Detsa (род.2003-04):
« Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa 2017/18 »


Detsa "A"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Barocco (Sofia)                    23   19   1   3  142:28   58              
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. CSKA 1948 (Sofia)                  23   18   3   2  166:14   57              
 3. Septemvri (Sofia)                  23   17   2   4  116:26   53               [2 0 0  9:2  6]
 4. Lokomotiv 1929 (Sofia)             23   17   2   4  118:37   53               [0 0 2  2:9  0]
 5. Granit (Vladaya)                   23   14   5   4   98:44   47              
 6. Ferion (Sofia)                     23   12   2   9   78:42   38              
 7. Konkordia (Sofia)                  23   10   2  11   80:75   32              
 8. Obelya (kv.Obelya, Sofia)          23   10   0  13   69:95   30              
 9. Olimpiets (Sofia)                  23    6   0  17   68:102  18               [1 0 1  7:4  3]
10. Internatsional (Sofia)             23    5   3  15   31:72   18               [1 0 1  4:7  3]
11. Levski (Chepintsi)                 23    2   0  21   26:222   6               [1 0 1  7:3  3]
12. Nadezhda (Dobroslavtsi)            23    2   0  21   21:151   6               [1 0 1  3:7  3]
13. Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)   12    2   0  10   11:116   6 [*] Relegated
--. Iskar (German)                      7    0   0   7    6:96    - [*] Relegated
--. Sofia sport (Sofia)                 2    1   0   1    3:4     - [*] Relegated
--. Mladost 2015 (Sofia)                2    0   0   2    1:6     - [*] Relegated

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Barokko (Sofia) - st."Bonsist", Sofia;
    - Granit (Vladaya) - in Vladaya;
    - Internatsional (Sofia) - in kv.Botunets, Sofia;
    - Iskar (German) - in Zheleznitsa;
    - Konkordia (Sofia) - st."Bonsist", Sofia;
    - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) - in kv.Botunets, Sofia;
    - Levski (Chepintsi) - in Chepintsi;
    - Lokomotiv 1929 (Sofia) - st."Lokomotiv", Sofia;
    - Mladost 2015 (Sofia) - old st."Akademik" /4-ti kilometar/, Sofia;
    - Nadezhda (Dobroslavtsi) - in Dobroslavtsi;
    - Obelya (kv.Obelya, Sofia) - st."Edinstvo", Obelya;
    - Olimpiets (Sofia) - st."57-mo uchilishte" - field 1, Sofia;
    - Septemvri (Sofia) - st."57-mo uchilishte" - field 1, Sofia;
    - Sofia sport (Sofia) - st.VSU "Lyuben Karavelov", Sofia;
    - Ferion (Sofia) - st."57-mo uchilishte" - field 1, Sofia for rounds 1-15, VTU "Todor Kableshkov" st. for rounds 16-26;
    - CSKA 1948 (Sofia) - st."Bonsist", Sofia for rounds 1-15, VTU "Todor Kableshkov" st. for rounds 16-26.
  - On 12 September 2017 Sofia sport (Sofia) withdraws. Its results are annulled.
  - On 12 September 2017 Mladost 2015 (Sofia) withdraws. Its results are annulled.
  - On 30 October 2017 Iskar (German) withdraws. Its results are annulled.
  - At the winter break Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins. Since the group remains with 12 teams, a new spring schedule in 11 rounds is prepared.

                           Round 15 - matches brought forward

2 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Internatsional (Sofia)               1:2 
Olimpiets (Sofia) - Iskar (German)                       16:1  /annulled/ 
Konkordia (Sofia) - Barocco (Sofia)                       0:19 
2 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)     25:0 
2 September 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Ferion (Sofia) - Granit (Vladaya)                         2:3 
3 September 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:9 
5 September 2017, Tuesday, 10:00 EEST:
Mladost 2015 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                1:3  /annulled/ 
6 September 2017, Wednesday, 10:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Septemvri (Sofia)             1:8 

                           Round 1

8 September 2017, Friday, 17:00 EEST:
Iskar (German) - Ferion (Sofia)                           1:15  /annulled/ 
9 September 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)                    3:0 awd *  /annulled/ 
* - the visitors don't show up.
Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     6:2 
9 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)              0:3 awd  /annulled/ 
10 September 2017, Sunday, 14:30 EEST:
Granit (Vladaya) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              3:2 
Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) - Olimpiets (Sofia)      0:12 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                3:1 
Levski (Chepintsi) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              6:0 

                           Round 2

16 September 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                2:9 
16 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)          1:0 
CSKA 1948 (Sofia) - Levski (Chepintsi)                   18:0 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Iskar (German)                6:0  /annulled/ 
Sofia sport (Sofia) - Barocco (Sofia)                     annulled 
16 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Konkordia (Sofia) - Granit (Vladaya)                      1:10 
16 September 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Ferion (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)        12:1 
17 September 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Mladost 2015 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                  annulled 

                           Round 3

22 September 2017, Friday, 10:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Internatsional (Sofia)                  7:1 
Septemvri (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   annulled 
Granit (Vladaya) - Mladost 2015 (Sofia)                   annulled 
in German:
Iskar (German) - Konkordia (Sofia)                        2:9  /annulled/ 
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)     2:8 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Ferion (Sofia)                   4:0 
Levski (Chepintsi) - Olimpiets (Sofia)                    6:5 
in Zhiten:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - CSKA 1948 (Sofia)               0:12 

