Detsa (b.2003-04):
Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2017/18

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
        | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |

                           Current matches:

19 May 2018, Saturday, 10:30 EEST / Round 32:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Levski 2007 (Levski)           - 
Spartak 1919 (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           - 
19 May 2018, Saturday, 11:30 EEST / Round 32:
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               - 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 
Spartak (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)                     - 

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      24   23   1   0  215:3    70
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Etar VT (Veliko Tarnovo)           22   19   1   2   88:18   58
 3. Yantra (Polski Trambesh)           24   14   4   6   79:45   46 [1 1 0  5:4  4]
 4. Spartak 1919 (Pleven)              22   15   1   6   99:46   46 [0 1 1  4:5  1]
 5. Spartak (Pleven)                   23   15   0   8   80:48   45
 6. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           22   14   1   7   74:48   43
 7. Belitsa 2017 (Kilifarevo)          22    9   1  12   52:46   28 [2 0 0  7:1  6]
 8. Pavlikeni (Pavlikeni)              22    9   1  12   50:70   28 [0 0 2  1:7  0]
 9. Akademik (Svishtov)                22    9   0  13   35:70   27 [2 0 0 10:2  6]
10. Levski 2007 (Levski)               23    8   3  12   58:81   27 [0 0 2  2:10 0]
11. Tryavna (Tryavna)                  23    7   3  13   38:76   24
12. Lokomotiv 1927 (Dryanovo)          24    4   2  18   38:118  14
13. Sevlievo (Sevlievo)                22    4   0  18   25:120  12
14. Gigant (Belene)                    23    0   0  23    6:148   0

                           Round 1

9 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Gigant (Belene)               3:2 
Spartak 1919 (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)              13:0 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)      2:3 
9 September 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 1:5 
Yantra (Polski Trambesh) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       4:7 
Spartak (Pleven)                                          bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 2

13 September 2017, Wednesday, 14:00 EEST:
in Polski Trambesh: *
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)       0:1 
* - in Polski Trambesh on mutual agreement.
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     0:5 
Sevlievo (Sevlievo) - Tryavna (Tryavna)                   5:4 
Spartak (Pleven) - Akademik (Svishtov)                    7:0 
13 September 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Levski 2007 (Levski)           6:1 
Gigant (Belene) - Spartak 1919 (Pleven)                   0:8 
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye

                           Round 3

16 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Pavlikeni (Pavlikeni)         2:0 
Levski 2007 (Levski) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           1:7 
16 September 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Gigant (Belene)                       6:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Sevlievo (Sevlievo)      18:0 
19 September 2017, Tuesday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Spartak (Pleven)              3:0 awd * 
* - the visitors don't show up due to lack of transport.
Akademik (Svishtov)                                       bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 4

23 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)           1:7 
Spartak (Pleven) - Spartak 1919 (Pleven)                  4:1 
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)           4:0 
23 September 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra (Polski Trambesh)          0:3 
Gigant (Belene) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           0:24 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 5

30 September 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Spartak 1919 (Pleven) - Akademik (Svishtov)               6:1 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Gigant (Belene)               3:0 
Levski 2007 (Levski) - Pavlikeni (Pavlikeni)              2:2 
30 September 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Spartak (Pleven)                      1:4 
Yantra (Polski Trambesh) - Sevlievo (Sevlievo)            6:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       1:4 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 6

7 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Sevlievo (Sevlievo) - Levski 2007 (Levski)                1:4 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Spartak 1919 (Pleven)         1:7 
7 October 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Gigant (Belene) - Yantra (Polski Trambesh)                0:6 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          0:6 
Akademik (Svishtov) - Tryavna (Tryavna)                   2:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye

                           Round 7

14 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)             2:2 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Spartak (Pleven)              0:3 
Levski 2007 (Levski) - Gigant (Belene)                    8:0 
14 October 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Akademik (Svishtov)       9:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          4:3 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 8

18 October 2017, Wednesday, 14:00 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          0:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            1:3 
Spartak (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)               0:3 
18 October 2017, Wednesday, 15:00 EEST:
Akademik (Svishtov) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)           2:1 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 0:9 
Spartak 1919 (Pleven) - Tryavna (Tryavna)                 postponed 
22 November 2017, Wednesday, 15:00 EET:
Spartak 1919 (Pleven) - Tryavna (Tryavna)                 6:0 
Gigant (Belene)                                           bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 9

21 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak 1919 (Pleven)    14:0 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)     6:0 
Levski 2007 (Levski) - Spartak (Pleven)                   1:2 
21 October 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Akademik (Svishtov)            4:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Gigant (Belene)                7:1 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Sevlievo (Sevlievo)            3:0 
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 10

