Women U16 (born 2002):
State championship 2017/18


First phase

Group A

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Paldin (Plovdiv)                    5    5   0   0   24:5    15
 2. Sportika (Blagoevgrad)              5    4   0   1   33:3    12
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. LP Super sport (Sofia)              5    3   0   2   15:8     9
 4. Rial (Kovachevtsi)                  5    2   0   3   14:13    6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5. Enko (Plovdiv)                      5    1   0   4   10:12    3
 6. Zlatograd (Zlatograd)               5    0   0   5    3:58    0

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Enko (Plovdiv) - "Botev 1912" complex, kv.Komatevo, Plovdiv;
    - Zlatograd (Zlatograd) - in Trud;
    - LP Super sport (Sofia) - st."Georgi Benkovski", kv.Maslovo, Kostinbrod;
    - Paldin (Plovdiv) - in Trud;
    - Rial (Kovachevtsi) - st."Dimitrovets", Kovachevtsi;
    - Sportika (Blagoevgrad) - in Riltsi.

                           Round 1

3 April 2018, Tuesday, 15:00 EEST:
LP Super sport (Sofia) - Zlatograd (Zlatograd)            9:0 
Paldin (Plovdiv) - Sportika (Blagoevgrad)                 2:1 
22 April 2018, Sunday, 13:00 EEST:
Enko (Plovdiv) - Rial (Kovachevtsi)                       0:1 

                           Round 2

1 May 2018, Tuesday, 16:00 EEST:
Zlatograd (Zlatograd) - Sportika (Blagoevgrad)            0:18 
Rial (Kovachevtsi) - Paldin (Plovdiv)                     2:3 
LP Super sport (Sofia) - Enko (Plovdiv)                   2:1 

                           Round 3

7 May 2018, Monday, 16:00 EEST:
Enko (Plovdiv) - Zlatograd (Zlatograd)                    9:2 
Paldin (Plovdiv) - LP Super sport (Sofia)                 postponed 
Sportika (Blagoevgrad) - Rial (Kovachevtsi)               8:0 
30 May 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - LP Super sport (Sofia)                 4:1 

                           Round 4

27 May 2018, Sunday, 16:30 EEST:
Zlatograd (Zlatograd) - Rial (Kovachevtsi)                0:11 
Enko (Plovdiv) - Paldin (Plovdiv)                         0:4 
27 May 2018, Sunday, 17:00 EEST:
LP Super sport (Sofia) - Sportika (Blagoevgrad)           1:3 

                           Round 3 - postponed match

30 May 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - LP Super sport (Sofia)                 4:1 

                           Round 5

6 June 2018, Wednesday, 17:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - Zlatograd (Zlatograd)                 11:1 
10 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Sportika (Blagoevgrad) - Enko (Plovdiv)                   3:0 awd 
Rial (Kovachevtsi) - LP Super sport (Sofia)               0:2 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Paldin (Plovdiv) XXX 2:1 4:1 --- --- 11:1 2. Sportika (Blagoevgrad) --- XXX --- 8:0 3:0* --- 3. LP Super sport (Sofia) --- 1:3 XXX --- 2:1 9:0 4. Rial (Kovachevtsi) 2:3 --- 0:2 XXX --- --- 5. Enko (Plovdiv) 0:4 --- --- 0:1 XXX 9:2 6. Zlatograd (Zlatograd) --- 0:18 --- 0:11 --- XXX -------------------------------------------------------------------- top

First phase

Group B

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. NSA (Sofia)                         5    4   1   0   23:5    13
 2. ZhFK Beroe (Stara Zagora)           5    4   0   1   22:4    12
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Etar VT (Veliko Tarnovo)            5    3   1   1   20:9    10
 4. Gundi (Pleven)                      5    2   0   3    8:14    6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5. Svetkavitsa (Gradezhnitsa)          5    0   1   4    5:25    1 [0 1 0  2:2  1, -20 overall GD]
 6. Sevlievo leydis (Sevlievo)          5    0   1   4    3:24    1 [0 1 0  2:2  1, -21 overall GD]

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Gundi (Pleven) - st."Pleven", Pleven;
    - ZhFK Beroe (Stara Zagora) - st."Beroe" - artificial field, Stara Zagora;
    - Etar VT (Veliko Tarnovo) - st."Ivaylo", Veliko Tarnovo;
    - NSA (Sofia) - st."NSA", Sofia;
    - Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - st."Georgi Benkovski", Teteven;
    - Sevlievo ladies (Sevlievo) - kompleks "Chernichkite", Sevlievo.

