Detsa (b.2002-03):
Blagoevgrad - Oblastna grupa 2016/17

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Nevrokop (Gotse Delchev)           22   17   3   2   97:30   54
-------------------------------------------------------------------
 2. Mechetata (Petrich)                22   17   1   4   78:27   52 [1 0 1  4:3  3]
 3. Pirin (Blagoevgrad)                22   17   1   4   94:30   52 [1 0 1  3:4  3]
 4. Vihren 1925 (Sandanski)            22   16   1   5  108:37   49
 5. Pirin (Gotse Delchev)              22   15   1   6   86:27   46
 6. Belasitsa (Petrich)                22   11   3   8   51:27   36
 7. Bansko (Bansko)                    22   10   3   9   64:39   33
 8. Pirin 1941 (Razlog)                22    7   1  14   37:64   22 [1 0 1  3:2  3]
 9. Malesh 1940 (Mikrevo)              22    6   4  12   50:66   22 [1 0 1  2:3  3]
10. Mesta (Hadzhidimovo)               22    4   0  18   23:86   12
11. Perun 1978 (Kresna)                22    2   0  20   16:105   6
12. Septemvri (Simitli)                22    1   0  21   11:177   3

Notes
  - Belasitsa (Petrich) plays its home games in Karnalovo.
  - Malesh 1940 (Mikrevo) plays its home games in Strumyani.
  - Mechetata (Petrich) plays its home games in Mitino.
  - Nevrokop (Gotse Delchev) plays its home games at the "Nevrokop" st. in Gotse Delchev.
  - Pirin (Blagoevgrad) plays its home games in Riltsi.
  - Pirin (Gotse Delchev) plays its home games at the Gradski stadion in Gotse Delchev.
  - Pirin 1941 (Razlog) plays its home games in Godlevo.
  - Septemvri (Simitli) plays its home games in Krupnik.

                           Round 1

3 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)            2:2 
Vihren 1925 (Sandanski) - Bansko (Bansko)                 2:1 
Belasitsa (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                 4:2 
Septemvri (Simitli) - Mechetata (Petrich)                 0:14 
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               postponed 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Gotse Delchev)              1:11 
19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:0 

                           Round 2

10 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Mesta (Hadzhidimovo)              6:0 
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 postponed 
Perun 1978 (Kresna) - Septemvri (Simitli)                 5:1 
Bansko (Bansko) - Belasitsa (Petrich)                     0:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)        6:1 
11 September 2016, Sunday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin (Gotse Delchev)               5:1 
26 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 3:0 

                           Round 3

17 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Blagoevgrad)             7:0 
Belasitsa (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:1 
Septemvri (Simitli) - Bansko (Bansko)                     0:13 
Pirin 1941 (Razlog) - Perun 1978 (Kresna)                 8:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Mechetata (Petrich)                0:6 
Pirin (Gotse Delchev) - Malesh 1940 (Mikrevo)             8:0 

                           Round 4

24 September 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Malesh 1940 (Mikrevo)               9:2 
Mechetata (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)               2:0 
Perun 1978 (Kresna) - Mesta (Hadzhidimovo)                4:1 
Bansko (Bansko) - Pirin 1941 (Razlog)                     3:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)           12:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Belasitsa (Petrich)             3:1 

                           Round 5

1 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                 2:0 
Septemvri (Simitli) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:6 
Pirin 1941 (Razlog) - Nevrokop (Gotse Delchev)            4:6 
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    postponed 
Pirin (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)               3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Mechetata (Petrich)               0:3 
2 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    0:2 

                           Round 6

8 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Mechetata (Petrich)                 2:1 
Perun 1978 (Kresna) - Malesh 1940 (Mikrevo)               0:3 
Bansko (Bansko) - Pirin (Gotse Delchev)                   4:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)           5:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)             5:0 
Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                13:0 

                           Round 7

15 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Pirin (Blagoevgrad)                 0:9 
Pirin 1941 (Razlog) - Belasitsa (Petrich)                 2:4 
Mesta (Hadzhidimovo) - Vihren 1925 (Sandanski)            0:7 
Pirin (Gotse Delchev) - Nevrokop (Gotse Delchev)          3:4 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Bansko (Bansko)                   1:2 
Mechetata (Petrich) - Perun 1978 (Kresna)                 7:0 