                           Round 6 - match brought forward

22 September 2017, Friday, 10:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                      0:1 

                           Round 4

30 September 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)               9:1 
30 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
in German:
Ferion (Sofia) - Levski (Chepintsi)                      14:1 
Konkordia (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)     10:2 
Sofia sport (Sofia) - Granit (Vladaya)                    annulled 
30 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Septemvri (Sofia)                       3:1 
30 September 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                0:3 
1 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Mladost 2015 (Sofia) - Iskar (German)                     annulled 
1 October 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        2:3 

                           Round 5

6 October 2017, Friday, 14:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    11:0 
7 October 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Konkordia (Sofia)                3:1 
7 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Barocco (Sofia)                        4:1 
Levski (Chepintsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            3:4 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Ferion (Sofia)                  0:5 
7 October 2017, Saturday, 13:30 EEST:
Iskar (German) - Sofia sport (Sofia)                      annulled 
7 October 2017, Saturday, 15:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Internatsional (Sofia)                5:0 
8 October 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)   annulled 

                           Round 6

22 September 2017, Friday, 10:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                      0:1 
14 October 2017, Saturday, 09:30 EEST:
Internatsional (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                3:1 
14 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)    annulled 
Barocco (Sofia) - Iskar (German)                         18:1  /annulled/ 
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                      brought forward 
14 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Konkordia (Sofia) - Levski (Chepintsi)                   11:0 
14 October 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Ferion (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                        1:2 
15 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Mladost 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             annulled 
15 October 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)      12:1 

                           Round 12 - match brought forward

15 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        0:12 

                           Round 7

21 October 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)              annulled 
21 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 4:3 
CSKA 1948 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             8:0 
21 October 2017, Saturday, 14:00 EEST:
in German:
Iskar (German) - Septemvri (Sofia)                        0:14  /annulled/ 
21 October 2017, Saturday, 14:30 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Ferion (Sofia)                        0:2 
22 October 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) - Barocco (Sofia)        0:7 
22 October 2017, Sunday, 12:30 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Konkordia (Sofia)               1:6 
22 October 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Levski (Chepintsi) - Mladost 2015 (Sofia)                 annulled 

                           Round 8

28 October 2017, Saturday, 09:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)     15:0 
28 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Levski (Chepintsi)                  annulled 
Barocco (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                  4:2 
Granit (Vladaya) - Iskar (German)                        18:1  /annulled/ 
28 October 2017, Saturday, 13:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Ferion (Sofia)                   0:3 
28 October 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Konkordia (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                     2:5 
29 October 2017, Sunday, 10:00 EET:
Mladost 2015 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)            annulled 
29 October 2017, Sunday, 12:30 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Olimpiets (Sofia)             7:3 

                           Round 9

1 November 2017, Wednesday, 09:30 EET:
Olimpiets (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     2:7 
1 November 2017, Wednesday, 10:00 EET:
Iskar (German) - Internatsional (Sofia)                   annulled 
Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) - Granit (Vladaya)       0:9 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                1:3 
Levski (Chepintsi) - Barocco (Sofia)                      1:5 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Sofia sport (Sofia)             annulled 
CSKA 1948 (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)                  annulled 
1 November 2017, Wednesday, 15:00 EET:
Ferion (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)                1:3 

                           Round 10

4 November 2017, Saturday, 09:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Levski (Chepintsi)                   13:0 
4 November 2017, Saturday, 09:30 EET:
Granit (Vladaya) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 2:2 
4 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
Konkordia (Sofia) - Ferion (Sofia)                        6:2 
Sofia sport (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                   annulled 
Iskar (German) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)         annulled 
4 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Barocco (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                16:1 
4 November 2017, Saturday, 13:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)        1:4 
5 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
Mladost 2015 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                  annulled 

                           Round 11

11 November 2017, Saturday, 09:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Iskar (German)                   annulled 
Olimpiets (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   annulled 
11 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
in kv.Trebich, Sofia:
CSKA 1948 (Sofia) - Barocco (Sofia)                       1:2 
Ferion (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)                     annulled 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Konkordia (Sofia)             1:0 
11 November 2017, Saturday, 13:00 EET:
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Internatsional (Sofia)        2:0 
12 November 2017, Sunday, 11:30 EET:
Levski (Chepintsi) - Granit (Vladaya)                     2:11 
12 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Septemvri (Sofia)               1:8 

                           Round 12

15 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        0:12 
18 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Konkordia (Sofia)                0:2 
Sofia sport (Sofia) - Ferion (Sofia)                      annulled 
Barocco (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                      12:2 
Iskar (German) - Levski (Chepintsi)                       annulled 
18 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Granit (Vladaya) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                6:0 
18 November 2017, Saturday, 15:00 EET:
Septemvri (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                     0:0 
19 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
Mladost 2015 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)          annulled 
19 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        brought forward 

                           Round 13

25 November 2017, Saturday, 09:00 EET:
Ferion (Sofia) - Barocco (Sofia)                          0:2 
25 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Internatsional (Sofia)           3:0 
Levski (Chepintsi) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)     1:4 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Iskar (German)                  annulled 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Sofia sport (Sofia)           annulled 
Konkordia (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)                  annulled 
25 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
CSKA 1948 (Sofia) - Granit (Vladaya)                      1:1 
25 November 2017, Saturday, 13:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     2:6 

