Detsa (b.2004-05):
« Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa 2018/19 »


Parva podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Levski (Sofia)                     26   23   1   2  130:17   70
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. CSKA (Sofia)                       26   23   0   3   91:23   69
 3. Natsional (Sofia)                  26   22   2   2   93:15   68
 4. Slavia 1913 (Sofia)                26   19   0   7   91:29   57
 5. Tsarsko selo 2015 (Sofia)          26   18   0   8   68:36   54
 6. Vitosha 13 (Sofia)                 26   12   3  11   57:53   39
 7. Septemvri (Sofia)                  26    9   5  12   53:46   32
 8. Sofia sport (Sofia)                26    9   4  13   45:75   31
 9. Lokomotiv 1929 (Sofia)             26    8   4  14   45:78   28
10. Elit Sofia (Sofia)                 26    7   2  17   21:55   23
11. Chavdar (Etropole)                 26    6   2  18   18:93   20
12. Olimpiets (Sofia)                  26    5   1  20   34:116  16
13. Botev 57 SOU (Sofia)               26    4   1  21   21:84   13
14. Levski Rakovski (Sofia)            26    3   3  20   23:70   12

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Botev 57 SOU (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Vitosha 13 (Sofia) - VTU "Todor Kableshkov" st., Sofia;
    - Elit Sofia (Sofia) - old st."Akademik" /4-ti kilometar/, Sofia;
    - Levski (Sofia) - "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., Sofia;
    - Levski Rakovski (Sofia) - st."Rakovski", Sofia;
    - Lokomotiv 1929 (Sofia) - st."Lokomotiv", Sofia;
    - Natsional (Sofia) - st."NSA", Sofia;
    - Olimpiets (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Septemvri (Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Slavia 1913 (Sofia) - "Slavia" st., Sofia;
    - Sofia sport (Sofia) - VTU "Lyuben Karavelov" st., Sofia;
    - Tsarsko selo 2015 (Sofia) - complex "Tsarsko selo", Sofia;
    - CSKA (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia;
    - Chavdar (Etropole) - st."Chavdar", Etropole.

                           Round 1

2 September 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Natsional (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:3 
Levski Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)             0:7 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)          5:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)              2:2 
2 September 2018, Sunday, 10:30 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
Septemvri (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    5:0 
2 September 2018, Sunday, 11:30 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Levski (Sofia)                        1:12 
2 September 2018, Sunday, 14:30 EEST:
Vitosha 13 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   9:1 

                           Round 2

8 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           2:1 
9 September 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)             1:1 
Elit Sofia (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              3:1 
CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia)                          3:0 
Vitosha 13 (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:7 
9 September 2018, Sunday, 14:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia)                       0:3 
11 September 2018, Tuesday, 09:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                   6:1 

                           Round 3

16 September 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Levski Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia)                    0:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)            3:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)              2:7 
Olimpiets (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  1:4 
Levski (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                     10:0 
16 September 2018, Sunday, 10:00 EEST:
in German:
Septemvri (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    3:0 
16 September 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    6:0 

                           Round 4

22 September 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                   6:1 
23 September 2018, Sunday, 09:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     1:1 
23 September 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Sofia)                     1:5 
Elit Sofia (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               6:1 
CSKA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                  3:2 
Vitosha 13 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)              2:1 
23 September 2018, Sunday, 14:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Sofia sport (Sofia)                  0:3 

                           Round 5

30 September 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Levski Rakovski (Sofia) - Natsional (Sofia)               1:6 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)            2:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia)                     1:9 
Olimpiets (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    1:3 
Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                      3:1 
Sofia sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                1:0 
30 September 2018, Sunday, 14:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    4:1 

                           Round 6

7 October 2018, Sunday, 09:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:0 
7 October 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Levski (Sofia)                       0:7 
CSKA (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                          3:2 
Vitosha 13 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               3:1 
7 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Botev 57 SOU (Sofia)                 1:0 
in German:
Septemvri (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)               3:0 
7 October 2018, Sunday, 16:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                10:2 

