«  Sunday, 19 November 2023 (397 games)  »

Severoiztochna Treta liga
14:00  Lokomotiv 2022 (Ruse) - Kubrat 2016 (Kubrat)              3:1 (0:1) 
14:00  Ustrem D (Donchevo) - Fratria (Benkovski, obl.Varna)      postponed 
16:00  Spartak 1918 II (Varna) - Dunav ot Ruse II (Ruse)         postponed 

Severozapadna Treta liga
14:30  Akademik (Svishtov) - Etar VT II (Veliko Tarnovo)         4:0 (1:0) Video
14:30  OFK Lokomotiv (Mezdra) - Botev II (Vratsa)                1:0 (0:0) 

Yugoiztochna Treta liga
14:30  Spartak 1947 (Plovdiv) - Rozova dolina (Kazanlak)         3:0 (2:0) Video

A OG Blagoevgrad - podgrupa "Struma"
15:00  Malesh (Mikrevo) - Dolno Osenovo (Dolno Osenovo)          1:3 
15:00  Svetkavitsa (Mitino) - Lokomotiv (Damyanitsa)             1:6 
15:00  Orel (Lebnitsa) - Vetren (Polena)                         1:2 
15:00  Levski 2008 (Krupnik) - Perun 1978 (Kresna)               0:0 
15:00  Levunovo 2014 (Levunovo) - Vihren II (Sandanski)          2:1 
15:00  Spartak (Sklave) - Riltsi 2006 (Riltsi)                   1:1 

A OG Blagoevgrad - podgrupa "Mesta"
15:00  Pirin 1941 II (Razlog) - OFK Belitsa (Belitsa)            0:3 
15:00  Debren (Debren) - Planinets (Godlevo)                     1:1 
15:00  Levski (Ognyanovo) - Mesta 1929 (Hadzhidimovo)            1:3 (0:1) 
15:00  Koprivlen (Koprivlen) - Pirin 1912 (Gotse Delchev)        0:2 (0:1) 
15:00  Uragan 1970 (Gorno Draglishte) - Strela 2003 (Valkosel)   3:8 
15:00  Breznitsa (Breznitsa) - Cherveno zname (Kochan)           4:2 

B OG Blagoevgrad - podgrupa "Mesta" - First phase, Iztok subgroup
11:00  Bistritsa 2008 (Ablanitsa) - Balkan (Krushevo)            2:1 
11:00  Slashten 2007 (Slashten) - FK Tuhovishta (Tuhovishta)     6:0 
11:00  Varbitsa 2008 (Oreshe) - Spartak (Dolno Dryanovo)         annulled 
11:00  Pletena (Pletena) - Gorno Dryanovo 2022 (G.Dryanovo)      6:0 

A OG Burgas
14:30  Balkan 1980 (Planinitsa) - Apolonia Pontika (Sozopol)     postponed 
14:30  Balgarovo 1948 (Balgarovo) - Rusokastro Zk (Rusokastro)   1:3 
14:30  Burgas sport (Burgas) - Kameno (Kameno)                   1:3 
14:30  OFK Pomorie (Pomorie) - Vihar (Aytos)                     3:0 

B OG Burgas - iztochna podgrupa
14:30  Ustrem (Tankovo) - Kableshkovo (Kableshkovo)              4:7 
14:30  Vetren (kv.Vetren, Burgas) - Ravda (Ravda)                2:2 
14:30  Aheloy (Aheloy) - Banevo (kv.Banevo, Burgas)              1:2 
14:30  Neftohimik 1962 II (Burgas) - Chernom. sportist (Obzor)   3:0 awd 
14:30  Zvezdenburg (Burgas) - Chernomorets (Nesebar)             postponed 

B OG Burgas - tsentralna podgrupa
12:00  Sveti Nikola (Chernomorets) - Prosenik 2019 (Prosenik)    6:2 
14:30  Apolonia (Sozopol) - Altay (Karageorgievo)                postponed 
14:30  Byala reka (Topolitsa) - Lozarevo (Lozarevo)              8:1 

A OG Varna
14:00  Olimpik (Varna) - Beloslav 1918 (Beloslav)                postponed 
14:00  Suvorovo (Suvorovo) - Aksakovo (Aksakovo)                 postponed 
14:00  Atletik (Provadia) - Chernomorets 1946 (Chernevo)         postponed 
14:00  Vihar 2016 (Valchi dol) - Ustrem (Karamanite)             postponed 
14:00  Fratria II (Benkovski) - Chernomorets 2003 (Byala)        postponed 

A OG Veliko Tarnovo
14:30  Lokomotiv II (G.Oryahovitsa) - Izgrev 93 (Tsarevets)      0:2 
14:30  Levski (Lyaskovets) - Badeshte 2010 (Butovo)              0:2 
14:30  Lozen 1924 (Suhindol) - Etar VT III (Veliko Tarnovo)      0:0 
14:30  Nedan (Nedan) - Udar (Byala cherkva)                      6:3 
14:30  Levski 1986 (Strazhitsa) - Zemedelets 93 (Kozlovets)      0:4 

B OG Veliko Tarnovo - severna podgrupa
14:30  Vihar (Radanovo) - Probiv 2015 (Ovcha mogila)             0:1 