                           Round 14

1 December 2017, Friday, 13:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Ferion (Sofia)                        2:4 
2 December 2017, Saturday, 09:30 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Granit (Vladaya) - Olimpiets (Sofia)                      4:1 
2 December 2017, Saturday, 10:00 EET:
Sofia sport (Sofia) - Konkordia (Sofia)                   annulled 
Barocco (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)               3:0 awd 
Iskar (German) - CSKA 1948 (Sofia)                        annulled 
2 December 2017, Saturday, 12:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Mladost 2015 (Sofia)             annulled 
Kremikovtsi (kv.Botunets) - Nadezhda (Dobroslavtsi)       0:5 
2 December 2017, Saturday, 14:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Chepintsi)               9:1 

                           Round 15

2 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Internatsional (Sofia)               1:2 
Olimpiets (Sofia) - Iskar (German)                       16:1  /annulled/ 
Konkordia (Sofia) - Barocco (Sofia)                       0:19 
2 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)     25:0 
2 September 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Ferion (Sofia) - Granit (Vladaya)                         2:3 
3 September 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:9 
5 September 2017, Tuesday, 10:00 EEST:
Mladost 2015 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                1:3  /annulled/ 
6 September 2017, Wednesday, 10:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Septemvri (Sofia)             1:8 
9 December 2017, Saturday, 10:00 EET:
Levski (Chepintsi) - Internatsional (Sofia)               brought forward 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          brought forward 
CSKA 1948 (Sofia) - Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia)      brought forward 
Olimpiets (Sofia) - Iskar (German)                        brought forward 
Ferion (Sofia) - Granit (Vladaya)                         brought forward 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Septemvri (Sofia)             brought forward 
Konkordia (Sofia) - Barocco (Sofia)                       brought forward 
Mladost 2015 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                brought forward 

                           Round 16

10 March 2018, Saturday, 09:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Levski (Chepintsi)                   11:0 
10 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Olimpiets (Sofia)               1:6 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Ferion (Sofia)                   3:1 
Barocco (Sofia) - Internatsional (Sofia)                 10:2 
10 March 2018, Saturday, 13:00 EET:
CSKA 1948 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             6:1 
10 March 2018, Saturday, 14:00 EET:
Konkordia (Sofia) - Granit (Vladaya)                      3:3 

                           Round 17

17 March 2018, Saturday, 09:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                1:4 
17 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
Levski (Chepintsi) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              1:3 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Septemvri (Sofia)             0:7 
Konkordia (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                     0:6 
17 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Granit (Vladaya) - Internatsional (Sofia)                 3:3 
Ferion (Sofia) - Barocco (Sofia)                          0:2 

                           Round 18

24 March 2018, Saturday, 09:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     postponed 
24 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
CSKA 1948 (Sofia) - Granit (Vladaya)                      postponed 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)       postponed 
Barocco (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                       postponed 
Internatsional (Sofia) - Ferion (Sofia)                   postponed 
24 March 2018, Saturday, 15:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Chepintsi)               postponed 
5 May 2018, Saturday, 10:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Granit (Vladaya)                      2:0 
Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     3:2 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)       2:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Chepintsi)              27:0 
Barocco (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                       4:0 
Internatsional (Sofia) - Ferion (Sofia)                   1:2 

                           Round 19

31 March 2018, Saturday, 09:00 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Internatsional (Sofia)                6:1 
31 March 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Barocco (Sofia)                      0:19 
Konkordia (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)               6:1 
31 March 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Ferion (Sofia)                         2:2 
CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     3:0 
1 April 2018, Sunday, 13:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        1:5 

                           Round 20

14 April 2018, Saturday, 09:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Granit (Vladaya)                      6:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Konkordia (Sofia)                postponed 
14 April 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - CSKA 1948 (Sofia)               0:13 
Barocco (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              10:0 
Internatsional (Sofia) - Levski (Chepintsi)               9:0 
Ferion (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                        2:1 
25 April 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Konkordia (Sofia)                4:2 

                           Round 21

21 April 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Ferion (Sofia)                       1:7 
Konkordia (Sofia) - Barocco (Sofia)                       1:3 
Septemvri (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)               1:0 
21 April 2018, Saturday, 16:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                7:1 
22 April 2018, Sunday, 13:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Olimpiets (Sofia)                      7:0 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Internatsional (Sofia)        4:0 

                           Round 20 - postponed match

25 April 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Konkordia (Sofia)                4:2 

                           Round 22

28 April 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Granit (Vladaya)                1:11 
Barocco (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                       3:3 
Internatsional (Sofia) - Konkordia (Sofia)                1:1 
Ferion (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)                9:1 
Olimpiets (Sofia) - Levski (Chepintsi)                    8:1 
28 April 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                1:6 

                           Round 18 - postponed matches

5 May 2018, Saturday, 10:00 EEST:
CSKA 1948 (Sofia) - Granit (Vladaya)                      2:0 
Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     3:2 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)       2:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Chepintsi)              27:0 
Barocco (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                       4:0 
Internatsional (Sofia) - Ferion (Sofia)                   1:2 

                           Round 23

12 May 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Levski (Chepintsi)                     3:0 awd 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Olimpiets (Sofia)             1:6 
Konkordia (Sofia) - Ferion (Sofia)                        0:1 
CSKA 1948 (Sofia) - Internatsional (Sofia)                4:0 
12 May 2018, Saturday, 15:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          0:5 
15 May 2018, Tuesday, 09:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Barocco (Sofia)                       4:0 

