Detsa (b.2002-03):
« Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa 2016/17 »


Detsa "A"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Sportist 13 (Sofia) 21 20 0 1 89:17 60 ------------------------------------------------------------------- 2. Septemvri (Sofia) 21 18 1 2 90:13 55 3. BM Sport (Sofia) 21 11 3 7 39:25 36 4. CSKA 1948 (Sofia) 21 7 4 10 41:51 25 [*] 5. Ferion (Sofia) 21 7 2 12 68:60 23 6. Botev 57 SOU (Sofia) 21 7 1 13 41:66 22 7. Konkordia (Sofia) 21 3 0 18 23:137 9 8. Orlovets 2015 (Kokalyane) 21 4 3 14 32:54 15 [*]
Notes - Initially the group features the team of Mladost 2015 (Sofia), with the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ as their home games field. Just before the start of the season they are replaced by CSKA 1948 (Sofia). - At the winter break Orlovets 2015 (Kokalyane) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins. - BM Sport (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia. - Botev 57 SOU (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Konkordia (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia. - Orlovets 2015 (Kokalyane) plays its home games in Kokalyane. - Septemvri (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Sportist 13 (Sofia) plays its home games in Mirovyane. - Ferion (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - CSKA 1948 (Sofia) plays its home games at the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ in Sofia. Round 1 3 September 2016, Saturday, 09:00 EEST: BM Sport (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 0:2 Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) postponed 3 September 2016, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Konkordia (Sofia) 3:0 awd 3 September 2016, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Ferion (Sofia) 3:2 11 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 5:1 Round 2 10 September 2016, Saturday, 09:00 EEST: CSKA 1948 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:3 Ferion (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 8:0 10 September 2016, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - Konkordia (Sofia) 11:0 BM Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:2 Round 3 17 September 2016, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - BM Sport (Sofia) 0:2 17 September 2016, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Ferion (Sofia) 4:3 Konkordia (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 5:3 17 September 2016, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 4:1 Round 4 24 September 2016, Saturday, 09:00 EEST: Ferion (Sofia) - Konkordia (Sofia) 12:0 BM Sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:1 24 September 2016, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 8:0 24 September 2016, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 10:0 Round 5 1 October 2016, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:3 CSKA 1948 (Sofia) - Ferion (Sofia) 1:5 1 October 2016, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Septemvri (Sofia) 2:3 Konkordia (Sofia) - BM Sport (Sofia) 0:5 Round 6 8 October 2016, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:3 8 October 2016, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - Ferion (Sofia) 6:3 BM Sport (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 1:0 8 October 2016, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia) 15:1 Round 1 - postponed match 11 October 2016, Tuesday, 16:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 5:1 Round 7 15 October 2016, Saturday, 09:00 EEST: CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:5 Ferion (Sofia) - BM Sport (Sofia) 0:0 15 October 2016, Saturday, 10:00 EEST: Konkordia (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 0:6 15 October 2016, Saturday, 11:30 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sportist 13 (Sofia) 2:3 Round 8 22 October 2016, Saturday, 09:00 EEST: Ferion (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:5 CSKA 1948 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 2:0 Konkordia (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 1:8 22 October 2016, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 5:0 Round 9 29 October 2016, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Ferion (Sofia) 0:3 29 October 2016, Saturday, 10:00 EEST: Konkordia (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 0:10 Orlovets 2015 (Kokalyane) - CSKA 1948 (Sofia) 1:1 29 October 2016, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:0 Round 10 5 November 2016, Saturday, 10:00 EET: Sportist 13 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:0 BM Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 