B OG Veliko Tarnovo - yuzhna podgrupa 2
14:30  Belitsa 2017 (Kilifarevo) - Olimpiakos 2018 (Nikyup)      2:0 

A OG Vratsa
14:30  Septemvri 98 (Glozhene) - Minyor 2017 (Zgorigrad)         6:0 
14:30  Monolit (Byala Slatina) - Dunav 2016 (Selanovtsi)         1:5 
14:30  Butan (Butan) - Iskar 1923 (Roman)                        2:2 

B OG Vratsa
12:00  Strela (Galatin) - Lyubimets (Tarnava)                    2:1 
14:30  Botev 2013 (Popitsa) - Parva atomna 1974 (Kozloduy)       2:0 

A OG Gabrovo
11:00  Sportist (Petko Slaveykov) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)    0:4 
14:00  Yunak 2006 (Kormyansko) - Chardafon 1919 (Gabrovo)        1:4 
14:00  Balkan (Plachkovtsi) - Vidima (Dushevo)                   8:0 
14:30  Yantra 2019 II (Gabrovo) - Dan Kolov (Sennik)             4:1 

A OG Dobrich - iztochna podgrupa
14:00  Orlovets 2008 (Pobeda) - Dobrudzhanets (Ovcharovo)        postponed 
14:00  Sportist 2011 (General Toshevo) - Inter (Dobrich)         postponed 
14:00  Druzhba (Lyulyakovo) - Albena 97 (Obrochishte)            postponed 
14:30  Dobrudzha 1919 II (Dobrich) - Hristo Botev 1946 (Stozher) postponed 

A OG Dobrich - zapadna podgrupa
14:00  Vihar (Zheglartsi) - Spartak (Zarnevo)                    annulled 
14:00  Sportist (Stefanovo) - Sokol 2012 (Sokolovo)              postponed 

A OG Kyustendil - podgrupa "Osogovo"
11:00  Septemvri 2005 (Zhabokrat) - Sportist (Slokoshtitsa)      4:4 
11:00  Sibir (Kyustendil) - Strumska slava (Tarnovlag)           0:10 
11:00  Osogovo (Bagrentsi) - Eleshnitsa (Vaksevo)                0:3 
14:30  Velbazhd (Kyustendil) - Armeytsi (Kyustendil)             4:1 
14:30  Struma (Novi chiflik) - Sin.izvori (G.Grashtitsa)         4:1 
14:30  Ruen (Bogoslov) - Kopie (Kopilovtsi)                      0:3 

A OG Kyustendil - podgrupa "Rila"
10:30  Sokol 2015 (Samoranovo) - Iva (Borovets)                 10:2 
10:30  Musala 2010 (Rila) - Slavia 2023 (Yahinovo)               4:1 
14:30  Chervena zvezda (Ch.breg) - Minyor 2019 (Bobov dol)       3:3 
14:30  Botev 1937 (Kraynitsi) - Rilets (Resilovo)                2:1 

A OG Montana
14:30  Shurdanitsa (G.Damyanovo) - Dunav Tsibar (Dolni Tsibar)   5:0 (4:0) 
14:30  Partizan (Doktor Yosifovo) - Varshets 2012 (Varshets)     0:5 (0:2) 

A OG Pazardzhik - First phase, Parva grupa
14:00  Chiko Bunara (Byaga) - Spartak 2021 (Peshtera)            annulled 
14:00  Velichkovo (Velichkovo) - Levski (Patalenitsa)            0:7 

A OG Pazardzhik - First phase, Vtora grupa
14:00  Oborishte II (Panagyurishte) - Bratsigovo (Bratsigovo)    0:3 
14:00  Lozen (Lozen) - Saraya (Saraya)                           2:0 

B OG Pazardzhik
14:00  Lesichovo 2011 (Lesichovo) - Minyor (Elshitsa)            3:0 awd 
14:00  Draginovo (Draginovo) - Shipka (Dragor)                   3:0 
14:00  Bratanitsa (Bratanitsa) - Karabunar 2015 (Karabunar)      5:1 
14:00  Spartak (Shtarkovo) - Barikadi (Strelcha)                 0:3 
14:00  Zenit 1945 (Vetren dol) - Kozarsko 1921 (Kozarsko)        3:2 

A OG Pernik - podgrupa I
14:30  Druzhba (Meshtitsa) - Chorni (Breznik)                    0:3 
14:30  Verila 1948 (Dren) - Pirin (Zemen)                        6:0 

A OG Pernik - podgrupa II
14:30  Metalurg 1957 (Pernik) - Botev (Drugan)                   6:0 
14:30  Erma 2010 (Tran) - Sportist (Dragichevo)                  1:3 
14:30  Vihar 2023 (Elovdol) - Energetik (Pernik)                 0:4 

