Detsa (b.2002-03):
Yambol - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Trakiets (Kukorevo)                14   12   1   1   85:9    37
-------------------------------------------------------------------
 2. Straldzha (Straldzha)              14   11   2   1   76:19   35
 3. Tundzha 2006 (Tenevo)              14    9   0   5   75:20   27
 4. Elhovo (Elhovo)                    14    7   2   5   53:26   23
 5. Uragan (Boyadzhik)                 14    6   1   7   47:36   19
 6. Yambol 2004 (Yambol)               14    4   0  10   24:57   12
 7. Benkovski (Zimnitsa)               14    3   2   9   40:61   11
 8. Balkan (Lozenets)                  14    0   0  14    8:180   0

Notes
  - Initially Bakadzhik (Chargan) joins the group but withdraws just before the start of the season. A new schedule for 8 teams is prepared.
    The initial schedule:
    1. Benkovski (Zimnitsa)  - 10. bye
    2. Bakadzhik (Chargan)   - 9. Yambol 2004 (Yambol)
    3. Balkan (Lozenets)     - 8. Straldzha (Straldzha)
    4. Uragan (Boyadzhik)    - 7. Elhovo (Elhovo)
    5. Tundzha 2006 (Tenevo) - 6. Trakiets (Kukorevo)

                           Round 1

2 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Benkovski (Zimnitsa) - Yambol 2004 (Yambol)               2:1 
Balkan (Lozenets) - Straldzha (Straldzha)                 1:18 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Trakiets (Kukorevo)               1:5 
2 October 2016, Sunday, 12:00 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Elhovo (Elhovo)                      2:1 

                           Round 2

9 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Straldzha (Straldzha) - Tundzha 2006 (Tenevo)             4:1 
Elhovo (Elhovo) - Balkan (Lozenets)                      23:0 
Benkovski (Zimnitsa) - Uragan (Boyadzhik)                 1:5 
9 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Trakiets (Kukorevo)                1:12 

                           Round 3

16 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Yambol 2004 (Yambol)                 3:0 awd 
Balkan (Lozenets) - Benkovski (Zimnitsa)                  3:17 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Elhovo (Elhovo)                   3:0 
16 October 2016, Sunday, 11:30 EEST:
Trakiets (Kukorevo) - Straldzha (Straldzha)               4:0 

                           Round 4

22 October 2016, Saturday, 11:30 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Trakiets (Kukorevo)                     0:7 
23 October 2016, Sunday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Straldzha (Straldzha)              0:8 
Benkovski (Zimnitsa) - Tundzha 2006 (Tenevo)              0:4 
Uragan (Boyadzhik) - Balkan (Lozenets)                   16:0 

                           Round 5

28 October 2016, Friday, 16:00 EEST:
Straldzha (Straldzha) - Elhovo (Elhovo)                   7:2 
30 October 2016, Sunday, 10:30 EET:
Balkan (Lozenets) - Yambol 2004 (Yambol)                  0:5 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Uragan (Boyadzhik)                2:0 
Trakiets (Kukorevo) - Benkovski (Zimnitsa)               11:1 

                           Round 6

5 November 2016, Saturday, 10:00 EET:
Yambol 2004 (Yambol) - Elhovo (Elhovo)                    1:3 
5 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Benkovski (Zimnitsa) - Straldzha (Straldzha)              1:7 
5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Uragan (Boyadzhik) - Trakiets (Kukorevo)                  2:1 
5 November 2016, Saturday, 13:00 EET:
Balkan (Lozenets) - Tundzha 2006 (Tenevo)                 1:19 

                           Round 7

12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Elhovo (Elhovo) - Benkovski (Zimnitsa)                    2:0 
12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Trakiets (Kukorevo) - Balkan (Lozenets)                  12:0 
14 November 2016, Monday, 12:00 EET:
Tundzha 2006 (Tenevo) - Yambol 2004 (Yambol)              9:0 
14 November 2016, Monday, 15:00 EET:
Straldzha (Straldzha) - Uragan (Boyadzhik)                4:2 

                           Round 8

2 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Benkovski (Zimnitsa)               2:1 
Elhovo (Elhovo) - Uragan (Boyadzhik)                      3:1 
Straldzha (Straldzha) - Balkan (Lozenets)                 3:0 awd 
Trakiets (Kukorevo) - Tundzha 2006 (Tenevo)               2:1 

                           Round 9

8 April 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Trakiets (Kukorevo) - Yambol 2004 (Yambol)                5:0 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Straldzha (Straldzha)             1:4 
Uragan (Boyadzhik) - Benkovski (Zimnitsa)                 4:4 
8 April 2017, Saturday, 13:00 EEST:
Balkan (Lozenets) - Elhovo (Elhovo)                       0:9 

                           Round 10

23 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Benkovski (Zimnitsa) - Balkan (Lozenets)                 12:0 
Elhovo (Elhovo) - Tundzha 2006 (Tenevo)                   1:0 
23 April 2017, Sunday, 13:00 EEST:
Straldzha (Straldzha) - Trakiets (Kukorevo)               3:3 
24 April 2017, Monday, 15:00 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Uragan (Boyadzhik)                 2:1 

                           Round 11

29 April 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Straldzha (Straldzha) - Yambol 2004 (Yambol)              2:0 
30 April 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Tundzha 2006 (Tenevo) - Benkovski (Zimnitsa)              6:0 
Balkan (Lozenets) - Uragan (Boyadzhik)                    2:8 
30 April 2017, Sunday, 13:00 EEST:
Trakiets (Kukorevo) - Elhovo (Elhovo)                     2:0 

                           Round 12

5 May 2017, Friday, 17:00 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Straldzha (Straldzha)                   2:2 
7 May 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Balkan (Lozenets)                 10:1 
Benkovski (Zimnitsa) - Trakiets (Kukorevo)                0:7 
8 May 2017, Monday, 13:00 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Tundzha 2006 (Tenevo)                1:4 

                           Round 13

14 May 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Elhovo (Elhovo) - Yambol 2004 (Yambol)                    6:0 
Straldzha (Straldzha) - Benkovski (Zimnitsa)              8:0 
Trakiets (Kukorevo) - Uragan (Boyadzhik)                  6:0 
Tundzha 2006 (Tenevo) - Balkan (Lozenets)                20:0 

                           Round 14

20 May 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Balkan (Lozenets) - Trakiets (Kukorevo)                   0:8 
20 May 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Benkovski (Zimnitsa) - Elhovo (Elhovo)                    1:1 
20 May 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Uragan (Boyadzhik) - Straldzha (Straldzha)                2:6 
24 May 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
Yambol 2004 (Yambol) - Tundzha 2006 (Tenevo)              2:4 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Trakiets (Kukorevo) XXX 4:0 2:1 2:0 6:0 5:0 11:1 12:0 2. Straldzha (Straldzha) 3:3 XXX 4:1 7:2 4:2 2:0 8:0 3:0* 3. Tundzha 2006 (Tenevo) 1:5 1:4 XXX 3:0 2:0 9:0 6:0 20:0 4. Elhovo (Elhovo) 0:7 2:2 1:0 XXX 3:1 6:0 2:0 23:0 5. Uragan (Boyadzhik) 2:1 2:6 1:4 2:1 XXX 3:0* 4:4 16:0 6. Yambol 2004 (Yambol) 1:12 0:8 2:4 1:3 2:1 XXX 2:1 10:1 7. Benkovski (Zimnitsa) 0:7 1:7 0:4 1:1 1:5 2:1 XXX 12:0 8. Balkan (Lozenets) 0:8 1:18 1:19 0:9 2:8 0:5 3:17 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top