2:0 Ferion (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 4:3 CSKA 1948 (Sofia) - Konkordia (Sofia) 4:0 Round 11 12 November 2016, Saturday, 10:00 EET: CSKA 1948 (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 0:2 Konkordia (Sofia) - Ferion (Sofia) 0:13 Orlovets 2015 (Kokalyane) - BM Sport (Sofia) 2:0 Botev 57 SOU (Sofia) - Septemvri (Sofia) 1:4 Round 12 11 March 2017, Saturday, 09:00 EET: BM Sport (Sofia) - Konkordia (Sofia) 2:1 Ferion (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 2:4 11 March 2017, Saturday, 10:00 EET: Sportist 13 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:1 11 March 2017, Saturday, 13:00 EET: Septemvri (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd Round 13 18 March 2017, Saturday, 09:00 EET: Ferion (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:2 CSKA 1948 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:1 18 March 2017, Saturday, 10:00 EET: Konkordia (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:4 Orlovets 2015 (Kokalyane) - Botev 57 SOU (Sofia) 0:3 awd Round 14 25 March 2017, Saturday, 09:00 EET: BM Sport (Sofia) - Ferion (Sofia) 6:1 25 March 2017, Saturday, 10:00 EET: Sportist 13 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd Botev 57 SOU (Sofia) - Konkordia (Sofia) 7:1 25 March 2017, Saturday, 12:30 EET: Septemvri (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 2:0 Round 15 1 April 2017, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd 1 April 2017, Saturday, 10:00 EEST: BM Sport (Sofia) - Ferion (Sofia) 3:0 Sportist 13 (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 4:3 1 April 2017, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Konkordia (Sofia) 10:0 Round 16 8 April 2017, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - BM Sport (Sofia) 1:3 8 April 2017, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - CSKA 1948 (Sofia) 0:3 awd Konkordia (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 0:5 8 April 2017, Saturday, 13:00 EEST: Ferion (Sofia) - Septemvri (Sofia) postponed 3 May 2017, Wednesday, 11:30 EEST: Ferion (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:7 Round 17 22 April 2017, Saturday, 09:00 EEST: CSKA 1948 (Sofia) - Konkordia (Sofia) 7:1 22 April 2017, Saturday, 10:00 EEST: BM Sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd Sportist 13 (Sofia) - Ferion (Sofia) 4:0 22 April 2017, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 5:0 Round 18 29 April 2017, Saturday, 09:00 EEST: Ferion (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 2:2 BM Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:0 29 April 2017, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Konkordia (Sofia) 0:3 awd 29 April 2017, Saturday, 13:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:7 Round 16 - postponed match 3 May 2017, Wednesday, 11:30 EEST: Ferion (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:7 Round 19 5 May 2017, Friday, 13:00 EEST: CSKA 1948 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:0 6 May 2017, Saturday, 09:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd 6 May 2017, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:1 Konkordia (Sofia) - Ferion (Sofia) 5:2 Round 20 13 May 2017, Saturday, 09:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Konkordia (Sofia) 4:2 BM Sport (Sofia) - CSKA 1948 (Sofia) 1:1 13 May 2017, Saturday, 10:00 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Ferion (Sofia) 0:3 awd 13 May 2017, Saturday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 0:2 Round 21 19 May 2017, Friday, 12:30 EEST: Ferion (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 2:5 20 May 2017, Saturday, 08:45 EEST: CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 0:3 20 May 2017, Saturday, 10:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 3:0 awd Konkordia (Sofia) - BM Sport (Sofia) 3:6
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Sportist 13 (Sofia) XXX 2:0 5:0 8:0 6:3 4:1 11:0 3:0* XXX --- 2:1 4:3 4:0 --- --- 3:0* 2. Septemvri (Sofia) 4:1 XXX 2:0 2:0 3:2 10:0 15:1 3:0* 0:2 XXX --- --- --- 5:0 10:0 3:0* 3. BM Sport (Sofia) 0:2 0:2 XXX 1:0 6:1 2:0 2:1 3:1 --- 0:0 XXX 1:1 3:0 --- --- 3:0* 4. CSKA 1948 (Sofia) 0:2 0:5 2:1 XXX 1:5 2:0 4:0 3:3 --- 0:3 --- XXX --- 4:0 7:1 --- 5. Ferion (Sofia) 1:2 0:5 0:0 2:4 XXX 8:0 12:0 4:3 --- 2:7 --- 2:2 XXX 2:5 --- --- 6. Botev 57 SOU (Sofia) 1:3 1:4 0:2 5:1 0:3 XXX 7:1 3:3 1:7 --- 1:3 --- --- XXX 4:2 3:0* 7. Konkordia (Sofia) 0:10 0:4 0:5 5:3 0:13 0:6 XXX 1:8 0:5 --- 3:6 --- 5:2 --- XXX --- 8. Orlovets 2015 (Kokalyane) 2:3 2:3 2:0 1:1 4:3 0:3* 3:0* XXX --- --- --- 0:3* 0:3* --- 0:3* XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

Detsa "B"

