Yunoshi starsha vazrast (род.1999-00):
« Varna - Zonalna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Dobrudzha 1919 (Dobrich)           18   16   1   1   73:9    49
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Volov (Shumen)                     18   13   3   2   78:15   42
 3. Chernomorets (Balchik)             18    9   3   6   52:30   30
 4. Svetkavitsa Targovishte (Targ.)    18    8   4   6   37:30   28
 5. Hitrino (Hitrino)                  18    6   2  10   37:60   20
 6. Kaliakra (Kavarna)                 18    4   1  13   23:61   13
 7. Veliki Preslav (Veliki Preslav)    18    0   0  18    6:101   0
 -. Chernolomets 2017 (Popovo)          0    0   0   0    0:0     -

Notes
  - Initially 12 teams join the group, but then Dunav 2010 (Ruse) and Sportist 2011 (General Toshevo) withdraw. A new 10-team schedule is prepared. Later on, again before the start of the season, Chernolomets 2017 (Popovo) also withdraws.
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Veliki Preslav (Veliki Preslav) - in Veliki Preslav;
    - Volov (Shumen) - st."Panayot Volov", Shumen
    - Dobrudzha 1919 (Dobrich) - st."Druzhba", Dobrich;
    - Kaliakra (Kavarna) - Gradski stadion, Kavarna;
    - Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - st."Dimitar Burkov", Targovishte;
    - Hitrino (Hitrino) - in Hitrino;
    - Chernomorets (Balchik) - Gradski stadion, Balchik.

                           Round 1

13 September 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Chernolomets 2017 (Popovo)    annulled 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Kaliakra (Kavarna)             3:1 
Hitrino (Hitrino) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)       9:1 (4:0) 
Chernomorets (Balchik) - Volov (Shumen)                   postponed 
29 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Volov (Shumen)                   2:3 

                           Round 2

20 September 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
Chernolomets 2017 (Popovo) - Volov (Shumen)               annulled 
Veliki Preslav (V.Preslav) - Chernomorets (Balchik)       0:7 
Kaliakra (Kavarna) - Hitrino (Hitrino)                    2:1 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)      1:0 

                           Round 3

27 September 2017, Wednesday, 16:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Chernolomets 2017 (Popovo)     annulled 
Hitrino (Hitrino) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)       3:2 
Chernomorets (Balchik) - Kaliakra (Kavarna)               3:2 
Volov (Shumen) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)          4:0 

                           Round 4

4 October 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Chernolomets 2017 (Popovo) - Veliki Preslav (V.Preslav)   annulled 
Kaliakra (Kavarna) - Volov (Shumen)                       0:6 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Chernomorets (Balchik)        0:1 
5 October 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Hitrino (Hitrino)              7:0 

                           Round 5

11 October 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Hitrino (Hitrino) - Chernolomets 2017 (Popovo)            annulled 
Volov (Shumen) - Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)    2:2 
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Kaliakra (Kavarna)      0:4 
12 October 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)         1:4 

                           Round 6

18 October 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Chernolomets 2017 (Popovo) - Kaliakra (Kavarna)           annulled 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Veliki Preslav (V.Preslav)    5:0 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Volov (Shumen)                 1:0 
Hitrino (Hitrino) - Chernomorets (Balchik)                2:2 

                           Round 7

25 October 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Chernolomets 2017 (Popovo)       annulled 
Veliki Preslav (V.Preslav) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)     0:3 
Kaliakra (Kavarna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      3:3 
26 October 2017, Thursday, 15:00 EEST:
Volov (Shumen) - Hitrino (Hitrino)                        5:1 

                           Round 8

1 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Kaliakra (Kavarna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)             0:2 
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Hitrino (Hitrino)       0:7 
Volov (Shumen) - Chernomorets (Balchik)                   0:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

                           Round 9

8 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Veliki Preslav (V.Preslav)       5:0 
Hitrino (Hitrino) - Kaliakra (Kavarna)                    1:0 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      7:0 
Volov (Shumen)                                            bye

                           Round 10

15 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Hitrino (Hitrino)       5:2 
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Volov (Shumen)          0:7 
16 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Kaliakra (Kavarna) - Chernomorets (Balchik)               0:5 
Dobrudzha 1919 (Dobrich)                                  bye

                           Round 11

22 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Volov (Shumen) - Kaliakra (Kavarna)                       9:0 (6:0) 
Chernomorets (Balchik) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)        0:3 
Hitrino (Hitrino) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)              2:5 (1:1) 
Veliki Preslav (Veliki Preslav)                           bye

                           Round 1 - postponed match

29 November 2017, Wednesday, 14:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Volov (Shumen)                   2:3 

