Detsa (b.2003-04):
« Burgas - Oblastna grupa 2017/18 »


Parva podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Chernomorets 1919 (Burgas) 18 15 3 0 79:14 48 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Karnobat (Karnobat) 18 13 1 4 52:26 40 3. Yambol 2004 (Yambol) 18 12 1 5 60:17 37 [1 0 1 3:3 3, 1 away goal, +43 overall GD] 4. Nesebar (Nesebar) 18 11 4 3 45:15 37 [1 0 1 3:3 3, 1 away goal, +30 overall GD] 5. Pomorie (Pomorie) 18 7 6 5 34:28 27 6. Vihar (Aytos) 18 5 3 10 32:59 18 7. Burgas sport (Burgas) 18 5 2 11 32:33 17 8. Neftohimik 1962 (Burgas) 18 4 4 10 31:35 16 [1 1 0 5:0 4] 9. Zvezdichka (Burgas) 18 4 4 10 21:46 16 [0 1 1 0:5 1] 10. Sozopol (Sozopol) 18 0 0 18 5:118 0
Notes - Initially Sveti Nikola (Burgas) also joins the group, but then just before the start of the season the club chooses to enter its team in vtora podgrupa instead. Round 1 16 September 2017, Saturday, 11:00 EEST: Zvezdichka (Burgas) - Pomorie (Pomorie) 0:2 Karnobat (Karnobat) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:6 Sozopol (Sozopol) - Burgas sport (Burgas) 0:9 16 September 2017, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Nesebar (Nesebar) 2:1 Vihar (Aytos) bye Neftohimik 1962 (Burgas) bye Round 2 23 September 2017, Saturday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Sozopol (Sozopol) 10:1 Pomorie (Pomorie) - Neftohimik 1962 (Burgas) 2:0 Vihar (Aytos) - Zvezdichka (Burgas) 0:6 23 September 2017, Saturday, 11:30 EEST: Burgas sport (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) 1:3 Nesebar (Nesebar) bye Karnobat (Karnobat) bye Round 3 30 September 2017, Saturday, 11:00 EEST: Neftohimik 1962 (Burgas) - Vihar (Aytos) 2:2 Karnobat (Karnobat) - Pomorie (Pomorie) 3:2 Nesebar (Nesebar) - Burgas sport (Burgas) 2:0 30 September 2017, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:1 Zvezdichka (Burgas) bye Sozopol (Sozopol) bye Round 4 7 October 2017, Saturday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Nesebar (Nesebar) 4:2 Pomorie (Pomorie) - Sozopol (Sozopol) 6:0 Vihar (Aytos) - Karnobat (Karnobat) 1:8 Zvezdichka (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas) 0:5 Burgas sport (Burgas) bye Yambol 2004 (Yambol) bye Round 5 14 October 2017, Saturday, 11:00 EEST: Karnobat (Karnobat) - Zvezdichka (Burgas) 3:0 Sozopol (Sozopol) - Vihar (Aytos) 0:4 Burgas sport (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:1 14 October 2017, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Pomorie (Pomorie) 4:0 Neftohimik 1962 (Burgas) bye Nesebar (Nesebar) bye Round 6 21 October 2017, Saturday, 11:00 EEST: Pomorie (Pomorie) - Nesebar (Nesebar) 0:2 Vihar (Aytos) - Yambol 2004 (Yambol) 3:3 Zvezdichka (Burgas) - Sozopol (Sozopol) 4:0 Neftohimik 1962 (Burgas) - Karnobat (Karnobat) 1:3 Chernomorets 1919 (Burgas) bye Burgas sport (Burgas) bye Round 7 28 October 2017, Saturday, 11:00 EEST: Sozopol (Sozopol) - Neftohimik 1962 (Burgas) 0:9 Nesebar (Nesebar) - Vihar (Aytos) 2:0 Burgas