Parva podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
        | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Levski (Sofia) 27 27 0 0 135:8 81 ------------------------------------------------------------------- 2. CSKA (Sofia) 27 20 2 5 124:37 62 3. Slavia 1913 (Sofia) 27 15 3 9 58:42 48 4. Natsional (Sofia) 27 15 2 10 92:61 47 5. DIT Sport (Sofia) 27 11 4 12 49:45 37 6. Lokomotiv 1929 (Sofia) 27 10 4 13 46:49 34 7. Sportist 13 (Sofia) 27 8 6 13 43:74 30 8. Septemvri (Sofia) 27 7 2 18 35:87 23 9. Chavdar (Etropole) 27 5 1 21 29:133 16 10. Levski-Rakovski (Sofia) 27 5 0 22 27:102 15
Notes - DIT Sport (Sofia) plays its home games in kv.Dragalevtsi, Sofia. - Levski (Sofia) plays its home games at the "Georgi Asparuhov" st. in Sofia. - Levski-Rakovski (Sofia) plays its home games at the "Rakovski" st. in Sofia. - Lokomotiv 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia. - Natsional (Sofia) plays its home games at the "NSA" st. in Sofia. - Septemvri (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Slavia 1913 (Sofia) plays its home games at the "Slavia" st. in Sofia. - Sportist 13 (Sofia) plays its home games in Mirovyane. - CSKA (Sofia) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia. Round 1 3 September 2016, Saturday, 10:30 EEST: Chavdar (Etropole) - Sportist 13 (Sofia) 0:9 4 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 0:5 4 September 2016, Sunday, 17:00 EEST: Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) 1:4 7 September 2016, Wednesday, 11:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:0 Levski (Sofia) - Natsional (Sofia) 5:0 Round 2 10 September 2016, Saturday, 16:00 EEST: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 3:2 11 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: Natsional (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 4:0 Sportist 13 (Sofia) - Levski (Sofia) 0:7 11 September 2016, Sunday, 17:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 0:0 12 September 2016, Monday, 10:30 EEST: CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:1 Round 3 17 September 2016, Saturday, 10:30 EEST: Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia) 5:3 18 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia) 3:1 Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 3:0 Levski-Rakovski (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:2 DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia) 1:4 Round 4 24 September 2016, Saturday, 16:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 5:2 25 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia) 1:3 Sportist 13 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:2 Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 2:0 25 September 2016, Sunday, 17:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia) 1:7 Round 5 1 October 2016, Saturday, 10:30 EEST: Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia) 1:12 2 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 6:0 (3:0) Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia) 3:0 Natsional (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 7:3 3 October 2016, Monday, 13:00 EEST: DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 0:1 Round 6 8 October 2016, Saturday, 10:30 EEST: Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia) 1:4 9 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Natsional (Sofia) 0:1 Slavia 1913 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 5:1 9 October 2016, Sunday, 14:00 EEST: CSKA (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 11:4 9 October 2016, Sunday, 15:00 EEST: Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:1 Round 7 15 October 2016, Saturday, 12:00 EEST: Levski-Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole) 2:3 16 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: Levski (Sofia) - CSKA (Sofia) 7:0 (2:0) Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia) 3:1 Sportist 13 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:2 16 October 2016, Sunday, 18:30 EEST: DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 3:1 Round 8 22 October 2016, Saturday, 10:30 EEST: Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia) 0:6 23 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:2 Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia) 3:1 Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 6:0 23 October 2016, Sunday, 15:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:1 Round 9 26 October 2016, Wednesday, 13:30 EEST: DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia) 0:3 30 October 2016, Sunday, 09:00 EET: in Sofia, "Georgi Asparuhov" st.: Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:6 30 October 2016, Sunday, 09:30 