B OG Pleven - iztochna podgrupa
11:00  Vihar (Krushovene) - Slavia (Novachene)                   3:1 
11:00  Pordim 2017 (Pordim) - Svoboda (Milkovitsa)               1:5 
15:00  Spartak 22 (Muselievo) - Botev 1419 (Balgarene)           1:3 
15:00  Benkovski 2021 (Petarnitsa) - Botev 22 (Valchitran)       1:0 
15:00  Vinaya (Zgalevo) - Yasen 2011 (Yasen)                     5:3 
15:00  Iskar (Orehovitsa) - Dinamo (Bohot)                       annulled 
15:00  Dinamo (Izgrev) - Ustrem 2010 (Kreta)                     4:1 

B OG Pleven - zapadna podgrupa
11:00  Iskar 1920 (Brenitsa) - Ventsi 2022 (Iskar)               3:2 
11:00  Spartak 1924 (Koynare) - Chavdar 2011 (Sadovets)          3:1 
11:00  Svetoslav (Lepitsa) - Botev 2020 (Ruptsi)                 1:2 
11:00  Chervena zvezda 1945 (Glava) - Fortuna (Pleven)           annulled 
14:00  Lavrov 1946 (Gorni Dabnik) - Drenovets (Gornik)           2:0 

A OG Plovdiv - First phase, Parva grupa
14:30  Maritsa 2003 (Manole) - Chernozem (Chernozemen)           2:0 
14:30  Trakia (Novi izvor) - Trud (Trud)                         2:0 
15:00  SFK Rakovski (Rakovski) - Zhitnitsa (Zhitnitsa)           2:1 

A OG Plovdiv - First phase, Vtora grupa
14:30  Sadovo (Sadovo) - Metalik 1938 (Sopot)                    4:2 
14:30  Sportist 1948 (Golyam chardak) - Maritsa (Milevo)         0:3 

B OG Plovdiv - iztochna podgrupa
13:30  Asenovets 2005 II (Asenovgrad) - Sokol (Bukovo)           4:1 
14:30  Spartak 2012 (Izbeglii) - FK 2023 Byala reka (Gradina)   10:0 
14:30  Mladost (Zlatovrah) - Topolovo (Topolovo)                 0:3 awd 
14:30  Sokol 2020 (kv.D.Voden, As) - Trakite 2007 II (Skutare)   8:2 

B OG Plovdiv - severna podgrupa
12:30  Rakovski 2018 (Rakovski) - Kaloyanovo (Kaloyanovo)        0:1 
14:30  Sokol (Padarsko) - Lider (Yagodovo)                       4:1 
14:30  Voynyagovo 2023 (Voynyagovo) - Vedrare (Vedrare)          1:3 
14:30  Maritsa (Tsalapitsa) - Urozhay (Streltsi)                 3:4 

B OG Plovdiv - tsentralna podgrupa
14:30  Benkovski 1959 (Kurtovo Konare) - Kostievo (Kostievo)     2:2 
14:30  Spartak 1971 (Novo selo) - Svetkavitsa (Man.Konare)       2:0 
14:30  Belashtitsa (Belashtitsa) - Sokol (Krislovo)             10:0 
14:30  Vihar 2006 (Graf Ignatievo) - Vihar (Voysil)              1:4 
14:30  Trakite 2007 (Skutare) - Vihar (Voyvodinovo)              1:0 

A OG Razgrad
14:00  Mortagonovo (Mortagonovo) - Minyor 2012 (Senovo)          3:0 awd 
14:00  Lokomotiv 2019 (Samuil) - Vihar (Loznitsa)                3:0 awd 
14:00  Uragan (Getsovo) - Vihar (Zavet)                          0:5 

A OG Ruse - iztochna podgrupa
14:00  Dunarit (Nikolovo) - Marten (Marten)                      6:2 

A OG Silistra - iztochna podgrupa
15:00  Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda)                0:3 awd 
15:00  Dulovo 2006 (Dulovo) - Chernolik (Chernolik)              3:0 awd 

A OG Sliven - First Phase
14:30  Botev (Kermen) - Balkan (Seliminovo)                      annulled 
14:30  Burya (Gradsko) - Balkan 2012 (Tvarditsa)                 2:2 
14:30  Levski 2018 (Mladovo) - Sinite kamani 2022 (Sliven)       0:9 

A OG Sofia (stolitsa)
14:00  Zheleznitsa (Zheleznitsa) - Sofia sport (Sofia)           2:6 
14:00  Levski (Chepintsi) - Zhiten (Zhiten)                      3:2 
14:00  Iskar 1945 (Novi Iskar) - Akademik 1947 (Sofia)           5:1 
14:00  Zenit (kv.Filipovtsi, Sofia) - Mramor (Mramor)            2:2 
14:00  Levski Rakovski (Sofia) - Sokol (Negovan)                 5:2 
14:00  Vastanik 26 (Voynegovtsi) - Granit (Vladaya)              1:9 
17:00  Ferion (Kubratovo) - Nadezhda (Dobroslavtsi)              1:6 

B OG Sofia (stolitsa) - severna podgrupa
14:00  Vrazhdebna (Sofia) - Spartak 1933 (Podgumer)              1:0 
14:00  Kremikovtsi (Kremikovtsi) - Sokol (kv.Benkovski, Sofia)   0:5 
15:00  Vihar (kv.Trebich, Sofia) - Sportist 13 (Sofia)           3:2 

