Detsa (род.2003-04):
« Pernik - Mezhduoblastna grupa 2017/18 »

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Marek 1915 (Dupnitsa)              14   10   1   3   52:28   31
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Malesh 1940 (Mikrevo)              14    9   2   3   61:32   29
 3. Pirin (Blagoevgrad)                14    7   0   7   50:36   21
 4. Germaneya (Sapareva banya)         14    6   2   6   30:31   20
 5. Minyor 2014 (Bobov dol)            14    5   2   7   25:41   17
 6. Velbazhd (Kyustendil)              14    5   1   8   31:47   16
 7. Legia (Sofia)                      14    5   0   9   36:53   15
 8. Ayaks (Divotino)                   14    4   2   8   26:43   14

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Ayaks (Divotino) - in Kovachevtsi;
    - Velbazhd (Kyustendil) - st."Strandzhata", Kyustendil;
    - Germaneya (Sapareva banya) - Gradski stadion, Sapareva banya;
    - Legia (Sofia) - in Rudartsi;
    - Malesh 1940 (Mikrevo) - in Strumyani;
    - Marek 1915 (Dupnitsa) - st."Bonchuk", Dupnitsa;
    - Minyor 2014 (Bobov dol) - st."Nikolay Krastev - Shults", Bobov dol;
    - Pirin (Blagoevgrad) - in Riltsi.

                           Round 1

22 September 2017, Friday, 11:00 EEST:
Ayaks (Divotino) - Malesh 1940 (Mikrevo)                  3:1 
24 September 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Legia (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad)                       5:2 
Velbazhd (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)             1:4 
Minyor 2014 (Bobov dol) - Germaneya (Sapareva banya)      1:0 

                           Round 2

1 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Germaneya (Sapareva banya)        1:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Minyor 2014 (Bobov dol)           1:4 
Pirin (Blagoevgrad) - Velbazhd (Kyustendil)               2:4 
Ayaks (Divotino) - Legia (Sofia)                          2:1 

                           Round 3

7 October 2017, Saturday, 14:00 EEST:
Legia (Sofia) - Malesh 1940 (Mikrevo)                     1:6 
8 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Ayaks (Divotino)                  6:2 
Germaneya (Sapareva banya) - Marek 1915 (Dupnitsa)        0:2 
8 October 2017, Sunday, 15:00 EEST:
Minyor 2014 (Bobov dol) - Pirin (Blagoevgrad)             0:3 

                           Round 4

14 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Marek 1915 (Dupnitsa)             7:3 
15 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Germaneya (Sapareva banya)          7:1 
Ayaks (Divotino) - Minyor 2014 (Bobov dol)                0:2 
Legia (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                     0:6 

                           Round 5

22 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Malesh 1940 (Mikrevo)             postponed 
Minyor 2014 (Bobov dol) - Legia (Sofia)                   4:1 
Germaneya (Sapareva banya) - Ayaks (Divotino)             3:0 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Blagoevgrad)               1:3 
12 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Malesh 1940 (Mikrevo)             1:4 

                           Round 6

27 October 2017, Friday, 10:30 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin (Blagoevgrad)               4:1 
28 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Ayaks (Divotino) - Marek 1915 (Dupnitsa)                  1:1 
29 October 2017, Sunday, 10:30 EET:
Legia (Sofia) - Germaneya (Sapareva banya)                0:5 
Velbazhd (Kyustendil) - Minyor 2014 (Bobov dol)           2:1 

                           Round 7

5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Minyor 2014 (Bobov dol) - Malesh 1940 (Mikrevo)           4:4 
Germaneya (Sapareva banya) - Velbazhd (Kyustendil)        postponed 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Legia (Sofia)                     6:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Ayaks (Divotino)                    7:1 
19 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Germaneya (Sapareva banya) - Velbazhd (Kyustendil)        3:1 

                           Round 5 - postponed match

12 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Malesh 1940 (Mikrevo)             1:4 

                           Round 7 - postponed match

19 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Germaneya (Sapareva banya) - Velbazhd (Kyustendil)        3:1 

                           Round 8

31 March 2018, Saturday, 13:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Ayaks (Divotino)                  3:1 
1 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Legia (Sofia)                       6:2 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Velbazhd (Kyustendil)             4:1 
Germaneya (Sapareva banya) - Minyor 2014 (Bobov dol)      0:0 

                           Round 9

15 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Germaneya (Sapareva banya) - Malesh 1940 (Mikrevo)        4:7 
Velbazhd (Kyustendil) - Pirin (Blagoevgrad)               3:2 
Legia (Sofia) - Ayaks (Divotino)                          5:1 
18 April 2018, Wednesday, 17:15 EEST:
Minyor 2014 (Bobov dol) - Marek 1915 (Dupnitsa)           0:4 

                           Round 10

22 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Legia (Sofia)                     2:4 
Ayaks (Divotino) - Velbazhd (Kyustendil)                  3:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Minyor 2014 (Bobov dol)             9:1 
Marek 1915 (Dupnitsa) - Germaneya (Sapareva banya)        6:1 

                           Round 11

29 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Malesh 1940 (Mikrevo)             5:1 
Germaneya (Sapareva banya) - Pirin (Blagoevgrad)          3:0 
Minyor 2014 (Bobov dol) - Ayaks (Divotino)                2:4 
29 April 2018, Sunday, 11:30 EEST:
Velbazhd (Kyustendil) - Legia (Sofia)                     0:5 

                           Round 12

4 May 2018, Friday, 11:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Velbazhd (Kyustendil)            10:1 
4 May 2018, Friday, 15:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)               1:5 
5 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Legia (Sofia) - Minyor 2014 (Bobov dol)                   6:3 
6 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Ayaks (Divotino) - Germaneya (Sapareva banya)             5:1 

                           Round 13

13 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:5 
Germaneya (Sapareva banya) - Legia (Sofia)                4:0 
Minyor 2014 (Bobov dol) - Velbazhd (Kyustendil)           3:1 
16 May 2018, Wednesday, 18:30 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Ayaks (Divotino)                  4:2 

                           Round 14

20 May 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Minyor 2014 (Bobov dol)           6:0 
Velbazhd (Kyustendil) - Germaneya (Sapareva banya)        1:4 
Legia (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                     4:6 
Ayaks (Divotino) - Pirin (Blagoevgrad)                    1:4 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Marek 1915 (Dupnitsa) XXX 5:1 1:3 6:1 1:4 4:1 6:2 4:2 2. Malesh 1940 (Mikrevo) 7:3 XXX 4:1 1:1 6:0 10:1 2:4 3:1 3. Pirin (Blagoevgrad) 1:5 3:5 XXX 7:1 9:1 2:4 6:2 7:1 4. Germaneya (Sapareva banya) 0:2 4:7 3:0 XXX 0:0 3:1 4:0 3:0 5. Minyor 2014 (Bobov dol) 0:4 4:4 0:3 1:0 XXX 3:1 4:1 2:4 6. Velbazhd (Kyustendil) 1:4 1:4 3:2 1:4 2:1 XXX 0:5 6:2 7. Legia (Sofia) 4:6 1:6 5:2 0:5 6:3 0:6 XXX 5:1 8. Ayaks (Divotino) 1:1 3:1 1:4 5:1 0:2 3:3 2:1 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top