Yunoshi mladsha vazrast (b.2002-03):
« Burgas - Oblastna grupa 2018/19 »

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chernomorets 1919 (Burgas)         20   20   0   0   97:7    60            
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Neftohimik 1962 (Burgas)           20   17   1   2  132:14   52            
 3. Burgas sport (Burgas)              20   12   3   5   83:30   39            
 4. Pomorie (Pomorie)                  20   12   2   6   55:36   38            
 5. Nesebar (Nesebar)                  20   10   3   7   51:37   33            
 6. Karnobat (Karnobat)                20    9   2   9   45:55   29            
 7. Vihar (Aytos)                      20    8   3   9   52:61   27            
 8. Sveti Nikola (Burgas)              20    6   0  14   39:78   18            
 9. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)  20    4   2  14   34:83   14            
10. Ropotamo (Primorsko)               20    2   0  18   17:124   6            
11. Zvezdenburg (Burgas)               20    2   0  18   15:95    6 [*] Removed

Notes
  - After round 16 Zvezdenburg (Burgas) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

15 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Pomorie (Pomorie)            3:0 
Vihar (Aytos) - Zvezdenburg (Burgas)                      1:3 
15 September 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Sveti Nikola (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas)          0:11 
Strandzha 2014 (Sredets) - Burgas sport (Burgas)          1:5 
Ropotamo (Primorsko) - Karnobat (Karnobat)                0:3 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 2

22 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)      18:0 
22 September 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Ropotamo (Primorsko)                  6:2 
Burgas sport (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)        1:2 
Nesebar (Nesebar) - Sveti Nikola (Burgas)                 4:2 
24 September 2018, Monday, 10:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Vihar (Aytos)                       2:0 
Zvezdenburg (Burgas)                                      bye

                           Round 3

29 September 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Nesebar (Nesebar)     1:4 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas)     1:0 
Vihar (Aytos) - Pomorie (Pomorie)                         1:2 
Zvezdenburg (Burgas) - Karnobat (Karnobat)                2:3 
29 September 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Ropotamo (Primorsko) - Burgas sport (Burgas)              0:6 
Sveti Nikola (Burgas)                                     bye

                           Round 4

6 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Zvezdenburg (Burgas)                  1:0 
Nesebar (Nesebar) - Chernomorets 1919 (Burgas)            0:3 
6 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Burgas sport (Burgas) - Vihar (Aytos)                     1:1 
Neftohimik 1962 (Burgas) - Ropotamo (Primorsko)          12:0 
Sveti Nikola (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)          7:0 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 5

13 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Vihar (Aytos) - Neftohimik 1962 (Burgas)                  1:12 
Karnobat (Karnobat) - Pomorie (Pomorie)                   2:1 
13 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas)        8:0 
Ropotamo (Primorsko) - Nesebar (Nesebar)                  1:9 
Zvezdenburg (Burgas) - Burgas sport (Burgas)              0:11 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)                         bye

                           Round 6

20 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Zvezdenburg (Burgas)          15:0 
Nesebar (Nesebar) - Vihar (Aytos)                         3:2 
Strandzha 2014 (Sredets) - Chernomorets 1919 (Burgas)     2:3 
20 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Burgas sport (Burgas) - Karnobat (Karnobat)               3:2 
Sveti Nikola (Burgas) - Ropotamo (Primorsko)             13:1 
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 7

27 October 2018, Saturday, 09:30 EEST:
Zvezdenburg (Burgas) - Nesebar (Nesebar)                  0:5 
Karnobat (Karnobat) - Neftohimik 1962 (Burgas)            1:5 
27 October 2018, Saturday, 10:00 EEST:
Ropotamo (Primorsko) - Strandzha 2014 (Sredets)           0:6 
Vihar (Aytos) - Sveti Nikola (Burgas)                     1:0 
Pomorie (Pomorie) - Burgas sport (Burgas)                 1:3 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 8

3 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Pomorie (Pomorie)              7:1 
Nesebar (Nesebar) - Karnobat (Karnobat)                   7:2 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Vihar (Aytos)         1:2 
3 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Sveti Nikola (Burgas) - Zvezdenburg (Burgas)              3:2 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Ropotamo (Primorsko)        12:2 
Burgas sport (Burgas)                                     bye

                           Round 9

10 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Vihar (Aytos) - Chernomorets 1919 (Burgas)                0:11 
Zvezdenburg (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)           1:6 
Pomorie (Pomorie) - Nesebar (Nesebar)                     2:1 
10 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Karnobat (Karnobat) - Sveti Nikola (Burgas)               1:2 
Burgas sport (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas)          1:4 
Ropotamo (Primorsko)                                      bye

