Detsa (b.2009-10):
« Stara Zagora - Mezhduoblastna grupa 2023/24


First phase

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Arena (Yambol) 15 13 1 1 88:17 40 Top 8 2. Sayana (Haskovo) 15 13 0 2 80:12 39 Top 8 3. FK Sliven (Sliven) 15 12 2 1 86:9 38 Top 8 4. Chirpan 1929 (Chirpan) 15 9 4 2 52:12 31 Top 8 [0 1 0 0:0 1, +40 overall GD] 5. Rozova dolina II (Kazanlak) 15 10 1 4 56:20 31 Top 8 [0 1 0 0:0 1, +36 overall GD] 6. Arsenal 2000 (Kazanlak) 15 9 1 5 45:34 28 Top 8 7. OFK Haskovo (Haskovo) 15 8 3 4 44:25 27 Top 8 8. Sinite kamani 2022 (Sliven) 15 7 5 3 50:28 26 Top 8 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 9. Rozova dolina (Kazanlak) 15 6 1 8 31:52 19 Bottom 8 10. FK Yambol 1915 (Yambol) 15 5 1 9 32:39 16 Bottom 8 [1 0 0 2:1 3] 11. Sinite kamani 2022 II (Sliven) 15 5 1 9 30:34 16 Bottom 8 [0 0 1 1:2 0] 12. Shampion (Yambol) 15 4 2 9 33:83 14 Bottom 8 13. FK Harmanli (Harmanli) 15 2 1 12 20:54 7 Bottom 8 14. Chirpan 1929 II (Chirpan) 15 2 0 13 14:96 6 Bottom 8 [1 0 0 2:1 3] 15. Vereya (Stara Zagora) 15 2 0 13 12:72 6 Bottom 8 [0 0 1 1:2 0] 16. Minyor 2022 (Radnevo) 15 1 1 13 19:105 4 Bottom 8
Round 1 9 September 2023, Saturday, 10:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) postponed Rozova dolina (Kazanlak) - Arena (Yambol) postponed Sinite kamani 2022 (Sliven) - FK Yambol 1915 (Yambol) 5:0 Shampion (Yambol) - Minyor 2022 (Radnevo) 6:0 Chirpan 1929 (Chirpan) - FK Harmanli (Harmanli) 8:0 Rozova dolina II (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora) postponed Sayana (Haskovo) - Arsenal 2000 (Kazanlak) postponed 13 September 2023, Wednesday, 16:00 EEST: FK Sliven (Sliven) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 9:0 19 September 2023, Tuesday, 14:30 EEST: Sayana (Haskovo) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 3:0 27 September 2023, Wednesday, 16:00 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora) 8:0 18 October 2023, Wednesday, 16:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Arena (Yambol) 2:7 25 October 2023, Wednesday, 14:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 9:0 Round 2 16 September 2023, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 II (Sl) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 3:4 Vereya (Stara Zagora) - Sayana (Haskovo) 0:6 Chirpan 1929 II (Chirpan) - Chirpan 1929 (Chirpan) 0:9 Minyor 2022 (Radnevo) - FK Sliven (Sliven) 0:18 Arena (Yambol) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 6:2 16 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Rozova dolina II (Kazanlak) 3:0 17 September 2023, Sunday, 10:00 EEST: FK Yambol 1915 (Yambol) - Shampion (Yambol) 2:4 OFK Haskovo (Haskovo) - Rozova dolina (Kazanlak) 3:1 Round 1 - postponed match 19 September 2023, Tuesday, 14:30 EEST: Sayana (Haskovo) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 3:0 Round 3 22 September 2023, Friday, 10:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 II (Sl) 2:0 Shampion (Yambol) - Arena (Yambol) 0:10 Chirpan 1929 (Chirpan) - Minyor 2022 (Radnevo) 8:0 Sayana (Haskovo) - FK Harmanli (Harmanli) 3:0 awd Arsenal 2000 (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora) 5:0 22 September 2023, Friday, 11:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) postponed FK Sliven (Sliven) - FK Yambol 1915 (Yambol) 5:0 22 September 2023, Friday, 12:00 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 6:0 30 October 2023, Monday, 11:00 EET: Sinite kamani 2022 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) 2:2 Round 1 - postponed match 27 September 2023, Wednesday, 16:00 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora) 8:0 Round 4 30 September 2023, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 II (Sliven) - Vereya (Stara Zagora) 3:0 awd Chirpan 1929 II (Chirpan) - Sayana (Haskovo) 1:12 Minyor 2022 (Radnevo) - Rozova dolina II (Kazanlak) 0:10 FK Yambol 1915 (Yambol) - Chirpan 1929 (Chirpan) 0:5 OFK Haskovo (Haskovo) - Shampion (Yambol) postponed 1 October 2023, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 0:4 1 October 2023, Sunday, 10:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 0:3 3 October 2023, Tuesday, 09:30 EEST: Arena (Yambol) - FK Sliven (Sliven) 4:3 8 November 2023, Wednesday, 14:00 EET: OFK Haskovo (Haskovo) - Shampion (Yambol) 5:3 Round 5 7 October 2023, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Sinite kamani 2022 II (Sl) postponed Shampion (Yambol) - Rozova dolina (Kazanlak) 3:3 FK Sliven (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) 7:0 Chirpan 1929 (Chirpan) - Arena (Yambol) 0:0 Rozova dolina II (Kazanlak) - FK Yambol 1915 (Yambol) 4:0 Sayana (Haskovo) - Minyor 2022 (Radnevo) 12:0 Vereya (Stara Zagora) - FK Harmanli (Harmanli) 3:0 8 October 2023, Sunday, 10:00 EEST: Arsenal 2000 (Kazanlak) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 4:2 16 October 2023, Monday, 15:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Sinite kamani 2022 II (Sl) 1:0 Round 6 13 October 2023, Friday, 16:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - FK Sliven (Sliven) 0:5 14 October 2023, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 II (Sliven) - FK Harmanli (Harmanli) 6:1 Chirpan 1929 II (Chirpan) - Vereya (Stara Zagora) 2:1 Minyor 2022 (Radnevo) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 1:2 FK Yambol 1915 (Yambol) - Sayana (Haskovo) 0:2 Arena (Yambol) - Rozova dolina II (Kazanlak) 7:1 OFK Haskovo (Haskovo) - Chirpan 1929 (Chirpan) 1:1 Sinite kamani 2022 (Sliven) - Shampion (Yambol) 9:3 Round 5 - postponed match 16 October 2023, Monday, 15:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Sinite kamani 2022 II (Sl) 1:0 Round 1 - postponed match 18 October 2023, Wednesday, 16:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Arena (Yambol) 2:7 Round 7 