28 October 2017, Saturday, 10:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                5:1 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Yantra (Polski Trambesh)      1:7 
Spartak 1919 (Pleven) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)         5:3 
28 October 2017, Saturday, 11:30 EEST:
Gigant (Belene) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                0:2 
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         0:6 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 11

1 November 2017, Wednesday, 10:30 EET:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Tryavna (Tryavna)             0:1 
Yantra (Polski Trambesh) - Spartak 1919 (Pleven)          2:1 
Levski 2007 (Levski) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)          8:0 
1 November 2017, Wednesday, 11:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               postponed 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Sevlievo (Sevlievo)               5:0 
30 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               1:4 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Gigant (Belene)                                           bye

                           Round 12

4 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Spartak 1919 (Pleven) - Levski 2007 (Levski)              6:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)10:0 
4 November 2017, Saturday, 11:30 EET:
Gigant (Belene) - Pavlikeni (Pavlikeni)                   0:5 
Spartak (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)               5:7 
Akademik (Svishtov) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)            2:1 
Tryavna (Tryavna) - Yantra (Polski Trambesh)              0:6 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye

                           Round 13

11 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Levski 2007 (Levski) - Tryavna (Tryavna)                  4:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)      0:1 
11 November 2017, Saturday, 11:30 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  0:4 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Akademik (Svishtov)            4:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Gigant (Belene)                     4:0 
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Spartak (Pleven)                                          bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 14

18 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)      0:10 
Spartak 1919 (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          8:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Levski 2007 (Levski)     14:0 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Yantra (Polski Trambesh)      2:2 
18 November 2017, Saturday, 11:30 EET:
Spartak (Pleven) - Pavlikeni (Pavlikeni)                  6:0 
Gigant (Belene)                                           bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 8 - postponed match

22 November 2017, Wednesday, 15:00 EET:
Spartak 1919 (Pleven) - Tryavna (Tryavna)                 6:0 

                           Round 15

25 November 2017, Saturday, 10:30 EET:
Levski 2007 (Levski) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)          3:1 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1919 (Pleven)          0:1 
25 November 2017, Saturday, 11:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Tryavna (Tryavna)             10:1 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Akademik (Svishtov)               3:0 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak (Pleven)                    1:5 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye
Gigant (Belene)                                           bye

                           Round 11 - postponed match

30 November 2017, Thursday, 14:00 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               1:4 

                           Round 16

2 December 2017, Saturday, 10:30 EET:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)         3:5 
Yantra (Polski Trambesh) - Levski 2007 (Levski)           3:0 
2 December 2017, Saturday, 11:30 EET:
Spartak (Pleven) - Gigant (Belene)                        7:0 
Akademik (Svishtov) - Sevlievo (Sevlievo)                 2:0 
Tryavna (Tryavna) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              0:4 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  9:0 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye

                           Round 17

9 December 2017, Saturday, 10:30 EET:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)      3:0 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Spartak 1919 (Pleven)             3:2 
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)           2:1 
9 December 2017, Saturday, 11:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  1:1 
Gigant (Belene) - Akademik (Svishtov)                     0:2 
Levski 2007 (Levski)                                      bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 18

3 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Gigant (Belene) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)               postponed 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak 1919 (Pleven)               postponed 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)      postponed 
3 March 2018, Saturday, 11:30 EET:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 postponed 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       postponed 
1 May 2018, Tuesday, 10:30 EEST:
Gigant (Belene) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)               0:7 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak 1919 (Pleven)               1:8 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)      2:1 
1 May 2018, Tuesday, 11:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 5:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       postponed 
17 May 2018, Thursday, 14:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       3:3 
Spartak (Pleven)                                          bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 19

10 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Levski 2007 (Levski) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)           0:2 
Spartak 1919 (Pleven) - Gigant (Belene)                   4:1 
10 March 2018, Saturday, 11:30 EET:
in Samovodene: *
Yantra (Polski Trambesh) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       0:1 
* - in Samovodene on mutual agreement from round 2.
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Pavlikeni (Pavlikeni)    12:0 
Tryavna (Tryavna) - Sevlievo (Sevlievo)                   3:0 
Akademik (Svishtov) - Spartak (Pleven)                    postponed 
14 March 2018, Wednesday, 11:30 EET:
Akademik (Svishtov) - Spartak (Pleven)                    1:4 
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye

                           Round 20

17 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Spartak (Pleven) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)              8:5 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)         1:5 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Levski 2007 (Levski)           4:0 
17 March 2018, Saturday, 11:30 EET:
Gigant (Belene) - Tryavna (Tryavna)                       0:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       0:13 
Akademik (Svishtov)                                       bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye

                           Round 21

21 March 2018, Wednesday, 14:00 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          postponed 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Gigant (Belene)           postponed 
21 March 2018, Wednesday, 15:00 EET:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Sevlievo (Sevlievo)           postponed 
Spartak 1919 (Pleven) - Spartak (Pleven)                  postponed 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Akademik (Svishtov)           postponed 
28 March 2018, Wednesday, 14:00 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          6:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Gigant (Belene)           postponed 
28 March 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Sevlievo (Sevlievo)           5:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Spartak (Pleven)                  3:1 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Akademik (Svishtov)           2:5 
7 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Gigant (Belene)          10:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 22

24 March 2018, Saturday, 10:30 EET:
Akademik (Svishtov) - Spartak 1919 (Pleven)               postponed 
Gigant (Belene) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)               postponed 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Levski 2007 (Levski)              postponed 
24 March 2018, Saturday, 11:30 EET:
Spartak (Pleven) - Tryavna (Tryavna)                      postponed 
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)            postponed 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       postponed 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 21 - postponed matches

28 March 2018, Wednesday, 14:00 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Pavlikeni (Pavlikeni)          6:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Gigant (Belene)           postponed 
28 March 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Sevlievo (Sevlievo)           5:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Spartak (Pleven)                  3:1 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Akademik (Svishtov)           2:5 

                           Round 23

31 March 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Levski 2007 (Levski) - Sevlievo (Sevlievo)                4:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)         5:0 
31 March 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Yantra (Polski Trambesh) - Gigant (Belene)                5:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          4:0 
Tryavna (Tryavna) - Akademik (Svishtov)                   1:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye

                           Round 21 - postponed match

7 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Gigant (Belene)          10:0 

                           Round 24

7 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Tryavna (Tryavna)             0:4 
Spartak (Pleven) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)              2:1 
Gigant (Belene) - Levski 2007 (Levski)                    1:8 
7 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       postponed 
Pavlikeni (Pavlikeni) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          0:5 
3 May 2018, Thursday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       0:7 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye

                           Round 25

14 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Akademik (Svishtov)           2:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)11:0 
Tryavna (Tryavna) - Spartak 1919 (Pleven)                 0:3 
14 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)          3:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Sevlievo (Sevlievo)            3:0 
Yantra (Polski Trambesh) - Spartak (Pleven)               1:2 
Gigant (Belene)                                           bye
Levski 2007 (Levski)                                      bye

                           Round 26

17 April 2018, Tuesday, 14:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Yantra (Polski Trambesh)            1:3 
Gigant (Belene) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)                0:5 
Sevlievo (Sevlievo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            2:10 
17 April 2018, Tuesday, 15:00 EEST:
Spartak 1919 (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     2:5 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)     0:6 
Spartak (Pleven) - Levski 2007 (Levski)                   8:1 
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 27

21 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Levski 2007 (Levski) - Akademik (Svishtov)                1:5 
Yantra (Polski Trambesh) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)      8:5 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Spartak 1919 (Pleven)         postponed 
21 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Gigant (Belene)                8:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Tryavna (Tryavna)         7:0 
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Yantra Gabrovo (Gabrovo)                                  bye
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 28

28 April 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)             2:1 
Spartak 1919 (Pleven) - Yantra (Polski Trambesh)          3:3 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Levski 2007 (Levski)          3:3 
28 April 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Spartak (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               1:3 
Sevlievo (Sevlievo) - Pavlikeni (Pavlikeni)               0:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Etar VT (Veliko Tarnovo)                                  bye
Gigant (Belene)                                           bye

                           Round 18 - postponed matches

1 May 2018, Tuesday, 10:30 EEST:
Gigant (Belene) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)               0:7 
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak 1919 (Pleven)               1:8 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)      2:1 
1 May 2018, Tuesday, 11:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Tryavna (Tryavna)                 5:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       postponed 

                           Round 24 - postponed match

3 May 2018, Thursday, 11:30 EEST:
Akademik (Svishtov) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       0:7 

                           Round 29

5 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Levski 2007 (Levski) - Spartak 1919 (Pleven)              5:2 
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 0:3 
5 May 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Gigant (Belene)                   8:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               3:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Akademik (Svishtov)            6:0 
Yantra (Polski Trambesh) - Tryavna (Tryavna)              1:1 
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye

                           Round 30

12 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Levski 2007 (Levski)                  3:3 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)      0:2 
12 May 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)  8:0 
Akademik (Svishtov) - Etar VT (Veliko Tarnovo)            0:5 
Gigant (Belene) - Sevlievo (Sevlievo)                     1:5 
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Spartak (Pleven)                                          bye
Pavlikeni (Pavlikeni)                                     bye

