Yunoshi mladsha vazrast (b.2007-08):
« Sofia (stolitsa) - Oblastna grupa 2023/24


Yunoshi mladsha "A"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Current matches:

27 April 2024, Saturday, 13:00 EEST / Round 19:
Barocco (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia)                      - 
28 April 2024, Sunday, 11:00 EEST / Round 19:
Chavdar (Etropole) - Spartak 2015 (Sofia)                  - 
28 April 2024, Sunday, 16:00 EEST / Round 19:
DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia)    - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Chavdar (Etropole) 16 14 1 1 58:21 43 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 15 11 2 2 55:18 35 3. Pobeda 1945 (Sofia) 15 6 1 8 38:39 19 [1 0 1 6:6 3, 2 away goals, -1 overall GD] 4. Serdika (Sofia) 16 6 1 9 33:38 19 [1 0 1 6:6 3, 2 away goals, -5 overall GD] 5. Spartak 2015 (Sofia) 15 4 3 8 24:34 15 [1 1 0 5:2 4] 6. Barocco (Sofia) 15 4 3 8 27:77 15 [0 1 1 2:5 1] 7. DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 16 3 1 12 29:37 10 -. Elit Sofia (Sofia) 0 0 0 0 0:0 - [*] Removed
Notes - Elit Sofia (Sofia) withdraws just before the start of the season. Its matches are annulled. - Barocco (Sofia) plays its home games at the "Bonsist" st. in Sofia unless noted otherwise. - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) plays its home games at the "Dragalevtsi" st. in kv.Dragalevtsi, Sofia unless noted otherwise. - Elit Sofia (Sofia) plays its home games at the old "Akademik" st. /at IV-i kilometar/ in Sofia unless noted otherwise. - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Pobeda 1945 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Serdika (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Spartak 2015 (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Chavdar (Etropole) plays its home games at the "Chavdar" st. in Etropole unless noted otherwise. Round 1 3 September 2023, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) annulled 3 September 2023, Sunday, 13:00 EEST: Serdika (Sofia) - Chavdar (Etropole) 2:5 3 September 2023, Sunday, 15:00 EEST: Barocco (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 2:2 3 September 2023, Sunday, 18:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 0:2 Round 2 10 September 2023, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Spartak 2015 (Sofia) 4:1 Elit Sofia (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) annulled 10 September 2023, Sunday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Barocco (Sofia) 12:1 11 September 2023, Monday, 09:00 EEST: Serdika (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 4:2 Round 3 17 September 2023, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 1:2 Spartak 2015 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 2:2 17 September 2023, Sunday, 16:00 EEST: Barocco (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) annulled 17 September 2023, Sunday, 18:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Serdika (Sofia) 0:1 Round 4 24 September 2023, Sunday, 10:00 EEST: Elit Sofia (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) annulled 24 September 2023, Sunday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 6:5 24 September 2023, Sunday, 12:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 2:0 24 September 2023, Sunday, 19:00 EEST: Serdika (Sofia) - Barocco (Sofia) 9:1 Round 5 30 September 2023, Saturday, 13:30 EEST: Barocco (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:13 1 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - Serdika (Sofia) 3:1 1 October 2023, Sunday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) annulled 1 October 2023, Sunday, 18:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Chavdar (Etropole) postponed 19 October 2023, Thursday, 12:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:2 Round 6 8 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Serdika (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:2 Pobeda 1945 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 2:6 8 October 2023, Sunday, 12:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Elit Sofia (Sofia) annulled 8 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Barocco (Sofia) 4:2 Round 7 14 October 2023, Saturday, 13:30 EEST: Barocco (Sofia) - Chavdar (Etropole) 1:6 15 October 2023, Sunday, 09:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:3 15 October 2023, Sunday, 10:00 EEST: Elit Sofia (Sofia) - Serdika (Sofia) annulled 15 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 3:0 Round 5 - postponed match 19 October 2023, Thursday, 12:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:2 Round 8 22 October 2023, Sunday, 09:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Serdika (Sofia) 5:3 22 October 2023, Sunday, 11:00 EEST: Elit Sofia (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) annulled Spartak 2015 (Sofia) - Barocco (Sofia) 3:0 22 October 2023, Sunday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - DIT (Sofia) 2:1 Round 9 5 November 2023, Sunday, 13:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Serdika (Sofia) postponed 5 November 2023, Sunday, 16:00 EET: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Elit Sofia (Sofia) annulled 5 November 2023, Sunday, 18:00 EET: Barocco (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) postponed 6 November 2023, Monday, 13:00 EET: Spartak 2015 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:4 25 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Barocco (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 3:3 26 November 2023, Sunday, 10:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Serdika (Sofia) postponed 2 December 2023, Saturday, 13:30 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Serdika (Sofia) 4:2 Round 10 12 November 2023, Sunday, 10:00 EET: Elit Sofia (Sofia) - Barocco (Sofia) annulled 12 November 2023, Sunday, 11:00 EET: Chavdar (Etropole) - Pobeda 1945 (Sofia) 2:1 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 6:0 12 November 2023, Sunday, 12:00 EET: Serdika (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:1 Round 11 18 November 2023, Saturday, 14:00 EET: Barocco (Sofia) - Serdika (Sofia) 1:0 19 November 2023, Sunday, 11:00 EET: Spartak 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) annulled 19 November 2023, Sunday, 13:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 6:2 19 November 2023, Sunday, 16:00 EET: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 2:3 Round 9 - postponed matches 25 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Barocco (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 3:3 26 November 2023, Sunday, 10:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Serdika (Sofia) postponed 2 December 2023, Saturday, 13:30 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Serdika (Sofia) 4:2 Round 12 10 March 2024, Sunday, 11:00 EET: Chavdar (Etropole) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 3:1 Serdika (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 2:0 11 March 2024, Monday, 15:00 EET: in Sofia, "Bonsist" st.: Pobeda 1945 (Sofia) - Barocco (Sofia) 1:4 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 13 16 March 2024, Saturday, 15:30 EET: Barocco (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:8 17 March 2024, Sunday, 11:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Serdika (Sofia) 4:0 Spartak 2015 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:0 Chavdar (Etropole) bye Round 14 24 March 2024, Sunday, 11:00 EET: Chavdar (Etropole) - Barocco (Sofia) 9:0 24 March 2024, Sunday, 13:00 EET: Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:3 24 March 2024, Sunday, 16:00 EET: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 0:2 Serdika (Sofia) bye Round 15 27 March 2024, Wednesday, 12:30 EET: Chavdar (Etropole) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 3:1 31 March 2024, Sunday, 11:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 1:2 31 March 2024, Sunday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Serdika (Sofia) 4:1 Barocco (Sofia) bye Round 16 6 April 2024, Saturday, 13:00 EEST: Barocco (Sofia) - Chavdar (Etropole) 2:2 7 April 2024, Sunday, 09:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 5:3 11 April 2024, Thursday, 13:00 EEST: Serdika (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 2:1 Pobeda 1945 (Sofia) bye Round 17 14 April 2024, Sunday, 10:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Pobeda 1945 (Sofia) 5:1 14 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - Serdika (Sofia) 0:1 14 April 2024, Sunday, 16:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Barocco (Sofia) 2:4 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 18 21 April 2024, Sunday, 09:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 2:0 21 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: Serdika (Sofia) - Barocco (Sofia) 3:5 21 April 2024, Sunday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole) 1:2 Spartak 2015 (Sofia) bye Round 19 27 April 2024, Saturday, 13:00 EEST: Barocco (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - 28 April 2024, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Spartak 2015 (Sofia) - 28 April 2024, Sunday, 16:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Serdika (Sofia) bye Round 20 12 May 2024, Sunday, 09:00 EEST: Serdika (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - 12 May 2024, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Barocco (Sofia) - 12 May 2024, Sunday, 17:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Chavdar (Etropole) bye Round 21 19 May 2024, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Serdika (Sofia) - 19 May 2024, Sunday, 15:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - 19 May 2024, Sunday, 16:00 EEST: Barocco (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) bye