                           Round 8

22 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Perun 1978 (Kresna)                 8:0 
Bansko (Bansko) - Mechetata (Petrich)                     0:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Malesh 1940 (Mikrevo)          3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Pirin (Gotse Delchev)           3:2 
Belasitsa (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                3:0 
Septemvri (Simitli) - Pirin 1941 (Razlog)                 0:2 

                           Round 9

29 October 2016, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Blagoevgrad)                 postponed 
Mesta (Hadzhidimovo) - Septemvri (Simitli)                5:1 
Pirin (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)               3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Vihren 1925 (Sandanski)           3:9 
Mechetata (Petrich) - Nevrokop (Gotse Delchev)            5:7 
Perun 1978 (Kresna) - Bansko (Bansko)                     1:5 
1 November 2016, Tuesday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:2 

                           Round 5 - postponed match

2 November 2016, Wednesday, 14:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Bansko (Bansko)                    0:2 

                           Round 10

5 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Bansko (Bansko)                     2:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)            3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mechetata (Petrich)             1:2 
Belasitsa (Petrich) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:1 
Septemvri (Simitli) - Pirin (Gotse Delchev)               0:9 
Pirin 1941 (Razlog) - Mesta (Hadzhidimovo)                4:2 

                           Round 11

12 November 2016, Saturday, 10:30 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)               4:0 
12 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin (Blagoevgrad)                0:7 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Septemvri (Simitli)              14:1 
Mechetata (Petrich) - Belasitsa (Petrich)                 3:0 
Perun 1978 (Kresna) - Vihren 1925 (Sandanski)             0:10 
Bansko (Bansko) - Nevrokop (Gotse Delchev)                0:0 

                           Round 1 - postponed match

19 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Malesh 1940 (Mikrevo)               3:0 

                           Round 2 - postponed match

26 November 2016, Saturday, 11:00 EET:
Mechetata (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 3:0 

                           Round 12

11 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Nevrokop (Gotse Delchev)            4:3 
Bansko (Bansko) - Vihren 1925 (Sandanski)                 3:5 
Perun 1978 (Kresna) - Belasitsa (Petrich)                 1:2 
Mechetata (Petrich) - Septemvri (Simitli)                 3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin 1941 (Razlog)               2:0 
Pirin (Gotse Delchev) - Mesta (Hadzhidimovo)              6:0 

                           Round 13

18 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Pirin (Gotse Delchev) - Pirin (Blagoevgrad)               2:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Malesh 1940 (Mikrevo)              3:1 
Pirin 1941 (Razlog) - Mechetata (Petrich)                 1:4 
Septemvri (Simitli) - Perun 1978 (Kresna)                 3:0 
Belasitsa (Petrich) - Bansko (Bansko)                     2:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Nevrokop (Gotse Delchev)        4:3 

                           Round 14

25 March 2017, Saturday, 11:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Vihren 1925 (Sandanski)             5:2 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Belasitsa (Petrich)            2:1 
Bansko (Bansko) - Septemvri (Simitli)                    11:1 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin 1941 (Razlog)                 0:2 
Mechetata (Petrich) - Mesta (Hadzhidimovo)                3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin (Gotse Delchev)             0:0 

                           Round 15

1 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Malesh 1940 (Mikrevo) - Pirin (Blagoevgrad)               0:6 
Pirin (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)               5:2 
Mesta (Hadzhidimovo) - Perun 1978 (Kresna)                3:0 
Pirin 1941 (Razlog) - Bansko (Bansko)                     0:5 
Septemvri (Simitli) - Nevrokop (Gotse Delchev)            1:8 
Belasitsa (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)             1:1 

                           Round 16

8 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Belasitsa (Petrich)                 3:0 
Vihren 1925 (Sandanski) - Septemvri (Simitli)            14:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)            8:0 
Bansko (Bansko) - Mesta (Hadzhidimovo)                    2:1 
Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Gotse Delchev)               0:7 
Mechetata (Petrich) - Malesh 1940 (Mikrevo)               1:1 

                           Round 17

15 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Mechetata (Petrich) - Pirin (Blagoevgrad)                 3:1 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Perun 1978 (Kresna)               4:1 
Pirin (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                   3:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Nevrokop (Gotse Delchev)           0:3 
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren 1925 (Sandanski)             2:5 
Septemvri (Simitli) - Belasitsa (Petrich)                 0:7 

