Yunoshi starsha vazrast (b.2000-01):
« Veliko Tarnovo - Zonalna grupa 2018/19

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Spartak (Pleven)                   15   10   3   2   38:16   33            
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)      15   10   2   3   53:13   32            
 3. Yantra Gabrovo (Gabrovo)           15    9   1   5   31:22   28            
 4. Etar VT (Veliko Tarnovo)           15    6   2   7   32:35   20            
 5. Bdin 1923 (Vidin)                  15    4   3   8   15:30   15            
 6. Izgrev 93 (Tsarevets)              15    0   1  14    7:60    1 [*] Removed

Notes
  - At the winter break Izgrev 93 (Tsarevets) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

19 September 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Izgrev 93 (Tsarevets)                 2:0 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       1:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          1:1 

                           Round 2

26 September 2018, Wednesday, 16:00 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Spartak (Pleven)                  1:3 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  1:4 
Bdin 1923 (Vidin) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)              0:2 

                           Round 3

3 October 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Izgrev 93 (Tsarevets)          6:2 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Bdin 1923 (Vidin)         1:1 
Spartak (Pleven) - Etar VT (Veliko Tarnovo)               4:6 

                           Round 4

10 October 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          1:7 
Bdin 1923 (Vidin) - Spartak (Pleven)                      1:1 
11 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  2:1 

                           Round 5

17 October 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Izgrev 93 (Tsarevets)     postponed 
Spartak (Pleven) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)               3:0 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Bdin 1923 (Vidin)              0:2 
12 November 2018, Monday, 14:30 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Izgrev 93 (Tsarevets)    10:0 

                           Round 6

24 October 2018, Wednesday, 15:00 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Bdin 1923 (Vidin)                 1:1 
Spartak (Pleven) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)          2:1 
25 October 2018, Thursday, 15:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)       4:0 

                           Round 7

31 October 2018, Wednesday, 14:30 EET:
Spartak (Pleven) - Izgrev 93 (Tsarevets)                  4:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Etar VT (Veliko Tarnovo)  8:2 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)              3:0 

                           Round 8

7 November 2018, Wednesday, 14:30 EET:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          1:6 
Bdin 1923 (Vidin) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         1:4 
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               1:4 

                           Round 5 - postponed match

12 November 2018, Monday, 14:30 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Izgrev 93 (Tsarevets)    10:0 

                           Round 9

27 March 2019, Wednesday, 16:00 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Izgrev 93 (Tsarevets)          3:0 awd 
Spartak (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                      3:0 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  0:2 

                           Round 10

3 April 2019, Wednesday, 15:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              1:2 
3 April 2019, Wednesday, 17:00 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     0:3 awd 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               0:2 

                           Round 11

10 April 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Izgrev 93 (Tsarevets) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          0:3 awd 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Spartak (Pleven)               0:4 
Bdin 1923 (Vidin) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)         1:6 

                           Round 12

17 April 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)  0:4 
Spartak (Pleven) - Bdin 1923 (Vidin)                      3:0 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)          0:3 awd 

                           Round 13

24 April 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Etar VT (Veliko Tarnovo)       3:0 
Bdin 1923 (Vidin) - Izgrev 93 (Tsarevets)                 3:0 awd 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          3:0 

                           Round 14

1 May 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               1:1 
Izgrev 93 (Tsarevets) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)     0:3 awd 
Yantra Gabrovo (Gabrovo) - Bdin 1923 (Vidin)              3:0 

                           Round 15

8 May 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Bdin 1923 (Vidin) - Etar VT (Veliko Tarnovo)              2:1 
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Yantra Gabrovo (Gabrovo)  4:0 
Spartak (Pleven) - Izgrev 93 (Tsarevets)                  3:0 awd 

Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Spartak (Pleven) XXX 2:1 3:0 4:6 3:0 4:1 XXX --- --- --- 3:0 3:0* 2. Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) 1:1 XXX 0:2 8:2 1:1 10:0 3:0 XXX 4:0 --- --- --- 3. Yantra Gabrovo (Gabrovo) 0:2 2:1 XXX 1:1 3:0 6:2 0:4 --- XXX 3:0 3:0 --- 4. Etar VT (Veliko Tarnovo) 1:4 1:4 4:0 XXX 0:2 3:0* 1:1 0:4 --- XXX --- --- 5. Bdin 1923 (Vidin) 1:1 1:4 0:2 1:2 XXX 2:0 --- 1:6 --- 2:1 XXX 3:0* 6. Izgrev 93 (Tsarevets) 1:3 0:3* 1:6 1:7 1:1 XXX --- 0:3* 0:3* 0:3* --- XXX -------------------------------------------------------------------- top