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Chavdar (Etropole) XXX 2:0 2:1 5:3 4:1 9:0 3:1 --- XXX --- 5:1 -:- -:- --- 3:1 --- 2. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 6:2 XXX 3:0 4:0 6:0 12:1 2:1 --- 1:2 XXX --- 4:1 5:3 -:- --- --- 3. Pobeda 1945 (Sofia) 1:2 0:3 XXX 4:2 2:6 1:4 6:5 --- --- -:- XXX --- --- --- 2:0 --- 4. Serdika (Sofia) 2:5 1:2 4:2 XXX 2:0 9:1 1:1 --- --- --- -:- XXX --- 3:5 2:1 --- 5. Spartak 2015 (Sofia) 0:4 2:2 0:0 3:1 XXX 3:0 1:3 --- --- --- 1:2 0:1 XXX --- -:- --- 6. Barocco (Sofia) 1:6 3:3 0:13 1:0 2:2 XXX 1:8 --- 2:2 --- -:- --- -:- XXX --- --- 7. DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 0:2 0:2 2:3 0:1 0:2 4:2 XXX --- --- -:- --- --- --- 2:4 XXX --- 8. Elit Sofia (Sofia) --- --- --- --- --- --- --- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

Yunoshi mladsha "B"

Parva podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Current matches:

27 April 2024, Saturday, 11:00 EEST / Round 19:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski Rakovski (Sofia)          - 
Levski Spartak 1962 (Sofia) - Sofia sport (Sofia)          - 
UFK Botev (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia)                     - 
27 April 2024, Saturday, 15:00 EEST / Round 19:
Ares (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)                - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 17 15 1 1 128:17 46 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Ares (Sofia) 18 13 1 4 59:35 40 3. Vitosha 13 (Sofia) 18 9 4 5 51:36 31 4. UFK Botev (Sofia) 18 8 3 7 49:36 27 5. Levski Spartak 1962 (Sofia) 17 7 4 6 47:55 25 6. Nadezhda (Dobroslavtsi) 18 7 0 11 33:46 21 7. Sofia sport (Sofia) 18 3 4 11 30:70 13 8. Levski Rakovski (Sofia) 18 0 1 17 10:112 1
Notes - Ares (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Vitosha 13 (Sofia) plays its home games at the VTU "Todor Kableshkov" st. in Sofia unless noted otherwise. - Levski Rakovski (Sofia) plays its home games at the "Rakovski" st. in Sofia unless noted otherwise. - Levski Spartak 1962 (Sofia) plays its home games at the new "Akademik" st. /at "Festivalna" hall/ in Sofia (rounds 1-11) and at the "Bonsist" st. in Sofia (rounds 12-21) unless noted otherwise. - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Nadezhda (Dobroslavtsi plays its home games in Dobroslavtsi unless noted otherwise. - Sofia sport (Sofia) plays its home games at the "Winbet arena" /VSU "Lyuben Karavelov"/ st. in kv.Suhodol, Sofia unless noted otherwise. - UFK Botev (Sofia) plays its home games at the "57-o uchilishte" st. in Sofia unless noted otherwise. Round 1 2 September 2023, Saturday, 13:00 EEST: Ares (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 2:1 3 September 2023, Sunday, 10:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 0:6 5 September 2023, Tuesday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 9:0 6 September 2023, Wednesday, 09:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 0:0 Round 2 9 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Nadezhda (Dobroslavtsi) - Sofia sport (Sofia) 4:2 9 September 2023, Saturday, 13:00 EEST: UFK Botev (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 5:7 9 September 2023, Saturday, 14:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Ares (Sofia) 1:3 9 September 2023, Saturday, 18:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:6 Round 3 16 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 6:0 16 September 2023, Saturday, 13:00 EEST: Ares (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 2:1 16 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 2:2 17 September 2023, Sunday, 09:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 11:0 Round 4 23 September 2023, Saturday, 13:00 EEST: UFK Botev (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 1:2 23 September 2023, Saturday, 14:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 1:5 23 September 2023, Saturday, 16:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 4:2 23 September 2023, Saturday, 19:00 EEST: Ares (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 2:0 Round 5 30 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 2:1 Nadezhda (Dobroslavtsi) - Vitosha 13 (Sofia) 3:1 30 September 2023, Saturday, 14:30 EEST: Sofia sport (Sofia) - Ares (Sofia) 2:7 1 October 2023, Sunday, 17:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 3:3 Round 6 7 October 2023, Saturday, 09:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 6:2 7 October 2023, Saturday, 13:00 EEST: UFK Botev (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 3:3 7 October 