B OG Sofia (stolitsa) - yuzhna podgrupa
14:00  Orlovets 2015 (Kokalyane) - Levski Spartak 1962 (Sofia)   2:2 
14:00  Obelya 1945 (kv.Obelya, Sf) - Kazichene 1929 (Kazichene)  0:7 (0:4) Video
14:00  Urvich (Pancharevo) - Sparta (Sofia)                      4:0 
14:00  Spartak 2015 (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)          3:3 
18:30  Natsional (Sofia) - Ares (Sofia)                          4:1 

A OG Sofia - First phase, Iztochna podgrupa
14:30  Botev 1937 II (Ihtiman) - Levski (Dolna banya)            1:2 
14:30  OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Rilets (Govedartsi)        5:0 

A OG Sofia - First phase, Zapadna podgrupa
11:00  Zenit (Tserovo) - Petarch (Petarch)                       4:3 
14:30  Kom 98 (Godech) - Skravena (Skravena)                     9:0 awd 
14:30  Sinite orli (Svoge) - Kozaro (Botevgrad)                  3:2 

A OG Stara Zagora
14:30  Botev (Galabovo) - Minyor 2022 (Radnevo)                  1:4 (0:0) 

A OG Targovishte
14:00  Agroelit 1 (Makariopolsko) - Tuzlushka slava (Antonovo)   3:0 
14:00  Chernolomets 1919 II (Pop) - Borovets 2002 (Targovishte)  2:2 

A OG Haskovo
14:30  Lyubimets 2000 (Lyubimets) - Lyubimets 2018 (Lyubimets)   2:0 
14:30  FK Haskovo 2022 (Haskovo) - Sayana II (Haskovo)           1:1 
14:30  Sakarski sportist 04 (Top) - OFK Haskovo (Haskovo)        0:3 

A OG Shumen - severna podgrupa
14:00  Zenit (Chernoglavtsi) - Kosmos (Branichevo)               postponed 
14:00  Bortsi (Bortsi) - Yasen 2007 (Yasenkovo)                  postponed 
14:00  Dabrava (Osenovets) - Ustrem 2020 (Pet mogili)            annulled 

A OG Shumen - yuzhna podgrupa
14:00  Sportist (Troitsa) - Geroy (Zaychino oreshe)              postponed 
14:00  Veliki Preslav (V.Preslav) - Zvezda 2023 (Studenitsa)     1:2 (1:0) 
14:00  Bliznatsi 2022 (Bliznatsi) - Zarya 1962 (Zvegor)          postponed 

A OG Shumen - tsentralna podgrupa
11:30  Lokomotiv 2008 (Kaspichan) - Smyadovo (Smyadovo)          3:0 awd 

A OG Yambol - First Phase
14:30  Iskra (Simeonovo) - Benkovski (Zimnitsa)                  2:4 
14:30  OFK Straldzha (Straldzha) - Arena (Yambol)                0:1 
14:30  Bakadzhik (Chargan) - Okop (Okop)                         2:1 
14:30  Tundzha 2006 (Tenevo) - Kabile (Kabile)                   annulled 
14:30  Botev (Bolyarovo) - Sportist (Roza)                       3:1 

Friendlies: Summer-Fall
15:00  Belasitsa (Petrich) - Belasica (Strumica, MKD, 2)         2:2 (0:1) Video

Elitna grupa (U-16)
11:00  Pirin (Blagoevgrad) - Arda 1924 (Kardzhali)               2:1 (0:0) 
12:30  Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                1:5 (0:3) Video
13:00  Hebar 1918 (Pazardzhik) - Beroe (Stara Zagora)            2:1 (0:1) 
13:30  Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     0:1 (0:0) 
14:00  Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)              0:2 (0:0) 
14:00  Zvezdenburg (Burgas) - Spartak 1947 (Plovdiv)             2:1 (2:0) 
14:30  Spartak (Pleven) - Botev (Plovdiv)                        0:8 (0:3) 
16:00  CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                   1:1 (1:0) 

Elitna grupa (U-15)
10:00  Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                2:0 (0:0) Video
11:00  Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     2:8 (1:5) 
12:00  Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)              1:10 (0:5) 
12:00  Zvezdenburg (Burgas) - Kronos 2016 (Plovdiv)              2:0 (0:0) 
12:30  Spartak (Pleven) - Botev (Plovdiv)                        0:1 (0:1) 
13:30  Cherno more (Varna) - Dunav ot Ruse (Ruse)                postponed 
14:00  CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                   0:1 (0:1) 
14:00  Spartak 1918 (Varna) - Beroe (Stara Zagora)               postponed 

Detsa: Blagoevgrad - Oblastna grupa
11:00  Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Pirin 1941 (Razlog)          0:1 
11:00  Hlapetata (Blagoevgrad) - Nevrokop 1 (Gotse Delchev)      1:2 
11:00  FK Sportist 1959 (Padesh) - Bansko tiym (Bansko)          0:4 

DPG13: Blagoevgrad - Oblastna grupa
11:00  Belasitsa (Petrich) - Septemvri (Simitli)                 5:1 
11:00  Malesh (Mikrevo) - Vihren (Sandanski)                     8:0 

