Yunoshi mladsha vazrast (b.2002-03):
« Sofia - Mezhduoblastna grupa 2018/19

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Rilski sportist 2011 (Samokov)     14   10   2   2   62:11   32            
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Sportist 2009 (Svoge)              14    9   3   2   44:11   30            
 3. Balkan 1929 (Botevgrad)            14    7   5   2   30:13   26            
 4. Germaneya (Sapareva banya)         14    7   1   6   24:25   22            
 5. Benkovski (gr.Kostenets)           14    5   5   4   29:26   20            
 6. Rilets (Govedartsi)                14    3   1  10   17:40   10            
 7. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     14    0   1  13   11:96    1            
 8. FK Rilski sportist (Samokov)       14    5   2   7   33:28   17 [*] Removed

Notes
  - The teams play their home games at the following grounds:
    - Balkan 1929 (Botevgrad) - st."Hristo Botev", Botevgrad;
    - Benkovski (gr.Kostenets) - v gr.Kostenets;
    - Germaneya (Sapareva banya) - v Sapareva banya;
    - Rilets (Govedartsi) - v Govedartsi;
    - Rilski sportist 2011 (Samokov) - st."Iskar", Samokov;
    - Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - v Dragovishtitsa;
    - Sportist 2009 (Svoge) - Gradski stadion, Svoge;
    - FK Rilski sportist (Samokov) - st."Iskar", Samokov.
  - On 16 April 2019 FK Rilski sportist (Samokov) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

13 September 2018, Thursday, 17:00 EEST:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilets (Govedartsi)             4:0 
FK Rilski sportist (Samokov) - Sportist 2006 (Dragov)    13:0 
Benkovski (gr.Kostenets) - Rilski sportist 2011 (Sam)     2:1 
Sportist 2009 (Svoge) - Germaneya (Sapareva banya)        4:1 

                           Round 2

20 September 2018, Thursday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Germaneya (Sapareva banya)          0:3 
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Sportist 2009 (Svoge)    1:0 
Sportist 2006 (Dragov) - Benkovski (gr.Kostenets)         1:8 
Balkan 1929 (Botevgrad) - FK Rilski sportist (Samokov)    1:1 

                           Round 3

27 September 2018, Thursday, 17:00 EEST:
FK Rilski sportist (Samokov) - Rilets (Govedartsi)        5:1 
Benkovski (gr.Kostenets) - Balkan 1929 (Botevgrad)        2:2 
Sportist 2009 (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)    postponed 
Germaneya (Sapareva banya) - Rilski sportist 2011 (Sam)   1:4 
14 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)   11:0 

                           Round 4

4 October 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Rilski sportist 2011 (Samokov)      0:4 
Sportist 2006 (Dragov) - Germaneya (Sapareva banya)       0:6 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Sportist 2009 (Svoge)           2:2 
FK Rilski sportist (Samokov) - Benkovski (gr.Kostenets)   3:1 

                           Round 5

11 October 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Rilets (Govedartsi)            3:0 
Sportist 2009 (Svoge) - FK Rilski sportist (Samokov)      4:0 
Germaneya (Sapareva banya) - Balkan 1929 (Botevgrad)      postponed 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Sportist 2006 (Dragov)      19:1 
1 November 2018, Thursday, 15:00 EET:
Germaneya (Sapareva banya) - Balkan 1929 (Botevgrad)      0:5 

                           Round 3 - postponed match

14 October 2018, Sunday, 10:30 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)   11:0 

                           Round 6

18 October 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)      5:1 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Rilski sportist 2011 (Sam)      2:1 
Benkovski (gr.Kostenets) - Sportist 2009 (Svoge)          2:2 
18 October 2018, Thursday, 18:00 EEST:
FK Rilski sportist (Sam) - Germaneya (Sapareva banya)     4:0 

                           Round 7

25 October 2018, Thursday, 16:00 EEST:
Sportist 2009 (Svoge) - Rilets (Govedartsi)               4:1 
Germaneya (Sapareva banya) - Benkovski (gr.Kostenets)     2:1 
Rilski sportist 2011 (Sam) - FK Rilski sportist (Sam)     0:0 
Sportist 2006 (Dragov) - Balkan 1929 (Botevgrad)          0:3 

