Detsa (b.2004-05):
« Plovdiv - Oblastna grupa 2018/19 »

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Atletik (Kuklen)                   18   14   2   2   43:11   44            
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. United (Plovdiv)                   18   12   3   3   64:28   39            
 3. Levski (Karlovo)                   18   11   3   4   49:18   36            
 4. Metalik 1938 (Sopot)               18   10   3   5   58:29   33            
 5. Trakia 06 (Stamboliyski)           18    9   3   6   46:36   30            
 6. Brestnik 1948 (Plovdiv)            18    6   5   7   48:36   23            
 7. Borislav 2009 (Parvomay)           18    4   3  11   21:53   15             [1 0 1  5:3  3]
 8. Krichim (Krichim)                  18    5   0  13   26:73   15             [1 0 1  3:5  3]
 9. Rakovski 2018 (Rakovski)           18    4   2  12   28:70   14            
10. Topolovo (Topolovo)                18    3   0  15   26:55    9 [*] Removed

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Atletik (Kuklen) - in Kuklen;
    - Borislav 2009 (Parvomay) - Gradski stadion, Parvomay;
    - Brestnik 1948 (Plovdiv) - st."Yuriy Gagarin", Plovdiv (rounds 1-9); in Brestnik (rounds 10-18);
    - Krichim (Krichim) - in Krichim;
    - Levski (Karlovo) - in Karlovo;
    - Metalik 1938 (Sopot) - in Sopot;
    - Rakovski 2018 (Rakovski) - st."G.S.Rakovski", kv.General Nikolaevo, Rakovski
    - Topolovo (Topolovo) - in Topolovo
    - Trakia 06 (Stamboliyski) - in Stamboliyski;
    - Yunayted (Plovdiv) - st."Plovdiv", Plovdiv.
  - At the winter break Topolovo (Topolovo) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

21 September 2018, Friday, 12:30 EEST:
Levski (Karlovo) - Topolovo (Topolovo)                    4:0 
22 September 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)                1:1 
22 September 2018, Saturday, 12:30 EEST:
Metalik 1938 (Sopot) - United (Plovdiv)                   3:3 
23 September 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Rakovski 2018 (Rakovski)       4:3 
23 September 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Krichim (Krichim)              postponed 
2 December 2018, Sunday, 12:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Krichim (Krichim)              3:0 awd 

                           Round 2

29 September 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Rakovski 2018 (Rakovski) - Metalik 1938 (Sopot)           0:0 
Levski (Karlovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                1:0 
30 September 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Krichim (Krichim)                  10:1 
United (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)               1:1 
Atletik (Kuklen) - Trakia 06 (Stamboliyski)               1:0 

                           Round 3

6 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)             4:6 
7 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Levski (Karlovo)               1:1 
Metalik 1938 (Sopot) - Atletik (Kuklen)                   0:1 
Krichim (Krichim) - United (Plovdiv)                      2:1 
7 October 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Rakovski 2018 (Rakovski)       2:3 

                           Round 4

13 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Trakia 06 (Stamboliyski)        0:0 
13 October 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - United (Plovdiv)                    3:5 
Levski (Karlovo) - Metalik 1938 (Sopot)                   2:2 
14 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Rakovski 2018 (Rakovski) - Krichim (Krichim)              4:0 
Atletik (Kuklen) - Borislav 2009 (Parvomay)               2:0 

                           Round 5

21 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Topolovo (Topolovo)            3:0 awd 
Borislav 2009 (Parvomay) - Levski (Karlovo)               1:0 
Krichim (Krichim) - Atletik (Kuklen)                      postponed 
United (Plovdiv) - Rakovski 2018 (Rakovski)              10:3 
21 October 2018, Sunday, 12:00 EEST:
Metalik 1938 (Sopot) - Brestnik 1948 (Plovdiv)            0:2 
24 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Krichim (Krichim) - Atletik (Kuklen)                      0:5 

                           Round 6

27 October 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Borislav 2009 (Parvomay)        7:0 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Metalik 1938 (Sopot)           7:2 
28 October 2018, Sunday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Rakovski 2018 (Rakovski)            3:1 
Atletik (Kuklen) - United (Plovdiv)                       2:0 
Levski (Karlovo) - Krichim (Krichim)                      5:0 