                           Round 24

19 May 2018, Saturday, 09:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Granit (Vladaya)                 4:3 
Olimpiets (Sofia) - Konkordia (Sofia)                     0:1 
19 May 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                 6:0 
Ferion (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia)                        0:3 
19 May 2018, Saturday, 16:00 EEST:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Internatsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                0:5 
20 May 2018, Sunday, 13:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            0:8 

                           Round 25

24 May 2018, Thursday, 11:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Barocco (Sofia)                  4:0 
26 May 2018, Saturday, 09:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Ferion (Sofia)                        3:3 
26 May 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Granit (Vladaya) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              6:4 
Konkordia (Sofia) - Levski (Chepintsi)                    8:1 
CSKA 1948 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                     9:0 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Internatsional (Sofia)          2:3 

                           Round 26

29 May 2018, Tuesday, 12:30 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     1:3 
2 June 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Granit (Vladaya)                        4:1 
in Sofia, "Lokomotiv" st.:
Internatsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)           0:0 
in Sofia, VTU "Todor Kableshkov" st.:
Ferion (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                  5:1 
Levski (Chepintsi) - CSKA 1948 (Sofia)                    0:23 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Konkordia (Sofia)             1:8 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Barocco (Sofia) XXX 3:3 3:1 4:2 4:1 --- --- 3:0*12:2 7:1 --- 16:1 --- (18:1) --- (3:0) XXX --- --- --- --- --- --- 10:0 4:0 10:2 --- 6:0 --- --- --- --- 2. CSKA 1948 (Sofia) 1:2 XXX 3:0 7:1 1:1 --- --- 8:0 11:0 4:0 18:0 --- 25:0 --- --- --- --- XXX --- --- 2:0 --- --- 6:1 9:0 --- --- --- --- --- --- --- 3. Septemvri (Sofia) 4:0 0:0 XXX --- 0:1 2:4 6:2 --- --- 5:0 13:0 1:0 15:0 --- --- --- --- --- XXX --- 6:1 3:3 3:2 --- --- --- 11:0 --- --- --- --- --- 4. Lokomotiv 1929 (Sofia) 4:0 3:1 1:3 XXX 4:3 4:0 3:1 --- --- 3:0 9:1 --- --- --- --- --- --- --- 1:6 XXX --- 3:1 4:2 --- --- --- 27:0 --- --- --- --- --- 5. Granit (Vladaya) 4:1 --- --- 2:2 XXX 2:2 --- 3:2 4:1 4:3 3:0* 6:0 --- (18:1) --- --- --- --- --- --- XXX --- --- 6:4 7:0 3:3 --- --- --- --- --- --- 6. Ferion (Sofia) 0:2 1:2 --- --- 2:3 XXX --- 1:3 2:1 --- 14:1 5:1 12:1 --- --- --- 0:2 0:3 --- --- --- XXX --- 9:1 --- --- --- --- --- --- --- --- 7. Konkordia (Sofia) 0:19 2:5 --- --- 1:10 6:2 XXX --- --- --- 11:0 6:1 10:2 --- --- --- 1:3 0:6 --- --- 3:3 0:1 XXX --- --- --- 8:1 --- --- --- --- --- 8. Obelya (kv.Obelya, Sofia) --- --- 1:8 2:3 --- --- 1:0 XXX 7:3 4:0 --- 12:1 --- (6:0) --- --- --- --- 0:7 1:5 --- --- 1:8 XXX 1:6 --- --- --- --- --- --- --- 9. Olimpiets (Sofia) --- --- 2:6 2:9 --- 0:2 2:7 --- XXX 6:1 8:1 9:1 --- (16:1) --- --- --- --- 1:3 1:4 --- --- 0:1 --- XXX --- --- --- --- --- --- --- 10. Internatsional (Sofia) --- 0:3 0:5 0:0 --- 0:3 0:2 1:4 3:1 XXX 9:0 1:0 --- --- --- --- --- --- --- --- --- 1:2 1:1 --- --- XXX --- --- --- --- --- --- 11. Levski (Chepintsi) 1:5 0:23 --- --- 2:11 1:7 --- 3:4 6:5 1:2 XXX 6:0 1:4 --- --- --- 0:19 --- --- --- --- --- --- 0:8 --- --- XXX 1:3 --- --- --- --- 12. Nadezhda (Dobroslavtsi) --- 0:12 1:8 0:9 1:11 0:5 1:6 2:4 1:6 2:3 --- XXX --- --- --- --- --- 0:13 --- 0:5 --- --- --- --- --- --- --- XXX --- --- --- --- 13. Kremikovtsi (kv.Botunets, Sofia) 0:7 --- --- 0:12 0:9 --- --- 2:8 0:12 2:0 --- 0:5 XXX --- --- --- 14. Iskar (German) --- --- (0:14) --- --- (1:15)(2:9) --- --- --- --- --- --- XXX --- --- 15. Sofia sport (Sofia) --- --- --- --- --- --- --- --- --- (0:3) --- --- --- --- XXX --- 16. Mladost 2015 (Sofia) --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- (1:3) XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top

