           Second Legs

15 December 2016, Thursday, 13:00 EET:
Cherno more (Varna) - Dunav 2010 (Ruse)                   4:0; aggregate score: 4:0 
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv)                    2:2; aggregate score: 3:3 
Levski (Sofia) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)            8:0; aggregate score: 12:1 
Neftohimik 1962 (Burgas) - Ludogorets 1945 (Razgrad)      1:5; aggregate score: 1:7 

top


Semi-finals

Draw: 3 February 2017, Friday, 11:30 EET, at the ZS Sofia building at the 26 "Tsar Ivan Asen II" str.

                           First Legs

8 March 2017, Wednesday, 11:00 EET:
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st. - artificial field:
Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                2:4 (0:2) 
9 March 2017, Thursday, 11:00 EET:
in kv.Asparuhovo, Varna, "Korabostroitel" st.:
Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv)                     1:1 (0:0) 

                           Second Legs

15 March 2017, Wednesday, 11:00 EET:
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna)                     0:2; aggregate score: 1:3 
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia)                5:0; aggregate score: 9:2 

top


Final

12 April 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
in kv.Kolyo Ganchev, Stara Zagora, "Trace arena" st.:
Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad)           1:3 (1:1) 

top