Detsa podgotvitelna grupa (b.2005) - Futbol 11:
Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |


                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Beroe (Stara Zagora)               22   19   3   0  160:5    60
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Rozova dolina (Kazanlak)           22   18   2   2  104:13   56
 3. Beroe II (Stara Zagora)            22   16   1   5   92:23   49
 4. Vereya (Stara Zagora)              22   14   3   5   87:25   45
 5. Respekt (Haskovo)                  22   11   4   7   77:35   37
 6. Sinite kamani 2013 (Sliven)        22   11   2   9   49:39   35
 7. Maglizh (Maglizh)                  22    7   6   9   56:52   27
 8. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   22    7   4  11   44:46   25
 9. Sliven 2000 (Sliven)               22    7   1  14   43:131  22
10. Arsenal (Kazanlak)                 22    3   3  16   27:131  12
11. Haskovo (Haskovo)                  22    3   1  18   28:92   10
12. Minyor (Radnevo)                   22    0   2  20    9:184   2

                           Round 1

23 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Haskovo (Haskovo)                    2:3 
Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)           2:0 
Vereya (Stara Zagora) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)          5:1 
Minyor (Radnevo) - Respekt (Haskovo)                      1:11 
Maglizh (Maglizh) - Beroe II (Stara Zagora)               0:4 
Sliven 2000 (Sliven) - Sinite kamani 2013 (Sliven)        1:4 

                           Round 2

30 September 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven)           0:4 
Beroe II (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)           13:0 
Respekt (Haskovo) - Maglizh (Maglizh)                     0:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Minyor (Radnevo)      10:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)          2:1 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)                 1:18 

                           Round 3

7 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Haskovo (Haskovo)                  9:0 
Vereya (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                5:0 
Minyor (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak)               0:12 
Maglizh (Maglizh) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      0:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Respekt (Haskovo)                  0:8 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Beroe II (Stara Zagora)     0:4 

                           Round 4

14 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Beroe II (Stara Zagora)               0:5 
Respekt (Haskovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven)           1:2 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Sliven 2000 (Sliven)   4:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Maglizh (Maglizh)              4:1 
Arsenal (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)                     6:2 
Beroe (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)              4:1 

                           Round 5

21 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Haskovo (Haskovo)                 4:0 
Minyor (Radnevo) - Beroe (Stara Zagora)                   0:18 
Maglizh (Maglizh) - Arsenal (Kazanlak)                    5:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)           0:13 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)    2:0 
Beroe II (Stara Zagora) - Respekt (Haskovo)               4:0 

                           Round 6

28 October 2017, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Respekt (Haskovo)                     0:4 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Beroe II (Stara Zagora)        2:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sinite kamani 2013 (Sliven)    2:0 
Arsenal (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)                 4:1 
Beroe (Stara Zagora) - Maglizh (Maglizh)                  7:0 
Vereya (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                  6:0 

                           Round 7

4 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Minyor (Radnevo) - Haskovo (Haskovo)                      0:7 
Maglizh (Maglizh) - Vereya (Stara Zagora)                 1:2 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)               0:12 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)          8:2 
Beroe II (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)        1:4 
Respekt (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      3:1 

                           Round 8

11 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)      0:4 
Rozova dolina (Kazanlak) - Respekt (Haskovo)              3:0 
Arsenal (Kazanlak) - Beroe II (Stara Zagora)              0:8 
Beroe (Stara Zagora) - Sinite kamani 2013 (Sliven)        9:0 
Vereya (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)             14:0 
Minyor (Radnevo) - Maglizh (Maglizh)                      0:7 

                           Round 9

18 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Maglizh (Maglizh) - Haskovo (Haskovo)                     6:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Minyor (Radnevo)                   4:1 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora)       0:2 
Beroe II (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)            0:3 
Respekt (Haskovo) - Arsenal (Kazanlak)                    6:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Rozova dolina (Kazanlak)       0:5 

                           Round 10

25 November 2017, Saturday, 12:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Rozova dolina (Kazanlak)              0:6 
Arsenal (Kazanlak) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)     1:3 
Beroe (Stara Zagora) - Respekt (Haskovo)                  2:2 
Vereya (Stara Zagora) - Beroe II (Stara Zagora)           2:0 
Minyor (Radnevo) - Sinite kamani 2013 (Sliven)            0:3 
Maglizh (Maglizh) - Sliven 2000 (Sliven)                  3:4 

