Yunoshi mladsha vazrast (род.2001-02):
« Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Beroe (Stara Zagora)               16   14   1   1   85:11   43
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Arsenal (Kazanlak)                 16   11   1   4   47:17   34
 3. Sliven 2000 (Sliven)               16   11   0   5   53:24   33
 4. Vereya (Stara Zagora)              16   10   1   5   39:24   31
 5. Samuil (Samuilovo)                 16    8   0   8   43:42   24
 6. Rozova dolina (Kazanlak)           16    5   1  10   28:55   16
 7. Zagorets (Nova Zagora)             16    4   2  10   28:53   14
 8. Chirpan (Chirpan)                  16    4   1  11   22:51   13
 9. Botev (Galabovo)                   16    1   1  14   19:87    4

                           Round 1

24 September 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Botev (Galabovo)                      7:1 
Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)          4:0 
Samuil (Samuilovo) - Zagorets (Nova Zagora)               2:5 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)               1:7 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 2

1 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             0:2 
Rozova dolina (Kazanlak) - Samuil (Samuilovo)             4:1 
Botev (Galabovo) - Vereya (Stara Zagora)                  1:4 
Arsenal (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)                    2:1 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 3

8 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                0:2 
Samuil (Samuilovo) - Botev (Galabovo)                     8:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)           4:0 
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)             7:0 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 4

15 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)           0:4 
Botev (Galabovo) - Sliven 2000 (Sliven)                   2:4 
Arsenal (Kazanlak) - Samuil (Samuilovo)                   4:0 
Chirpan (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora)                 1:3 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 5

22 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Samuil (Samuilovo) - Chirpan (Chirpan)                    1:3 
Sliven 2000 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                 2:0 
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                  14:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)         1:2 
Vereya (Stara Zagora)                                     bye

                           Round 6

29 October 2017, Sunday, 10:00 EET:
Botev (Galabovo) - Zagorets (Nova Zagora)                 3:3 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)                 2:3 
Chirpan (Chirpan) - Sliven 2000 (Sliven)                  0:3 
Vereya (Stara Zagora) - Samuil (Samuilovo)                4:2 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 7

5 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora)              0:1 
Beroe (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                  8:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Arsenal (Kazanlak)               0:6 
Rozova dolina (Kazanlak) - Botev (Galabovo)               2:1 
Samuil (Samuilovo)                                        bye

                           Round 8

12 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
Arsenal (Kazanlak) - Rozova dolina (Kazanlak)             3:1 
Chirpan (Chirpan) - Zagorets (Nova Zagora)                1:1 
Vereya (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)              1:1 
Samuil (Samuilovo) - Sliven 2000 (Sliven)                 1:3 
Botev (Galabovo)                                          bye

                           Round 9

19 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Samuil (Samuilovo)                 4:0 
Zagorets (Nova Zagora) - Vereya (Stara Zagora)            0:4 
Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan (Chirpan)              6:0 
Botev (Galabovo) - Arsenal (Kazanlak)                     0:6 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

                           Round 10

18 March 2018, Sunday, 10:00 EET:
Botev (Galabovo) - Chirpan (Chirpan)                      4:1 
Rozova dolina (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)          1:3 
Zagorets (Nova Zagora) - Samuil (Samuilovo)               2:3 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)               4:1 
Arsenal (Kazanlak)                                        bye

                           Round 11

25 March 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Zagorets (Nova Zagora)             3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Samuil (Samuilovo) - Rozova dolina (Kazanlak)             3:0 awd 
Chirpan (Chirpan) - Arsenal (Kazanlak)                    0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
26 March 2018, Monday, 11:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Botev (Galabovo)                  4:0 
Beroe (Stara Zagora)                                      bye

                           Round 12

1 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Botev (Galabovo) - Samuil (Samuilovo)                     2:6 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           1:5 
Zagorets (Nova Zagora) - Beroe (Stara Zagora)             0:5 
5 April 2018, Thursday, 10:00 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)                3:1 
Chirpan (Chirpan)                                         bye

                           Round 13

14 April 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Chirpan (Chirpan)                 0:1 
15 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)          12:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Galabovo)                  10:0 
Samuil (Samuilovo) - Arsenal (Kazanlak)                   5:2 
Zagorets (Nova Zagora)                                    bye

                           Round 14

22 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Samuil (Samuilovo)                    1:3 
Arsenal (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)                 2:0 
Botev (Galabovo) - Beroe (Stara Zagora)                   2:6 
Rozova dolina (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)         3:5 
Vereya (Stara Zagora)                                     bye

                           Round 15

29 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Zagorets (Nova Zagora) - Botev (Galabovo)                 3:0 
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 postponed 
Sliven 2000 (Sliven) - Chirpan (Chirpan)                  7:0 
Samuil (Samuilovo) - Vereya (Stara Zagora)                3:2 
9 May 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 2:0 
Rozova dolina (Kazanlak)                                  bye

                           Round 16

5 May 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)              4:2 
6 May 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Chirpan (Chirpan) - Beroe (Stara Zagora)                  0:3 
Arsenal (Kazanlak) - Zagorets (Nova Zagora)               8:1 
Botev (Galabovo) - Rozova dolina (Kazanlak)               3:6 
Samuil (Samuilovo)                                        bye

                           Round 15 - postponed match

9 May 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 2:0 

                           Round 17

13 May 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal (Kazanlak)             1:1 
Zagorets (Nova Zagora) - Chirpan (Chirpan)                5:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Samuil (Samuilovo)                 6:2 
16 May 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)              5:1 
Botev (Galabovo)                                          bye

                           Round 18

20 May 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Samuil (Samuilovo) - Beroe (Stara Zagora)                 3:0 
Vereya (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)            3:2 
Chirpan (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak)              5:1 
Arsenal (Kazanlak) - Botev (Galabovo)                     3:0 
Sliven 2000 (Sliven)                                      bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Beroe (Stara Zagora) XXX 2:0 4:1 5:1 4:0 12:0 7:0 8:0 14:0 2. Arsenal (Kazanlak) 2:3 XXX 2:0 3:1 4:0 3:1 8:1 2:1 3:0 3. Sliven 2000 (Sliven) 1:7 2:0 XXX 0:1 6:2 4:0 3:0* 7:0 10:0 4. Vereya (Stara Zagora) 1:1 0:2 4:2 XXX 4:2 4:0 3:2 0:1 4:0 5. Samuil (Samuilovo) 3:0 5:2 1:3 3:2 XXX 3:0* 2:5 1:3 8:0 6. Rozova dolina (Kazanlak) 0:4 1:1 1:5 1:3 4:1 XXX 3:5 6:0 2:1 7. Zagorets (Nova Zagora) 0:5 0:6 0:2 0:4 2:3 1:2 XXX 5:1 3:0 8. Chirpan (Chirpan) 0:3 0:3* 0:3 1:3 1:3 5:1 1:1 XXX 7:1 9. Botev (Galabovo) 2:6 0:6 2:4 1:4 2:6 3:6 3:3 4:1 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top