                           Round 18

22 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Simitli)                12:0 
Belasitsa (Petrich) - Pirin 1941 (Razlog)                 1:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Mesta (Hadzhidimovo)            4:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Pirin (Gotse Delchev)          4:1 
Bansko (Bansko) - Malesh 1940 (Mikrevo)                   1:1 
Perun 1978 (Kresna) - Mechetata (Petrich)                 0:6 

                           Round 19

29 April 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Perun 1978 (Kresna) - Pirin (Blagoevgrad)                 1:4 
Mechetata (Petrich) - Bansko (Bansko)                     3:0 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Nevrokop (Gotse Delchev)          2:2 
Pirin (Gotse Delchev) - Vihren 1925 (Sandanski)           2:1 
Mesta (Hadzhidimovo) - Belasitsa (Petrich)                0:4 
Pirin 1941 (Razlog) - Septemvri (Simitli)                 2:1 

                           Round 20

6 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)                 2:0 
Septemvri (Simitli) - Mesta (Hadzhidimovo)                0:3 
Belasitsa (Petrich) - Pirin (Gotse Delchev)               0:1 
Vihren 1925 (Sandanski) - Malesh 1940 (Mikrevo)           7:1 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Mechetata (Petrich)            7:0 
Bansko (Bansko) - Perun 1978 (Kresna)                     9:1 

                           Round 21

13 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Bansko (Bansko) - Pirin (Blagoevgrad)                     1:6 
Perun 1978 (Kresna) - Nevrokop (Gotse Delchev)            0:3 
Mechetata (Petrich) - Vihren 1925 (Sandanski)             3:2 
Malesh 1940 (Mikrevo) - Belasitsa (Petrich)               0:3 
Pirin (Gotse Delchev) - Septemvri (Simitli)               7:0 
Mesta (Hadzhidimovo) - Pirin 1941 (Razlog)                1:2 

                           Round 22

20 May 2017, Saturday, 11:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Mesta (Hadzhidimovo)                5:2 
Pirin 1941 (Razlog) - Pirin (Gotse Delchev)               1:6 
Septemvri (Simitli) - Malesh 1940 (Mikrevo)               1:8 
Belasitsa (Petrich) - Mechetata (Petrich)                 0:3 
Vihren 1925 (Sandanski) - Perun 1978 (Kresna)             9:0 
Nevrokop (Gotse Delchev) - Bansko (Bansko)                5:2 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Nevrokop (Gotse Delchev) XXX 7:0 2:2 6:1 4:1 2:1 5:2 8:0 3:0 5:0 3:0 12:0 2. Mechetata (Petrich) 5:7 XXX 3:1 3:2 2:0 3:0 3:0 3:0 1:1 3:0 7:0 3:0 3. Pirin (Blagoevgrad) 4:3 2:1 XXX 5:2 5:1 3:0 2:0 2:0 9:2 5:2 8:0 12:0 4. Vihren 1925 (Sandanski) 4:3 1:2 7:0 XXX 3:2 3:1 2:1 5:0 7:1 4:1 9:0 14:1 5. Pirin (Gotse Delchev) 3:4 5:2 2:0 2:1 XXX 3:0 3:0 4:0 8:0 6:0 3:0 7:0 6. Belasitsa (Petrich) 0:1 0:3 2:0 1:1 0:1 XXX 2:0 1:1 3:1 3:0 4:2 13:0 7. Bansko (Bansko) 0:0 0:1 1:6 3:5 4:2 0:0 XXX 3:2 1:1 2:1 9:1 11:1 8. Pirin 1941 (Razlog) 4:6 1:4 1:2 2:5 1:6 2:4 0:5 XXX 3:0 4:2 8:0 2:1 9. Malesh 1940 (Mikrevo) 2:2 0:3 0:6 3:9 0:0 0:3 1:2 2:0 XXX 6:0 4:1 14:1 10. Mesta (Hadzhidimovo) 0:3 0:6 0:7 0:7 1:11 0:4 0:2 1:2 3:1 XXX 3:0 5:1 11. Perun 1978 (Kresna) 0:3 0:6 1:4 0:10 0:7 1:2 1:5 0:2 0:3 4:1 XXX 5:1 12. Septemvri (Simitli) 1:8 0:14 0:9 0:6 0:9 0:7 0:13 0:2 1:8 0:3 3:0 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top