Detsa (b.2003-04):
Blagoevgrad - Oblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Mechetata (Petrich)                22   18   3   1  109:18   57
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Nevrokop (Gotse Delchev)           22   16   3   3   89:25   51
 3. Vihren 1925 (Sandanski)            22   15   3   4  105:29   48
 4. Pirin (Blagoevgrad)                22   15   1   6   67:24   46
 5. Pirin (Gotse Delchev)              22   14   1   7   83:45   43 [1 1 0  6:3  4]
 6. Pirin 2001 (Blagoevgrad)           22   14   1   7   74:46   43 [0 1 1  3:6  1]
 7. Belasitsa (Petrich)                22   12   1   9   63:35   37
 8. Mesta (Hadzhidimovo)               22    5   1  16   30:84   16
 9. Pirin 1941 (Razlog)                22    5   0  17   37:92   15 [1 0 1  8:7  3]
10. Bansko (Bansko)                    22    5   0  17   26:94   15 [1 0 1  7:8  3]
11. Septemvri (Simitli)                22    3   1  18   19:114  10
12. Perun 1978 (Kresna)                22    1   3  18   28:124   6

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Bansko (Bansko) - st."Sveti Petar", Bansko;
    - Belasitsa (Petrich) - in Kolarovo;
    - Vihren 1925 (Sandanski) - st."Spartak", Sandanski;
    - Mesta (Hadzhidimovo) - in Hadzhidimovo;
    - Mechetata (Petrich) - in Mitino;
    - Nevrokop (Gotse Delchev) - st."Nevrokop", Gotse Delchev;
    - Perun 1978 (Kresna) - in Kresna;
    - Pirin (Blagoevgrad) - in Riltsi;
    - Pirin (Gotse Delchev) - Gradski stadion, Gotse Delchev;
    - Pirin 1941 (Razlog) - st."Septemvri", Razlog;
    - Pirin 2001 (Blagoevgrad) - in Pokrovnik;
    - Septemvri (Simitli) - in Krupnik.

                           Round 1

9 September 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Septemvri (Simitli)                 5:0 
Pirin (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)              8:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                6:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)                13:1 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Belasitsa (Petrich)            1:0 
in Petrich:
Mechetata (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)             1:1 

                           Round 2

16 September 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:11 
Belasitsa (Petrich) - Mechetata (Petrich)                 1:3 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            2:12 
Bansko (Bansko) - Pirin (Blagoevgrad)                     0:2 
Mesta (Hadzhidimovo) - Nevrokop (Gotse Delchev)           0:8 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Gotse Delchev)               1:9 

                           Round 3

23 September 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)               8:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)            6:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Mesta (Hadzhidimovo)                3:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Bansko (Bansko)                5:0 
Mechetata (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                13:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Belasitsa (Petrich)             2:1 

                           Round 4

30 September 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Belasitsa (Petrich)                 0:3 
Perun 1978 (Kresna) - Vihren 1925 (Sandanski)             1:6 
Bansko (Bansko) - Mechetata (Petrich)                     0:5 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)           1:4 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Blagoevgrad)                 0:5 
Pirin (Gotse Delchev) - Nevrokop (Gotse Delchev)          1:3 

                           Round 5

7 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Nevrokop (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)           11:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)               3:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)            3:0 
Mechetata (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Bansko (Bansko)                 6:0 
Belasitsa (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                 3:0 

                           Round 6

14 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Perun 1978 (Kresna)                 4:1 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                     3:2 
Mesta (Hadzhidimovo) - Vihren 1925 (Sandanski)            1:8 
Pirin 1941 (Razlog) - Mechetata (Petrich)                 2:3 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)          5:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)            5:0 

                           Round 7

21 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Simitli)                 5:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Nevrokop (Gotse Delchev)       4:1 
Mechetata (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)               4:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)             4:0 
Belasitsa (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                6:0 
Perun 1978 (Kresna) - Bansko (Bansko)                     3:7 

                           Round 8

28 October 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Bansko (Bansko)                     2:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Perun 1978 (Kresna)                8:1 
Pirin 1941 (Razlog) - Belasitsa (Petrich)                 2:3 
Pirin (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)           5:3 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)            2:2 
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            0:2 

                           Round 9

4 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Septemvri (Simitli)            4:0 
Mechetata (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                 2:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Nevrokop (Gotse Delchev)        3:3 
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)               2:4 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin 1941 (Razlog)                 4:1 
Bansko (Bansko) - Mesta (Hadzhidimovo)                    2:1 

                           Round 10

11 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
Septemvri (Simitli) - Mesta (Hadzhidimovo)                0:3 
Pirin 1941 (Razlog) - Bansko (Bansko)                     3:5 
Pirin (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)               8:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)            4:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)             1:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Mechetata (Petrich)            0:5 

                           Round 11

18 November 2017, Saturday, 11:00 EET:
Mechetata (Petrich) - Septemvri (Simitli)                11:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)        4:1 
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                 3:0 
Perun 1978 (Kresna) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:2 
Bansko (Bansko) - Pirin (Gotse Delchev)                   1:5 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin 1941 (Razlog)                2:3 

                           Round 12

17 March 2018, Saturday, 11:00 EET:
Septemvri (Simitli) - Pirin 1941 (Razlog)                 0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Gotse Delchev)              1:5 
Bansko (Bansko) - Nevrokop (Gotse Delchev)                1:5 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Blagoevgrad)                 0:8 
Belasitsa (Petrich) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mechetata (Petrich)             3:3 