                           Round 7

4 November 2018, Sunday, 10:30 EET:
Krichim (Krichim) - Brestnik 1948 (Plovdiv)               1:4 
United (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                       3:2 
4 November 2018, Sunday, 12:00 EET:
Metalik 1938 (Sopot) - Topolovo (Topolovo)                4:2 
Borislav 2009 (Parvomay) - Trakia 06 (Stamboliyski)       2:4 
Rakovski 2018 (Rakovski) - Atletik (Kuklen)               1:4 

                           Round 8

10 November 2018, Saturday, 10:30 EET:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - United (Plovdiv)                4:2 
10 November 2018, Saturday, 12:30 EET:
Levski (Karlovo) - Rakovski 2018 (Rakovski)               4:1 
11 November 2018, Sunday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Atletik (Kuklen)                    2:3 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Krichim (Krichim)              6:0 
Metalik 1938 (Sopot) - Borislav 2009 (Parvomay)          10:0 

                           Round 9

18 November 2018, Sunday, 10:30 EET:
United (Plovdiv) - Trakia 06 (Stamboliyski)               4:0 
Rakovski 2018 (Rakovski) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        2:9 
Atletik (Kuklen) - Levski (Karlovo)                       2:0 
18 November 2018, Sunday, 12:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Topolovo (Topolovo)            3:0 awd 
18 November 2018, Sunday, 15:00 EET:
Krichim (Krichim) - Metalik 1938 (Sopot)                  3:5 

                           Round 5 - postponed match

24 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Krichim (Krichim) - Atletik (Kuklen)                      0:5 

                           Round 1 - postponed match

2 December 2018, Sunday, 12:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Krichim (Krichim)              3:0 awd 

                           Round 10

22 March 2019, Friday, 15:00 EET:
United (Plovdiv) - Metalik 1938 (Sopot)                   2:0 
24 March 2019, Sunday, 10:30 EET:
Topolovo (Topolovo) - Levski (Karlovo)                    0:3 awd 
Atletik (Kuklen) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                1:0 
Rakovski 2018 (Rakovski) - Trakia 06 (Stamboliyski)       0:3 awd * 
* - initially 3:3, then awarded 0:3 against Rakovski 2018 for using an
    ineligible player.
Krichim (Krichim) - Borislav 2009 (Parvomay)              3:2 

                           Round 11

31 March 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Krichim (Krichim) - Topolovo (Topolovo)                   3:0 awd 
Borislav 2009 (Parvomay) - United (Plovdiv)               1:5 
Metalik 1938 (Sopot) - Rakovski 2018 (Rakovski)           8:0 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                2:4 
3 April 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Atletik (Kuklen)               postponed 
27 May 2019, Monday, 18:00 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Atletik (Kuklen)               0:2 

                           Round 12

5 April 2019, Friday, 16:00 EEST:
United (Plovdiv) - Krichim (Krichim)                     10:2 
6 April 2019, Saturday, 10:30 EEST:
Levski (Karlovo) - Trakia 06 (Stamboliyski)               5:0 
7 April 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Brestnik 1948 (Plovdiv)             0:3 awd 
Atletik (Kuklen) - Metalik 1938 (Sopot)                   3:0 
Rakovski 2018 (Rakovski) - Borislav 2009 (Parvomay)       3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.

                           Round 13

12 April 2019, Friday, 16:00 EEST:
Metalik 1938 (Sopot) - Levski (Karlovo)                   postponed 
13 April 2019, Saturday, 10:30 EEST:
United (Plovdiv) - Topolovo (Topolovo)                    3:0 awd 
Trakia 06 (Stamboliyski) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        2:2 
14 April 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Krichim (Krichim) - Rakovski 2018 (Rakovski)              4:0 
Borislav 2009 (Parvomay) - Atletik (Kuklen)               2:2 
24 May 2019, Friday, 16:00 EEST:
Metalik 1938 (Sopot) - Levski (Karlovo)                   4:2 * 
* - date approximate.