sport (Burgas) - Pomorie (Pomorie) 1:1 28 October 2017, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Zvezdichka (Burgas) 5:0 Karnobat (Karnobat) bye Chernomorets 1919 (Burgas) bye Round 8 4 November 2017, Saturday, 11:00 EET: Pomorie (Pomorie) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:0 Vihar (Aytos) - Burgas sport (Burgas) 0:3 Zvezdichka (Burgas) - Nesebar (Nesebar) 1:1 Karnobat (Karnobat) - Sozopol (Sozopol) 7:1 4 November 2017, Saturday, 11:30 EET: Neftohimik 1962 (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) 1:2 Round 9 11 November 2017, Saturday, 11:00 EET: Yambol 2004 (Yambol) - Karnobat (Karnobat) 6:0 Nesebar (Nesebar) - Neftohimik 1962 (Burgas) 0:0 Burgas sport (Burgas) - Zvezdichka (Burgas) 0:1 Chernomorets 1919 (Burgas) - Vihar (Aytos) 6:0 Sozopol (Sozopol) bye Pomorie (Pomorie) bye Round 10 18 November 2017, Saturday, 11:00 EET: Zvezdichka (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:6 Neftohimik 1962 (Burgas) - Burgas sport (Burgas) 0:2 Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar) 2:0 18 November 2017, Saturday, 11:30 EET: Sozopol (Sozopol) - Yambol 2004 (Yambol) 0:7 Pomorie (Pomorie) bye Vihar (Aytos) bye Round 11 25 November 2017, Saturday, 11:00 EET: Nesebar (Nesebar) - Sozopol (Sozopol) 10:0 Burgas sport (Burgas) - Karnobat (Karnobat) 0:2 Chernomorets 1919 (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas) 6:0 Pomorie (Pomorie) - Vihar (Aytos) 5:1 Yambol 2004 (Yambol) bye Zvezdichka (Burgas) bye Round 12 10 March 2018, Saturday, 11:00 EET: Pomorie (Pomorie) - Zvezdichka (Burgas) 0:0 Chernomorets 1919 (Burgas) - Karnobat (Karnobat) 4:1 Burgas sport (Burgas) - Sozopol (Sozopol) 3:1 10 March 2018, Saturday, 11:30 EET: Nesebar (Nesebar) - Yambol 2004 (Yambol) 2:1 Vihar (Aytos) bye Neftohimik 1962 (Burgas) bye Round 13 17 March 2018, Saturday, 11:00 EET: Sozopol (Sozopol) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:7 Neftohimik 1962 (Burgas) - Pomorie (Pomorie) 2:2 Zvezdichka (Burgas) - Vihar (Aytos) 1:3 17 March 2018, Saturday, 11:30 EET: Yambol 2004 (Yambol) - Burgas sport (Burgas) 4:3 Nesebar (Nesebar) bye Karnobat (Karnobat) bye Round 14 24 March 2018, Saturday, 11:00 EET: Vihar (Aytos) - Neftohimik 1962 (Burgas) postponed Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat) postponed Burgas sport (Burgas) - Nesebar (Nesebar) postponed 24 March 2018, Saturday, 11:30 EET: Chernomorets 1919 (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) postponed 1 May 2018, Tuesday, 11:00 EEST: Vihar (Aytos) - Neftohimik 1962 (Burgas) 2:0 Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat) 2:2 Chernomorets 1919 (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) 2:1 Burgas sport (Burgas) - Nesebar (Nesebar) 0:4 Zvezdichka (Burgas) bye Sozopol (Sozopol) bye Round 15 31 March 2018, Saturday, 11:00 EEST: Nesebar (Nesebar) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:1 Sozopol (Sozopol) - Pomorie (Pomorie) 0:5 Karnobat (Karnobat) - Vihar (Aytos) 4:0 Neftohimik 1962 (Burgas) - Zvezdichka (Burgas) 0:0 Burgas sport (Burgas) bye Yambol 2004 (Yambol) bye Round 16 6 April 2018, Friday, 11:00 EEST: Zvezdichka (Burgas) - Karnobat (Karnobat) postponed Vihar (Aytos) - Sozopol (Sozopol) 9:0 Chernomorets 1919 (Burgas) - Burgas sport (Burgas) postponed 6 April 2018, Friday, 11:30 EEST: Pomorie (Pomorie) - Yambol 2004 (Yambol) postponed 18 April 2018, Wednesday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Burgas sport (Burgas) 2:1 15 May 2018, Tuesday, 11:00 EEST: Zvezdichka (Burgas) - Karnobat (Karnobat) 0:2 15 May 2018, Tuesday, 11:30 EEST: Pomorie (Pomorie) - Yambol 2004 (Yambol) 1:0 Neftohimik 1962 (Burgas) bye Nesebar (Nesebar) bye Round 17 14 April 2018, Saturday, 11:00 EEST: Nesebar (Nesebar) - Pomorie (Pomorie) 6:0 Yambol 2004 (Yambol) - Vihar (Aytos) 5:0 Sozopol (Sozopol) - Zvezdichka (Burgas) 1:4 Karnobat (Karnobat) - Neftohimik 1962 (Burgas) 5:0 Chernomorets 1919 (Burgas) bye Burgas sport (Burgas) bye Round 16 - postponed match 18 April 2018, Wednesday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Burgas sport (Burgas) 2:1 Round 18 21 April 2018, Saturday, 11:00 EEST: Neftohimik 1962 (Burgas) - Sozopol (Sozopol) 8:0 Vihar (Aytos) - Nesebar (Nesebar) 2:3 Pomorie (Pomorie) - Burgas sport (Burgas) 3:1 21 April 2018, Saturday, 11:30 EEST: Zvezdichka (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) 0:4 Karnobat (Karnobat) bye Chernomorets 1919 (Burgas) bye Round 19 28 April 2018, Saturday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Pomorie (Pomorie) 4:1 Burgas sport (Burgas) - Vihar (Aytos) 0:3 awd * * - initially postponed, then awarded. Nesebar (Nesebar) - Zvezdichka (Burgas) 1:1 28 April 2018, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Neftohimik 1962 (Burgas) 4:0 Sozopol (Sozopol) - Karnobat (Karnobat) 0:3 Round 14 - postponed matches 1 May 2018, Tuesday, 11:00 EEST: Vihar (Aytos) - Neftohimik 1962 (Burgas) 2:0 Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat) 2:2 Chernomorets 1919 (Burgas) - Yambol 2004 (Yambol) 2:1 Burgas sport (Burgas) - Nesebar (Nesebar) 0:4 Round 20 5 May 2018, Saturday, 11:00 EEST: Karnobat (Karnobat) - Yambol 2004 (Yambol) 2:0 Neftohimik 1962 (Burgas) - Nesebar (Nesebar) 0:2 Zvezdichka (Burgas) - Burgas sport (Burgas) 0:6 Vihar (Aytos) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:9 Sozopol (Sozopol) bye Pomorie (Pomorie) bye Round 21 12 May 2018, Saturday, 11:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Zvezdichka (Burgas) 7:2 Burgas sport (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas) 0:2 Nesebar (Nesebar) - Karnobat (Karnobat) 2:1 12 May 2018, Saturday, 11:30 EEST: Yambol 2004 (Yambol) - Sozopol (Sozopol) 9:0 Pomorie (Pomorie) bye Vihar (Aytos) bye Round 16 - postponed matches 15 May 2018, Tuesday, 11:00 EEST: Zvezdichka (Burgas) - Karnobat (Karnobat) 0:2 15 May 2018, Tuesday, 11:30 EEST: Pomorie (Pomorie) - Yambol 2004 (Yambol) 1:0 Round 22 19 May 2018, Saturday, 11:00 EEST: Sozopol (Sozopol) - Nesebar (Nesebar) 0:4 Karnobat (Karnobat) - Burgas sport (Burgas) postponed Neftohimik 1962 (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:3 Vihar (Aytos) - Pomorie (Pomorie) 2:2 26 May 2018, Saturday, 11:00 EEST: Karnobat (Karnobat) - Burgas sport (Burgas) 4:1 Yambol 2004 (Yambol) bye Zvezdichka (Burgas) bye