                           Round 31

15 May 2018, Tuesday, 14:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Spartak (Pleven)                  2:6 
15 May 2018, Tuesday, 15:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)      4:1 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak 1919 (Pleven)          0:5 
Levski 2007 (Levski) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      0:6 
Yantra (Polski Trambesh) - Belitsa 2017 (Kilifarevo)      2:4 
Gigant (Belene)                                           bye
Sevlievo (Sevlievo)                                       bye
Akademik (Svishtov)                                       bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye

                           Round 18 - postponed match

17 May 2018, Thursday, 14:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Yantra (Polski Trambesh)       3:3 

                           Round 32

19 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Levski 2007 (Levski)           - 
Spartak 1919 (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           - 
19 May 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Tryavna (Tryavna) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               - 
Akademik (Svishtov) - Pavlikeni (Pavlikeni)                - 
Spartak (Pleven) - Sevlievo (Sevlievo)                     - 
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye
Lokomotiv 1927 (Dryanovo)                                 bye
Gigant (Belene)                                           bye

                           Round 33

26 May 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)          - 
Levski 2007 (Levski) - Yantra (Polski Trambesh)            - 
26 May 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Gigant (Belene) - Spartak (Pleven)                         - 
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                  - 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Tryavna (Tryavna)               - 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)   - 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye
Belitsa 2017 (Kilifarevo)                                 bye

                           Round 34

2 June 2018, Saturday, 10:30 EEST:
Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       - 
Spartak 1919 (Pleven) - Pavlikeni (Pavlikeni)              - 
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Sevlievo (Sevlievo)            - 
2 June 2018, Saturday, 11:30 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)   - 
Akademik (Svishtov) - Gigant (Belene)                      - 
Levski 2007 (Levski)                                      bye
Yantra (Polski Trambesh)                                  bye
Tryavna (Tryavna)                                         bye
Spartak (Pleven)                                          bye

Results grid
------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 1. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) XXX -:- 8:0 14:0 4:0 9:0 10:0 12:0 9:0 14:0 7:0 11:0 18:0 10:0 2. Etar VT (Veliko Tarnovo) 1:1 XXX 0:1 0:1 3:1 -:- 2:1 3:1 4:0 4:0 -:- 4:1 3:0 8:0 3. Yantra (Polski Trambesh) 0:4 0:1 XXX 2:1 1:2 4:7 2:4 6:0 4:0 3:0 1:1 8:5 6:2 5:0 4. Spartak 1919 (Pleven) 2:5 -:- 3:3 XXX 3:1 8:2 5:3 -:- 6:1 6:0 6:0 5:0 13:0 4:1 5. Spartak (Pleven) 0:6 5:7 0:3 4:1 XXX 1:3 2:1 6:0 7:0 8:1 -:- 8:5 -:- 7:0 6. Yantra Gabrovo (Gabrovo) -:- 1:4 3:3 0:5 1:4 XXX 3:0 4:3 6:0 6:1 10:1 0:1 3:0 7:1 7. Belitsa 2017 (Kilifarevo) 0:3 2:3 2:2 -:- 0:3 -:- XXX 2:0 2:1 -:- 0:1 6:0 5:0 3:0 8. Pavlikeni (Pavlikeni) 0:5 0:3 0:3 3:2 2:6 0:5 1:5 XXX 3:0 -:- 5:2 -:- 5:0 8:0 9. Akademik (Svishtov) 0:7 0:5 1:3 -:- 1:4 2:1 2:1 -:- XXX 5:1 2:3 4:0 2:0 -:- 10. Levski 2007 (Levski) 0:6 1:7 -:- 5:2 1:2 0:2 3:1 2:2 1:5 XXX 4:0 8:0 4:0 8:0 11. Tryavna (Tryavna) 0:6 0:4 0:6 0:3 1:4 -:- 2:1 1:5 1:2 3:3 XXX 2:2 3:0 6:0 12. Lokomotiv 1927 (Dryanovo) 0:9 0:10 1:7 1:7 3:0* 0:2 0:6 3:5 2:5 3:3 0:4 XXX -:- 3:2 13. Sevlievo (Sevlievo) 0:13 2:10 -:- 1:8 1:5 1:3 1:7 0:2 -:- 1:4 5:4 2:1 XXX 4:0 14. Gigant (Belene) 0:24 0:2 0:6 0:8 -:- 0:5 -:- 0:5 0:2 1:8 0:3 0:7 1:5 XXX ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ top