Detsa podgotvitelna grupa (b.2005) - Futbol 11:
Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Liteks (Lovech)                     7    6   0   1   20:2    18
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Spartak 1919 (Pleven)               7    5   2   0   24:4    17
 3. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       7    4   0   3   11:17   12
 4. Etar VT (Veliko Tarnovo)            7    3   2   2   14:6    11
 5. Botev (Vratsa)                      7    2   3   2   16:10    9
 6. Yantra 1919 (Gabrovo)               7    2   0   5    7:18    6
 7. Spartak (Pleven)                    7    1   1   5    7:20    4
 8. Montana 1921 (Montana)              7    1   0   6    5:27    3

                           Round 1

14 September 2017, Thursday, 14:30 EEST:
Yantra 1919 (Gabrovo) - Botev (Vratsa)                    2:1 
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Montana 1921 (Montana)    3:0 
2 December 2017, Saturday, 13:00 EET:
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                1:0 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 2

21 September 2017, Thursday, 14:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  0:1 
Botev (Vratsa) - Liteks (Lovech)                          postponed 
Spartak 1919 (Pleven) - Yantra 1919 (Gabrovo)             4:1 
16 November 2017, Thursday, 12:30 EET:
Botev (Vratsa) - Liteks (Lovech)                          0:1 
Spartak (Pleven)                                          bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 3

28 September 2017, Thursday, 14:30 EEST:
Liteks (Lovech) - Spartak 1919 (Pleven)                   1:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Botev (Vratsa)            1:3 
Spartak (Pleven) - Montana 1921 (Montana)                 0:2 
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 4

5 October 2017, Thursday, 13:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               6:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     6:1 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Liteks (Lovech)                   0:5 
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 5

12 October 2017, Thursday, 13:30 EEST:
Spartak (Pleven) - Botev (Vratsa)                         2:2 
Montana 1921 (Montana) - Etar VT (Veliko Tarnovo)         1:4 
12 October 2017, Thursday, 14:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra 1919 (Gabrovo)     2:1 
Liteks (Lovech)                                           bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye

                           Round 6

16 October 2017, Monday, 13:30 EEST:
Botev (Vratsa) - Montana 1921 (Montana)                   6:0 
19 October 2017, Thursday, 13:30 EEST:
Spartak 1919 (Pleven) - Spartak (Pleven)                  4:0 
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           5:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye

                           Round 7

26 October 2017, Thursday, 13:30 EEST:
Spartak (Pleven) - Yantra 1919 (Gabrovo)                  3:0 
Montana 1921 (Montana) - Spartak 1919 (Pleven)            0:7 
30 October 2017, Monday, 13:00 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Botev (Vratsa)                 3:3 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 8

2 November 2017, Thursday, 13:00 EET:
Spartak 1919 (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          0:0 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Montana 1921 (Montana)            3:2 
Liteks (Lovech) - Spartak (Pleven)                        3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Botev (Vratsa)                                            bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 9

9 November 2017, Thursday, 13:00 EET:
Spartak (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          2:3 
Montana 1921 (Montana) - Liteks (Lovech)                  0:4 
Botev (Vratsa) - Spartak 1919 (Pleven)                    1:1 
10 November 2017, Friday, 11:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra 1919 (Gabrovo)          1:0 

                           Round 2 - postponed match

16 November 2017, Thursday, 12:30 EET:
Botev (Vratsa) - Liteks (Lovech)                          0:1 

                           Round 1 - postponed match

2 December 2017, Saturday, 13:00 EET:
Liteks (Lovech) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                1:0 

                           Round 10

spring 2018:
Botev (Vratsa) - Yantra 1919 (Gabrovo)                     - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Liteks (Lovech)                 - 
Montana 1921 (Montana) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     - 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 11

Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)   - 
Liteks (Lovech) - Botev (Vratsa)                           - 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Spartak 1919 (Pleven)              - 
Spartak (Pleven)                                          bye
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 12

Spartak 1919 (Pleven) - Liteks (Lovech)                    - 
Botev (Vratsa) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)             - 
Montana 1921 (Montana) - Spartak (Pleven)                  - 
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 13

Spartak (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak 1919 (Pleven)      - 
Liteks (Lovech) - Yantra 1919 (Gabrovo)                    - 
Montana 1921 (Montana)                                    bye
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 14

Yantra 1919 (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      - 
Botev (Vratsa) - Spartak (Pleven)                          - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Montana 1921 (Montana)          - 
Liteks (Lovech)                                           bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye

                           Round 15

Montana 1921 (Montana) - Botev (Vratsa)                    - 
Spartak (Pleven) - Spartak 1919 (Pleven)                   - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)            - 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra 1919 (Gabrovo)                                     bye

                           Round 16

Yantra 1919 (Gabrovo) - Spartak (Pleven)                   - 
Spartak 1919 (Pleven) - Montana 1921 (Montana)             - 
Botev (Vratsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                  - 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 17

Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1919 (Pleven)           - 
Montana 1921 (Montana) - Yantra 1919 (Gabrovo)             - 
Spartak (Pleven) - Liteks (Lovech)                         - 
Botev (Vratsa)                                            bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 18

Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)           - 
Liteks (Lovech) - Montana 1921 (Montana)                   - 
Yantra 1919 (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           - 
Spartak 1919 (Pleven) - Botev (Vratsa)                     - 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Liteks (Lovech) XXX 1:2 5:0 1:0 -:- -:- 3:0* -:- 2. Spartak 1919 (Pleven) -:- XXX 6:1 0:0 -:- 4:1 4:0 -:- 3. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) -:- -:- XXX -:- 1:3 2:1 -:- 3:0 4. Etar VT (Veliko Tarnovo) -:- -:- 0:1 XXX 3:3 1:0 6:0 -:- 5. Botev (Vratsa) 0:1 1:1 -:- -:- XXX -:- -:- 6:0 6. Yantra 1919 (Gabrovo) 0:5 -:- -:- -:- 2:1 XXX -:- 3:2 7. Spartak (Pleven) -:- -:- 2:3 -:- 2:2 3:0 XXX 0:2 8. Montana 1921 (Montana) 0:4 0:7 -:- 1:4 -:- -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top