Detsa (b.2003-04):
Plovdiv - Oblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Sokol (Markovo)                    18   16   1   1   92:10   49
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Sadovo (Sadovo)                    18   15   0   3   71:11   45
 3. Paldin (Plovdiv)                   18   14   1   3   82:12   43
 4. Spartak (Bolyartsi)                18   10   1   7   50:32   31
 5. Borislav 2009 (Parvomay)           18    9   1   8   41:38   28
 6. Topolovo (Topolovo)                18    8   1   9   56:51   25
 7. United (Plovdiv)                   18    7   0  11   28:102  21
 8. Vihar (Stroevo)                    18    4   1  13   36:90   13
 9. Brestnik 1948 (Plovdiv)            18    2   0  16   24:71    6 [2 0 0 17:2  6]
10. Atletik (Kuklen)                   18    2   0  16   14:77    6 [0 0 2  2:17 0]

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Atletik (Kuklen) - in Kuklen;
    - Borislav 2009 (Parvomay) - in Parvomay;
    - Brestnik 1948 (Plovdiv) - st."Yuriy Gagarin", Plovdiv;
    - Vihar (Stroevo) - in Stroevo;
    - Paldin (Plovdiv) - in Trud;
    - Sadovo (Sadovo) - in Sadovo;
    - Sokol (Markovo) - in Markovo;
    - Spartak (Bolyartsi) - in Bolyartsi;
    - Topolovo (Topolovo) - in Topolovo;
    - United (Plovdiv) - st."Plovdiv", Plovdiv.

                           Round 1

22 September 2017, Friday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - United (Plovdiv)                      12:0 
24 September 2017, Sunday, 10:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Sadovo (Sadovo)                5:0 
24 September 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Sokol (Markovo) - Atletik (Kuklen)                        3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Vihar (Stroevo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                 4:1 
Topolovo (Topolovo) - Spartak (Bolyartsi)                 4:3 

                           Round 2

29 September 2017, Friday, 16:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Paldin (Plovdiv)                0:6 
1 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Spartak (Bolyartsi)                     6:0 
United (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)                    2:10 
Atletik (Kuklen) - Vihar (Stroevo)                        4:1 
in kv.Debar, Parvomay:
Borislav 2009 (Parvomay) - Sokol (Markovo)                0:4 

                           Round 3

6 October 2017, Friday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)                      11:0 
Spartak (Bolyartsi) - United (Plovdiv)                    6:0 
7 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)             9:0 
8 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Sokol (Markovo) - Sadovo (Sadovo)                         postponed 
Vihar (Stroevo) - Borislav 2009 (Parvomay)                3:5 
26 November 2017, Sunday, 12:30 EET:
Sokol (Markovo) - Sadovo (Sadovo)                         2:0 

                           Round 4

13 October 2017, Friday, 16:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Spartak (Bolyartsi)             0:2 
15 October 2017, Sunday, 09:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - United (Plovdiv)                        6:0 
15 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Atletik (Kuklen) - Topolovo (Topolovo)                    2:6 
Borislav 2009 (Parvomay) - Paldin (Plovdiv)               1:3 
Sokol (Markovo) - Vihar (Stroevo)                        17:0 

                           Round 5

20 October 2017, Friday, 16:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Atletik (Kuklen)                    3:1 
21 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
United (Plovdiv) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                4:2 
21 October 2017, Saturday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                        0:0 
22 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Vihar (Stroevo) - Sadovo (Sadovo)                         1:11 
Topolovo (Topolovo) - Borislav 2009 (Parvomay)            postponed 
1 November 2017, Wednesday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Borislav 2009 (Parvomay)            1:2 

                           Round 6

28 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                 9:0 
29 October 2017, Sunday, 10:30 EET:
Atletik (Kuklen) - United (Plovdiv)                       1:2 
Borislav 2009 (Parvomay) - Spartak (Bolyartsi)            0:0 
Vihar (Stroevo) - Paldin (Plovdiv)                        0:8 
29 October 2017, Sunday, 12:00 EET:
Sokol (Markovo) - Topolovo (Topolovo)                     6:1 

                           Round 5 - postponed match

1 November 2017, Wednesday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Borislav 2009 (Parvomay)            1:2 

                           Round 7

3 November 2017, Friday, 15:00 EET:
Paldin (Plovdiv) - Sadovo (Sadovo)                        2:0 
Spartak (Bolyartsi) - Sokol (Markovo)                     0:4 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)                4:0 
4 November 2017, Saturday, 10:00 EET:
United (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)               1:9 
5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Vihar (Stroevo)                     7:3 

                           Round 8

10 November 2017, Friday, 15:00 EET:
Paldin (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)                    postponed 
12 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Sadovo (Sadovo) - Atletik (Kuklen)                        3:0 awd 
Borislav 2009 (Parvomay) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        postponed 
Vihar (Stroevo) - Spartak (Bolyartsi)                     0:5 
12 November 2017, Sunday, 12:00 EET:
Sokol (Markovo) - United (Plovdiv)                       13:0 
25 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Paldin (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)                    9:0 
25 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        2:0 

                           Round 9

17 November 2017, Friday, 15:00 EET:
Spartak (Bolyartsi) - Paldin (Plovdiv)                    0:1 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                 0:4 
18 November 2017, Saturday, 14:00 EET:
United (Plovdiv) - Vihar (Stroevo)                        3:0 awd 
19 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Sadovo (Sadovo)                     0:3 
Atletik (Kuklen) - Borislav 2009 (Parvomay)               0:3 

                           Round 8 - postponed matches

25 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Paldin (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)                    9:0 
25 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        2:0 