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Chernomorets 1919 (Burgas) XXX 4:1 2:1 4:2 4:1 6:0 2:1 6:0 7:2 10:1 2. Karnobat (Karnobat) 0:6 XXX 2:0 2:0 3:2 4:0 4:1 5:0 3:0 7:1 3. Yambol 2004 (Yambol) 0:1 6:0 XXX 2:1 4:0 5:0 4:3 4:0 5:0 9:0 4. Nesebar (Nesebar) 1:1 2:1 2:1 XXX 6:0 2:0 2:0 0:0 1:1 10:0 5. Pomorie (Pomorie) 0:0 2:2 1:0 0:2 XXX 5:1 3:1 2:0 0:0 6:0 6. Vihar (Aytos) 0:9 1:8 3:3 2:3 2:2 XXX 0:3 2:0 0:6 9:0 7. Burgas sport (Burgas) 1:1 0:2 1:3 0:4 1:1 0:3* XXX 0:2 0:1 3:1 8. Neftohimik 1962 (Burgas) 1:3 1:3 1:2 0:2 2:2 2:2 0:2 XXX 0:0 8:0 9. Zvezdichka (Burgas) 1:6 0:2 0:4 1:1 0:2 1:3 0:6 0:5 XXX 4:0 10. Sozopol (Sozopol) 1:7 0:3 0:7 0:4 0:5 0:4 0:9 0:9 1:4 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top

Vtora podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Chernomorets 1919 (Burgas) 15 14 0 1 79:13 42 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Ropotamo (Primorsko) 15 10 2 3 66:29 32 3. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) 15 8 1 6 63:30 25 4. Strandzhanets (Tsarevo) 15 5 1 9 29:35 16 5. Chernomorski sportist (Obzor) 15 5 0 10 20:69 15 6. Sveti Nikola (Burgas) 15 1 0 14 11:92 3
Round 1 24 September 2017, Sunday, 10:00 EEST: Strandzha 2014 (Sredets) - Chernomorets 1919 (Burgas) 1:8 24 September 2017, Sunday, 10:30 EEST: Ropotamo (Primorsko) - Strandzhanets (Tsarevo) 4:0 Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorski sportist (Obzor) 3:0 Round 2 1 October 2017, Sunday, 09:30 EEST: Strandzhanets (Tsarevo) - Sveti Nikola (Burgas) 7:1 Strandzha 2014 (Sredets) - Ropotamo (Primorsko) 4:4 1 October 2017, Sunday, 10:30 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Chernom. sportist (Obzor) 10:0 Round 3 8 October 2017, Sunday, 09:30 EEST: Sveti Nikola (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets) 2:13 8 October 2017, Sunday, 11:00 EEST: Chernomorski sportist (Obzor) - Strandzhanets (Tsarevo) 1:2 8 October 2017, Sunday, 13:00 EEST: Ropotamo (Primorsko) - Chernomorets 1919 (Burgas) 3:0 Round 4 15 October 2017, Sunday, 10:00 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzhanets (Tsarevo) 3:1 Ropotamo (Primorsko) - Sveti Nikola (Burgas) 11:4 15 October 2017, Sunday, 11:00 EEST: Strandzha 2014 (Sredets) - Chernom. sportist (Obzor) 5:0 Round 5 22 October 2017, Sunday, 10:30 EEST: Strandzhanets (Tsarevo) - Strandzha 2014 (Sredets) 0:2 22 October 2017, Sunday, 13:00 EEST: Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:18 22 October 2017, Sunday, 13:30 EEST: Chernomorski sportist (Obzor) - Ropotamo (Primorsko) 0:8 Round 6 27 October 2017, Friday, 14:00 EEST: Chernomorski