20 October 2023, Friday, 15:30 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - OFK Haskovo (Haskovo) 1:0 21 October 2023, Saturday, 09:00 EEST: Vereya (Stara Zagora) - Minyor 2022 (Radnevo) 2:0 21 October 2023, Saturday, 10:00 EEST: Chirpan 1929 (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak) 4:1 Sayana (Haskovo) - Arena (Yambol) 2:3 Arsenal 2000 (Kazanlak) - FK Yambol 1915 (Yambol) 2:0 21 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: FK Sliven (Sliven) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 2:2 21 October 2023, Saturday, 12:00 EEST: Shampion (Yambol) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) postponed 22 October 2023, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 7:1 15 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Shampion (Yambol) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 1:6 Round 1 - postponed match 25 October 2023, Wednesday, 14:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 9:0 Round 8 25 October 2023, Wednesday, 14:00 EEST: Shampion (Yambol) - FK Sliven (Sliven) 1:9 28 October 2023, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 II (Sl) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 3:0 awd Minyor 2022 (Radnevo) - FK Harmanli (Harmanli) 7:1 FK Yambol 1915 (Yambol) - Vereya (Stara Zagora) 6:1 Arena (Yambol) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 9:2 Rozova dolina (Kazanlak) - Rozova dolina II (Kazanlak) 0:4 Sinite kamani 2022 (Sliven) - Chirpan 1929 (Chirpan) 1:1 1 November 2023, Wednesday, 13:00 EET: OFK Haskovo (Haskovo) - Sayana (Haskovo) 1:3 Round 3 - postponed match 30 October 2023, Monday, 11:00 EET: Sinite kamani 2022 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) 2:2 Round 9 4 November 2023, Saturday, 10:00 EET: FK Sliven (Sliven) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 0:0 Chirpan 1929 (Chirpan) - Shampion (Yambol) 5:0 Rozova dolina II (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 (Sliven) postponed Sayana (Haskovo) - Rozova dolina (Kazanlak) 9:2 Arsenal 2000 (Kazanlak) - OFK Haskovo (Haskovo) 4:1 Vereya (Stara Zagora) - Arena (Yambol) 2:7 Chirpan 1929 II (Chirpan) - Minyor 2022 (Radnevo) 3:0 5 November 2023, Sunday, 10:00 EET: FK Harmanli (Harmanli) - FK Yambol 1915 (Yambol) 0:2 6 December 2023, Wednesday, 15:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 3:1 Round 4 - postponed match 8 November 2023, Wednesday, 14:00 EET: OFK Haskovo (Haskovo) - Shampion (Yambol) 5:3 Round 10 10 November 2023, Friday, 14:00 EET: Rozova dolina (Kazanlak) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 2:6 11 November 2023, Saturday, 10:00 EET: Sinite kamani 2022 II (Sliven) - Minyor 2022 (Radnevo) 8:1 FK Yambol 1915 (Yambol) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 9:3 Arena (Yambol) - FK Harmanli (Harmanli) 3:0 awd OFK Haskovo (Haskovo) - Vereya (Stara Zagora) 5:0 Shampion (Yambol) - Rozova dolina II (Kazanlak) 0:7 FK Sliven (Sliven) - Chirpan 1929 (Chirpan) 4:1 12 November 2023, Sunday, 10:00 EET: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Sayana (Haskovo) 0:3 Round 7 - postponed match 15 November 2023, Wednesday, 15:00 EET: Shampion (Yambol) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 1:6 Round 11 17 November 2023, Friday, 14:00 EET: FK Harmanli (Harmanli) - OFK Haskovo (Haskovo) 0:2 18 November 2023, Saturday, 10:00 EET: Chirpan 1929 (Chirpan) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 1:0 Rozova dolina II (Kazanlak) - FK Sliven (Sliven) postponed Arsenal 2000 (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 2:2 Minyor 2022 (Radnevo) - FK Yambol 1915 (Yambol) 2:8 18 November 2023, Saturday, 11:30 EET: Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak) postponed 18 November 2023, Saturday, 12:00 EET: Chirpan 1929 II (Chirpan) - Arena (Yambol) 0:9 19 November 2023, Sunday, 11:30 EET: Sayana (Haskovo) - Shampion (Yambol) 12:0 2 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - FK Sliven (Sliven) 0:3 Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak) 1:2 Round 12 25 November 2023, Saturday, 10:00 EET: Sinite kamani 2022 II (Sl) - FK Yambol 1915 (Yambol) 1:2 Arena (Yambol) - Minyor 2022 (Radnevo) 17:0 OFK Haskovo (Haskovo) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 10:0 Rozova dolina (Kazanlak) - FK Harmanli (Harmanli) 3:2 Sinite kamani 2022 (Sliven) - Vereya (Stara Zagora) 6:1 Shampion (Yambol) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 0:8 FK Sliven (Sliven) - Sayana (Haskovo) postponed 25 November 2023, Saturday, 12:00 EET: Chirpan 1929 (Chirpan) - Rozova dolina II (Kazanlak) 0:0 2 December 2023, Saturday, 11:00 EET: FK Sliven (Sliven) - Sayana (Haskovo) 1:0 Round 12 - postponed match 2 December 2023, Saturday, 11:00 EET: FK Sliven (Sliven) - Sayana (Haskovo) 1:0 Round 9 - postponed match 6 December 2023, Wednesday, 15:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 3:1 Round 11 - postponed matches 2 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - FK Sliven (Sliven) 0:3 Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak) 1:2 Round 13 9 March 2024, Saturday, 09:30 EET: Arsenal 2000 (Kazanlak) - FK Sliven (Sliven) 1:5 9 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Vereya (Stara Zagora) - Shampion (Yambol) postponed Chirpan 1929 II (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak) 0:6 Minyor 2022 (Radnevo) - OFK Haskovo (Haskovo) 2:3 FK Yambol 1915 (Yambol) - Arena (Yambol) 1:2 10 March 2024, Sunday, 10:00 EET: Sayana (Haskovo) - Chirpan 1929 (Chirpan) 5:1 FK Harmanli (Harmanli) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 2:6 12 March 2024, Tuesday, 15:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - Sinite kamani 2022 II (Sl) 6:0 20 March 2024, Wednesday, 15:00 EET: Vereya (Stara Zagora) - Shampion (Yambol) 1:4 Round 14 14 March 2024, Thursday, 10:00 EET: FK Sliven (Sliven) - Vereya (Stara Zagora) 13:0 16 March 2024, Saturday, 10:00 EET: OFK Haskovo (Haskovo) - FK Yambol 1915 (Yambol) 0:0 Sinite kamani 2022 (Sliven) - Chirpan 1929 II (Chirpan) 7:0 Chirpan 1929 (Chirpan) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 3:0 awd 17 March 2024, Sunday, 10:00 EET: Sinite kamani 2022 II (Sliven) - Arena (Yambol) 0:3 awd Rozova dolina (Kazanlak) - Minyor 2022 (Radnevo) 4:3 17 March 2024, Sunday, 11:30 EET: Shampion (Yambol) - FK Harmanli (Harmanli) 4:4 21 March 2024, Thursday, 15:00 EET: Rozova dolina II (Kazanlak) - Sayana (Haskovo) 3:5 Round 13 - postponed match 20 March 2024, Wednesday, 15:00 EET: Vereya (Stara Zagora) - Shampion (Yambol) 1:4 Round 15 23 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Sayana (Haskovo) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 3:0 awd Vereya (Stara Zagora) - Chirpan 1929 (Chirpan) 0:5 FK Harmanli (Harmanli) - FK Sliven (Sliven) 0:2 Chirpan 1929 II (Chirpan) - Shampion (Yambol) 2:4 Minyor 2022 (Radnevo) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 3:3 FK Yambol 1915 (Yambol) - Rozova dolina (Kazanlak) 2:3 Arena (Yambol) - OFK Haskovo (Haskovo) 1:2 27 March 2024, Wednesday, 13:00 EET: Arsenal 2000 (Kazanlak) - Rozova dolina II (Kazanlak) 1:3
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Arena (Yambol) XXX --- 4:3 --- 7:1 9:2 1:2 6:2 --- --- --- --- 3:0* --- --- 17:0 2. Sayana (Haskovo) 2:3 XXX --- 5:1 --- 3:0 --- --- 9:2 --- 3:0*12:0 3:0* --- --- 12:0 3. FK Sliven (Sliven) --- 1:0 XXX 4:1 --- --- 7:0 2:2 --- 5:0 0:0 --- --- 9:0 13:0 --- 4. Chirpan 1929 (Chirpan) 0:0 --- --- XXX 0:0 3:0* --- --- 4:1 --- 1:0 5:0 8:0 --- --- 8:0 5. Rozova dolina II (Kazanlak) --- 3:5 0:3 --- XXX --- 1:0 3:1 --- 4:0 6:0 --- --- 6:0 8:0 --- 6. Arsenal 2000 (Kazanlak) --- --- 1:5 --- 1:3 XXX 4:1 2:2 --- 2:0 --- --- --- 4:2 5:0 --- 7. OFK Haskovo (Haskovo) --- 1:3 --- 1:1 --- --- XXX --- 3:1 0:0 9:0 5:3 --- 10:0 5:0 --- 8. Sinite kamani 2022 (Sliven) --- 0:3 --- 1:1 --- --- 2:2 XXX --- 5:0 1:0 9:3 --- 7:0 6:1 --- 9. Rozova dolina (Kazanlak) 2:7 --- 0:5 --- 0:4 2:6 --- 0:3 XXX --- 2:0 --- 3:2 --- --- 4:3 10. FK Yambol 1915 (Yambol) 1:2 0:2 --- 0:5 --- --- --- --- 2:3 XXX --- 2:4 --- 9:3 6:1 --- 11. Sinite kamani 2022 II (Sliven) 0:3* --- --- --- --- 3:4 --- --- --- 1:2 XXX --- 6:1 3:0* 3:0* 8:1 12. Shampion (Yambol) 0:10 --- 1:9 --- 0:7 0:8 --- --- 3:3 --- 1:6 XXX 4:4 --- --- 6:0 13. FK Harmanli (Harmanli) --- --- 0:2 --- 3:0 0:4 0:2 2:6 --- 0:2 --- --- XXX 7:1 --- --- 14. Chirpan 1929 II (Chirpan) 0:9 1:12 --- 0:9 --- --- --- --- 0:6 --- --- 2:4 --- XXX 2:1 3:0 15. Vereya (Stara Zagora) 2:7 0:6 --- 0:5 --- --- --- --- 1:2 --- --- 1:4 3:0 --- XXX 2:0 16. Minyor 2022 (Radnevo) --- --- 0:18 --- 0:10 1:2 2:3 3:3 --- 2:8 --- --- 7:1 --- --- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top