YuMV: Burgas - Oblastna grupa
10:00  Burgas sport (Burgas) - Sungurlarska dolina (Sung.)       3:0 

Detsa: Burgas - Oblastna grupa A
10:00  Sozopol (Sozopol) - Nesebar II (Nesebar)                  postponed 

Detsa: Burgas - Oblastna grupa B
09:30  Chernomorets 1919 (Burgas) - Strandzha 2022 (Sredets)     postponed 
10:00  Karnobat (Karnobat) - Balgarovo 1948 (Balgarovo)          4:7 
11:00  OFK Elhovo (Elhovo) - Sveti Vlas (Sveti Vlas)             postponed 
12:00  Burgas sport (Burgas) - OFK Straldzha (Straldzha)         5:1 

YuMV: Varna - Zonalna grupa
10:00  Dobrudzha 1919 II (Dobrich) - Spartak 1918 (Varna)        postponed 

Detsa: Varna - Zonalna grupa
12:15  Ludogorets 1945 (Razgrad) - SFK Svetkavitsa 2014 (Targ)   3:0 awd 
12:15  Dobrudzha 1919 II (Dobrich) - Spartak 1918 (Varna)        postponed 
12:15  Dunav ot Ruse (Ruse) - Prikazkite (Dobrich)               postponed 

Detsa: Varna - Mezhduoblastna grupa
11:00  Dorostol Silistra (Silistra) - Septemvri 98 (Tervel)      4:1 

Detsa: Varna - Mezhduoblastna grupa (Detsa III A)
10:00  MFK Ticha (Varna) - FK Topoli (Topoli)                    postponed 

Detsa: Varna - Mezhduoblastna grupa (Detsa III B)
10:00  Spartak 1918 (Varna) - Yunak (Varna)                      3:0 awd 

YuMV: Veliko Tarnovo - Zonalna grupa
13:00  Pretsiz (Montana) - Liteks (Lovech)                       7:0 
13:00  Chavdar (Troyan) - Montana 1921 (Montana)                 0:1 
13:00  Yantra 2019 (Gabrovo) - Botev (Debelets)                  1:1 
13:00  Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lato (Alekovo)                 9:1 
13:00  Akademik (Svishtov) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)           3:1 

Detsa: Kyustendil - Mezhduoblastna grupa
11:00  Velbazhd (Kyustendil) - Metalurg 1957 (Pernik)            postponed 
11:00  Akademia Metalurg (Pernik) - Minyor (Pernik)              1:4 
11:00  Minyor 2019 (Bobov dol) - Rial (Kovachevtsi)              1:6 
11:00  Kyustendil (Kyustendil) - Strumska slava 1927 (Radomir)   6:1 

Detsa: Montana - Mezhduoblastna grupa
10:30  Lencho (Yakimovo) - DFK Vidin (Vidin)                     0:3 awd 
10:30  Okolchitsa (Moravitsa) - Pretsiz (Montana)                annulled 
10:30  Atletik 77 (Kozloduy) - OFK Lokomotiv (Mezdra)            1:5 
10:30  Kom (Berkovitsa) - Dunav (Lom)                            5:1 

YuMV: Pazardzhik - Oblastna grupa
10:00  Trakiets 2005 (Glavinitsa) - Bratsigovo (Bratsigovo)      4:2 
10:30  Chiko Bunara (Byaga) - Lozen (Lozen)                      2:5 
10:30  Orleta (Pazardzhik) - Oborishte (Panagyurishte)           2:0 

Detsa: Pazardzhik - Oblastna grupa
10:30  Balkan 1952 (Varvara) - Hebar 1918 (Pazardzhik)           0:12 

YuMV: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa
10:30  Levski (Karlovo) - Sokol (Markovo)                        2:2 
12:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - Krumovgrad (Krumovgrad)          5:0 
12:00  FK Vihar 1965 (Zlatograd) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)   2:2 

Detsa: Plovdiv - Zonalna grupa
10:00  FK Haskovo 2022 (Haskovo) - FK Arda 1924 (Kardzhali)      1:1 
12:00  FK Sliven (Sliven) - Orleta (Pazardzhik)                  3:0 
13:00  Chernomorets 1919 (Burgas) - Rozova dolina (Kazanlak)     postponed 

Detsa: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa A
09:00  Lion 2017 (Plovdiv) - United (Plovdiv)                    2:6 
11:00  Levski (Karlovo) - Maritsa (Milevo)                       postponed 

Detsa: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa B
11:00  Sportist 1948 (G.chardak) - Botev (kv.Debar, Parvomay)    1:11 
12:00  Sokol (Markovo) - Spartak 1947 (Plovdiv)                  0:8 

Detsa "B": Plovdiv - Zonalna grupa
10:00  Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Kronos 2016 (Plovdiv)          0:3 
10:00  Spartak 1947 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)         0:7 
10:30  Chavdar (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)               1:6 

DPG13: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Tsentar)
10:30  Metalik 1938 (Sopot) - Botev (Plovdiv)                    postponed 
11:00  FK Kardzhali (Kardzhali) - Hebar 1918 (Pazardzhik)        0:6 
11:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv)           0:1 
12:00  FK Arda 1924 (Kardzhali) - Lider Plovdiv (Yagodovo)       postponed 