                           Round 7

13 October 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - CSKA (Sofia)                             2:4 
13 October 2018, Saturday, 14:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                1:3 
14 October 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Septemvri (Sofia)             1:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Natsional (Sofia)                0:4 
Olimpiets (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    2:5 
Sofia sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  3:0 
14 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Levski Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              4:0 

                           Round 8

21 October 2018, Sunday, 09:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 1:0 
CSKA (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                        3:1 
Vitosha 13 (Sofia) - Levski (Sofia)                       1:4 
Natsional (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                     9:2 
Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                2:2 
Levski Rakovski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       0:1 
21 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:6 

                           Round 9

27 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
Olimpiets (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     0:7 
28 October 2018, Sunday, 09:30 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)          1:1 
Levski (Sofia) - Natsional (Sofia)                        0:0 
Sofia sport (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                  1:1 
Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA (Sofia)                       0:7 
Slavia 1913 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  1:0 
28 October 2018, Sunday, 11:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Chavdar (Etropole)            8:0 

                           Round 10

4 November 2018, Sunday, 09:30 EET:
CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                        0:1 
Vitosha 13 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                 2:3 
Natsional (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   4:1 
Levski Rakovski (Sofia) - Olimpiets (Sofia)               1:3 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)        6:0 
4 November 2018, Sunday, 10:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Elit Sofia (Sofia)                   1:0 
4 November 2018, Sunday, 14:30 EET:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        0:1 

                           Round 11

11 November 2018, Sunday, 09:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:3 
11 November 2018, Sunday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                 13:0 
Sofia sport (Sofia) - Septemvri (Sofia)                   3:5 
Slavia 1913 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                  4:1 
Elit Sofia (Sofia) - CSKA (Sofia)                         0:3 
11 November 2018, Sunday, 10:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)               2:3 
11 November 2018, Sunday, 13:30 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Natsional (Sofia)                  0:4 

                           Round 12

16 November 2018, Friday, 14:00 EET:
Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia)                         0:2 
18 November 2018, Sunday, 09:30 EET:
Vitosha 13 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                   2:0 
Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   4:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Sofia)                0:6 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                5:1 
18 November 2018, Sunday, 10:00 EET:
in German:
Septemvri (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  3:1 
18 November 2018, Sunday, 11:30 EET:
Levski Rakovski (Sofia) - Sofia sport (Sofia)             1:4 

                           Round 13

22 November 2018, Thursday, 11:30 EET:
Olimpiets (Sofia) - Chavdar (Etropole)                    4:2 
25 November 2018, Sunday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                   8:0 
Sofia sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           1:5 
Botev 57 SOU (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)            3:2 
Elit Sofia (Sofia) - Natsional (Sofia)                    0:4 
25 November 2018, Sunday, 11:30 EET:
CSKA (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                         3:1 
26 November 2018, Monday, 14:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                   3:2 

                           Round 14

2 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Elit Sofia (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    0:0 
Slavia 1913 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)             2:1 
Sofia sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              0:3 
Levski (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                        9:0 
2 March 2019, Saturday, 10:30 EET:
Chavdar (Etropole) - Vitosha 13 (Sofia)                   0:0 
2 March 2019, Saturday, 11:30 EET:
CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia)                          1:3 
2 March 2019, Saturday, 15:30 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)          0:4 

                           Round 15

10 March 2019, Sunday, 09:00 EET:
Olimpiets (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   1:2 
Levski Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)              2:1 
10 March 2019, Sunday, 09:30 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)             4:0 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)           0:3 
Natsional (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                    2:0 
10 March 2019, Sunday, 10:00 EET:
Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole)                      10:1 
10 March 2019, Sunday, 13:30 EET:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia)                          1:4 

                           Round 16

15 March 2019, Friday, 12:30 EET:
Botev 57 SOU (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                  1:3 
17 March 2019, Sunday, 09:30 EET:
Vitosha 13 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                    1:1 
CSKA (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)                    2:0 
Elit Sofia (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)              0:2 
Sofia sport (Sofia) - Levski (Sofia)                      0:3 
17 March 2019, Sunday, 10:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Natsional (Sofia)                    0:3 