EET: Sportist 13 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 2:1 Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 3:2 1 November 2016, Tuesday, 11:00 EET: Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole) 7:4 Round 10 7 November 2016, Monday, 09:30 EET: CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia) 7:0 7 November 2016, Monday, 10:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 1:0 Sportist 13 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:0 7 November 2016, Monday, 13:00 EET: DIT Sport (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 3:0 7 November 2016, Monday, 14:00 EET: Natsional (Sofia) - Levski (Sofia) 1:3 Round 11 12 November 2016, Saturday, 10:30 EET: Chavdar (Etropole) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 1:0 12 November 2016, Saturday, 13:00 EET: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: DIT Sport (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:2 14 November 2016, Monday, 11:00 EET: Levski-Rakovski (Sofia) - Natsional (Sofia) 3:2 Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:1 14 November 2016, Monday, 14:00 EET: Levski (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 4:0 Round 12 16 November 2016, Wednesday, 11:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski (Sofia) 0:3 20 November 2016, Sunday, 09:30 EET: CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 1:1 Sportist 13 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 3:0 Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia) postponed 20 November 2016, Sunday, 15:00 EET: Septemvri (Sofia) - Chavdar (Etropole) 2:3 30 November 2016, Wednesday, 10:00 EET: Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia) postponed * * - postponed due to snowy pitch. 17 December 2016, Saturday, 12:30 EET: Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:2 Round 14 - match brought forward 23 November 2016, Wednesday, 11:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 5:1 Round 13 26 November 2016, Saturday, 13:30 EET: Chavdar (Etropole) - Slavia 1913 (Sofia) 1:4 27 November 2016, Sunday, 09:30 EET: Natsional (Sofia) - CSKA (Sofia) 2:9 Levski-Rakovski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:1 Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia) 8:0 27 November 2016, Sunday, 13:00 EET: DIT Sport (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:1 Round 12 - postponed match 30 November 2016, Wednesday, 10:00 EET: Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia) postponed * * - postponed due to snowy pitch. Round 14 23 November 2016, Wednesday, 11:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 5:1 3 December 2016, Saturday, 10:30 EET: CSKA (Sofia) - Chavdar (Etropole) 8:0 4 December 2016, Sunday, 09:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) brought forward 4 December 2016, Sunday, 11:00 EET: Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia) 0:1 Sportist 13 (Sofia) - Natsional (Sofia) 2:1 4 December 2016, Sunday, 15:00 EET: Septemvri (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 3:2 Round 12 - postponed match 17 December 2016, Saturday, 12:30 EET: Natsional (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:2 Round 15 3 March 2017, Friday, 11:00 EET: Levski (Sofia) - Chavdar (Etropole) 12:0 4 March 2017, Saturday, 11:00 EET: Sportist 13 (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:2 5 March 2017, Sunday, 09:30 EET: Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:2 Levski-Rakovski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 0:1 5 March 2017, Sunday, 12:00 EET: DIT Sport (Sofia) - Septemvri (Sofia) 7:2 Round 16 12 March 2017, Sunday, 09:30 EET: CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) 0:1 Slavia 1913 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 3:0 Lokomotiv 1929 (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 2:1 12 March 2017, Sunday, 15:00 EET: Chavdar (Etropole) - Levski-Rakovski (Sofia) 0:1 Septemvri (Sofia) - Natsional (Sofia) 0:5 Round 17 19 March 2017, Sunday, 09:30 EET: Lokomotiv 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:4 Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 4:1 Levski-Rakovski (Sofia) - Levski (Sofia) 0:10 19 March 2017, Sunday, 11:00 EET: Sportist 13 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:0 19 March 2017, Sunday, 14:00 EET: DIT Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole) 1:0 Round 18 24 March 2017, Friday, 15:00 EET: CSKA (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 6:0 Slavia 1913 (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 4:0 27 March 2017, Monday, 09:30 EEST: Levski (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 3:1 Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:0 27 March 2017, Monday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Natsional (Sofia) 1:6 Round 19 2 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 0:0 Levski (Sofia) - Natsional (Sofia) 8:1 Levski-Rakovski (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 0:1 2 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Sportist 13 (Sofia) 2:0 2 April 2017, Sunday, 15:00 EEST: Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) 1:8 Round 20 9 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 5:0 Natsional (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 6:0 9 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - Levski (Sofia) 0:1 9 April 2017, Sunday, 13:30 EEST: Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 1:3 9 April 2017, Sunday, 14:00 EEST: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 7:0 Round 21 23 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia) 1:4 Levski (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 6:0 Levski-Rakovski (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 1:2 23 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Septemvri (Sofia) 0:4 23 April 2017, Sunday, 18:30 EEST: DIT Sport (Sofia) - Natsional (Sofia) 2:0 Round 22 30 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia) 4:1 Lokomotiv 1929 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 9:2 30 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 2:2 Slavia 1913 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 5:0 30 April 2017, Sunday, 13:30 EEST: Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia) 0:4 Round 23 5 May 2017, Friday, 13:30 EEST: Chavdar (Etropole) - CSKA (Sofia) 0:7 7 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 6:0 Levski-Rakovski (Sofia) - Septemvri (Sofia) 2:3 Natsional (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 11:2 7 May 2017, Sunday, 13:30 EEST: DIT Sport (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:0 Round 24 14 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 5:1 Slavia 1913 (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 6:1 14 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv 1929 (Sofia) - Natsional (Sofia) 4:0 Chavdar (Etropole) - Levski (Sofia) 0:6 14 May 2017, Sunday, 13:30 EEST: Septemvri (Sofia) - DIT Sport (Sofia) 1:3 Round 25 21 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: Levski (Sofia) - CSKA (Sofia) 5:3 Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia) 3:0 21 May 2017, Sunday, 10:00 EEST: in German: DIT Sport (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 2:3 21 May 2017, Sunday, 10:30 EEST: Levski-Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole) 5:3 21 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: Sportist 13 (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 2:0 Round 26 25 May 2017, Thursday, 09:30 EEST: CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1929 (Sofia) 5:1 28 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: Septemvri (Sofia) - Sportist 13 (Sofia) 2:0 Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia) 0:3 Levski (Sofia) - Levski-Rakovski (Sofia) 5:0 28 May 2017, Sunday, 13:00 EEST: Chavdar (Etropole) - DIT Sport (Sofia) 0:2 Round 27 4 June 2017, Sunday, 11:00 EEST: Levski-Rakovski (Sofia) - CSKA (Sofia) 1:5 DIT Sport (Sofia) - Levski (Sofia) 0:1 Natsional (Sofia) - Chavdar (Etropole) 12:0 Sportist 13 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 0:4 Lokomotiv 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 1:2
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Levski (Sofia) XXX 7:0 6:0 5:0 3:1 3:0 4:0 8:0 12:0 6:0 XXX 5:3 6:0 8:1 --- 6:0 --- --- --- 5:0 2. CSKA (Sofia) 0:1 XXX 1:1 1:3 2:1 2:2 11:4 7:0 8:0 6:0 --- XXX --- 4:1 5:0 5:1 5:1 --- --- --- 3. Slavia 1913 (Sofia) 0:1 3:1 XXX 3:1 3:0 2:0 4:0 2:1 5:2 5:1 --- 1:4 XXX 0:3 --- 0:0 --- --- 5:0 6:1 4. Natsional (Sofia) 1:3 2:9 4:1 XXX 2:2 2:2 7:3 3:1 7:4 4:0 --- --- --- XXX --- --- 11:2 3:0 12:0 6:0 5. DIT Sport (Sofia) 0:3 0:2 3:1 1:4 XXX 0:1 1:1 7:2 1:0 3:0 0:1 --- 2:3 2:0 XXX 2:0 --- --- --- --- 6. Lokomotiv 1929 (Sofia) 0:3 0:4 1:0 0:1 5:1 XXX 2:1 3:2 3:2 2:0 --- --- --- 4:0 --- XXX --- 1:2 7:0 9:2 7. Sportist 13 (Sofia) 0:7 0:2 2:1 2:1 2:2 2:2 XXX 2:0 0:0 3:0 0:1 --- 0:4 --- 2:2 2:0 XXX --- --- --- 8. Septemvri (Sofia) 1:7 1:4 0:0 0:5 2:1 2:0 1:1 XXX 2:3 3:2 0:4 1:8 1:3 --- 1:3 --- 2:0 XXX --- --- 9. Chavdar (Etropole) 1:4 1:12 1:4 1:6 0:6 1:0 0:9 5:3 XXX 0:1 0:6 0:7 --- --- 0:2 --- 2:0 0:4 XXX --- 10. Levski-Rakovski (Sofia) 0:10 0:6 0:1 3:2 0:5 2:1 1:2 3:0 2:3 XXX --- 1:5 --- --- 0:1 --- 1:2 2:3 5:3 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top

Detsa "B"