                           Round 3 - postponed match

26 November 2017, Sunday, 12:30 EET:
Sokol (Markovo) - Sadovo (Sadovo)                         2:0 

                           Round 10

22 March 2018, Thursday, 15:00 EET:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Vihar (Stroevo)                 0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
22 March 2018, Thursday, 16:00 EET:
United (Plovdiv) - Paldin (Plovdiv)                       0:11 
23 March 2018, Friday, 15:00 EET:
Spartak (Bolyartsi) - Topolovo (Topolovo)                 postponed 
25 March 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Atletik (Kuklen) - Sokol (Markovo)                        0:3 awd 
25 March 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Borislav 2009 (Parvomay)                postponed 
27 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Borislav 2009 (Parvomay)                4:0 
27 May 2018, Sunday, 15:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Topolovo (Topolovo)                 4:2 

                           Round 11

30 March 2018, Friday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
31 March 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Sadovo (Sadovo)                     0:1 
1 April 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Topolovo (Topolovo) - United (Plovdiv)                    7:0 
1 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Vihar (Stroevo) - Atletik (Kuklen)                       10:1 
Sokol (Markovo) - Borislav 2009 (Parvomay)                9:1 

                           Round 12

6 April 2018, Friday, 16:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)             0:3 awd 
7 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
United (Plovdiv) - Spartak (Bolyartsi)                    3:7 
9 April 2018, Monday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Sokol (Markovo)                         4:0 
Borislav 2009 (Parvomay) - Vihar (Stroevo)                3:4 
Atletik (Kuklen) - Paldin (Plovdiv)                       0:3 awd 

                           Round 13

13 April 2018, Friday, 16:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Brestnik 1948 (Plovdiv)             8:2 
Paldin (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)               3:0 awd 
15 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Atletik (Kuklen)                    3:0 awd 
Vihar (Stroevo) - Sokol (Markovo)                         0:8 
15 April 2018, Sunday, 13:00 EEST:
United (Plovdiv) - Sadovo (Sadovo)                        0:8 

                           Round 14

20 April 2018, Friday, 16:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - United (Plovdiv)                2:3 
22 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Vihar (Stroevo)                         3:0 
Atletik (Kuklen) - Spartak (Bolyartsi)                    3:0 awd 
22 April 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Sokol (Markovo) - Paldin (Plovdiv)                        2:1 
22 April 2018, Sunday, 12:30 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Topolovo (Topolovo)            2:1 

                           Round 15

27 April 2018, Friday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Vihar (Stroevo)                        4:2 
27 April 2018, Friday, 17:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Sadovo (Sadovo)                 0:3 awd 
United (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)                       3:0 awd 
27 April 2018, Friday, 18:15 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Borislav 2009 (Parvomay)            4:2 
29 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Sokol (Markovo)                     0:6 

                           Round 16

3 May 2018, Thursday, 18:00 EEST:
Sokol (Markovo) - Spartak (Bolyartsi)                     3:2 
6 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Paldin (Plovdiv)                        4:1 
Vihar (Stroevo) - Topolovo (Topolovo)                     2:2 
Atletik (Kuklen) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                2:13 
6 May 2018, Sunday, 12:30 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - United (Plovdiv)               0:1 

                           Round 17

11 May 2018, Friday, 16:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)        0:3 awd 
Spartak (Bolyartsi) - Vihar (Stroevo)                     3:0 awd 
13 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Atletik (Kuklen) - Sadovo (Sadovo)                        0:3 awd 
United (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                        1:5 
Topolovo (Topolovo) - Paldin (Plovdiv)                    0:4 

                           Round 18

18 May 2018, Friday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Spartak (Bolyartsi)                    0:3 awd 
20 May 2018, Sunday, 10:00 EEST:
Sokol (Markovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                 3:0 awd 
20 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Topolovo (Topolovo)                     3:0 awd 
Vihar (Stroevo) - United (Plovdiv)                        3:5 
Borislav 2009 (Parvomay) - Atletik (Kuklen)               3:0 awd 

                           Round 10 - postponed matches

27 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sadovo (Sadovo) - Borislav 2009 (Parvomay)                4:0 
27 May 2018, Sunday, 15:00 EEST:
Spartak (Bolyartsi) - Topolovo (Topolovo)                 4:2 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Sokol (Markovo) XXX 2:0 2:1 3:2 9:1 6:1 13:0 17:0 3:0* 3:0* 2. Sadovo (Sadovo) 4:0 XXX 4:1 6:0 4:0 3:0* 6:0 3:0 9:0 3:0* 3. Paldin (Plovdiv) 0:0 2:0 XXX 0:3* 3:0* 9:0 12:0 4:2 3:0*11:0 4. Spartak (Bolyartsi) 0:4 0:1 0:1 XXX 4:2 4:2 6:0 3:0* 8:2 3:1 5. Borislav 2009 (Parvomay) 0:4 5:0 1:3 0:0 XXX 2:1 0:1 3:4 2:0 3:0* 6. Topolovo (Topolovo) 0:6 0:3 0:4 4:3 1:2 XXX 7:0 7:3 9:0 3:0* 7. United (Plovdiv) 1:5 0:8 0:11 3:7 1:9 2:10 XXX 3:0* 4:2 3:0* 8. Vihar (Stroevo) 0:8 1:11 0:8 0:5 3:5 2:2 3:5 XXX 4:1 10:1 9. Brestnik 1948 (Plovdiv) 0:4 0:3* 0:6 0:2 0:3* 0:3* 2:3 0:3* XXX 4:0 10. Atletik (Kuklen) 0:3* 0:3* 0:3* 3:0* 0:3 2:6 1:2 4:1 2:13 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top