                           Round 17

20 March 2019, Wednesday, 12:00 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - CSKA (Sofia)                  0:2 
22 March 2019, Friday, 09:30 EET:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)               3:0 
24 March 2019, Sunday, 09:30 EET:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     postponed 
Olimpiets (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   0:10 
Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)              0:1 
24 March 2019, Sunday, 10:00 EET:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
Septemvri (Sofia) - Natsional (Sofia)                     1:3 
24 March 2019, Sunday, 10:30 EET:
Sofia sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                  3:0 
17 April 2019, Wednesday, 12:00 EEST:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     4:0 

                           Round 18

29 March 2019, Friday, 12:00 EET:
in Sofia, VTU "Todor Kableshkov" st.:
CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                     4:0 
30 March 2019, Saturday, 11:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia)                      1:2 
31 March 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Natsional (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)               2:1 
Vitosha 13 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:3 
Elit Sofia (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    2:1 
Botev 57 SOU (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                1:2 
31 March 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia)                    0:4 

                           Round 19

7 April 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                 0:2 
Levski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                       2:0 
Olimpiets (Sofia) - CSKA (Sofia)                          0:5 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)               3:6 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Natsional (Sofia)             1:2 
Levski Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia)               0:1 
7 April 2019, Sunday, 11:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Chavdar (Etropole)                 0:3 

                           Round 20

14 April 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)             1:2 
Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                5:1 
Vitosha 13 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                    5:0 
Elit Sofia (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                  0:0 
14 April 2019, Sunday, 12:30 EEST:
in Sofia, VTU "Todor Kableshkov" st.:
CSKA (Sofia) - Levski (Sofia)                             1:3 
14 April 2019, Sunday, 13:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Levski Rakovski (Sofia)              1:1 
15 April 2019, Monday, 12:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                8:0 

                           Round 17 - postponed match

17 April 2019, Wednesday, 12:00 EEST:
Levski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                     4:0 

                           Round 21

21 April 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                 0:2 
Sofia sport (Sofia) - CSKA (Sofia)                        1:7 
Levski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                       4:0 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia)                2:1 
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)       4:2 
21 April 2019, Sunday, 13:30 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole)                  8:0 
22 April 2019, Monday, 09:30 EEST:
Olimpiets (Sofia) - Natsional (Sofia)                     0:4 

                           Round 22

24 April 2019, Wednesday, 15:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                       6:1 
4 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Septemvri (Sofia) - Olimpiets (Sofia)                     2:3 
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        postponed 
4 May 2019, Saturday, 11:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)            0:5 
4 May 2019, Saturday, 11:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  0:2 
5 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Levski Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)          1:2 
5 May 2019, Sunday, 11:00 EEST:
Vitosha 13 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                  5:1 
16 May 2019, Thursday, 18:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        1:2 

                           Round 23

12 May 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Sofia sport (Sofia) - Natsional (Sofia)                   0:4 
Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia)                        7:1 
Olimpiets (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)               1:1 
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)        1:2 
12 May 2019, Sunday, 14:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia)                        0:1 
Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                 0:2 
12 May 2019, Sunday, 15:00 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   2:0 

                           Round 22 - postponed match

16 May 2019, Thursday, 18:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Levski (Sofia)                        1:2 

                           Round 24

19 May 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Olimpiets (Sofia)             5:1 
Levski Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia)                  0:3 
Septemvri (Sofia) - Sofia sport (Sofia)                   2:2 
Vitosha 13 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                  2:1 
CSKA (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                         4:0 
19 May 2019, Sunday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia)               1:0 
19 May 2019, Sunday, 12:00 EEST:
Natsional (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)                  8:0 