Detsa "B"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. CSKA (Sofia)                       28   26   2   0  146:7    80    
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Levski (Sofia)                     28   24   2   2  171:14   74    
 3. DIT Sport (Sofia)                  28   20   5   3  106:20   65    
 4. Natsional (Sofia)                  28   19   3   6  113:33   60    
 5. Vitosha 13 (Sofia)                 28   19   0   9  106:44   57    
 6. Slavia 1913 (Sofia)                28   17   3   8   80:40   54    
 7. N sport (Sofia)                    28   15   2  11   62:47   47    
 8. Levski Rakovski (Sofia)            28   13   1  14   76:53   40    
 9. Botev 57 SOU (Sofia)               28   11   4  13   61:61   37    
10. Chavdar (Etropole)                 28   10   1  17   58:78   31    
11. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          28    8   3  17   49:106  27    
12. Lavchetata (Sofia)                 28    5   3  20   28:127  18    
13. Lokomotiv 1929 (Sofia)             28    5   0  23   32:136  15    
14. Barocco (Sofia)                    28    2   1  25   15:244   7    
15. Olimpia FK (Sofia)                 28    1   0  27   17:110   3 [*]
--. Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)          11    0   0  11    2:209   - [*]

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Barocco (Sofia) - st."Bonsist", Sofia;
    - Botev 57 SOU (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Vitosha 13 (Sofia) - st."Bonsist", Sofia for rounds 1-15, VTU "Todor Kableshkov" st, Sofia, for rounds 16-30;
    - DIT Sport (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Levski (Sofia) - st."Georgi Asparuhov" - auxiliary field, Sofia;
    - Levski Rakovski (Sofia) - st."Rakovski", Sofia;
    - Lokomotiv 1929 (Sofia) - st."Lokomotiv" - artificial, Sofia;
    - Lavchetata (Sofia) - st."Bonsist", Sofia;
    - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - st."II-ri mikrorayon", kv.Lyulin, Sofia;
    - N sport (Sofia) - st."NSA", Sofia;
    - Natsional (Sofia) - st."NSA", Sofia;
    - Olimpia FK (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Slavia 1913 (Sofia) - st."Slavia" - auxiliary field, Sofia;
    - Tsarsko selo 2015 (Sofia) - kompleks "Tsarsko selo", Sofia;
    - CSKA (Sofia) - kompleks "Tsarsko selo", Sofia;
    - Chavdar (Etropole) - st."Chavdar", Etropole.
  - After round 11 Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) withdraws. Its results are annulled.
  - Olimpia FK (Sofia) withdraws at the winter break. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

2 September 2017, Saturday, 09:30 EEST:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                        12:0 
2 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Chavdar (Etropole)                      1:5 
3 September 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - N sport (Sofia)               0:6 
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)            0:22  /annulled/ 
Levski Rakovski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)              4:0 
6 September 2017, Wednesday, 09:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                1:6 
6 September 2017, Wednesday, 10:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                  12:0 
Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                     1:1 

                           Round 2

6 September 2017, Wednesday, 11:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                  0:8 
9 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia)                       1:6 
10 September 2017, Sunday, 09:00 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)           13:0  /annulled/ 
10 September 2017, Sunday, 09:30 EEST:
N sport (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                       0:4 
Lavchetata (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:5 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)          1:5 
Slavia 1913 (Sofia) - Barocco (Sofia)                    12:0 
Vitosha 13 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 2:1 

                           Round 3

14 September 2017, Thursday, 10:00 EEST:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - N sport (Sofia)                            7:0 
16 September 2017, Saturday, 10:00 EEST:
in Etropole:
Levski Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              5:1 
17 September 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)     0:20  /annulled/ 
Botev 57 SOU (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                 7:1 
Barocco (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                      0:15 
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      7:0 
Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                postponed 
17 September 2017, Sunday, 15:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    7:1 
30 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               12:1 

                           Round 4

23 September 2017, Saturday, 09:30 EEST:
in Sofia, "Balgarska armia" st - artificial field:
CSKA (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)                 27:0  /annulled/ 
23 September 2017, Saturday, 14:00 EEST:
in Sofia, "NSA" st.:
Chavdar (Etropole) - Natsional (Sofia)                    0:6 
24 September 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                0:5 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)             3:2 
in Sofia, VTU "Todor Kableshkov" st.:
Vitosha 13 (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:3 
Olimpia FK (Sofia) - Barocco (Sofia)                     11:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)          2:2 
24 September 2017, Sunday, 15:00 EEST:
N sport (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                      3:0 

                           Round 5

30 September 2017, Saturday, 14:30 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    9:2 
1 October 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - N sport (Sofia)               1:18  /annulled/ 
Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA (Sofia)                       0:5 
Barocco (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               2:12 
1 October 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               2:1 
1 October 2017, Sunday, 13:30 EEST:
Levski (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                      12:0 
1 October 2017, Sunday, 15:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   2:3 
1 October 2017, Sunday, 16:00 EEST:
Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)              0:2 

                           Round 6

7 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lavchetata (Sofia)                   postponed 
7 October 2017, Saturday, 14:00 EEST:
in Sofia, "Balgarska armia" st. - auxiliary field:
CSKA (Sofia) - Barocco (Sofia)                           19:0 
8 October 2017, Sunday, 09:00 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              0:2 
8 October 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                   0:2 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Sofia)                0:16 
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)          0:19  /annulled/ 
8 October 2017, Sunday, 12:00 EEST:
Vitosha 13 (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:4 
8 October 2017, Sunday, 15:00 EEST:
N sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                 10:1 
12 October 2017, Thursday, 15:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lavchetata (Sofia)                   3:1 

                           Round 7

14 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               0:3 
15 October 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - N sport (Sofia)                    2:1 
Barocco (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)               9:1  /annulled/ 
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             0:3 
Levski Rakovski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       6:1 
15 October 2017, Sunday, 11:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:2 
15 October 2017, Sunday, 14:00 EEST:
in German:
DIT Sport (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    3:0 
15 October 2017, Sunday, 15:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                    3:0 

