Yunoshi mladsha vazrast (b.2001):
Kupa na BFS 2016/17



1/8 finals

Levski-Rakovski (Sofia)00 CSKA (Sofia)25
Septemvri (Sofia)33 Etar VT (Veliko Tarnovo)21
Dunav 2010 (Ruse)33 Montana 1921 (Montana)10
Levski (Sofia)43 Chavdar (Etropole)10
Botev (Plovdiv)16 Cherno more (Varna)10
Neftohimik 1962 (Burgas)00 Sokol (Markovo)01
Yantra Gabrovo (Gabrovo)00 Beroe (Stara Zagora)50
Asenovets 2005 (Asenovgrad)01 Ludogorets 1945 (Razgrad)52

1/4 finals

CSKA (Sofia)33 Septemvri (Sofia)00
Dunav 2010 (Ruse)00 Levski (Sofia)22
Botev (Plovdiv)06 Sokol (Markovo)01
Beroe (Stara Zagora)20 Ludogorets 1945 (Razgrad)21

Semi-finals

CSKA (Sofia)10 Levski (Sofia)11
Botev (Plovdiv)12 Ludogorets 1945 (Razgrad)11

Final

Levski (Sofia)1 (2) Botev (Plovdiv)1 (3) penalties


Round of 16

                           First Legs

28 October 2016, Friday, 11:00 EEST:
Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna)                     6:0 
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Ludogorets 1945 (Razgrad)   1:2 
28 October 2016, Friday, 13:00 EEST:
Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole)                       3:0 
28 October 2016, Friday, 14:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Beroe (Stara Zagora)           0:0 
Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    0:5 
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Septemvri (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              3:1 
in Ruse, "Dunav" st.:
Dunav 2010 (Ruse) - Montana 1921 (Montana)                3:0 
in Balgarovo:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Sokol (Markovo)                0:1 

                           Second Legs

18 November 2016, Friday, 11:00 EET:
in kv.Asparuhovo, Varna, "Korabostroitel" st.:
Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv)                     1:1; aggregate score: 1:7 
18 November 2016, Friday, 14:00 EET:
in Stara Zagora, "Lokomotiv" st.:
Beroe (Stara Zagora) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)           5:0; aggregate score: 5:0 
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia)                    2:0; aggregate score: 7:0 
in Etropole, "Chavdar" st.:
Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia)                       1:4; aggregate score: 1:7 
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Montana 1921 (Montana) - Dunav 2010 (Ruse)                1:3; aggregate score: 1:6 
in Razgrad, "Ludogorets" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)   5:0; aggregate score: 7:1 
in Markovo:
Sokol (Markovo) - Neftohimik 1962 (Burgas)                0:0; aggregate score: 1:0 
21 November 2016, Monday, 14:00 EET:
in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st.:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Septemvri (Sofia)              2:3; aggregate score: 3:6 

top


Quarter-finals

Draw: 22 November 2016, Tuesday, 11:30 EET, "Vasil Levski" national stadium.

                           First Legs

29 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
in Ruse, "Dunav" st.:
Dunav 2010 (Ruse) - Levski (Sofia)                        0:2 (0:2) 
29 November 2016, Tuesday, 13:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          postponed * 
* - postponed due to snow.
in Stara Zagora, "Lokomotiv" st.:
Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad)          0:1 (0:0) 
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Botev (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                         6:1 (2:1) 
10 December 2016, Saturday, 13:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          3:0 

                           Second Legs

4 December 2016, Sunday, 13:00 EET:
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Sokol (Markovo) - Botev (Plovdiv)                         0:0; aggregate score: 1:6 
8 December 2016, Thursday, 13:00 EET:
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st. - artificfial field:
Levski (Sofia) - Dunav 2010 (Ruse)                        2:0; aggregate score: 4:0 
14 December 2016, Wednesday, 13:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:3; aggregate score: 0:6 
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora)          2:2; aggregate score: 3:2 

top


Semi-finals

Draw: 3 February 2017, Friday, 11:30 EET, at the ZS Sofia building at the 26 "Tsar Ivan Asen II" str.

                           First Legs

8 March 2017, Wednesday, 11:00 EET:
in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex:
Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad)               2:1 (1:0) 
8 March 2017, Wednesday, 14:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             0:1 (0:1) 

                           Second Legs

14 March 2017, Tuesday, 11:00 EET:
in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Plovdiv)               1:1 (1:1); aggregate score: 2:3 
14 March 2017, Tuesday, 14:00 EET:
in Sofia, "Georgi Asparuhov" st. - artificial field:
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             1:1 (0:1); aggregate score: 2:1 

top


Final

11 April 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
in Gorna Oryahovitsa, "Lokomotiv" st.:
Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv)                          1:1 (0:1); penalties: 2:3 

top