                           Round 25

22 May 2019, Wednesday, 11:30 EEST:
Elit Sofia (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                   1:4 
24 May 2019, Friday, 09:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Chavdar (Etropole)                         5:1 
Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia)                   0:2 
Sofia sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)             3:1 
Levski (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)                5:0 
Olimpiets (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia)                3:2 
28 May 2019, Tuesday, 16:00 EEST:
Botev 57 SOU (Sofia) - Septemvri (Sofia)                  3:1 

                           Round 26

1 June 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia)                   4:2 
2 June 2019, Sunday, 09:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)           4:3 
Levski Rakovski (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia)            1:0 
Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                   2:3 
Natsional (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                    4:0 
Vitosha 13 (Sofia) - CSKA (Sofia)                         3:5 
2 June 2019, Sunday, 10:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Olimpiets (Sofia)                    2:1 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. Levski (Sofia) XXX 2:4 0:0 3:1 5:0 4:0 7:1 10:0 8:0 2:0 10:1 9:0 4:0 13:0 2. CSKA (Sofia) 1:3 XXX 1:3 0:1 3:2 3:1 3:0 3:1 4:0 4:0 5:1 3:2 6:1 2:0 3. Natsional (Sofia) 1:2 0:3 XXX 4:0 1:0 2:0 1:1 4:1 5:1 4:0 6:0 9:2 8:0 2:1 4. Slavia 1913 (Sofia) 1:2 0:1 0:2 XXX 2:1 4:1 3:2 10:2 0:2 1:0 8:0 6:1 8:0 2:1 5. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:6 0:2 1:2 0:3 XXX 2:1 1:0 4:3 6:0 3:0 8:0 5:1 5:1 4:2 6. Vitosha 13 (Sofia) 1:4 3:5 0:7 2:1 0:3 XXX 1:1 5:1 3:1 2:0 9:1 5:0 2:3 2:1 7. Septemvri (Sofia) 0:1 1:4 1:3 2:3 1:2 3:0 XXX 2:2 2:2 5:0 4:1 2:3 3:1 3:0 8. Sofia sport (Sofia) 0:3 1:7 0:4 0:2 1:5 1:1 3:5 XXX 0:3 3:0 3:0 6:1 1:0 3:1 9. Lokomotiv 1929 (Sofia) 4:2 1:9 0:4 2:7 1:2 3:6 2:1 2:2 XXX 3:0 2:3 5:1 4:0 1:1 10. Elit Sofia (Sofia) 0:7 0:3 0:4 0:2 0:1 1:4 0:0 0:0 6:1 XXX 2:0 2:1 1:0 3:1 11. Chavdar (Etropole) 0:3 0:2 0:3 0:6 0:5 0:0 0:4 0:3 1:0 1:0 XXX 2:1 1:0 1:1 12. Olimpiets (Sofia) 1:12 0:5 0:4 0:10 1:3 2:5 0:7 1:2 3:2 1:3 4:2 XXX 1:4 1:1 13. Botev 57 SOU (Sofia) 1:5 0:7 0:4 1:3 0:4 0:2 3:1 1:2 1:1 0:2 0:3 1:3 XXX 3:2 14. Levski Rakovski (Sofia) 0:3 0:1 1:6 0:7 0:1 0:1 0:1 1:4 1:2 2:1 4:0 1:3 1:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ top

Vtora podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. RD Sport (Sofia)                   20   19   0   1   98:20   57            
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)  20   15   0   5   76:28   45            
 3. Ferion (Sofia)                     20   13   1   6   84:38   40             [1 0 1  5:4  3]
 4. Barokko (Sofia)                    20   12   4   4   51:20   40             [1 0 1  4:5  3]
 5. Olimpia FK (Sofia)                 20   10   3   7   46:36   33            
 6. Obelya (kv.Obelya, Sofia)          20   10   2   8   58:51   32            
 7. Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) 20    9   3   8   45:33   30            
 8. Pobeda 2013 (Sofia)                20    7   2  11   36:72   23            
 9. Levski (Chepintsi)                 20    3   2  15   34:103  11            
10. Nadezhda (Dobroslavtsi)            20    2   3  15   17:77    9            
11. Internatsional (Sofia)             20    0   0  20    1:68    0 [*] Removed