DPG13: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 9)
09:00  United (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)                 0:7 
10:15  Sokol (Markovo) - SFK Rakovski (Rakovski)                 5:1 
11:30  Borislav 2009 (Parvomay) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)       1:3 
12:45  Chepinets (Velingrad) - Maritsa (Yasno pole)              8:1 
14:00  Chepinets II (Velingrad) - Plovdiv city (Plovdiv)         0:0 
15:15  FA Karlovo (Karlovo) - Real (Plovdiv)                     8:1 
16:30  Trakia 2004 (Plovdiv) - Belomorets (Asenovgrad)           0:3 

DPG12: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 9) - group A1
14:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali)         5:1 
15:15  Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Orleta (Pazardzhik)    1:6 
16:30  Hebar 1918 (Pazardzhik) - Shipka stars 2015 (As)          0:1 
17:45  Trakia 2004 (Plovdiv) - Lion 2017 (Plovdiv)               5:0 

DPG12: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 9) - group A2
09:00  Botev 2002 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv)             2:2 
10:15  Plovdiv 2015 (Plovdiv) - FA Karlovo (Karlovo)             2:1 
11:30  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - Botev II (Plovdiv)          3:1 
12:45  Chavdar (Plovdiv) - FK Arda 1924 II (Kardzhali)           0:3 

DPG11: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 7) - group B
09:00  Paldin (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                3:2 
10:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - FA Karlovo (Karlovo)             2:6 
11:00  Trakia 2004 (Plovdiv) - FK Kardzhali (Kardzhali)          3:10 
12:00  Pazardzhik city (Pazardzhik) - Spartak 1947 (Plovdiv)     0:7 
13:00  Rodopa Smolyan II (Smolyan) - Metalik 1938 (Sopot)       10:3 
14:00  Rodopa Smolyan (Smolyan) - Shipka stars 2015 (As)         9:1 

DPG10: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 7) - group A
09:00  Botev 2002 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv)             1:7 
10:00  Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Orleta (Pazardzhik)            6:3 
11:00  FK Kardzhali (Kardzhali) - Kronos 2016 (Plovdiv)          2:5 
12:00  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - Akademik (Plovdiv)          4:4 
13:00  Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Arda 1924 (Kardzhali)        not played 
14:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)         5:7 
15:00  Shipka stars 2015 (As) - Rodopa Smolyan II (Smolyan)      7:0 

DPG10: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 7) - group B
09:00  United (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv)                     5:2 
10:00  Spartak 1947 (Plovdiv) - FK Haskovo 2022 II (Haskovo)     5:5 
11:00  Akademia Spartak (Plovdiv) - FK Haskovo 2022 (Haskovo)    5:1 
12:00  Botev (Plovdiv) - Trud (Trud)                             4:2 
13:00  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - Chavdar (Plovdiv)           6:1 
14:00  Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv city (Plovdiv)          1:4 
15:00  Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Sekirovo (Rakovski)         3:5 

DPG10: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 7) - group V
16:00  FA Karlovo (Karlovo) - Plovdiv city (Plovdiv)             3:7 
16:00  Trakia 2004 (Plovdiv) - Svoboda 2011 (Peshtera)           0:4 
17:00  Real (Plovdiv) - SKF EAZ Perushtitsa 2023 (Perushtitsa)   1:7 
17:00  Vihar (Belozem) - Shipka stars 2015 (Asenovgrad)          2:5 
18:00  Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak (Parvenets)            2:7 
18:00  Shipka stars 2015 II (Asenovgrad) - Veld (Plovdiv)        5:4 
19:00  Kronos 2016 (Plovdiv) - Ulpia (Plovdiv)                   8:3 

DPG9: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 5) - group A
09:00  Maritsa 1921 (Plovdiv) - Chavdar (Plovdiv)                1:0 
10:00  Spartak 1947 (Plovdiv) - Shipka stars 2015 (Asenovgrad)   3:1 
11:00  Kronos 2016 (Plovdiv) - Botev 2002 (Plovdiv)              5:7 
12:00  Lider Plovdiv (Yagodovo) - Orleta (Pazardzhik)            0:5 
13:00  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - FK Haskovo 2022 (Haskovo)   8:5 
14:00  Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Trakite 2007 (Skutare)         7:5 

DPG9: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 5) - group B
09:00  Lion 2017 (Plovdiv) - Kronos 2016 (Plovdiv)               2:1 
10:00  Maritsa (Yasno pole) - Trakia 2004 (Plovdiv)              4:3 
11:00  Brigada 2010 (Dimitrovgrad) - Spartak 1947 (Plovdiv)      4:2 
12:00  Shipka stars 2015 (As) - FK Haskovo 2022 II (Haskovo)     3:3 
13:00  Botev 2002 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv)             not played 
14:00  Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv city II (Plovdiv)       2:7 