Vtora podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
        | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Tsarsko selo 2015 (Sofia) 27 21 3 3 124:27 66 ------------------------------------------------------------------- 2. ESFA (Sofia) 27 19 3 5 86:42 60 3. Vitosha (Bistritsa) 27 17 3 7 79:32 54 4. BM Sport (Sofia) 27 16 5 6 91:40 53 5. Pobeda 2013 (Sofia) 27 13 4 10 68:62 43 6. Koneliano 2005 (German) 27 13 3 11 72:49 42 7. Botev 57 SOU (Sofia) 27 7 2 18 48:106 23 8. Levski (Chepintsi) 27 6 4 17 56:131 22 9. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 27 5 1 21 49:96 16 10. Obelya (kv.Obelya, Sofia) 27 3 2 22 48:136 11
Notes - BM Sport (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia. - Botev 57 SOU (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Vitosha (Bistritsa) plays its home games at the old "Akademik" st. /4-ti kilometar/ in Sofia. - ESFA (Sofia) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Koneliano 2015 (German) plays its home games at the "57-mo uchilishte" st. in Sofia. - Obelya (kv.Obelya, Sofia) plays its home games in kv.Obelya, Sofia. - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) plays its home games at the "Georgi Benkovski" st. in kv.Obedinenie, Kostinbrod. - Pobeda 2013 (Sofia) plays its home games in rounds 1-14 in kv.Benkovski, Sofia; and in rounds 15-27 - in Vladaya. - Tsarsko selo 2015 (Sofia) plays its home games at the "Tsarsko selo" complex in Sofia. Round 1 4 September 2016, Sunday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - BM Sport (Sofia) 4:2 4 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Levski (Chepintsi) 22:1 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 3:0 Vitosha (Bistritsa) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 7:0 Pobeda 2013 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 3:0 awd Round 2 11 September 2016, Sunday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 4:1 11 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 2:7 Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 0:3 awd Levski (Chepintsi) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:13 11 September 2016, Sunday, 11:30 EEST: in Sofia, "NSA" st.: BM Sport (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 4:2 Round 3 18 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - BM Sport (Sofia) 1:1 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - ESFA (Sofia) 5:3 Vitosha (Bistritsa) - Levski (Chepintsi) 9:3 Pobeda 2013 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 7:0 18 September 2016, Sunday, 15:00 EEST: Koneliano 2005 (German) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 4:2 Round 4 25 September 2016, Sunday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 0:1 25 September 2016, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 2:1 Levski (Chepintsi) - Pobeda 2013 (Sofia) 3:3 OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:2 25 September 2016, Sunday, 11:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 2:0 Round 5 2 October 2016, Sunday, 09:00 EEST: Koneliano 2005 (German) - Levski (Chepintsi) 8:0 2 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 5:0 Vitosha (Bistritsa) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 5:1 Pobeda 2013 (Sofia) - ESFA (Sofia) 0:4 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 2:2 Round 6 9 October 2016, Sunday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 5:2 9 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:1 Levski (Chepintsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 2:2 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 1:0 9 October 2016, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Pobeda 2013 (Sofia) 0:1 Round 7 15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST: Koneliano 2005 (German) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) 3:0 16 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: Vitosha (Bistritsa) - BM Sport (Sofia) 2:2 Pobeda 2013 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 1:3 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - ESFA (Sofia) 3:8 Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Chepintsi) 2:1 Round 8 23 October 2016, Sunday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 7:2 23 October 2016, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Levski (Chepintsi) 5:1 Vitosha (Bistritsa) - Pobeda 2013 (Sofia) 1:3 23 October 2016, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 7:3 23 October 2016, Sunday, 13:30 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) postponed 3 November 2016, Thursday, 15:00 EET: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 2:2 Round 9 30 October 2016, Sunday, 09:30 EET: Pobeda 2013 