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Barokko (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia;
    - Vitosha (Bistritsa) - old st."Akademik" /4-ti kilometar/, Sofia;
    - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - st."57-mo uchilishte", Sofia;
    - Internatsional (Sofia) - in kv.Botunets, Sofia;
    - Levski (Chepintsi) - in Chepintsi;
    - Nadezhda (Dobroslavtsi) - st."Lokomotiv", Sofia;
    - Obelya (kv.Obelya, Sofia) - in kv.Obelya, Sofia;
    - Olimpia FK (Sofia) - "Bonsist" st., Sofia;
    - Pobeda 2013 (Sofia) - st."Lokomotiv", Sofia;
    - RD Sport (Sofia) - Natsionalna futbolna baza, kv.Boyana, Sofia;
    - Ferion (Sofia) - VTU "Todor Kableshkov" st., Sofia.
  - At the winter break Internatsional (Sofia) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

8 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Barokko (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)               6:1 
Pobeda 2013 (Sofia) - Internatsional (Sofia)              4:1 
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Olimpia FK (Sofia)    2:3 
Ferion (Sofia) - RD Sport (Sofia)                         1:6 
11 September 2018, Tuesday, 13:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Vitosha (Bistritsa)             0:5 * 
* - by original draw to be hosted by Vitosha, on mutual agreement the two
    teams have switched their hosting order for the season.
Levski (Chepintsi)                                        bye

                           Round 2

15 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Ferion (Sofia)                       6:3 
in Dobroslavtsi:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - DIT Sport (Sofia)               0:5 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)           3:0 awd * 
* - the visitors don't have valid medical papers.
Levski (Chepintsi) - Barokko (Sofia)                      0:8 
15 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)              0:3 
RD Sport (Sofia)                                          bye

                           Round 3

22 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Pobeda 2013 (Sofia) - Levski (Chepintsi)                  4:3 
Vitosha (Bistritsa) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)           3:5 
in German:
DIT Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                7:0 
Ferion (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                  6:1 
22 September 2018, Saturday, 11:30 EEST:
RD Sport (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                     5:2 
Barokko (Sofia)                                           bye

                           Round 4

29 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - DIT Sport (Sofia)             1:3 
Levski (Chepintsi) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)   1:5 
Barokko (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)                     3:1 
29 September 2018, Saturday, 14:00 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - RD Sport (Sofia)                0:8 
29 September 2018, Saturday, 17:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Ferion (Sofia)                   0:1 
Olimpia FK (Sofia)                                        bye

                           Round 5

6 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Barokko (Sofia)      0:3 
Ferion (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)                3:0 
Olimpia FK (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              4:0 
6 October 2018, Saturday, 10:30 EEST:
in German:
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Levski (Chepintsi)    5:0 
6 October 2018, Saturday, 11:00 EEST:
RD Sport (Sofia) - Internatsional (Sofia)                 4:0 
Pobeda 2013 (Sofia)                                       bye

                           Round 6

13 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - RD Sport (Sofia)              2:7 
Barokko (Sofia) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)       4:2 
Pobeda 2013 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa)                 4:3 
13 October 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Internatsional (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)               0:4 
Levski (Chepintsi) - Ferion (Sofia)                       2:12 
Nadezhda (Dobroslavtsi)                                   bye

                           Round 7

20 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
DIT Sport (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)                  10:0 
Ferion (Sofia) - Barokko (Sofia)                          1:4 
Olimpia FK (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            1:1 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Internatsional (Sofia)          1:0 
20 October 2018, Saturday, 11:30 EEST:
RD Sport (Sofia) - Levski (Chepintsi)                     9:2 
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)                        bye

                           Round 8

27 October 2018, Saturday, 09:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - DIT Sport (Sofia)    1:4 
27 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)       3:3 
Levski (Chepintsi) - Olimpia FK (Sofia)                   3:9 
Barokko (Sofia) - RD Sport (Sofia)                        2:0 
Pobeda 2013 (Sofia) - Ferion (Sofia)                      0:9 
Internatsional (Sofia)                                    bye

                           Round 9

3 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Ferion (Sofia) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)       1:1 
Olimpia FK (Sofia) - Barokko (Sofia)                      0:0 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski (Chepintsi)              2:2 
3 November 2018, Saturday, 11:30 EET:
RD Sport (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)                    7:1 
3 November 2018, Saturday, 13:00 EET:
Internatsional (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)        0:5 
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)                         bye

                           Round 10

10 November 2018, Saturday, 09:00 EET:
in German:
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Ferion (Sofia)        4:1 
10 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Levski (Chepintsi) - Internatsional (Sofia)               6:0 
Barokko (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                 4:0 
Pobeda 2013 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                  1:1 
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - RD Sport (Sofia)     0:3 
Obelya (kv.Obelya, Sofia)                                 bye

                           Round 11

17 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)   3:1 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Pobeda 2013 (Sofia)             0:1 
Internatsional (Sofia) - Barokko (Sofia)                  0:3 awd * 
* - the hosts inform beforehand that they won't show up.
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Levski (Chepintsi)            4:1 
17 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
RD Sport (Sofia) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)      3:1 
Ferion (Sofia)                                            bye

                           Round 12

2 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Barokko (Sofia)               postponed 
Internatsional (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)              0:3 awd 
Vitosha (Bistritsa) - Nadezhda (Dobroslavtsi)             4:0 * 
* - by original draw to be played in Dobroslavtsi, on mutual agreement the
    two teams have switched their hosting order for the season.
2 March 2019, Saturday, 11:30 EET:
RD Sport (Sofia) - Ferion (Sofia)                         9:2 
2 March 2019, Saturday, 13:30 EET:
Olimpia FK (Sofia) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)    0:2 
17 April 2019, Wednesday, 12:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Barokko (Sofia)               6:2 
Levski (Chepintsi)                                        bye

                           Round 13

9 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Ferion (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                       6:0 
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)               6:0 
Vitosha (Bistritsa) - Internatsional (Sofia)              3:0 awd 
Pobeda 2013 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)           1:2 
Barokko (Sofia) - Levski (Chepintsi)                      6:0 
RD Sport (Sofia)                                          bye

                           Round 14

16 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Levski (Chepintsi) - Pobeda 2013 (Sofia)                  3:6 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Vitosha (Bistritsa)           2:6 
Internatsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia)                0:3 awd 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Ferion (Sofia)                  0:8 
Olimpia FK (Sofia) - RD Sport (Sofia)                     1:3 
Barokko (Sofia)                                           bye

                           Round 15

23 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Ferion (Sofia) - Internatsional (Sofia)                   3:0 awd 
in German:
DIT Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)             3:2 
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Levski (Chepintsi)   1:1 
Pobeda 2013 (Sofia) - Barokko (Sofia)                     0:0 
24 March 2019, Sunday, 15:30 EET:
RD Sport (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                6:0 
Olimpia FK (Sofia)                                        bye

                           Round 16

30 March 2019, Saturday, 09:00 EET:
Barokko (Sofia) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)      0:0 
30 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Levski (Chepintsi) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)    1:6 
Internatsional (Sofia) - RD Sport (Sofia)                 0:3 awd 
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Olimpia FK (Sofia)              1:2 
30 March 2019, Saturday, 13:30 EET:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Ferion (Sofia)                0:4 
Pobeda 2013 (Sofia)                                       bye

                           Round 17

6 April 2019, Saturday, 09:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa) - Pobeda 2013 (Sofia)                 5:2 
6 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Olimpia FK (Sofia) - Internatsional (Sofia)               3:0 awd 
Ferion (Sofia) - Levski (Chepintsi)                       9:1 
in German:
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Barokko (Sofia)       2:0 
7 April 2019, Sunday, 09:30 EEST:
RD Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)              5:3 
Nadezhda (Dobroslavtsi)                                   bye