Second phase

Top 8

| Results grid |

Rounds: | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Current matches:

17 April 2024, Wednesday, 16:00 EEST / Round 16:
Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arena (Yambol)               - 
20 April 2024, Saturday, 10:00 EEST / Round 19:
Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arsenal 2000 (Kazanlak)      - 
OFK Haskovo (Haskovo) - Rozova dolina II (Kazanlak)        - 
Arena (Yambol) - Chirpan 1929 (Chirpan)                    - 
Sayana (Haskovo) - FK Sliven (Sliven)                      - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. FK Sliven (Sliven) 18 15 2 1 100:11 47 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Sayana (Haskovo) 17 15 0 2 90:14 45 3. Arena (Yambol) 16 13 1 2 89:23 40 [0 1 0 0:0 1, +66 overall GD] 4. Chirpan 1929 (Chirpan) 18 12 4 2 62:15 40 [0 1 0 0:0 1, +47 overall GD] 5. Rozova dolina II (Kazanlak) 17 11 1 5 61:25 34 6. Arsenal 2000 (Kazanlak) 17 9 1 7 45:40 28 7. OFK Haskovo (Haskovo) 18 8 3 7 46:38 27 8. Sinite kamani 2022 (Sliven) 17 7 5 5 52:35 26
Round 16 30 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arena (Yambol) postponed Sayana (Haskovo) - OFK Haskovo (Haskovo) 5:1 FK Sliven (Sliven) - Arsenal 2000 (Kazanlak) 3:0 awd Rozova dolina II (Kazanlak) - Chirpan 1929 (Chirpan) 3:4 17 April 2024, Wednesday, 16:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arena (Yambol) - Round 17 6 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Rozova dolina II (Kazanlak) 1:2 Arsenal 2000 (Kazanlak) - Chirpan 1929 (Chirpan) 0:3 awd Arena (Yambol) - Sayana (Haskovo) postponed 6 April 2024, Saturday, 13:30 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - FK Sliven (Sliven) 1:5 23 April 2024, Tuesday, 16:00 EEST: Arena (Yambol) - Sayana (Haskovo) - Round 18 13 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Sayana (Haskovo) - Sinite kamani 2022 (Sliven) 5:1 FK Sliven (Sliven) - Arena (Yambol) 6:1 Chirpan 1929 (Chirpan) - OFK Haskovo (Haskovo) 3:0 Rozova dolina II (Kazanlak) - Arsenal 2000 (Kazanlak) postponed 1 May 2024, Wednesday, 10:00 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - Round 16 - postponed match 17 April 2024, Wednesday, 16:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arena (Yambol) - Round 19 20 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - OFK Haskovo (Haskovo) - Rozova dolina II (Kazanlak) - Arena (Yambol) - Chirpan 1929 (Chirpan) - Sayana (Haskovo) - FK Sliven (Sliven) - Round 17 - postponed match 23 April 2024, Tuesday, 16:00 EEST: Arena (Yambol) - Sayana (Haskovo) - Round 20 27 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2022 (Sliven) - FK Sliven (Sliven) - Chirpan 1929 (Chirpan) - Sayana (Haskovo) - Rozova dolina II (Kazanlak) - Arena (Yambol) - OFK Haskovo (Haskovo) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - Round 18 - postponed match 1 May 2024, Wednesday, 10:00 EEST: Rozova dolina II (Kazanlak) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - Round 21 11 May 2024, Saturday, 10:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2022 (Sliven) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - Arena (Yambol) - Sayana (Haskovo) - Rozova dolina II (Kazanlak) - Chirpan 1929 (Chirpan) - FK Sliven (Sliven) - Round 22 18 May 2024, Saturday, 10:00 EEST: Chirpan 1929 (Chirpan) - Sinite kamani 2022 (Sliven) - FK Sliven (Sliven) - Rozova dolina II (Kazanlak) - Arsenal 2000 (Kazanlak) - Sayana (Haskovo) - OFK Haskovo (Haskovo) - Arena (Yambol) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. FK Sliven (Sliven) XXX --- 6:1 --- -:- 3:0* --- --- 2. Sayana (Haskovo) -:- XXX --- --- -:- --- 5:1 5:1 3. Arena (Yambol) --- -:- XXX -:- --- --- --- --- 4. Chirpan 1929 (Chirpan) -:- -:- --- XXX --- --- 3:0 -:- 5. Rozova dolina II (Kazanlak) --- --- -:- 3:4 XXX -:- --- --- 6. Arsenal 2000 (Kazanlak) --- -:- -:- 0:3* --- XXX --- --- 7. OFK Haskovo (Haskovo) 1:5 --- -:- --- -:- -:- XXX -:- 8. Sinite kamani 2022 (Sliven) -:- --- -:- --- 1:2 -:- --- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

Second phase

Bottom 8

| Results grid |

Rounds: | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Current matches:

20 April 2024, Saturday, 10:00 EEST / Round 19:
Minyor 2022 (Radnevo) - Chirpan 1929 II (Chirpan)          - 
Rozova dolina (Kazanlak) - Shampion (Yambol)               - 
FK Yambol 1915 (Yambol) - Sinite kamani 2022 II (Sl)       - 
21 April 2024, Sunday, 10:00 EEST / Round 19:
FK Harmanli (Harmanli) - Vereya (Stara Zagora)             - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

