Detsa (род.2003-04):
« Yambol - Oblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Straldzha 2015 (Straldzha)         16   15   0   1  114:5    45    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Trakiets (Kukorevo)                16   12   0   4   63:14   36     [1 0 1  7:4  3]
 3. Tundzha 2006 (Tenevo)              16   12   0   4   91:23   36     [1 0 1  4:7  3]
 4. Elhovo (Elhovo)                    16    9   0   7   58:42   27    
 5. Yambol 2004 (Yambol)               16    8   1   7   54:36   25    
 6. Benkovski (Zimnitsa)               16    8   0   8   54:55   24    
 7. Yambol 1915 (Yambol)               16    3   1  12   28:93   10    
 8. Balkan (Lozenets)                  16    2   2  12   19:121   8    
 9. Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)  16    1   0  15   15:107   3 [*]

Notes
  - After round 13 Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

1 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Yambol 1915 (Yambol) - Tundzha 2006 (Tenevo)              0:6 
Benkovski (Zimnitsa) - Trakiets (Kukorevo)                0:4 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Balkan (Lozenets)           18:0 
1 October 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Elhovo (Elhovo)                    1:3 
Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)                         bye

                           Round 2

8 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Tundzha 2006 (Tenevo) - Yambol 2004 (Yambol)              0:5 
St.Karadzha (Hadzhidimitr.) - Yambol 1915 (Yambol)        0:8 
8 October 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Trakiets (Kukorevo) - Straldzha 2015 (Straldzha)          3:1 
Elhovo (Elhovo) - Benkovski (Zimnitsa)                    5:2 
Balkan (Lozenets)                                         bye

                           Round 3

14 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Straldzha 2015 (Straldzha) - Elhovo (Elhovo)              7:0 
15 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - St.Karadzha (Hadzhidimitr.)       11:0 
Benkovski (Zimnitsa) - Tundzha 2006 (Tenevo)              0:3 
15 October 2017, Sunday, 12:30 EEST:
Balkan (Lozenets) - Trakiets (Kukorevo)                   0:14 
Yambol 1915 (Yambol)                                      bye

                           Round 4

22 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Balkan (Lozenets)                       3:0 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Straldzha 2015 (Straldzha)        0:6 
St.Karadzha (Hadzhidimitr.) - Benkovski (Zimnitsa)        0:10 
Yambol 1915 (Yambol) - Yambol 2004 (Yambol)               0:7 
Trakiets (Kukorevo)                                       bye

                           Round 5

29 October 2017, Sunday, 10:30 EET:
Benkovski (Zimnitsa) - Yambol 1915 (Yambol)               5:2 
Straldzha 2015 (Straldzha) - St.Karadzha (Hadzhidimitr.)  3:0 
Balkan (Lozenets) - Tundzha 2006 (Tenevo)                 0:14 
Trakiets (Kukorevo) - Elhovo (Elhovo)                     3:0 
Yambol 2004 (Yambol)                                      bye

                           Round 6

5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Tundzha 2006 (Tenevo) - Trakiets (Kukorevo)               1:6 
Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo) - Balkan (Lozenets)     3:6 
Yambol 2004 (Yambol) - Benkovski (Zimnitsa)               2:3 
5 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Yambol 1915 (Yambol) - Straldzha 2015 (Straldzha)         0:12 
Elhovo (Elhovo)                                           bye

                           Round 7

11 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Straldzha 2015 (Straldzha) - Yambol 2004 (Yambol)         5:1 
11 November 2017, Saturday, 15:00 EET:
Balkan (Lozenets) - Yambol 1915 (Yambol)                  1:7 
12 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Trakiets (Kukorevo) - Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)   3:0 
Elhovo (Elhovo) - Tundzha 2006 (Tenevo)                   1:7 
Benkovski (Zimnitsa)                                      bye

                           Round 8

18 November 2017, Saturday, 11:30 EET:
Benkovski (Zimnitsa) - Straldzha 2015 (Straldzha)         0:8 
19 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo) - Elhovo (Elhovo)       2:10 
Yambol 1915 (Yambol) - Trakiets (Kukorevo)                0:11 
19 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Yambol 2004 (Yambol) - Balkan (Lozenets)                  4:0 
Tundzha 2006 (Tenevo)                                     bye

                           Round 9

26 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Balkan (Lozenets) - Benkovski (Zimnitsa)                  1:5 
Trakiets (Kukorevo) - Yambol 2004 (Yambol)                0:3 
Elhovo (Elhovo) - Yambol 1915 (Yambol)                    8:1 
Tundzha 2006 (Tenevo) - St.Karadzha (Hadzhidimitr.)      23:0 
Straldzha 2015 (Straldzha)                                bye