                           Round 1

3 April 2018, Tuesday, 15:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - NSA (Sofia)                    3:3 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Gundi (Pleven)               2:3 
4 April 2018, Wednesday, 12:00 EEST:
ZhFK Beroe (Stara Zagora) - Sevlievo leydis (Sevlievo)    7:0 
  [Naska Boncheva (3), Maria Dikelova (2), Silvia Kefalova, Kristiana Karaivanova]

                           Round 2

1 May 2018, Tuesday, 16:00 EEST:
NSA (Sofia) - Gundi (Pleven)                              2:1 
Sevlievo leydis (Sevlievo) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)   2:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - ZhFK Beroe (Stara Zagora)      2:4 
  [_ - Silvia Kefalova (2), Yoana Georgieva (2)]

                           Round 3

7 May 2018, Monday, 16:00 EEST:
ZhFK Beroe (Stara Zagora) - NSA (Sofia)                   1:2 (1:0) 
  [1:0 Yanitsa Petkova 15', 1:1 _ 59', 1:2 _ 64']
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)     1:5 
Gundi (Pleven) - Sevlievo leydis (Sevlievo)               3:1 

                           Round 4

27 May 2018, Sunday, 16:30 EEST:
NSA (Sofia) - Sevlievo leydis (Sevlievo)                  9:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Gundi (Pleven)                 7:1 
ZhFK Beroe (Stara Zagora) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)    8:0 (5:0) 
  [1:0 Naska Boncheva 2', 2:0 Maria Dikelova 20', 3:0 Gabriela Naydenova 22',
   4:0 Kristiana Karaivanova 24', 5:0 Naska Boncheva 30', 6:0 Silvia Kefalova 50',
   7:0 Karolina Kirilova 54', 8:0 Yana Dineva 73']

                           Round 5

10 June 2018, Sunday, 14:00 EEST:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - NSA (Sofia)                  0:7 
10 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Gundi (Pleven) - ZhFK Beroe (Stara Zagora)                0:2 
  [0:1 Naska Boncheva 79', 0:2 Silvia Kefalova 80'+1']
Sevlievo leydis (Sevlievo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)     0:3 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. NSA (Sofia) XXX --- --- 2:1 --- 9:0 2. ZhFK Beroe (Stara Zagora) 1:2 XXX --- --- 8:0 7:0 3. Etar VT (Veliko Tarnovo) 3:3 2:4 XXX 7:1 --- --- 4. Gundi (Pleven) --- 0:2 --- XXX --- 3:1 5. Svetkavitsa (Gradezhnitsa) 0:7 --- 1:5 2:3 XXX --- 6. Sevlievo leydis (Sevlievo) --- --- 0:3 --- 2:2 XXX -------------------------------------------------------------------- top


Second phase

Group A

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Paldin (Plovdiv)                    3    2   0   1    8:8     6
-------------------------------------------------------------------
 2. ZhFK Beroe (Stara Zagora)           3    1   1   1    5:4     4 [0 1 0  1:1  1, +1 overall GD, 5 goals scored]
 3. NSA (Sofia)                         3    1   1   1    4:3     4 [0 1 0  1:1  1, +1 overall GD, 4 goals scored]
 4. Sportika (Blagoevgrad)              3    1   0   2    6:8     3