                           Round 8

19 October 2017, Thursday, 10:00 EEST:
in Etropole:
N sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                      1:0 
20 October 2017, Friday, 13:00 EEST:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                    5:0 (3:0) 
22 October 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              6:0 
Vitosha 13 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   6:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Natsional (Sofia)             0:8 
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Levski (Sofia)                0:19  /annulled/ 
22 October 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:4 
22 October 2017, Sunday, 14:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Barocco (Sofia)                    8:0 

                           Round 9

28 October 2017, Saturday, 10:00 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:2 
in Sofia, "Slavia" st.:
Chavdar (Etropole) - Slavia 1913 (Sofia)                  1:3 
29 October 2017, Sunday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     5:0 
Levski Rakovski (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)      15:0  /annulled/ 
Lavchetata (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                   3:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)               0:8 
29 October 2017, Sunday, 12:00 EET:
Barocco (Sofia) - N sport (Sofia)                         0:2 
29 October 2017, Sunday, 15:00 EET:
Natsional (Sofia) - CSKA (Sofia)                          1:2 

                           Round 10

2 November 2017, Thursday, 15:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                          3:0 
3 November 2017, Friday, 13:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)            2:2 
3 November 2017, Friday, 15:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)            1:0 
5 November 2017, Sunday, 09:00 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               1:3 
5 November 2017, Sunday, 09:30 EET:
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Natsional (Sofia)             0:26  /annulled/ 
5 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Barocco (Sofia) - Levski (Sofia)                          0:20 
5 November 2017, Sunday, 13:30 EET:
Vitosha 13 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   5:1 
5 November 2017, Sunday, 15:00 EET:
N sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                     2:4 

                           Round 11

9 November 2017, Thursday, 19:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - CSKA (Sofia)                         0:3 (0:2) 
11 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Chavdar (Etropole) - Olimpia FK (Sofia)                   2:1 
12 November 2017, Sunday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - N sport (Sofia)                          4:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)        0:6 
Slavia 1913 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                  0:1 
12 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
in German:
DIT Sport (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)            21:0  /annulled/ 
12 November 2017, Sunday, 15:00 EET:
Levski Rakovski (Sofia) - Barocco (Sofia)                16:1 
Natsional (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  5:0 

                           Round 12

17 November 2017, Friday, 13:00 EET:
Levski (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                  7:1 
18 November 2017, Saturday, 09:30 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                  0:2 
18 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
in Sofia, "Balgarska armia" st - artificial field:
CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     3:0 
19 November 2017, Sunday, 09:00 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:3 
19 November 2017, Sunday, 09:30 EET:
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Lavchetata (Sofia)            annulled 
Barocco (Sofia) - Natsional (Sofia)                       1:6 
19 November 2017, Sunday, 10:00 EET:
in Etropole:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Chavdar (Etropole)            2:3 
19 November 2017, Sunday, 15:00 EET:
N sport (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                      4:3 

                           Round 13

24 November 2017, Friday, 13:00 EET:
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:0 
25 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
in Sofia, "Balgarska armia" st - artificial field:
Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia)                         0:4 
26 November 2017, Sunday, 09:30 EET:
Levski Rakovski (Sofia) - N sport (Sofia)                 2:1 
Lavchetata (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)        annulled 
Slavia 1913 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           1:0 
26 November 2017, Sunday, 12:30 EET:
Vitosha 13 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                   7:1 
26 November 2017, Sunday, 13:00 EET:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Barocco (Sofia)                      16:0 

                           Round 3 - postponed match

30 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               12:1 

                           Round 14

2 December 2017, Saturday, 09:30 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        6:0 
3 December 2017, Sunday, 09:00 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             3:0 
3 December 2017, Sunday, 09:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)            0:6 
Barocco (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                      2:5 
Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                        2:0 
Levski Rakovski (Sofia) - Natsional (Sofia)               2:2 
3 December 2017, Sunday, 10:00 EET:
Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - Chavdar (Etropole)            annulled 
3 December 2017, Sunday, 15:00 EET:
N sport (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                      5:0 

                           Round 15

6 December 2017, Wednesday, 10:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Barocco (Sofia)                  4:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)           annulled 
Olimpia FK (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:5 
6 December 2017, Wednesday, 10:30 EET:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)               3:1 
6 December 2017, Wednesday, 12:00 EET:
in Sofia, "57-mo uchilishte" st.:
Chavdar (Etropole) - Botev 57 SOU (Sofia)                 0:3 
Vitosha 13 (Sofia) - CSKA (Sofia)                         1:3 
6 December 2017, Wednesday, 12:30 EET:
Lavchetata (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:6 
6 December 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Natsional (Sofia) - N sport (Sofia)                       2:0 

                           Round 16

3 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Barocco (Sofia)                      postponed 
4 March 2018, Sunday, 09:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - CSKA (Sofia)                         0:3 awd 
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                postponed 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   postponed 
Lavchetata (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              postponed 
DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                     postponed 
4 March 2018, Sunday, 15:00 EET:
N sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               postponed 
11 April 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Barocco (Sofia)                     14:0 
29 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                     5:0 
16 May 2018, Wednesday, 18:00 EEST:
N sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               3:1 
17 May 2018, Thursday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   0:3 
17 May 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                0:0 
17 May 2018, Thursday, 19:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              1:6 
Vitosha 13 (Sofia)                                        bye