                           Round 10

17 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Karnobat (Karnobat)   3:3 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Zvezdenburg (Burgas)        10:0 
17 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Nesebar (Nesebar) - Burgas sport (Burgas)                 0:4 
Sveti Nikola (Burgas) - Pomorie (Pomorie)                 1:2 
Ropotamo (Primorsko) - Vihar (Aytos)                      0:14 
Neftohimik 1962 (Burgas)                                  bye

                           Round 11

24 November 2018, Saturday, 09:30 EET:
Karnobat (Karnobat) - Chernomorets 1919 (Burgas)          0:7 
Pomorie (Pomorie) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)     4:0 
Neftohimik 1962 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)              7:1 
24 November 2018, Saturday, 10:00 EET:
Zvezdenburg (Burgas) - Ropotamo (Primorsko)               6:0 
Burgas sport (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas)             8:0 
Vihar (Aytos)                                             bye

                           Round 12

16 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Pomorie (Pomorie) - Chernomorets 1919 (Burgas)            0:1 
Zvezdenburg (Burgas) - Vihar (Aytos)                      0:2 
16 March 2019, Saturday, 10:00 EET:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas)          6:0 
Burgas sport (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)          4:0 
Karnobat (Karnobat) - Ropotamo (Primorsko)                3:0 
Nesebar (Nesebar)                                         bye

                           Round 13

22 March 2019, Friday, 14:00 EET:
Strandzha 2014 (Sredets) - Neftohimik 1962 (Burgas)       0:11 
23 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Vihar (Aytos) - Karnobat (Karnobat)                       9:3 
23 March 2019, Saturday, 10:00 EET:
Ropotamo (Primorsko) - Pomorie (Pomorie)                  0:7 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Burgas sport (Burgas)        1:0 
Sveti Nikola (Burgas) - Nesebar (Nesebar)                 1:2 
Zvezdenburg (Burgas)                                      bye

                           Round 14

30 March 2019, Saturday, 09:30 EET:
Nesebar (Nesebar) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)     1:1 
Neftohimik 1962 (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)     1:2 
Karnobat (Karnobat) - Zvezdenburg (Burgas)                3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
30 March 2019, Saturday, 10:00 EET:
Burgas sport (Burgas) - Ropotamo (Primorsko)              4:0 
1 April 2019, Monday, 09:30 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Vihar (Aytos)                         2:2 
Sveti Nikola (Burgas)                                     bye

                           Round 15

6 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Zvezdenburg (Burgas) - Pomorie (Pomorie)                  1:6 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Nesebar (Nesebar)            1:0 
6 April 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Vihar (Aytos) - Burgas sport (Burgas)                     3:4 
Ropotamo (Primorsko) - Neftohimik 1962 (Burgas)           0:3 
6 April 2019, Saturday, 10:30 EEST:
Strandzha 2014 (Sredets) - Sveti Nikola (Burgas)          0:1 
Karnobat (Karnobat)                                       bye

                           Round 16

13 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Vihar (Aytos)                  postponed 
Pomorie (Pomorie) - Karnobat (Karnobat)                   5:2 
13 April 2019, Saturday, 10:00 EEST:
in Burgas, "Chernomorets" st.:
Sveti Nikola (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)        0:8 
Nesebar (Nesebar) - Ropotamo (Primorsko)                  5:1 
Burgas sport (Burgas) - Zvezdenburg (Burgas)             11:0 
12 May 2019, Sunday, 13:30 EEST:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Vihar (Aytos)                  3:0 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)                         bye

                           Round 17

20 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Zvezdenburg (Burgas) - Neftohimik 1962 (Burgas)           0:3 awd * 
* - the hosts inform beforehand that they won't show up.
Vihar (Aytos) - Nesebar (Nesebar)                         1:1 
Ropotamo (Primorsko) - Sveti Nikola (Burgas)              4:3 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzha 2014 (Sredets)     6:1 
20 April 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Burgas sport (Burgas)               3:0 awd * 
* - initially postponed, then awarded.
Pomorie (Pomorie)                                         bye