                           Round 1

17 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Paldin (Plovdiv) - ZhFK Beroe (Stara Zagora)              3:2 (0:0) 
  [1:0 _ 50', 1:2 Silvia Kefalova 55',65', 2:2 _ 75', 3:2 _ 78']
NSA (Sofia) - Sportika (Blagoevgrad)                      3:0 

                           Round 2

24 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
ZhFK Beroe (Stara Zagora) - Sportika (Blagoevgrad)        2:0 (0:0) 
  [1:0 Silvia Kefalova 43', 2:0 Naska Boncheva 60']
Paldin (Plovdiv) - NSA (Sofia)                            2:0 

                           Round 3

1 July 2018, Sunday, 17:00 EEST:
NSA (Sofia) - ZhFK Beroe (Stara Zagora)                   1:1 (0:0) 
  [1:0 _ 50', 1:1 Kristiana Karaivanova 65']
Sportika (Blagoevgrad) - Paldin (Plovdiv)                 6:3 

Results grid
---------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. ---------------------------------------------------------- 1. Paldin (Plovdiv) XXX 3:2 2:0 --- 2. ZhFK Beroe (Stara Zagora) --- XXX --- 2:0 3. NSA (Sofia) --- 1:1 XXX 3:0 4. Sportika (Blagoevgrad) 6:3 --- --- XXX ---------------------------------------------------------- top

Second phase

Group B

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 5. Etar VT (Veliko Tarnovo)            3    3   0   0    9:1     9
 6. LP Super sport (Sofia)              3    2   0   1   10:5     6
 7. Gundi (Pleven)                      3    1   0   2    7:12    3
 8. Rial (Kovachevtsi)                  3    0   0   3    2:10    0

                           Round 1

17 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Gundi (Pleven)                 3:1 
LP Super sport (Sofia) - Rial (Kovachevtsi)               3:0 

                           Round 2

24 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Gundi (Pleven) - Rial (Kovachevtsi)                       4:2 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - LP Super sport (Sofia)         3:0 awd 

                           Round 3

1 July 2018, Sunday, 17:00 EEST:
LP Super sport (Sofia) - Gundi (Pleven)                   7:2 
Rial (Kovachevtsi) - Etar VT (Veliko Tarnovo)             0:3 awd 

Results grid
---------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. ---------------------------------------------------------- 1. Etar VT (Veliko Tarnovo) XXX 3:0* 3:1 --- 2. LP Super sport (Sofia) --- XXX 7:2 3:0 3. Gundi (Pleven) --- --- XXX 4:2 4. Rial (Kovachevtsi) 0:3* --- --- XXX ---------------------------------------------------------- top

Second phase

Group V

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 9. Sevlievo leydis (Sevlievo)          3    3   0   0   11:2     9
10. Enko (Plovdiv)                      3    2   0   1    6:3     6
11. Zlatograd (Zlatograd)               3    1   0   2    4:8     3
12. Svetkavitsa (Gradezhnitsa)          3    0   0   3    0:8     0

                           Round 1

17 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Enko (Plovdiv) - Zlatograd (Zlatograd)                    3:0 
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Sevlievo leydis (Sevlievo)   0:3 

                           Round 2

24 June 2018, Sunday, 17:00 EEST:
Zlatograd (Zlatograd) - Sevlievo leydis (Sevlievo)        2:5 
Enko (Plovdiv) - Svetkavitsa (Gradezhnitsa)               3:0 awd 

                           Round 3

27 June 2018, Wednesday, 10:30 EEST:
Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Zlatograd (Zlatograd)        0:2 
30 June 2018, Saturday, 16:00 EEST:
Sevlievo leydis (Sevlievo) - Enko (Plovdiv)               3:0 

Results grid
---------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. ---------------------------------------------------------- 1. Sevlievo leydis (Sevlievo) XXX 3:0 --- --- 2. Enko (Plovdiv) --- XXX 3:0 3:0* 3. Zlatograd (Zlatograd) 2:5 --- XXX --- 4. Svetkavitsa (Gradezhnitsa) 0:3 --- 0:2 XXX ---------------------------------------------------------- top