Detsa (b.2004-05):
« Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2018/19

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev (Vratsa)                     16   13   0   3   41:13   39
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Liteks (Lovech)                    16   12   1   3   50:13   37
 3. Spartak 1919 (Pleven)              16   10   2   4   52:23   32
 4. Montana 1921 (Montana)             16    8   2   6   24:24   26
 5. Bdin 1923 (Vidin)                  16    6   4   6   28:29   22
 6. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      16    6   1   9   27:29   19 [1 0 1  3:2  3]
 7. Kariana (Erden)                    16    6   1   9   29:37   19 [1 0 1  2:3  3]
 8. Spartak (Pleven)                   16    5   1  10   27:50   16
 9. Pegas sport (Vidin)                16    0   0  16   11:71    0

Notes
  - Pegas sport (Vidin) plays its home games in Drenovets.

                           Round 1

13 September 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Spartak 1919 (Pleven) - Botev (Vratsa)                    4:2 
Montana 1921 (Montana) - Kariana (Erden)                  2:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Bdin 1923 (Vidin)         1:1 
Spartak (Pleven) - Pegas sport (Vidin)                    3:2 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 2

20 September 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Spartak (Pleven)                      5:2 
Kariana (Erden) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           0:2 
Botev (Vratsa) - Montana 1921 (Montana)                   1:0 
Liteks (Lovech) - Spartak 1919 (Pleven)                   4:1 
Pegas sport (Vidin)                                       bye

                           Round 3

27 September 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Liteks (Lovech)                  0:3 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Botev (Vratsa)            1:3 
Spartak (Pleven) - Kariana (Erden)                        1:5 
Pegas sport (Vidin) - Bdin 1923 (Vidin)                   0:6 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye

                           Round 4

4 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Kariana (Erden) - Pegas sport (Vidin)                     4:0 
Botev (Vratsa) - Spartak (Pleven)                         2:0 
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           5:1 
Spartak 1919 (Pleven) - Montana 1921 (Montana)            2:1 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 5

11 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak 1919 (Pleven)     2:0 
Spartak (Pleven) - Liteks (Lovech)                        0:3 
Pegas sport (Vidin) - Botev (Vratsa)                      0:6 
Bdin 1923 (Vidin) - Kariana (Erden)                       3:1 
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 6

18 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Botev (Vratsa) - Bdin 1923 (Vidin)                        2:1 
Liteks (Lovech) - Pegas sport (Vidin)                     8:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Spartak (Pleven)                 10:0 
Montana 1921 (Montana) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)    2:1 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 7

25 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Montana 1921 (Montana)                 3:0 
Pegas sport (Vidin) - Spartak 1919 (Pleven)               1:3 
Bdin 1923 (Vidin) - Liteks (Lovech)                       2:2 
Kariana (Erden) - Botev (Vratsa)                          1:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 8

1 November 2018, Thursday, 15:00 EET:
Liteks (Lovech) - Kariana (Erden)                         3:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                 6:0 
Montana 1921 (Montana) - Pegas sport (Vidin)              2:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          4:2 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 9

8 November 2018, Thursday, 15:00 EET:
Pegas sport (Vidin) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       0:7 
Bdin 1923 (Vidin) - Montana 1921 (Montana)                5:1 
Kariana (Erden) - Spartak 1919 (Pleven)                   2:3 
Botev (Vratsa) - Liteks (Lovech)                          0:1 
Spartak (Pleven)                                          bye

                           Round 10

21 March 2019, Thursday, 15:30 EET:
Botev (Vratsa) - Spartak 1919 (Pleven)                    3:0 
Kariana (Erden) - Montana 1921 (Montana)                  1:1 
Bdin 1923 (Vidin) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         1:0 
Pegas sport (Vidin) - Spartak (Pleven)                    2:3 
Liteks (Lovech)                                           bye

                           Round 11

28 March 2019, Thursday, 15:30 EET:
Spartak (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                      0:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Kariana (Erden)           1:2 
Montana 1921 (Montana) - Botev (Vratsa)                   1:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Liteks (Lovech)                   4:0 
Pegas sport (Vidin)                                       bye

                           Round 12

4 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Montana 1921 (Montana)                  1:0 
Botev (Vratsa) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)            4:0 
Kariana (Erden) - Spartak (Pleven)                        4:2 
Bdin 1923 (Vidin) - Pegas sport (Vidin)                   1:0 
Spartak 1919 (Pleven)                                     bye

                           Round 13

11 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Pegas sport (Vidin) - Kariana (Erden)                     3:4 
Spartak (Pleven) - Botev (Vratsa)                         2:3 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Liteks (Lovech)           1:0 
Montana 1921 (Montana) - Spartak 1919 (Pleven)            2:2 
Bdin 1923 (Vidin)                                         bye

                           Round 14

18 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Spartak 1919 (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     3:0 
Liteks (Lovech) - Spartak (Pleven)                        4:2 
Botev (Vratsa) - Pegas sport (Vidin)                      3:1 
Kariana (Erden) - Bdin 1923 (Vidin)                       2:0 
Montana 1921 (Montana)                                    bye

                           Round 15

23 April 2019, Tuesday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Botev (Vratsa)                        1:4 
25 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Pegas sport (Vidin) - Liteks (Lovech)                     0:7 
Spartak (Pleven) - Spartak 1919 (Pleven)                  4:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Montana 1921 (Montana)    1:3 
Kariana (Erden)                                           bye

                           Round 16

2 May 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Spartak (Pleven)                 2:0 
Spartak 1919 (Pleven) - Pegas sport (Vidin)               7:0 
Liteks (Lovech) - Bdin 1923 (Vidin)                       4:0 
Botev (Vratsa) - Kariana (Erden)                          5:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)                             bye

                           Round 17

9 May 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Kariana (Erden) - Liteks (Lovech)                         1:5 
Bdin 1923 (Vidin) - Spartak 1919 (Pleven)                 1:1 
Pegas sport (Vidin) - Montana 1921 (Montana)              1:4 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          3:2 
Botev (Vratsa)                                            bye

                           Round 18

16 May 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Pegas sport (Vidin)       3:0 
Montana 1921 (Montana) - Bdin 1923 (Vidin)                3:1 
Spartak 1919 (Pleven) - Kariana (Erden)                   4:1 
Liteks (Lovech) - Botev (Vratsa)                          0:1 
Spartak (Pleven)                                          bye

Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Botev (Vratsa) XXX 0:1 3:0 1:0 2:1 4:0 5:0 2:0 3:1 2. Liteks (Lovech) 0:1 XXX 4:1 1:0 4:0 5:1 3:0 4:2 8:0 3. Spartak 1919 (Pleven) 4:2 4:0 XXX 2:1 6:0 3:0 4:1 10:0 7:0 4. Montana 1921 (Montana) 1:0 0:3 2:2 XXX 3:1 2:1 2:1 2:0 2:1 5. Bdin 1923 (Vidin) 1:4 2:2 1:1 5:1 XXX 1:0 3:1 5:2 1:0 6. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 1:3 1:0 2:0 1:3 1:1 XXX 1:2 4:2 3:0 7. Kariana (Erden) 1:2 1:5 2:3 1:1 2:0 0:2 XXX 4:2 4:0 8. Spartak (Pleven) 2:3 0:3 4:2 3:0 0:0 3:2 1:5 XXX 3:2 9. Pegas sport (Vidin) 0:6 0:7 1:3 1:4 0:6 0:7 3:4 2:3 XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top