                           Round 17

7 March 2018, Wednesday, 12:00 EET:
CSKA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  5:0 
10 March 2018, Saturday, 13:30 EET:
Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole)                       5:0 
11 March 2018, Sunday, 09:30 EET:
DIT Sport (Sofia) - N sport (Sofia)                       0:0 
Levski Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          2:0 
Barocco (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                     0:9 
11 March 2018, Sunday, 16:00 EET:
Natsional (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                    9:0 
11 March 2018, Sunday, 16:30 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                 0:4 
Olimpia FK (Sofia)                                        bye

                           Round 18

17 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
in Sofia, "Rakovski" st.:
Chavdar (Etropole) - Levski Rakovski (Sofia)              1:2 
17 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      1:2 
18 March 2018, Sunday, 09:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - Barocco (Sofia)                     14:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Natsional (Sofia)                1:12 
Lavchetata (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    0:1 
18 March 2018, Sunday, 17:00 EET:
N sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                            0:2 
Tsarsko selo 2015 (Sofia)                                 bye

                           Round 21 - match brought forward

24 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Barocco (Sofia) - CSKA (Sofia)                            0:7 

                           Round 19

25 March 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Lavchetata (Sofia) - N sport (Sofia)                      0:2 
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                postponed 
in Sofia, "Slavia" st.:
Levski Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)             1:2 
Levski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                       7:0 
Barocco (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                      3:0 awd 
25 March 2018, Sunday, 11:00 EEST:
in Etropole:
Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    postponed 
25 March 2018, Sunday, 15:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)          postponed 
10 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               11:0 
16 May 2018, Wednesday, 15:30 EEST:
in Etropole:
Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    2:1 
23 May 2018, Wednesday, 17:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)          4:0 
CSKA (Sofia)                                              bye

                           Round 20

30 March 2018, Friday, 14:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                       5:0 (4:0) 
31 March 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia)                    1:4 
1 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              3:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia)                   0:4 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)               2:3 
1 April 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Barocco (Sofia)               1:1 
N sport (Sofia)                                           bye

                           Round 21

24 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Barocco (Sofia) - CSKA (Sofia)                            0:7 
5 April 2018, Thursday, 09:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - N sport (Sofia)                  2:3 
Levski Rakovski (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)              3:0 awd 
Levski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                7:1 
5 April 2018, Thursday, 10:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   1:1 
5 April 2018, Thursday, 11:00 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   0:0 
5 April 2018, Thursday, 12:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    3:2 
5 April 2018, Thursday, 14:00 EEST:
Barocco (Sofia) - CSKA (Sofia)                            brought forward 
Botev 57 SOU (Sofia)                                      bye

                           Round 16 - postponed match

11 April 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Barocco (Sofia)                     14:0 

                           Round 22

12 April 2018, Thursday, 14:30 EEST:
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             4:1 (1:0) 
15 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)       3:2 
Olimpia FK (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                    1:5 
Slavia 1913 (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                  8:0 
15 April 2018, Sunday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               4:3 
15 April 2018, Sunday, 15:00 EEST:
N sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                    0:0 
Barocco (Sofia)                                           bye

                           Round 23

19 April 2018, Thursday, 09:00 EEST:
Barocco (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                    0:8 
19 April 2018, Thursday, 09:30 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)              1:5 
DIT Sport (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                    3:0 awd 
Levski Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    2:3 
19 April 2018, Thursday, 10:00 EEST:
in Sofia, "NSA" st.:
Chavdar (Etropole) - N sport (Sofia)                      0:2 
19 April 2018, Thursday, 11:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                   0:6 
19 April 2018, Thursday, 12:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             5:1 
Levski (Sofia)                                            bye

                           Round 24

21 April 2018, Saturday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          postponed 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - DIT Sport (Sofia)             0:5 
22 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Sofia)                     postponed 
Olimpia FK (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                   0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               7:1 
22 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
in Etropole:
Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                  3:2 
22 April 2018, Sunday, 15:00 EEST:
N sport (Sofia) - Barocco (Sofia)                         7:0 
10 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          5:0 
10 May 2018, Thursday, 17:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Sofia)                     0:3 
Levski Rakovski (Sofia)                                   bye

                           Round 16 - postponed match

29 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                     5:0 

                           Round 25

29 April 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - N sport (Sofia)                     postponed 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)               3:0 awd 
Lavchetata (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            2:3 
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          postponed 
Levski Rakovski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)            1:0 
Levski (Sofia) - Barocco (Sofia)                         10:0 
29 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Vitosha 13 (Sofia)                   1:2 
16 May 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:0 
6 June 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - N sport (Sofia)                     4:2 
Natsional (Sofia)                                         bye

                           Round 26

2 May 2018, Wednesday, 15:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                        15:0 
5 May 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        0:1 
5 May 2018, Saturday, 17:00 EEST:
N sport (Sofia) - Levski (Sofia)                          0:7 
6 May 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Barocco (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                 0:7 
Botev 57 SOU (Sofia) - Natsional (Sofia)                  1:4 
in Etropole:
Olimpia FK (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  2:1 
DIT Sport (Sofia)                                         bye

                           Round 19 - postponed match

10 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               11:0 

                           Round 24 - postponed matches

10 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
in Pancharevo:
CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          5:0 
10 May 2018, Thursday, 17:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Sofia)                     0:3 

                           Round 27

12 May 2018, Saturday, 09:30 EEST:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            5:1 
13 May 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Vitosha 13 (Sofia) - N sport (Sofia)                      1:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                  3:0 awd 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia)                     1:4 
DIT Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  6:1 
Natsional (Sofia) - Barocco (Sofia)                       9:0 
Levski Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  0:4 
Lavchetata (Sofia)                                        bye

                           Round 19 - postponed match

16 May 2018, Wednesday, 15:30 EEST:
in Etropole:
Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    2:1 

                           Round 25 - postponed match

16 May 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:0 

                           Round 16 - postponed matches

16 May 2018, Wednesday, 18:00 EEST:
N sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               3:1 
17 May 2018, Thursday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   0:3 
17 May 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                0:0 
17 May 2018, Thursday, 19:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              1:6 

                           Round 19 - postponed match

23 May 2018, Wednesday, 17:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)          4:0 

                           Round 28

25 May 2018, Friday, 10:30 EEST:
in Etropole:
CSKA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         6:0 
26 May 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)           2:1 
27 May 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Levski (Sofia) - Natsional (Sofia)                        2:1 
Barocco (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                       0:4 
Botev 57 SOU (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                10:1 
Olimpia FK (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                   0:3 awd 
27 May 2018, Sunday, 15:00 EEST:
N sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                 2:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia)                                    bye

                           Round 29

31 May 2018, Thursday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - N sport (Sofia)                      0:3 awd 
Vitosha 13 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            4:1 
Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia)                        0:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)             4:5 
31 May 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)               3:2 
31 May 2018, Thursday, 17:00 EEST:
in German:
DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia)                        2:2 
31 May 2018, Thursday, 19:00 EEST:
Lavchetata (Sofia) - Barocco (Sofia)                      1:3 
Chavdar (Etropole)                                        bye

                           Round 30

2 June 2018, Saturday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                         4:1 
3 June 2018, Sunday, 09:30 EEST:
N sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                       3:1 
Levski Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia)               2:3 
Levski (Sofia) - Lavchetata (Sofia)                      15:0 
Barocco (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                  1:2 
in Etropole:
Botev 57 SOU (Sofia) - Chavdar (Etropole)                 0:3 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)            3:0 awd 
Slavia 1913 (Sofia)                                       bye

                           Round 25 - postponed match

6 June 2018, Wednesday, 10:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - N sport (Sofia)                     4:2 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. CSKA (Sofia) XXX 4:1 3:0 5:0 4:1 6:0 7:0 5:0 5:0 6:0 5:0 15:0 3:0 19:0 12:0 (27:0) 2. Levski (Sofia) 0:3 XXX 2:0 2:1 7:0 7:0 4:0 7:1 5:0 5:0 7:1 15:0 12:0 10:0 12:0 --- 3. DIT Sport (Sofia) 0:0 2:2 XXX 5:0 3:0 0:0 0:0 3:1 6:1 9:2 1:2 7:1 11:0 16:0 3:0*(21:0) 4. Natsional (Sofia) 1:2 0:0 1:1 XXX 3:2 2:3 2:0 3:2 5:0 2:1 5:1 9:0 12:1 9:0 3:0 --- 5. Vitosha 13 (Sofia) 1:3 0:3 1:5 0:4 XXX 2:1 1:0 3:0 2:1 5:1 4:1 6:1 7:1 14:0 7:1 --- 6. Slavia 1913 (Sofia) 0:0 1:2 0:2 0:4 0:1 XXX 4:2 3:2 0:0 3:2 1:0 8:0 6:0 12:0 3:0* --- 7. N sport (Sofia) 0:2 0:7 0:4 3:1 4:3 2:4 XXX 2:0 0:0 1:0 3:1 3:0 10:1 7:0 5:0 --- 8. Levski Rakovski (Sofia) 2:3 0:4 2:3 2:2 0:2 1:2 2:1 XXX 1:0 5:1 6:1 4:0 2:0 16:1 3:0*(15:0) 9. Botev 57 SOU (Sofia) 0:5 0:3 0:2 1:4 0:4 1:6 2:1 1:0 XXX 0:3 4:0 10:1 3:0 8:0 7:1 --- 10. Chavdar (Etropole) 0:4 1:6 1:4 0:6 1:2 1:3 0:2 1:2 0:3 XXX 5:1 3:1 4:3 14:0 2:1 --- 11. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:8 0:16 0:5 0:8 0:6 2:1 0:6 3:2 2:2 2:3 XXX 2:2 0:1 1:1 3:0* --- 12. Lavchetata (Sofia) 0:3 0:6 0:1 0:5 0:6 0:2 0:2 1:6 1:1 1:1 2:3 XXX 2:1 1:3 3:1 --- 13. Lokomotiv 1929 (Sofia) 1:4 0:3 0:5 1:12 0:8 1:5 2:3 1:5 4:5 0:3 0:6 2:3 XXX 4:0 3:0* --- 14. Barocco (Sofia) 0:7 0:20 0:4 1:6 0:15 0:9 0:2 0:7 0:8 1:5 2:12 2:5 1:2 XXX 3:0*(9:1) 15. Olimpia FK (Sofia) 0:3* 0:3* 1:4 0:3* 0:3* 0:3 0:3* 0:2 0:3* 0:3* 0:5 0:3* 1:3 11:0 XXX (13:0) 16. Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) --- (0:19) --- (0:26)(0:22) --- (1:18) --- (0:19) --- (0:20) --- --- --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top