9. Sinite kamani 2022 II (Sliven) 18 8 1 9 40:38 25 10. Rozova dolina (Kazanlak) 18 7 1 10 38:57 22 11. FK Yambol 1915 (Yambol) 17 6 1 10 37:46 19 12. Shampion (Yambol) 17 5 2 10 36:89 17 13. FK Harmanli (Harmanli) 17 4 1 12 30:55 13 14. Minyor 2022 (Radnevo) 17 2 1 14 23:111 7 15. Chirpan 1929 II (Chirpan) 16 2 0 14 17:100 6 [1 0 0 2:1 3] 16. Vereya (Stara Zagora) 18 2 0 16 15:84 6 [0 0 1 1:2 0]
Round 16 30 March 2024, Saturday, 10:00 EET: Minyor 2022 (Radnevo) - Rozova dolina (Kazanlak) 4:2 Vereya (Stara Zagora) - FK Yambol 1915 (Yambol) 2:5 Chirpan 1929 II (Chirpan) - Sinite kamani 2022 II (Sl) 3:4 4 April 2024, Thursday, 13:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Shampion (Yambol) 6:1 Round 17 6 April 2024, Saturday, 09:00 EEST: Vereya (Stara Zagora) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) 1:5 6 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Shampion (Yambol) - Chirpan 1929 II (Chirpan) postponed Rozova dolina (Kazanlak) - FK Yambol 1915 (Yambol) 5:0 7 April 2024, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Minyor 2022 (Radnevo) 4:0 3 May 2024, Friday, 10:00 EEST: Shampion (Yambol) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - Round 18 13 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: FK Yambol 1915 (Yambol) - Minyor 2022 (Radnevo) postponed Sinite kamani 2022 II (Sl) - Rozova dolina (Kazanlak) 1:0 Vereya (Stara Zagora) - Shampion (Yambol) 0:2 Chirpan 1929 II (Chirpan) - FK Harmanli (Harmanli) - 3 May 2024, Friday, 17:00 EEST: FK Yambol 1915 (Yambol) - Minyor 2022 (Radnevo) - Round 19 20 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Minyor 2022 (Radnevo) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - Rozova dolina (Kazanlak) - Shampion (Yambol) - FK Yambol 1915 (Yambol) - Sinite kamani 2022 II (Sl) - 21 April 2024, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Vereya (Stara Zagora) - Round 20 27 April 2024, Saturday, 10:00 EEST: Minyor 2022 (Radnevo) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) - Shampion (Yambol) - FK Yambol 1915 (Yambol) - Vereya (Stara Zagora) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - 28 April 2024, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Rozova dolina (Kazanlak) - Round 17 - postponed match 3 May 2024, Friday, 10:00 EEST: Shampion (Yambol) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - Round 18 - postponed match 3 May 2024, Friday, 17:00 EEST: FK Yambol 1915 (Yambol) - Minyor 2022 (Radnevo) - Round 21 11 May 2024, Saturday, 10:00 EEST: Minyor 2022 (Radnevo) - Vereya (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - FK Yambol 1915 (Yambol) - FK Harmanli (Harmanli) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) - Shampion (Yambol) - Round 22 18 May 2024, Saturday, 10:00 EEST: Minyor 2022 (Radnevo) - Shampion (Yambol) - Chirpan 1929 II (Chirpan) - FK Yambol 1915 (Yambol) - Rozova dolina (Kazanlak) - Vereya (Stara Zagora) - 19 May 2024, Sunday, 10:00 EEST: FK Harmanli (Harmanli) - Sinite kamani 2022 II (Sliven) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Sinite kamani 2022 II (Sliven) XXX 1:0 --- -:- --- --- --- --- 2. Rozova dolina (Kazanlak) --- XXX 5:0 -:- --- --- -:- -:- 3. FK Yambol 1915 (Yambol) -:- --- XXX --- -:- -:- --- --- 4. Shampion (Yambol) --- --- -:- XXX --- --- -:- --- 5. FK Harmanli (Harmanli) -:- -:- --- 6:1 XXX 4:0 --- -:- 6. Minyor 2022 (Radnevo) -:- 4:2 --- -:- --- XXX -:- -:- 7. Chirpan 1929 II (Chirpan) 3:4 --- -:- --- -:- --- XXX --- 8. Vereya (Stara Zagora) 1:5 --- 2:5 0:2 --- --- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top