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 1:1 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 1:4 Botev 57 SOU (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 1:4 Levski (Chepintsi) - ESFA (Sofia) 1:5 30 October 2016, Sunday, 10:00 EET: Koneliano 2005 (German) - Vitosha (Bistritsa) 0:1 Round 8 - postponed match 3 November 2016, Thursday, 15:00 EET: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 2:2 Round 10 7 November 2016, Monday, 09:00 EET: Botev 57 SOU (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:12 7 November 2016, Monday, 09:30 EET: BM Sport (Sofia) - ESFA (Sofia) 1:2 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 2:4 7 November 2016, Monday, 15:00 EET: Levski (Chepintsi) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 1:4 7 November 2016, Monday, 18:00 EET: in kv.Dragalevtsi, Sofia: Koneliano 2005 (German) - Pobeda 2013 (Sofia) 3:0 awd Round 11 12 November 2016, Saturday, 11:00 EET: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - ESFA (Sofia) 2:5 14 November 2016, Monday, 09:30 EET: Koneliano 2005 (German) - BM Sport (Sofia) 3:4 14 November 2016, Monday, 11:00 EET: Pobeda 2013 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 2:1 Vitosha (Bistritsa) - Botev 57 SOU (Sofia) 7:0 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Levski (Chepintsi) 8:2 Round 12 19 November 2016, Saturday, 13:00 EET: Levski (Chepintsi) - Vitosha (Bistritsa) 2:1 19 November 2016, Saturday, 18:00 EET: in kv.Dragalevtsi, Sofia, "Dragalevtsi" st.: ESFA (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 1:1 20 November 2016, Sunday, 09:30 EET: Botev 57 SOU (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 3:4 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Koneliano 2005 (German) 0:4 20 November 2016, Sunday, 17:30 EET: BM Sport (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 7:1 Round 13 24 November 2016, Thursday, 12:00 EET: Koneliano 2005 (German) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:1 27 November 2016, Sunday, 09:30 EET: Obelya (kv.Obelya, Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:7 Pobeda 2013 (Sofia) - Levski (Chepintsi) 2:2 Vitosha (Bistritsa) - ESFA (Sofia) 1:3 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) 3:0 Round 14 4 December 2016, Sunday, 11:00 EET: BM Sport (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:1 OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Vitosha (Bistritsa) 2:0 Levski (Chepintsi) - Koneliano 2005 (German) 2:2 Botev 57 SOU (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 0:4 4 December 2016, Sunday, 13:00 EET: in kv.Dragalevtsi, Sofia, "Dragalevtsi" st.: ESFA (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 5:0 Round 15 5 March 2017, Sunday, 09:00 EET: Botev 57 SOU (Sofia) - BM Sport (Sofia) 1:5 5 March 2017, Sunday, 09:30 EET: Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Levski (Chepintsi) 3:8 Pobeda 2013 (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 11:1 Vitosha (Bistritsa) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:4 5 March 2017, Sunday, 10:00 EET: Koneliano 2005 (German) - ESFA (Sofia) 0:1 Round 16 12 March 2017, Sunday, 09:00 EET: ESFA (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 2:0 12 March 2017, Sunday, 09:30 EET: BM Sport (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 1:0 Levski (Chepintsi) - Botev 57 SOU (Sofia) 3:5 12 March 2017, Sunday, 11:00 EET: OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Koneliano 2005 (German) 0:2 12 March 2017, Sunday, 13:30 EET: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 5:3 Round 17 19 March 2017, Sunday, 09:30 EET: Levski (Chepintsi) - BM Sport (Sofia) 1:4 Botev 57 SOU (Sofia) - ESFA (Sofia) 1:4 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) 2:0 Koneliano 2005 (German) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 1:4 Pobeda 2013 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 0:2 Round 18 27 March 2017, Monday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 3:0 Vitosha (Bistritsa) - Koneliano 2005 (German) 3:1 27 March 2017, Monday, 13:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Botev 57 SOU (Sofia) 0:3 27 March 2017, Monday, 13:30 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 4:1 ESFA (Sofia) - Levski (Chepintsi) 3:2 Round 19 2 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: ESFA (Sofia) - BM Sport (Sofia) 0:1 Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 7:1 Vitosha (Bistritsa) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 7:0 Pobeda 2013 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 1:0 2 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Levski (Chepintsi) 1:2 Round 20 9 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 