                           Round 13

24 March 2018, Saturday, 11:00 EET:
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Simitli)             9:0 
Mechetata (Petrich) - Belasitsa (Petrich)                 0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)            postponed 
Pirin (Blagoevgrad) - Bansko (Bansko)                     3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)           postponed 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)               postponed 
24 May 2018, Thursday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)            3:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)           6:1 
30 May 2018, Wednesday, 11:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)               5:1 

                           Round 14

31 March 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Pirin (Gotse Delchev)               1:7 
Pirin 1941 (Razlog) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:6 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Blagoevgrad)                0:3 
Bansko (Bansko) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)                0:6 
Perun 1978 (Kresna) - Mechetata (Petrich)                 1:3 
Belasitsa (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:3 

                           Round 15

7 April 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                 7:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Perun 1978 (Kresna)            10:2 
Mechetata (Petrich) - Bansko (Bansko)                    13:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Mesta (Hadzhidimovo)           7:0 
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)                 4:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Gotse Delchev)          1:0 

                           Round 16

14 April 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:5 
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)               0:2 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            1:4 
Mesta (Hadzhidimovo) - Mechetata (Petrich)                0:4 
Bansko (Bansko) - Vihren 1925 (Sandanski)                 0:8 
Perun 1978 (Kresna) - Belasitsa (Petrich)                 2:2 

                           Round 17

21 April 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Perun 1978 (Kresna) - Septemvri (Simitli)                 3:3 
Belasitsa (Petrich) - Bansko (Bansko)                     3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mesta (Hadzhidimovo)            3:0 
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 8:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)          1:1 
Pirin (Blagoevgrad) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:0 

                           Round 18

28 April 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Pirin (Blagoevgrad)                 0:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)       7:0 
Pirin (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)               1:6 
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:6 
Mesta (Hadzhidimovo) - Belasitsa (Petrich)                1:7 
Bansko (Bansko) - Perun 1978 (Kresna)                     3:0 

                           Round 19

5 May 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Bansko (Bansko) - Septemvri (Simitli)                     1:4 
Perun 1978 (Kresna) - Mesta (Hadzhidimovo)                postponed 
Belasitsa (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 8:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Gotse Delchev)           7:1 
Mechetata (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            6:0 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Pirin (Blagoevgrad)            3:6 
30 May 2018, Wednesday, 11:00 EEST:
Perun 1978 (Kresna) - Mesta (Hadzhidimovo)                1:1 

                           Round 20

12 May 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            3:7 
Pirin (Blagoevgrad) - Mechetata (Petrich)                 1:3 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)        4:3 
Pirin (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)               4:1 
Pirin 1941 (Razlog) - Perun 1978 (Kresna)                 8:2 
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    4:0 

                           Round 21

19 May 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Mesta (Hadzhidimovo) - Septemvri (Simitli)                2:1 
Bansko (Bansko) - Pirin 1941 (Razlog)                     2:5 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Gotse Delchev)               2:3 
Belasitsa (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            2:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Blagoevgrad)             2:1 
Mechetata (Petrich) - Pirin 2001 (Blagoevgrad)            4:1 

                           Round 13 - postponed matches

24 May 2018, Thursday, 11:00 EEST:
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)            3:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)           6:1 

                           Round 22

26 May 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Mechetata (Petrich)                 1:7 
Pirin 2001 (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)        4:3 
Pirin (Blagoevgrad) - Belasitsa (Petrich)                 5:3 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)            3:0 
Pirin (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                   3:0 
Pirin 1941 (Razlog) - Mesta (Hadzhidimovo)                1:3 

                           Round 13 - postponed match

30 May 2018, Wednesday, 11:00 EEST:
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)               5:1 

                           Round 19 - postponed match

30 May 2018, Wednesday, 11:00 EEST:
Perun 1978 (Kresna) - Mesta (Hadzhidimovo)                1:1 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Mechetata (Petrich) XXX 6:0 1:1 2:1 4:0 4:1 0:3* 3:0 8:0 13:0 11:0 13:0 2. Nevrokop (Gotse Delchev) 2:2 XXX 4:3 5:0 1:0 7:0 4:0 6:1 6:1 6:1 11:0 3:0 3. Vihren 1925 (Sandanski) 3:3 3:3 XXX 2:1 7:1 4:1 2:1 3:0 4:0 6:0 9:0 10:2 4. Pirin (Blagoevgrad) 1:3 0:0 1:0 XXX 3:0 0:2 5:3 3:0 4:0 3:0* 5:0 13:1 5. Pirin (Gotse Delchev) 1:6 1:3 5:3 0:2 XXX 5:2 4:1 8:1 5:1 3:0 8:0 8:2 6. Pirin 2001 (Blagoevgrad) 0:5 4:1 4:3 3:6 1:1 XXX 1:0 7:0 3:0 5:0 4:0 3:0 7. Belasitsa (Petrich) 1:3 2:1 0:3 3:0 2:4 3:0 XXX 6:0 8:0 3:0 7:0 3:0 8. Mesta (Hadzhidimovo) 0:4 0:8 1:8 0:3 1:5 1:4 1:7 XXX 2:3 4:0 2:1 8:1 9. Pirin 1941 (Razlog) 2:3 0:6 0:6 0:5 1:9 1:4 2:3 1:3 XXX 3:5 5:0 8:2 10. Bansko (Bansko) 0:5 1:5 0:8 0:2 1:5 0:6 3:2 2:1 2:5 XXX 1:4 3:0 11. Septemvri (Simitli) 1:7 0:5 0:11 0:1 1:7 3:7 0:3 0:3 0:3* 2:0 XXX 4:1 12. Perun 1978 (Kresna) 1:3 0:2 1:6 0:8 2:3 2:12 2:2 1:1 4:1 3:7 3:3 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top