                           Round 14

19 April 2019, Friday, 17:30 EEST:
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Metalik 1938 (Sopot)            2:4 
21 April 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Trakia 06 (Stamboliyski)            0:3 awd 
in Vedrare:
Levski (Karlovo) - Borislav 2009 (Parvomay)               3:0 
Atletik (Kuklen) - Krichim (Krichim)                      6:0 
Rakovski 2018 (Rakovski) - United (Plovdiv)               0:5 

                           Round 15

25 April 2019, Thursday, 15:30 EEST:
Krichim (Krichim) - Levski (Karlovo)                      1:4 
27 April 2019, Saturday, 10:30 EEST:
Rakovski 2018 (Rakovski) - Topolovo (Topolovo)            3:0 awd 
United (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)                       2:0 
Borislav 2009 (Parvomay) - Brestnik 1948 (Plovdiv)        1:1 
Metalik 1938 (Sopot) - Trakia 06 (Stamboliyski)           8:0 

                           Round 16

3 May 2019, Friday, 16:00 EEST:
Levski (Karlovo) - United (Plovdiv)                       0:0 
4 May 2019, Saturday, 10:30 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Borislav 2009 (Parvomay)       7:0 
5 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Metalik 1938 (Sopot)                0:3 awd 
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Krichim (Krichim)               0:2 
Atletik (Kuklen) - Rakovski 2018 (Rakovski)               4:1 

                           Round 17

12 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Atletik (Kuklen) - Topolovo (Topolovo)                    3:0 awd 
United (Plovdiv) - Brestnik 1948 (Plovdiv)                6:4 
Krichim (Krichim) - Trakia 06 (Stamboliyski)              4:5 
Borislav 2009 (Parvomay) - Metalik 1938 (Sopot)           postponed 
13 May 2019, Monday, 17:00 EEST:
Rakovski 2018 (Rakovski) - Levski (Karlovo)               0:7 
19 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Metalik 1938 (Sopot)           0:2 

                           Round 18

18 May 2019, Saturday, 10:30 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - United (Plovdiv)               1:2 
19 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Topolovo (Topolovo) - Borislav 2009 (Parvomay)            0:3 awd 
Metalik 1938 (Sopot) - Krichim (Krichim)                  3:0 awd * 
* - the visitors inform beforehand that they won't show up.
Brestnik 1948 (Plovdiv) - Rakovski 2018 (Rakovski)        3:3 
Levski (Karlovo) - Atletik (Kuklen)                       2:1 

                           Round 13 - postponed match

24 May 2019, Friday, 16:00 EEST:
Metalik 1938 (Sopot) - Levski (Karlovo)                   4:2 * 
* - date approximate.

                           Round 11 - postponed match

27 May 2019, Monday, 18:00 EEST:
Trakia 06 (Stamboliyski) - Atletik (Kuklen)               0:2 

                           Round 17 - postponed match

19 May 2019, Sunday, 10:30 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Metalik 1938 (Sopot)           0:2 

Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Atletik (Kuklen) XXX 2:0 2:0 3:0 1:0 1:0 2:0 6:0 4:1 3:0* 2. United (Plovdiv) 2:0 XXX 3:2 2:0 4:0 6:4 1:1 10:2 10:3 3:0* 3. Levski (Karlovo) 2:1 0:0 XXX 2:2 5:0 1:0 3:0 5:0 4:1 4:0 4. Metalik 1938 (Sopot) 0:1 3:3 4:2 XXX 8:0 0:2 10:0 3:0* 8:0 4:2 5. Trakia 06 (Stamboliyski) 0:2 1:2 1:1 7:2 XXX 2:2 7:0 6:0 4:3 3:0* 6. Brestnik 1948 (Plovdiv) 1:1 4:2 2:4 2:4 0:0 XXX 7:0 0:2 3:3 4:6 7. Borislav 2009 (Parvomay) 2:2 1:5 1:0 0:2 2:4 1:1 XXX 3:0* 2:3 3:0* 8. Krichim (Krichim) 0:5 2:1 1:4 3:5 4:5 1:4 3:2 XXX 4:0 3:0* 9. Rakovski 2018 (Rakovski) 1:4 0:5 0:7 0:0 0:3* 2:9 3:0* 4:0 XXX 3:0* 10. Topolovo (Topolovo) 2:3 3:5 0:3* 0:3* 0:3* 0:3* 0:3*10:1 3:1 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top