DPG9: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 5) - group V
09:00  Shipka stars 2015 (Asenovgrad) - Plovdiv city (Plovdiv)   3:1 
10:00  SFK Spartak 1947 (Plovdiv) - Paldin (Plovdiv)             0:4 
11:00  Veld (Plovdiv) - Sokol (Markovo)                          2:2 
12:00  FK Kardzhali (Kardzhali) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)    2:5 
13:00  Orleta (Pazardzhik) - Pazardzhik city (Pazardzhik)        4:5 
14:00  Pazardzhik city (Pazardzhik) - Akademia Lion (Plovdiv)    4:0 

DPG9: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 5) - group G
09:00  Maritsa II (Markovo) - Kronos 2016 (Plovdiv)              2:2 
10:00  SFK Spartak 1947 (Plovdiv) - Maritsa (Markovo)            2:6 
11:00  Spartak (Parvenets) - Trakite 2007 (Skutare)             10:1 
12:00  Kanarche (Branipole) - FK Kardzhali (Kardzhali)           6:5 
13:00  Sekirovo (Rakovski) - Plovdiv city (Plovdiv)              3:3 
14:00  Veld (Plovdiv) - United (Plovdiv)                         2:6 

DPG9: Plovdiv - Mezhduoblastna grupa (Futbol 5) - group D
09:00  Spartak 1947 (Plovdiv) - Akademia Spartak (Plovdiv)       postponed 
10:00  Sekirovo (Rakovski) - Trakite 2007 (Skutare)              4:1 
11:00  Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Maritsa (Markovo)           3:1 
12:00  Shipka 2018 (Asenovgrad) - Trakia 2004 (Plovdiv)          2:4 
13:00  Kronos 2016 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)          1:6 

YuMV: Silistra - Oblastna grupa - iztochna podgrupa
13:30  Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda)                3:0 awd 
13:30  Dulovo 2006 (Dulovo) - Chernolik (Chernolik)              3:0 awd 

YuSV: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa
11:00  Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - RD Sport (Sofia)           2:2 
14:00  UFK Botev (Sofia) - Septemvri (Sofia)                     1:3 
14:00  Kyustendil (Kyustendil) - Septemvri (Simitli)             0:1 
14:00  Marek 1915 (Dupnitsa) - Pirin (Blagoevgrad)               1:3 
14:00  Minyor (Pernik) - Natsional (Sofia)                       0:2 
15:00  AFR (Sofia) - Sportist 13 (Sofia)                         7:0 

YuMV "A": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa
11:00  Spartak 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                 annulled 
13:00  Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole)         6:2 
16:00  DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia)         2:3 

Detsa "A": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa
11:00  Obelya 1945 (kv.Obelya, Sf) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)   0:7 
11:00  Levski Rakovski (Sofia) - Chavdar (Etropole)              2:1 
11:30  UFK Botev (Sofia) - Vazrazhdane 2020 (Sofia)              2:0 
13:00  RD Sport (Sofia) - Akademika (Sofia)                      6:0 
16:00  Barocco (Sofia) - Ares (Sofia)                            0:7 

Detsa "B": Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa - parva podgrupa
09:00  UFK Botev (Sofia) - Natsional (Sofia)                     3:6 
09:00  Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia)                        postponed 

DPG13: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 11) - Group B
09:00  Levski Rakovski (Sofia) - Natsional II (Sofia)            3:3 
10:25  Minyor (Pernik) - Olimpia FK II (Sofia)                   0:0 
11:50  Kyustendil (Kyustendil) - Akademia Metalurg (Pernik)      5:4 
13:15  Akademia Septemvri (Sofia) - CSKA II (Sofia)              0:2 
14:40  Elit Sofia (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)                1:3 

DPG13: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 11) - Group G
09:00  Sportist 13 (Sofia) - FK Botev (Sofia)                    4:1 
10:25  Barocco (Sofia) - Kazichene 1929 (Kazichene)              9:0 
11:50  RD Sport (Sofia) - Zvezda (Sofia)                         6:1 
13:15  Pobeda 1945 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)             postponed 
13:15  Lokomotiv Sofia 1929 II (Sofia) - Pravets (Pravets)       0:6 

DPG12: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 9) - Group B
09:00  Slavia 1913 II (Sofia) - Natsional II (Sofia)             0:3 
10:25  DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Olimpia FK II (Sofia)       3:0 
11:50  Serdika (Sofia) - Minyor (Pernik)                         3:1 
13:15  Levski II (Sofia) - CSKA (Sofia)                          4:1 
14:40  Vitosha 13 (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)              1:1 

DPG12: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 9) - Group G
09:00  Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Talant (Sofia)       0:11 
10:25  FK Botev (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia)                 2:2 
11:50  Sofiyasport 2020 (Sofia) - Barocco (Sofia)                1:1 
13:15  Lokomotiv Sf 1929 II (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane)  1:0 
14:40  Akademia Septemvri (Sofia) - Razvitie MF (Sofia)          0:0 

DPG12: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 9) - Group D
09:00  Futbolna akademia German (German) - Granit (Vladaya)      6:0 
10:25  Shturche (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia)                   3:2 
11:50  Obelya 1945 (kv.Obelya, Sofia) - Iskar 2022 (Samokov)     0:8 
13:15  Levski Rakovski II (Sofia) - Lyulin (kv.Lyulin, Sofia)    0:3 
14:40  Levski Spartak 1962 (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar)     1:0 