                           Round 12

7 March 2018, Wednesday, 15:00 EET:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Chernomorets (Balchik)         2:0 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Volov (Shumen)    postponed 
Kaliakra (Kavarna) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)      3:1 
7 May 2018, Monday, 17:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Volov (Shumen)    0:3 
Hitrino (Hitrino)                                         bye

                           Round 13

13 March 2018, Tuesday, 15:00 EET:
Veliki Preslav (V.Preslav) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)    0:4 
14 March 2018, Wednesday, 15:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Hitrino (Hitrino)                3:0 awd 
15 March 2018, Thursday, 15:00 EET:
Volov (Shumen) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)                 1:1 
Kaliakra (Kavarna)                                        bye

                           Round 14

21 March 2018, Wednesday, 15:00 EET:
Hitrino (Hitrino) - Volov (Shumen)                        postponed 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Veliki Preslav (V.Preslav)     postponed 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Kaliakra (Kavarna)      postponed 
28 March 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Veliki Preslav (V.Preslav)    11:0 
29 March 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Hitrino (Hitrino) - Volov (Shumen)                        1:4 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Kaliakra (Kavarna)      3:0 
Chernomorets (Balchik)                                    bye

                           Round 15

2 April 2018, Monday, 16:00 EEST:
Volov (Shumen) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)          2:0 
Chernomorets (Balchik) - Kaliakra (Kavarna)               postponed 
Svetkavitsa Targovishte (Targ.) - Hitrino (Hitrino)       0:0 
9 April 2018, Monday, 14:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Kaliakra (Kavarna)               4:3 
Dobrudzha 1919 (Dobrich)                                  bye

                           Round 16

4 April 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Kaliakra (Kavarna) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)      0:1 
5 April 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Veliki Preslav (V.Preslav) - Chernomorets (Balchik)       1:10 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Volov (Shumen)                 4:2 
Hitrino (Hitrino)                                         bye

                           Round 15 - postponed match

9 April 2018, Monday, 14:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Kaliakra (Kavarna)               4:3 

                           Round 17

11 April 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Chernomorets (Balchik) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)         0:4 
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Veliki Preslav (V.Preslav)    6:0 
Hitrino (Hitrino) - Kaliakra (Kavarna)                    3:2 
Volov (Shumen)                                            bye

                           Round 18

18 April 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Veliki Preslav (Veliki Preslav) - Hitrino (Hitrino)       3:4 
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)      4:0 
Volov (Shumen) - Chernomorets (Balchik)                   4:3 
Kaliakra (Kavarna)                                        bye

                           Round 19

25 April 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Volov (Shumen)    0:3 
Kaliakra (Kavarna) - Veliki Preslav (Veliki Preslav)      3:0 awd 
26 April 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Hitrino (Hitrino) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)              1:4 
Chernomorets (Balchik)                                    bye

                           Round 20

2 May 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Kaliakra (Kavarna)             4:0 
Volov (Shumen) - Hitrino (Hitrino)                       11:0 
Chernomorets (Balchik) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)        2:2 
Veliki Preslav (Veliki Preslav)                           bye

                           Round 12 - postponed match

7 May 2018, Monday, 17:00 EEST:
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte) - Volov (Shumen)    0:3 

                           Round 21

9 May 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
Hitrino (Hitrino) - Chernomorets (Balchik)                0:4 
Kaliakra (Kavarna) - Volov (Shumen)                       0:12 
Veliki Preslav (V.Preslav) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)     0:7 
Svetkavitsa Targovishte (Targovishte)                     bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Dobrudzha 1919 (Dobrich) XXX 1:0 2:0 7:0 7:0 3:1 11:0 --- XXX 4:2 --- 4:0 --- 4:0 --- --- 2. Volov (Shumen) 1:1 XXX 0:0 2:2 5:1 9:0 4:0 --- --- XXX 4:3 --- 11:0 --- 2:0 --- 3. Chernomorets (Balchik) 1:4 2:3 XXX 0:3 3:0* 3:2 5:0 --- 0:4 --- XXX 2:2 --- 4:3 --- --- 4. Svetkavitsa Targovishte (Targ.) 1:0 0:3 0:1 XXX 5:2 3:0 5:0 --- --- 0:3 --- XXX 0:0 --- 6:0 --- 5. Hitrino (Hitrino) 2:5 1:4 2:2 3:2 XXX 1:0 9:1 --- 1:4 --- 0:4 --- XXX 3:2 --- --- 6. Kaliakra (Kavarna) 0:2 0:6 0:5 3:3 2:1 XXX 3:1 --- --- 0:12 --- 0:1 --- XXX 3:0* --- 7. Veliki Preslav (Veliki Preslav) 0:3 0:7 0:7 0:4 0:7 0:4 XXX --- 0:7 --- 1:10 --- 3:4 --- XXX --- 8. Chernolomets 2017 (Popovo) --- --- --- --- --- --- --- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top