                           Round 18

13 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Pobeda 2013 (Sofia) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)   1:6 
Barokko (Sofia) - Ferion (Sofia)                          0:4 
Levski (Chepintsi) - RD Sport (Sofia)                     0:7 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Olimpia FK (Sofia)            3:0 
Internatsional (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)          0:3 awd 
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)                        bye

                           Round 12 - postponed match

17 April 2019, Wednesday, 12:00 EEST:
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Barokko (Sofia)               6:2 

                           Round 19

20 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)       2:5 
Olimpia FK (Sofia) - Levski (Chepintsi)                   3:1 
in German:
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Vitosha (Bistritsa)   2:1 
20 April 2019, Saturday, 13:00 EEST:
RD Sport (Sofia) - Barokko (Sofia)                        2:1 
20 April 2019, Saturday, 13:30 EEST:
Ferion (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)                      4:2 
Internatsional (Sofia)                                    bye

                           Round 20

1 May 2019, Wednesday, 15:00 EEST:
Levski (Chepintsi) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              3:0 
4 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Ferion (Sofia)       1:0 
Pobeda 2013 (Sofia) - RD Sport (Sofia)                    0:5 
Barokko (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                      2:1 
Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Internatsional (Sofia)        3:0 awd 
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)                         bye

                           Round 21

11 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Internatsional (Sofia) - Levski (Chepintsi)               0:3 awd 
Olimpia FK (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia)                  3:0 
Ferion (Sofia) - DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia)        6:1 
11 May 2019, Saturday, 12:30 EEST:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Barokko (Sofia)                 0:0 
12 May 2019, Sunday, 15:00 EEST:
RD Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.)     2:0 
Obelya (kv.Obelya, Sofia)                                 bye

                           Round 22

18 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
in kv.Dragalevtsi, Sofia:
DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) - RD Sport (Sofia)      2:4 
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Olimpia FK (Sofia)   2:0 
Pobeda 2013 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)             5:4 
Barokko (Sofia) - Internatsional (Sofia)                  3:0 awd 
Levski (Chepintsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia)            1:7 
Ferion (Sofia)                                            bye

Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. --------------------------------------------------------------------------------------------- 1. RD Sport (Sofia) XXX 3:1 9:2 2:1 5:2 5:3 2:0 7:1 9:2 6:0 4:0 2. DIT Sport (kv.Dragalevtsi, Sofia) 2:4 XXX 4:1 2:0 2:3 3:2 2:1 10:0 5:0 6:0 7:0 3. Ferion (Sofia) 1:6 6:1 XXX 1:4 6:0 3:0 1:1 4:2 9:1 6:1 3:0* 4. Barokko (Sofia) 2:0 4:2 0:4 XXX 2:1 6:1 0:0 3:1 6:0 4:0 3:0* 5. Olimpia FK (Sofia) 1:3 0:2 6:3 0:0 XXX 1:1 3:1 3:0 3:1 4:0 3:0* 6. Obelya (kv.Obelya, Sofia) 2:7 1:3 0:4 6:2 3:0 XXX 2:6 3:0* 4:1 3:3 3:0* 7. Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) 0:3 1:4 1:0 0:3 2:0 3:5 XXX 5:2 1:1 4:0 3:0* 8. Pobeda 2013 (Sofia) 0:5 1:6 0:9 0:0 1:1 1:2 4:3 XXX 4:3 5:4 4:1 9. Levski (Chepintsi) 0:7 1:6 2:12 0:8 3:9 1:7 1:5 3:6 XXX 3:0 6:0 10. Nadezhda (Dobroslavtsi) 0:8 0:5 0:8 0:0 1:2 2:5 0:5 0:1 2:2 XXX 1:0 11. Internatsional (Sofia) 0:3* 0:3* 0:1 0:3* 0:4 0:5 0:3 0:3* 0:3* 0:3* XXX --------------------------------------------------------------------------------------------- top