DPG11: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group B
09:00  DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - CSKA II (Sofia)             0:2 
10:10  ABV (Sofia) - Olimpia FK II (Sofia)                       2:3 
11:20  Lavchetata (Sofia) - Levski II (Sofia)                    0:6 
12:30  Slavia 1913 II (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)          7:1 
13:40  Ares (Sofia) - Akademia VR (Sofia)                        0:2 

DPG11: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group G
09:00  Lokomotiv Sf 1929 II (Sofia) - Sport za vsichki (Sofia)   2:1 
10:10  Akademika (Sofia) - Razvitie MF (Sofia)                   2:3 
11:20  Kozaro (Botevgrad) - UFK Botev (Sofia)                    8:2 
12:30  Barocco (Sofia) - Vazrazhdane 2020 (Sofia)                1:0 
13:40  OFK Sofia 1992 (Sofia) - Inter Dzhesika 2010 (Sofia)      1:2 

DPG10: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group B
09:00  Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - CSKA II (Sofia)            2:6 
10:10  FK CSKA 1948 (Sofia) - Olimpia FK (Sofia)                 4:6 
11:20  Slavia 1913 II (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)          7:4 
12:30  FK Septemvri 57 (Sofia) - Levski II (Sofia)               0:4 
13:40  Natsional II (Sofia) - Akademia VR II (Sofia)             1:5 

DPG10: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group G
09:00  Razvitie MF (Sofia) - Elit Sofia (Sofia)                  6:4 
10:10  Akademika (Sofia) - Akademia Septemvri II (Sofia)         2:4 
11:20  BAMF (Sofia) - Sofiyasport 2020 (Sofia)                   4:0 
12:30  Akademia Murgash (Novi han) - Levski Rakovski (Sofia)     2:6 
13:40  Akademia Metalurg (Pernik) - Iskar 2022 (Samokov)         5:3 

DPG10: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 7) - Group D
09:00  FA German (German) - Akademia Murgash II (Novi han)       4:6 
10:10  Lyulin (kv.Lyulin, Sofia) - AFR (Sofia)                   1:3 
11:20  Fortuna (Zheleznitsa) - Spartak 2015 (Sofia)              3:2 
12:30  DAF 2018 (Sofia) - Tigrite (Sofia)                        1:9 
13:40  iMa3x (Sofia) - Ultrasport akademia II (Sofia)            1:7 

DPG9: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 5) - Group B
09:15  Sofia sport (Sofia) - Olimpia FK II (Sofia)               6:1 
10:10  Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Barocco (Sofia)      2:7 
11:05  Super star (Sofia) - Minyor (Pernik)                      0:7 
11:05  Olimpia FK II (Sofia) - Levski II (Sofia)                 3:8 
12:00  Slavia 1913 II (Sofia) - AFR (Sofia)                     11:0 
13:00  Levski II (Sofia) - CSKA II (Sofia)                       1:2 

DPG9: Sofia (stolitsa) - Zonalna grupa (Futbol 5) - Group G
09:15  Lokomotiv Sofia 1929 II (Sofia) - Razvitie MF (Sofia)     8:1 
10:10  Akademika (Sofia) - Kokalyane Pediakid (Kokalyane)        5:0 
11:05  Sofiyasport 2020 (Sofia) - Serdika (Sofia)                4:0 
12:00  iMa3x (Sofia) - OFK Kostinbrod 2012 (Kostinbrod)          8:1 
13:00  Kozaro (Botevgrad) - Elit Sofia (Sofia)                   annulled 

Detsa: Sofia - Oblastna grupa
11:00  Botev 1937 (Ihtiman) - Balkan 1929 (Botevgrad)            0:6 
11:00  OFK Kostenets (gr.Kostenets) - Slivn.geroy (Slivnitsa)    3:1 
11:00  Sportist 2009 (Svoge) - OFK Kostinbrod 2012 (Kost)        6:0 
11:00  Levski (Dolna banya) - Iskar 2022 (Samokov)               2:4 

YuMV: Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa
14:00  Arena (Yambol) - Mineral (Yagoda)                         3:0 awd 
14:00  Sayana (Haskovo) - FK Yambol 1915 (Yambol)                7:0 

Detsa: Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa - First Phase
11:30  Sayana (Haskovo) - Shampion (Yambol)                     12:0 

DPG13: Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa (Futbol 11)
12:30  Beroe (Stara Zagora) - FK Sliven (Sliven)                 3:2 

Darzhavno parvenstvo - women
12:00  Lokomotiv (Stara Zagora) - Rial (Kovachevtsi)             annulled 
13:00  Svetkavitsa (Gradezhnitsa) - Ludogorets 1945 (Razgrad)    annulled 
13:00  Sevlievo ladies (Sevlievo) - Sofia ladies 2021 (Sofia)    2:2 
14:00  Dunav ot Ruse (Ruse) - NSA (Sofia)                        0:3 (0:1) 

2024 UEFA European Championship qualification - Group stage, Group G
16:00  Serbia - Bulgaria                                         2:2 (1:0)  /BNT1/ Video
16:00  Hungary - Montenegro                                      3:1 (0:1)  /Diema Sport 3/ Video