                           Round 10

9 April 2018, Monday, 10:30 EEST:
Tundzha 2006 (Tenevo) - Yambol 1915 (Yambol)              4:0 
Trakiets (Kukorevo) - Benkovski (Zimnitsa)                5:1 
Balkan (Lozenets) - Straldzha 2015 (Straldzha)            0:17 
10 April 2018, Tuesday, 16:30 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Yambol 2004 (Yambol)                    4:2 
Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)                         bye

                           Round 11

15 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Straldzha 2015 (Straldzha) - Trakiets (Kukorevo)          1:0 
Benkovski (Zimnitsa) - Elhovo (Elhovo)                    1:0 
Yambol 2004 (Yambol) - Tundzha 2006 (Tenevo)              0:6 
Yambol 1915 (Yambol) - St.Karadzha (Hadzhidimitr.)        6:0 
Balkan (Lozenets)                                         bye

                           Round 12

22 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
St.Karadzha (Hadzhidimitr.) - Yambol 2004 (Yambol)        7:5 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Benkovski (Zimnitsa)             10:0 
Elhovo (Elhovo) - Straldzha 2015 (Straldzha)              0:3 awd 
Trakiets (Kukorevo) - Balkan (Lozenets)                   4:0 
Yambol 1915 (Yambol)                                      bye

                           Round 13

29 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Straldzha 2015 (Straldzha) - Tundzha 2006 (Tenevo)        3:0 awd 
Benkovski (Zimnitsa) - St.Karadzha (Hadzhidimitr.)        7:3 
Yambol 2004 (Yambol) - Yambol 1915 (Yambol)               postponed 
29 April 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Balkan (Lozenets) - Elhovo (Elhovo)                       2:13 
24 May 2018, Thursday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Yambol 1915 (Yambol)               5:0 
Trakiets (Kukorevo)                                       bye

                           Round 14

5 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Yambol 1915 (Yambol) - Benkovski (Zimnitsa)               1:9 
St.Karadzha (Hadzhidimitr.) - Straldzha 2015 (Straldzha)  0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Tundzha 2006 (Tenevo) - Balkan (Lozenets)                 3:0 awd 
Elhovo (Elhovo) - Trakiets (Kukorevo)                     1:3 
Yambol 2004 (Yambol)                                      bye

                           Round 15

13 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Trakiets (Kukorevo) - Tundzha 2006 (Tenevo)               1:3 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Yambol 1915 (Yambol)        13:0 
Benkovski (Zimnitsa) - Yambol 2004 (Yambol)               0:2 
13 May 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Balkan (Lozenets) - Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)     3:0 awd 
Elhovo (Elhovo)                                           bye

                           Round 16

17 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Straldzha 2015 (Straldzha)         0:5 
Yambol 1915 (Yambol) - Balkan (Lozenets)                  3:3 
Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo) - Trakiets (Kukorevo)   0:3 awd 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Elhovo (Elhovo)                   8:1 
Benkovski (Zimnitsa)                                      bye

                           Round 17

20 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo)       3:0 awd 
Trakiets (Kukorevo) - Yambol 1915 (Yambol)                3:0 
Straldzha 2015 (Straldzha) - Benkovski (Zimnitsa)         9:1 
20 May 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Balkan (Lozenets) - Yambol 2004 (Yambol)                  3:3 
Tundzha 2006 (Tenevo)                                     bye

                           Round 13 - postponed match

24 May 2018, Thursday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Yambol 1915 (Yambol)               5:0 

                           Round 18

27 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Benkovski (Zimnitsa) - Balkan (Lozenets)                 10:0 
Yambol 2004 (Yambol) - Trakiets (Kukorevo)                3:0 
Yambol 1915 (Yambol) - Elhovo (Elhovo)                    0:6 
St.Karadzha (Hadzhidimitr.) - Tundzha 2006 (Tenevo)       0:3 awd 
Straldzha 2015 (Straldzha)                                bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Straldzha 2015 (Straldzha) XXX 1:0 3:0* 7:0 5:1 9:1 13:0 18:0 3:0 2. Trakiets (Kukorevo) 3:1 XXX 1:3 3:0 0:3 5:1 3:0 4:0 3:0 3. Tundzha 2006 (Tenevo) 0:6 1:6 XXX 8:1 0:5 10:0 4:0 3:0*23:0 4. Elhovo (Elhovo) 0:3* 1:3 1:7 XXX 4:2 5:2 8:1 3:0 3:0* 5. Yambol 2004 (Yambol) 0:5 3:0 0:6 1:3 XXX 2:3 5:0 4:0 11:0 6. Benkovski (Zimnitsa) 0:8 0:4 0:3 1:0 0:2 XXX 5:2 10:0 7:3 7. Yambol 1915 (Yambol) 0:12 0:11 0:6 0:6 0:7 1:9 XXX 3:3 6:0 8. Balkan (Lozenets) 0:17 0:14 0:14 2:13 3:3 1:5 1:7 XXX 3:0* 9. Stefan Karadzha (Hadzhidimitrovo) 0:3* 0:3* 0:3* 2:10 7:5 0:10 0:8 3:6 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top