                           Round 11

2 December 2017, Saturday, 12:00 EET:
Sliven 2000 (Sliven) - Haskovo (Haskovo)                  2:1 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Maglizh (Maglizh)           1:3 
Beroe II (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                8:0 
Respekt (Haskovo) - Vereya (Stara Zagora)                 1:2 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Beroe (Stara Zagora)   postponed 
Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal (Kazanlak)             8:0 
29 May 2018, Tuesday, 12:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Beroe (Stara Zagora)   0:7 

                           Round 12

10 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Vereya (Stara Zagora)          0:3 
10 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Arsenal (Kazanlak)                    postponed 
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora)           0:0 
Respekt (Haskovo) - Minyor (Radnevo)                      postponed 
Beroe II (Stara Zagora) - Maglizh (Maglizh)               3:0 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Sliven 2000 (Sliven)        4:2 
16 May 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Arsenal (Kazanlak)                    8:0 
Respekt (Haskovo) - Minyor (Radnevo)                     10:1 

                           Round 13

17 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Haskovo (Haskovo)           3:1 
Sliven 2000 (Sliven) - Beroe II (Stara Zagora)            0:5 
Maglizh (Maglizh) - Respekt (Haskovo)                     postponed 
Minyor (Radnevo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       postponed 
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 postponed 
18 March 2018, Sunday, 15:30 EET:
Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)          0:2 
24 May 2018, Thursday, 12:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 0:0 
Maglizh (Maglizh) - Respekt (Haskovo)                     2:2 
Minyor (Radnevo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       0:5 

                           Round 14

24 March 2018, Saturday, 10:00 EET:
Arsenal (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)                postponed 
24 March 2018, Saturday, 12:00 EET:
Haskovo (Haskovo) - Beroe (Stara Zagora)                  0:3 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               postponed 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maglizh (Maglizh)      postponed 
Respekt (Haskovo) - Sliven 2000 (Sliven)                  postponed 
Beroe II (Stara Zagora) - Sinite kamani 2013 (Sliven)     0:3 
18 April 2018, Wednesday, 10:30 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)                0:6 
25 April 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               3:0 
9 May 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maglizh (Maglizh)      2:2 
Respekt (Haskovo) - Sliven 2000 (Sliven)                  7:0 

                           Round 15

31 March 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Vereya (Stara Zagora) - Beroe (Stara Zagora)              0:3 
31 March 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Beroe II (Stara Zagora) - Haskovo (Haskovo)               3:2 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Respekt (Haskovo)           2:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   2:2 
Maglizh (Maglizh) - Rozova dolina (Kazanlak)              1:4 
Minyor (Radnevo) - Arsenal (Kazanlak)                     2:2 

                           Round 16

14 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Vereya (Stara Zagora)                 4:10 
14 April 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Minyor (Radnevo)                  19:0 
Arsenal (Kazanlak) - Maglizh (Maglizh)                    0:3 
Rozova dolina (Kazanlak) - Sliven 2000 (Sliven)           8:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Sinite kamani 2013 (Sliven)    2:0 
Respekt (Haskovo) - Beroe II (Stara Zagora)               1:3 

                           Round 14 - postponed match

18 April 2018, Wednesday, 10:30 EEST:
Arsenal (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora)                0:6 

                           Round 17

20 April 2018, Friday, 10:30 EEST:
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Rozova dolina (Kazanlak)    0:3 
21 April 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Respekt (Haskovo) - Haskovo (Haskovo)                     5:0 
Beroe II (Stara Zagora) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)        1:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Arsenal (Kazanlak)                 6:2 
Maglizh (Maglizh) - Beroe (Stara Zagora)                  0:8 
22 April 2018, Sunday, 11:00 EEST:
Minyor (Radnevo) - Vereya (Stara Zagora)                  0:16 

                           Round 14 - postponed match

25 April 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor (Radnevo)               3:0 

                           Round 18

28 April 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Minyor (Radnevo)                      1:1 
Vereya (Stara Zagora) - Maglizh (Maglizh)                 1:1 
Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven)              19:0 
Arsenal (Kazanlak) - Sinite kamani 2013 (Sliven)          3:0 
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe II (Stara Zagora)        postponed 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Respekt (Haskovo)      1:2 
24 May 2018, Thursday, 12:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe II (Stara Zagora)        1:3 