2:5 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Pobeda 2013 (Sofia) 1:3 Levski (Chepintsi) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 3:2 ESFA (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) postponed 9 April 2017, Sunday, 11:30 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 2:6 12 April 2017, Wednesday, 09:00 EEST: ESFA (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 3:0 Round 21 23 April 2017, Sunday, 09:00 EEST: Koneliano 2005 (German) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 8:1 23 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: Vitosha (Bistritsa) - Levski (Chepintsi) 6:0 23 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - BM Sport (Sofia) 0:10 Pobeda 2013 (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:3 23 April 2017, Sunday, 15:30 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - ESFA (Sofia) 1:1 Round 22 30 April 2017, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 14:0 Botev 57 SOU (Sofia) - Koneliano 2005 (German) postponed ESFA (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 2:2 30 April 2017, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 0:10 30 April 2017, Sunday, 14:00 EEST: Levski (Chepintsi) - Pobeda 2013 (Sofia) 1:4 10 May 2017, Wednesday, 15:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 3:3 Round 23 7 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:0 Vitosha (Bistritsa) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 4:0 Koneliano 2005 (German) - Levski (Chepintsi) 4:2 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 3:8 7 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 2013 (Sofia) - ESFA (Sofia) 1:2 Round 22 - postponed match 10 May 2017, Wednesday, 15:00 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 3:3 Round 24 14 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 3:0 ESFA (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 2:4 14 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) - Pobeda 2013 (Sofia) 0:2 14 May 2017, Sunday, 15:00 EEST: Levski (Chepintsi) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 7:2 14 May 2017, Sunday, 16:00 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Vitosha (Bistritsa) 0:2 Round 25 21 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: Vitosha (Bistritsa) - BM Sport (Sofia) 0:0 Koneliano 2005 (German) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) 3:0 awd Obelya (kv.Obelya, Sofia) - ESFA (Sofia) 4:5 21 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 2013 (Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 2:12 21 May 2017, Sunday, 15:30 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - Levski (Chepintsi) 4:1 Round 26 28 May 2017, Sunday, 09:30 EEST: BM Sport (Sofia) - Levski (Chepintsi) 6:2 Vitosha (Bistritsa) - Pobeda 2013 (Sofia) 2:1 28 May 2017, Sunday, 11:00 EEST: in Dragovishtitsa: OFK Kostinbrod 2012 (Kost.) - Obelya (kv.Obelya, Sofia) 1:5 28 May 2017, Sunday, 14:00 EEST: ESFA (Sofia) - Botev 57 SOU (Sofia) 4:1 28 May 2017, Sunday, 18:00 EEST: Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Koneliano 2005 (German) 1:2 Round 27 4 June 2017, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 2013 (Sofia) - BM Sport (Sofia) 2:2 Obelya (kv.Obelya, Sofia) - Tsarsko selo 2015 (Sofia) 1:9 Levski (Chepintsi) - ESFA (Sofia) 3:1 4 June 2017, Sunday, 14:30 EEST: Botev 57 SOU (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 2:1 6 June 2017, Tuesday, 11:00 EEST: Koneliano 2005 (German) - Vitosha (Bistritsa) 2:3
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Tsarsko selo 2015 (Sofia) XXX 5:3 1:0 5:0 5:3 2:2 3:0 8:2 3:0 4:1 XXX 1:1 0:2 2:0 --- 1:2 7:1 --- --- --- 2. ESFA (Sofia) 1:1 XXX 0:1 4:2 5:0 5:2 7:2 3:2 4:1 2:0 --- XXX 2:2 0:1 --- 2:4 4:1 --- 3:0 --- 3. Vitosha (Bistritsa) 0:4 1:3 XXX 2:2 1:3 3:1 7:0 9:3 5:1 7:0 --- --- XXX 0:0 2:1 --- --- 6:0 4:0 7:0 4. BM Sport (Sofia) 0:1 1:2 1:0 XXX 3:0 4:2 4:1 5:1 7:1 2:1 --- --- --- XXX --- 2:5 3:0 6:2 --- 14:0 5. Pobeda 2013 (Sofia) 1:3 0:4 0:2 1:1 XXX 3:0* 7:0 2:2 11:1 2:1 2:12 1:2 --- 2:2 XXX 1:0 4:3 --- --- --- 6. Koneliano 2005 (German) 1:4 0:1 0:1 3:4 3:0* XXX 4:1 8:0 3:0 4:2 --- --- 2:3 --- --- XXX --- 4:2 3:0* 8:1 7. Botev 57 SOU (Sofia) 0:12 1:4 0:3* 1:5 3:4 2:0 XXX 2:1 1:4 0:4 --- --- 2:6 --- --- 3:3 XXX 4:1 2:1 --- 8. Levski (Chepintsi) 0:13 1:5 2:1 1:4 3:3 2:2 3:5 XXX 1:4 2:2 3:2 3:1 --- --- 1:4 --- --- XXX --- 7:2 9. OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod) 0:2 2:5 2:0 1:1 0:1 0:2 0:3 22:1 XXX 7:3 0:10 --- --- 0:10 0:2 --- --- 1:2 XXX 1:5 10. Obelya (kv.Obelya, Sofia) 1:4 3:8 2:4 2:7 2:7 0:4 2:2 3:8 2:0 XXX 1:9 4:5 --- --- 1:3 --- 3:8 --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top