                           Round 5 - postponed match

1 November 2018, Thursday, 15:00 EET:
Germaneya (Sapareva banya) - Balkan 1929 (Botevgrad)      0:5 

                           Round 8

28 March 2019, Thursday, 15:00 EET:
Rilets (Govedartsi) - Balkan 1929 (Botevgrad)             0:0 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Benkovski (gr.Kostenets)     5:0 
Germaneya (Sapareva banya) - Sportist 2009 (Svoge)        1:0 
31 March 2019, Sunday, 15:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragov) - FK Rilski sportist (Samokov)     1:6 

                           Round 9

4 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Germaneya (Sapareva banya) - Rilets (Govedartsi)          2:0 
Sportist 2009 (Svoge) - Rilski sportist 2011 (Samokov)    2:2 
Benkovski (gr.Kostenets) - Sportist 2006 (Dragov)         1:1 
FK Rilski sportist (Samokov) - Balkan 1929 (Botevgrad)    1:5 

                           Round 10

11 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - FK Rilski sportist (Samokov)        3:0 awd 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Benkovski (gr.Kostenets)        1:1 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Sportist 2009 (Svoge)    1:3 
Rilski sportist 2011 (Sam) - Germaneya (Sapareva banya)   4:1 

                           Round 11

18 April 2019, Thursday, 16:00 EEST:
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Rilets (Govedartsi)      5:1 
Sportist 2009 (Svoge) - Balkan 1929 (Botevgrad)           1:0 
Benkovski (gr.Kostenets) - FK Rilski sportist (Samokov)   3:0 awd 
21 April 2019, Sunday, 16:00 EEST:
Germaneya (Sapareva banya) - Sportist 2006 (Dragov)       4:2 

                           Round 12

2 May 2019, Thursday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)            3:5 
FK Rilski sportist (Samokov) - Sportist 2009 (Svoge)      0:3 awd 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Germaneya (Sapareva banya)      1:0 
Sportist 2006 (Dragov) - Rilski sportist 2011 (Samokov)   1:10 

                           Round 13

9 May 2019, Thursday, 17:00 EEST:
Rilski sportist 2011 (Sam) - Balkan 1929 (Botevgrad)      3:0 
Germaneya (Sapareva banya) - FK Rilski sportist (Sam)     3:0 awd 
Sportist 2009 (Svoge) - Benkovski (gr.Kostenets)          5:0 
12 May 2019, Sunday, 17:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Rilets (Govedartsi)      1:3 

                           Round 14

16 May 2019, Thursday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Sportist 2009 (Svoge)               0:3 
Benkovski (gr.Kostenets) - Germaneya (Sapareva banya)     0:0 
FK Rilski sportist (Sam) - Rilski sportist 2011 (Sam)     0:3 awd 
Balkan 1929 (Botevgrad) - Sportist 2006 (Dragov)          4:1 

Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Rilski sportist 2011 (Samokov) XXX 1:0 3:0 4:1 5:0 5:1 19:1 0:0 2. Sportist 2009 (Svoge) 2:2 XXX 1:0 4:1 5:0 4:1 11:0 4:0 3. Balkan 1929 (Botevgrad) 2:1 2:2 XXX 1:0 1:1 4:0 4:1 1:1 4. Germaneya (Sapareva banya) 1:4 1:0 0:5 XXX 2:1 2:0 4:2 3:0* 5. Benkovski (gr.Kostenets) 2:1 2:2 2:2 0:0 XXX 3:0 1:1 3:0* 6. Rilets (Govedartsi) 0:4 0:3 0:0 0:3 3:5 XXX 5:1 3:0* 7. Sportist 2006 (Dragovishtitsa) 1:10 1:3 0:3 0:6 1:8 1:3 XXX 1:6 8. FK Rilski sportist (Samokov) 0:3* 0:3* 1:5 4:0 3:1 5:1 13:0 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top