sportist (Obzor) - Sveti Nikola (Burgas) 8:1 29 October 2017, Sunday, 09:30 EET: Strandzhanets (Tsarevo) - Ropotamo (Primorsko) 1:4 29 October 2017, Sunday, 10:30 EET: Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets) 3:0 Round 7 5 November 2017, Sunday, 10:00 EET: Sveti Nikola (Burgas) - Strandzhanets (Tsarevo) 0:3 Ropotamo (Primorsko) - Strandzha 2014 (Sredets) 4:3 5 November 2017, Sunday, 10:30 EET: Chernom. sportist (Obzor) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:3 Round 8 12 November 2017, Sunday, 10:00 EET: Strandzha 2014 (Sredets) - Sveti Nikola (Burgas) 11:0 12 November 2017, Sunday, 11:00 EET: Strandzhanets (Tsarevo) - Chernomorski sportist (Obzor) 7:0 12 November 2017, Sunday, 13:00 EET: Chernomorets 1919 (Burgas) - Ropotamo (Primorsko) 7:1 Round 9 1 April 2018, Sunday, 10:30 EEST: Strandzhanets (Tsarevo) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:3 Chernom. sportist (Obzor) - Strandzha 2014 (Sredets) 1:0 Sveti Nikola (Burgas) - Ropotamo (Primorsko) 0:3 Round 10 9 April 2018, Monday, 10:30 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas) 3:0 Ropotamo (Primorsko) - Chernomorski sportist (Obzor) 14:1 Strandzha 2014 (Sredets) - Strandzhanets (Tsarevo) 3:1 Round 11 15 April 2018, Sunday, 10:30 EEST: Strandzha 2014 (Sredets) - Chernomorets 1919 (Burgas) 2:3 Ropotamo (Primorsko) - Strandzhanets (Tsarevo) 2:2 Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorski sportist (Obzor) 0:3 Round 12 22 April 2018, Sunday, 10:30 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Chernom. sportist (Obzor) 8:2 Strandzhanets (Tsarevo) - Sveti Nikola (Burgas) 3:0 Strandzha 2014 (Sredets) - Ropotamo (Primorsko) 1:3 Round 13 29 April 2018, Sunday, 10:30 EEST: Ropotamo (Primorsko) - Chernomorets 1919 (Burgas) 2:3 Sveti Nikola (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets) 0:3 Chernomorski sportist (Obzor) - Strandzhanets (Tsarevo) 1:0 Round 14 7 May 2018, Monday, 10:30 EEST: Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzhanets (Tsarevo) 4:1 Strandzha 2014 (Sredets) - Chernom. sportist (Obzor) 8:0 Ropotamo (Primorsko) - Sveti Nikola (Burgas) 3:0 Round 15 13 May 2018, Sunday, 10:30 EEST: Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas) 0:3 Chernomorski sportist (Obzor) - Ropotamo (Primorsko) 3:0 awd Strandzhanets (Tsarevo) - Strandzha 2014 (Sredets) 1:7
Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Chernomorets 1919 (Burgas) XXX 7:1 3:0 3:1 10:0 3:0 XXX --- --- 4:1 8:2 --- 2. Ropotamo (Primorsko) 3:0 XXX 4:3 4:0 14:1 11:4 2:3 XXX --- 2:2 --- 3:0 3. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) 1:8 4:4 XXX 3:1 5:0 11:0 2:3 1:3 XXX --- 8:0 --- 4. Strandzhanets (Tsarevo) 0:3 1:4 0:2 XXX 7:0 7:1 --- --- 1:7 XXX --- 3:0 5. Chernomorski sportist (Obzor) 0:3 0:8 1:0 1:2 XXX 8:1 --- 3:0* --- 1:0 XXX --- 6. Sveti Nikola (Burgas) 0:18 0:3 2:13 0:3 3:0 XXX 0:3 --- 0:3 --- 0:3 XXX -------------------------------------------------------------------- top