                           Round 19

5 May 2018, Saturday, 11:00 EEST:
Sliven 2000 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora)              2:6 
5 May 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Haskovo (Haskovo)      5:1 
Respekt (Haskovo) - Rozova dolina (Kazanlak)              4:4 
Beroe II (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)             16:0 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora)        0:2 
Maglizh (Maglizh) - Minyor (Radnevo)                     11:1 

                           Round 14 - postponed matches

9 May 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Maglizh (Maglizh)      2:2 
Respekt (Haskovo) - Sliven 2000 (Sliven)                  7:0 

                           Round 20

12 May 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Maglizh (Maglizh)                     0:7 
Minyor (Radnevo) - Sliven 2000 (Sliven)                   0:7 
Vereya (Stara Zagora) - Sinite kamani 2013 (Sliven)       0:0 
Beroe (Stara Zagora) - Beroe II (Stara Zagora)            4:0 
Arsenal (Kazanlak) - Respekt (Haskovo)                    1:6 
Rozova dolina (Kazanlak) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       2:0 

                           Round 12 - postponed matches

16 May 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Arsenal (Kazanlak)                    8:0 
Respekt (Haskovo) - Minyor (Radnevo)                     10:1 

                           Round 21

19 May 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Haskovo (Haskovo)              3:0 
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Arsenal (Kazanlak)     2:2 
Respekt (Haskovo) - Beroe (Stara Zagora)                  1:6 
Beroe II (Stara Zagora) - Vereya (Stara Zagora)           1:1 
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Minyor (Radnevo)           11:0 
Sliven 2000 (Sliven) - Maglizh (Maglizh)                  6:1 

                           Round 13 - postponed matches

24 May 2018, Thursday, 12:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Arsenal (Kazanlak)                 0:0 
Maglizh (Maglizh) - Respekt (Haskovo)                     2:2 
Minyor (Radnevo) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)       0:5 

                           Round 18 - postponed match

24 May 2018, Thursday, 12:00 EEST:
Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe II (Stara Zagora)        1:3 

                           Round 22

26 May 2018, Saturday, 12:00 EEST:
Haskovo (Haskovo) - Sliven 2000 (Sliven)                  0:6 
Maglizh (Maglizh) - Sinite kamani 2013 (Sliven)           2:2 
Minyor (Radnevo) - Beroe II (Stara Zagora)                0:7 
Vereya (Stara Zagora) - Respekt (Haskovo)                 0:3 
Beroe (Stara Zagora) - Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad)   5:0 
Arsenal (Kazanlak) - Rozova dolina (Kazanlak)             0:15 

                           Round 11 - postponed match

29 May 2018, Tuesday, 12:00 EEST:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Beroe (Stara Zagora)   0:7 

Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. -------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Beroe (Stara Zagora) XXX 2:0 4:0 4:1 2:2 9:0 7:0 5:0 19:0 0:0 9:0 19:0 2. Rozova dolina (Kazanlak) 0:0 XXX 1:3 2:1 3:0 2:0 4:1 2:0 8:0 8:0 3:0 3:0 3. Beroe II (Stara Zagora) 0:3 1:4 XXX 1:1 4:0 0:3 3:0 1:0 13:0 16:0 3:2 8:0 4. Vereya (Stara Zagora) 0:3 0:2 2:0 XXX 0:3 0:0 1:1 5:1 14:0 5:0 4:0 6:0 5. Respekt (Haskovo) 1:6 4:4 1:3 1:2 XXX 1:2 0:0 3:1 7:0 6:0 5:0 10:1 6. Sinite kamani 2013 (Sliven) 0:2 0:3 0:4 0:2 2:0 XXX 1:3 2:0 4:2 8:2 3:1 11:0 7. Maglizh (Maglizh) 0:8 1:4 0:4 1:2 2:2 2:2 XXX 0:0 3:4 5:1 6:0 11:1 8. Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) 0:7 0:5 2:3 0:3 1:2 2:0 2:2 XXX 4:0 2:2 5:1 10:0 9. Sliven 2000 (Sliven) 0:12 0:13 0:5 2:6 0:8 1:4 6:1 2:2 XXX 6:2 2:1 4:1 10. Arsenal (Kazanlak) 1:18 0:15 0:8 0:6 1:6 3:0 0:3 1:3 4:1 XXX 2:3 6:2 11. Haskovo (Haskovo) 0:3* 0:6 0:5 4:10 0:4 0:4 0:7 0:4 0:6 8:0 XXX 1:1 12. Minyor (Radnevo) 0:18 0:12 0:7 0:16 1:11 0:3 0:7 0:5 0:7 2:2 0:7 XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------- top