Yunoshi starsha vazrast (b.1999-00):
Pazardzhik - Oblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Current matches:

28 April 2018, Saturday, 10:30 EEST / Round 14:
Maritsa (Belovo) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)              - 
Chiko Bunara (Byaga) - Hebar 1918 (Pazardzhik)             - 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Oborishte U17 (Panagyurishte)    - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Zenit (Vetren dol)               - awd 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chiko Bunara (Byaga)               13   10   2   1   55:13   32              
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Oborishte U17 (Panagyurishte)      12    9   1   2   65:22   28              
 3. Lokomotiv 2011 (Septemvri)         12    9   0   3   69:19   27              
 4. Maritsa (Belovo)                   12    7   3   2   33:18   24              
 5. Bratsigovo (Bratsigovo)            12    3   0   9   21:35    9               [2 0 0  5:2  6]
 6. Hebar 1918 U16 (Pazardzhik)        12    3   0   9   37:50    9               [0 0 2  2:5  0]
 7. Svoboda 2011 (Peshtera)            12    0   0  12    7:122   0              
 8. Zenit (Vetren dol)                 13    5   0   8   43:51   15 [*] Relegated

Notes
  - After round 12 Zenit (Vetren dol) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

23 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Oborishte U17 (Panagyurishte)      5:1 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Hebar 1918 (Pazardzhik)      7:3 
24 September 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Maritsa (Belovo)                0:5 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Zenit (Vetren dol)              1:3 

                           Round 2

30 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                2:1 
Oborishte U17 (Panag.) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)       4:1 
1 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Chiko Bunara (Byaga)                 1:4 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Bratsigovo (Bratsigovo)         2:11 

                           Round 3

7 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Svoboda 2011 (Peshtera)           12:0 
8 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Maritsa (Belovo)                1:2 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Zenit (Vetren dol)           5:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Oborishte U17 (Panagyurishte)   1:8 

                           Round 4

14 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Oborishte U17 (Panagyurishte)          4:2 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)      0:6 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Chiko Bunara (Byaga)            0:1 
15 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Hebar 1918 (Pazardzhik)              5:2 

                           Round 5

21 October 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Chiko Bunara (Byaga) - Maritsa (Belovo)                   2:2 
22 October 2017, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Bratsigovo (Bratsigovo)      6:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Svoboda 2011 (Peshtera)        12:0 
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Zenit (Vetren dol)        5:2 

                           Round 6

28 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Zenit (Vetren dol)                     1:2 
29 October 2017, Sunday, 10:30 EET:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Oborishte U17 (Panagyurishte)   0:14 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik)         2:1 
Chiko Bunara (Byaga) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)         6:1 

                           Round 7

3 November 2017, Friday, 10:30 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Chiko Bunara (Byaga)            0:6 
Zenit (Vetren dol) - Svoboda 2011 (Peshtera)             17:3 
3 November 2017, Friday, 11:30 EET:
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Bratsigovo (Bratsigovo)   3:2 
5 November 2017, Sunday, 10:30 EET:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Maritsa (Belovo)             6:1 

                           Round 8

17 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Zenit (Vetren dol) - Bratsigovo (Bratsigovo)              7:0 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)      1:10 
18 March 2018, Sunday, 09:45 EET:
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Chiko Bunara (Byaga)      6:2 
18 March 2018, Sunday, 10:30 EET:
Maritsa (Belovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)                6:0 

                           Round 9

24 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Oborishte U17 (Panag.)       postponed 
Chiko Bunara (Byaga) - Zenit (Vetren dol)                 3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Bratsigovo (Bratsigovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)         postponed 
25 March 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa (Belovo)                postponed 
7 May 2018, Monday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa (Belovo)                 - 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Oborishte U17 (Panag.)        - 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 

                           Round 10

31 March 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Svoboda 2011 (Peshtera) - Chiko Bunara (Byaga)            0:10 
Zenit (Vetren dol) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)           2:8 
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Hebar 1918 (Pazardzhik)   4:0 
1 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Bratsigovo (Bratsigovo)                4:1 

                           Round 11

7 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Zenit (Vetren dol)              7:1 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Svoboda 2011 (Peshtera)     14:0 
Chiko Bunara (Byaga) - Bratsigovo (Bratsigovo)            1:0 
9 April 2018, Monday, 10:30 EEST:
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Maritsa (Belovo)          2:2 

                           Round 12

14 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Chiko Bunara (Byaga)                   1:1 
Zenit (Vetren dol) - Oborishte U17 (Panagyurishte)        3:9 
15 April 2018, Sunday, 11:30 EEST:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)      0:4 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Hebar 1918 (Pazardzhik)         2:8 

                           Round 13

21 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Zenit (Vetren dol) - Maritsa (Belovo)                     0:3 awd 
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Bratsigovo (Bratsigovo)         1:3 
21 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Oborishte U17 (Panagyurishte) - Svoboda 2011 (Peshtera)   7:0 
22 April 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Chiko Bunara (Byaga)         1:2 

                           Round 14

28 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Maritsa (Belovo) - Lokomotiv 2011 (Septemvri)              - 
Chiko Bunara (Byaga) - Hebar 1918 (Pazardzhik)             - 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Oborishte U17 (Panagyurishte)    - 
Svoboda 2011 (Peshtera) - Zenit (Vetren dol)               - awd 

                           Round 9 - postponed matches

7 May 2018, Monday, 10:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa (Belovo)                 - 
Lokomotiv 2011 (Septemvri) - Oborishte U17 (Panag.)        - 
Bratsigovo (Bratsigovo) - Svoboda 2011 (Peshtera)          - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Chiko Bunara (Byaga) XXX 5:1 6:1 2:2 1:0 -:- 12:0 3:0* 2. Oborishte U17 (Panagyurishte) 6:2 XXX 4:1 2:2 3:2 4:0 7:0 5:2 3. Lokomotiv 2011 (Septemvri) 1:2 -:- XXX 6:1 6:0 7:3 14:0 5:0 4. Maritsa (Belovo) 1:1 4:2 -:- XXX 4:1 2:1 6:0 1:2 5. Bratsigovo (Bratsigovo) 0:1 -:- 0:4 1:2 XXX 2:1 -:- 1:3 6. Hebar 1918 U16 (Pazardzhik) 0:6 1:8 1:10 -:- 1:3 XXX 12:0 7:1 7. Svoboda 2011 (Peshtera) 0:10 0:14 0:6 0:5 2:11 2:8 XXX -:- 8. Zenit (Vetren dol) 1:4 3:9 2:8 0:3* 7:0 5:2 17:3 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top