                           Round 18

25 April 2019, Thursday, 10:00 EEST:
in Pomorie:
Burgas sport (Burgas) - Pomorie (Pomorie)                 3:3 
27 April 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Nesebar (Nesebar) - Zvezdenburg (Burgas)                  3:0 awd 
Neftohimik 1962 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)            3:0 awd 
27 April 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Strandzha 2014 (Sredets) - Ropotamo (Primorsko)           3:0 
in Rusokastro:
Sveti Nikola (Burgas) - Vihar (Aytos)                     0:2 
Chernomorets 1919 (Burgas)                                bye

                           Round 19

1 May 2019, Wednesday, 09:30 EEST:
Pomorie (Pomorie) - Neftohimik 1962 (Burgas)              1:3 
Vihar (Aytos) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)         4:1 
1 May 2019, Wednesday, 10:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                   postponed 
Zvezdenburg (Burgas) - Sveti Nikola (Burgas)              0:3 awd 
Ropotamo (Primorsko) - Chernomorets 1919 (Burgas)         0:3 awd 
15 May 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                   1:1 
Burgas sport (Burgas)                                     bye

                           Round 20

4 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Vihar (Aytos)                9:0 
Strandzha 2014 (Sredets) - Zvezdenburg (Burgas)           3:0 awd 
Nesebar (Nesebar) - Pomorie (Pomorie)                     1:4 
4 May 2019, Saturday, 10:00 EEST:
in Rusokastro:
Sveti Nikola (Burgas) - Karnobat (Karnobat)               2:6 
in kv.Izgrev, Burgas:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Burgas sport (Burgas)          5:5 
Ropotamo (Primorsko)                                      bye

                           Round 21

11 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets)   5:2 
Zvezdenburg (Burgas) - Chernomorets 1919 (Burgas)         0:3 awd 
11 May 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Burgas sport (Burgas) - Nesebar (Nesebar)                 0:3 awd 
Pomorie (Pomorie) - Sveti Nikola (Burgas)                 3:0 
Vihar (Aytos) - Ropotamo (Primorsko)                      6:3 
Neftohimik 1962 (Burgas)                                  bye

                           Round 16 - postponed match

12 May 2019, Sunday, 13:30 EEST:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Vihar (Aytos)                  3:0 

                           Round 19 - postponed match

15 May 2019, Wednesday, 16:00 EEST:
Karnobat (Karnobat) - Nesebar (Nesebar)                   1:1 

                           Round 22

18 May 2019, Saturday, 09:30 EEST:
in Karnobat:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)          3:0 
Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) - Pomorie (Pomorie)     3:4 
Nesebar (Nesebar) - Neftohimik 1962 (Burgas)              0:3 
18 May 2019, Saturday, 10:00 EEST:
Ropotamo (Primorsko) - Zvezdenburg (Burgas)               3:0 awd 
in Rusokastro:
Sveti Nikola (Burgas) - Burgas sport (Burgas)             1:9 
Vihar (Aytos)                                             bye

Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. --------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Chernomorets 1919 (Burgas) XXX 1:0 1:0 3:0 1:0 3:0 9:0 8:0 6:1 12:2 10:0 2. Neftohimik 1962 (Burgas) 1:2 XXX 5:5 7:1 7:1 3:0* 3:0 6:0 18:0 12:0 15:0 3. Burgas sport (Burgas) 1:2 1:4 XXX 3:3 0:3* 3:2 1:1 8:0 4:0 4:0 11:0 4. Pomorie (Pomorie) 0:1 1:3 1:3 XXX 2:1 5:2 2:2 3:0 4:0 6:2 1:0 5. Nesebar (Nesebar) 0:3 0:3 0:4 1:4 XXX 7:2 3:2 4:2 1:1 5:1 3:0* 6. Karnobat (Karnobat) 0:7 1:5 3:0* 2:1 1:1 XXX 2:0 1:2 5:2 3:0 3:0* 7. Vihar (Aytos) 0:11 1:12 3:4 1:2 1:1 9:3 XXX 1:0 4:1 6:3 1:3 8. Sveti Nikola (Burgas) 0:8 0:11 1:9 1:2 1:2 2:6 0:2 XXX 7:0 13:1 3:2 9. Strandzha Agrokorn 2014 (Sredets) 2:3 0:11 1:5 3:4 1:4 3:3 1:2 0:1 XXX 3:0 3:0* 10. Ropotamo (Primorsko) 0:3* 0:3 0:6 0:7 1:9 0:3 0:14 4:3 0:6 XXX 3:0* 11. Zvezdenburg (Burgas) 0:3* 0:3* 0:11 1:6 0:5 2:3 0:2 0:3* 1:6 6:0 XXX --------------------------------------------------------------------------------------------- top