2023, Saturday, 14:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 1:3 7 October 2023, Saturday, 15:00 EEST: Ares (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 2:1 Round 7 14 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) 2:11 Nadezhda (Dobroslavtsi) - Ares (Sofia) 5:0 14 October 2023, Saturday, 13:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 1:4 14 October 2023, Saturday, 18:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 8:0 Round 8 21 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: UFK Botev (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 3:0 Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:3 in Sofia, "Bonsist" st.: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 4:4 22 October 2023, Sunday, 16:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Ares (Sofia) 3:3 Round 9 4 November 2023, Saturday, 09:00 EET: Sofia sport (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 2:5 4 November 2023, Saturday, 09:30 EET: in Sofia, "Bonsist" st.: Levski Spartak 1962 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 3:3 4 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 6:2 5 November 2023, Sunday, 17:00 EET: Ares (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) postponed 25 November 2023, Saturday, 09:00 EET: Ares (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 4:0 Round 10 11 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 0:2 11 November 2023, Saturday, 13:00 EET: UFK Botev (Sofia) - Ares (Sofia) 1:3 11 November 2023, Saturday, 14:00 EET: Levski Rakovski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:6 11 November 2023, Saturday, 16:00 EET: Vitosha 13 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 3:0 Round 11 18 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Nadezhda (Dobroslavtsi) - UFK Botev (Sofia) 0:2 in Sofia, "Bonsist" st.: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 0:6 Sofia sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 3:3 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ares (Sofia) 4:2 Round 9 - postponed match 25 November 2023, Saturday, 09:00 EET: Ares (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 4:0 Round 12 9 March 2024, Saturday, 09:00 EET: Levski Rakovski (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 0:8 9 March 2024, Saturday, 11:00 EET: UFK Botev (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:3 Vitosha 13 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 1:0 9 March 2024, Saturday, 13:00 EET: Ares (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 3:1 Round 13 16 March 2024, Saturday, 09:00 EET: Vitosha 13 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 1:2 16 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski Rakovski (Sofia) 3:0 16 March 2024, Saturday, 13:00 EET: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Ares (Sofia) 2:3 16 March 2024, Saturday, 17:00 EET: in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza: Sofia sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:10 Round 14 23 March 2024, Saturday, 11:00 EET: UFK Botev (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 1:0 Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) postponed 23 March 2024, Saturday, 15:00 EET: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 14:1 23 March 2024, Saturday, 17:00 EET: Ares (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 5:2 10 April 2024, Wednesday, 18:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 1:2 Round 15 30 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 20:0 Nadezhda (Dobroslavtsi) - UFK Botev (Sofia) 2:3 Levski Spartak 1962 (Sofia) - Ares (Sofia) postponed 31 March 2024, Sunday, 13:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 0:3 16 April 2024, Tuesday, 13:00 EEST: in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Ares (Sofia) 3:0 Round 16 6 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Ares (Sofia) 0:12 UFK Botev (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) 1:3 6 April 2024, Saturday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 12:0 7 April 2024, Sunday, 16:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 3:2 Round 14 - postponed match 10 April 2024, Wednesday, 18:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 1:2 Round 17 13 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Nadezhda (Dobroslavtsi) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:4 13 April 2024, Saturday, 12:00 EEST: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) 1:1 13 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Ares (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 3:2 14 April 2024, Sunday, 14:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 5:2 Round 15 - postponed match 16 April 2024, Tuesday, 13:00 EEST: in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Ares (Sofia) 3:0 Round 18 20 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 0:8 Sofia sport (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) 1:0 20 April 2024, Saturday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) postponed 20 April 2024, Saturday, 18:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Ares (Sofia) 6:3 8 May 2024, Wednesday, 09:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) - Round 19 27 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski Rakovski (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) - 27 April 2024, Saturday, 15:00 EEST: Ares (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Round 18 - postponed match 8 May 2024, Wednesday, 09:00 EEST: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Levski Spartak 1962 (Sofia) - Round 20 11 May 2024, Saturday, 11:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Vitosha 13 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) - Levski Spartak 1962 (Sofia) - 11 May 2024, Saturday, 13:00 EEST: Sofia sport (Sofia) - Ares (Sofia) - Round 21 18 May 2024, Saturday, 11:00 EEST: Levski Spartak 1962 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Ares (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi) - UFK Botev (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - 18 May 2024, Saturday, 16:00 EEST: Vitosha 13 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) XXX 4:2 6:2 3:3 14:1 9:0 6:2 11:0 XXX --- --- -:- -:- --- 12:0 20:0 2. Ares (Sofia) 2:0 XXX 2:1 2:1 2:1 5:2 3:1 4:0 -:- XXX --- 3:2 --- -:- --- --- 3. Vitosha 13 (Sofia) 1:6 3:3 XXX 1:2 4:2 1:0 3:0 8:0 -:- 6:3 XXX --- --- 3:2 --- --- 4. UFK Botev (Sofia) 0:3 1:3 3:3 XXX 5:7 1:2 1:0 3:0 --- --- -:- XXX 1:3 --- -:- --- 5. Levski Spartak 1962 (Sofia) 2:11 2:3 0:6 3:3 XXX 6:0 4:4 2:1 --- 3:0 1:1 --- XXX --- -:- -:- 6. Nadezhda (Dobroslavtsi) 1:3 5:0 3:1 0:2 0:2 XXX 4:2 3:0 1:4 --- --- 2:3 -:- XXX --- -:- 7. Sofia sport (Sofia) 0:10 2:7 2:2 1:4 0:0 2:5 XXX 3:3 --- -:- 0:3 --- --- 1:0 XXX 5:2 8. Levski Rakovski (Sofia) 0:6 1:3 1:2 0:6 0:8 1:3 1:5 XXX --- 0:12 -:- 0:8 --- --- --- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

Yunoshi mladsha "B"

Vtora podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
        | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |

                           Current matches:

27 April 2024, Saturday, 11:00 EEST / Round 19:
Iskar 1945 (Novi Iskar) - Konkordia (Sofia)                - 
Ferion (Kubratovo) - FK Botev (Sofia)                      - 
OFK Sofia 1992 (Sofia) - Mramor (Mramor)                   - 
27 April 2024, Saturday, 17:00 EEST / Round 19:
Serdika (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya)                     - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Bankya 2009 (Bankya) 18 17 1 0 147:14 52 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Mramor (Mramor) 18 12 1 5 91:27 37 3. OFK Sofia 1992 (Sofia) 18 8 4 6 46:28 28 [2 1 0 8:1 7] 4. Serdika (Sofia) 18 8 4 6 70:52 28 [0 1 2 1:8 1] 5. Iskar 1945 (Novi Iskar) 18 7 2 9 61:71 23 6. FK Botev (Sofia) 18 6 3 9 65:62 21 7. Ferion (Kubratovo) 18 6 1 11 47:73 19 8. Konkordia (Sofia) 18 0 0 18 17:217 0
Notes - Bankya 2009 (Bankya) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Sofia unless noted otherwise. - Iskar 1945 (Novi Iskar) plays its home games in kv.Kumaritsa, Novi Iskar unless noted otherwise. - Konkordia (Sofia) plays its home games in Kubratovo unless noted otherwise. - Mramor (Mramor) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - OFK Sofia 1992 (Sofia) plays its home games in kv.Trebich, Sofia unless noted otherwise. - Serdika (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna baza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - FK Botev (Sofia) plays its home games at the "57-o uchilishte" st. in Sofia unless noted otherwise. - Ferion (Kubratovo) plays its home games in Kubratovo unless noted otherwise. Round 1 2 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Mramor (Mramor) 1:7 Iskar 1945 (Novi Iskar) - Konkordia (Sofia) postponed Ferion (Kubratovo) - Bankya 2009 (Bankya) postponed Serdika (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 0:1 12 September 2023, Tuesday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Bankya 2009 (Bankya) 1:9 12 September 2023, Tuesday, 17:30 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Konkordia (Sofia) 17:0 Round 2 9 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Serdika (Sofia) 9:0 Konkordia (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 2:20 9 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 0:4 10 September 2023, Sunday, 13:00 EEST: Mramor (Mramor) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 4:0 Round 1 - postponed matches 12 September 2023, Tuesday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Bankya 2009 (Bankya) 1:9 12 September 2023, Tuesday, 17:30 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Konkordia (Sofia) 17:0 Round 3 16 September 2023, Saturday, 09:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - FK Botev (Sofia) 2:1 16 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Mramor (Mramor) 2:2 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 0:5 16 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: Serdika (Sofia) - Konkordia (Sofia) 16:2 Round 4 19 September 2023, Tuesday, 09:00 EEST: Konkordia (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 1:11 23 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Ferion (Kubratovo) 6:1 23 September 2023, Saturday, 15:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Serdika (Sofia) 3:8 23 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: Mramor (Mramor) - Bankya 2009 (Bankya) 1:5 Round 5 30 September 2023, Saturday, 11:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - FK Botev (Sofia) 1:1 30 September 2023, Saturday, 17:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Mramor (Mramor) 0:5 1 October 2023, Sunday, 09:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Konkordia (Sofia) 20:0 1 October 2023, Sunday, 17:00 EEST: Serdika (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 2:2 Round 6 7 October 2023, Saturday, 09:00 EEST: Ferion (Kubratovo) - Serdika (Sofia) 0:4 7 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: in Mramor: Mramor (Mramor) - Konkordia (Sofia) 8:0 Iskar 1945 (Novi Iskar) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 1:0 7 October 2023, Saturday, 15:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 1:3 Round 7 14 October 2023, Saturday, 09:00 EEST: Konkordia (Sofia) - FK Botev (Sofia) 1:8 14 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 11:0 14 October 2023, Saturday, 18:00 EEST: Serdika (Sofia) - Mramor (Mramor) 6:1 15 October 2023, Sunday, 10:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 3:1 Round 8 21 October 2023, Saturday, 09:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Ferion (Kubratovo) 10:1 21 October 2023, Saturday, 11:00 EEST: Konkordia (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 0:12 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Serdika (Sofia) 1:1 22 October 2023, Sunday, 09:00 EEST: Mramor (Mramor) - FK Botev (Sofia) 3:1 Round 9 4 November 2023, Saturday, 11:00 EET: Ferion (Kubratovo) - Konkordia (Sofia) 8:1 4 November 2023, Saturday, 13:00 EET: Serdika (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 4:4 Iskar 1945 (Novi Iskar) - FK Botev (Sofia) 9:1 6 November 2023, Monday, 12:30 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Mramor (Mramor) 2:1 Round 10 11 November 2023, Saturday, 11:00 EET: FK Botev (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 4:0 Konkordia (Sofia) - Serdika (Sofia) 2:9 11 November 2023, Saturday, 17:00 EET: Mramor (Mramor) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 3:2 12 November 2023, Sunday, 09:00 EET: Bankya 2009 (Bankya) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 3:0 Round 11 18 November 2023, Saturday, 09:00 EET: Bankya 2009 (Bankya) - Mramor (Mramor) 3:1 18 November 2023, Saturday, 11:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Konkordia (Sofia) 5:0 in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Serdika (Sofia) - FK Botev (Sofia) 2:2 Ferion (Kubratovo) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 0:3 Round 12 9 March 2024, Saturday, 09:00 EET: FK Botev (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 2:2 9 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Serdika (Sofia) postponed Konkordia (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) postponed 9 March 2024, Saturday, 17:00 EET: Mramor (Mramor) - Ferion (Kubratovo) 5:1 27 March 2024, Wednesday, 13:00 EET: Konkordia (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 2:16 27 March 2024, Wednesday, 16:30 EET: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Serdika (Sofia) 0:8 Round 13 16 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Konkordia (Sofia) - Mramor (Mramor) 0:10 Bankya 2009 (Bankya) - FK Botev (Sofia) 10:0 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 3:0 16 March 2024, Saturday, 15:00 EET: Serdika (Sofia) - Ferion (Kubratovo) 0:6 Round 14 23 March 2024, Saturday, 09:00 EET: Ferion (Kubratovo) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 1:1 FK Botev (Sofia) - Konkordia (Sofia) 14:1 23 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Bankya 2009 (Bankya) 1:7 23 March 2024, Saturday, 19:00 EET: Mramor (Mramor) - Serdika (Sofia) 1:2 Round 12 - postponed matches 27 March 2024, Wednesday, 13:00 EET: Konkordia (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 2:16 27 March 2024, Wednesday, 16:30 EET: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Serdika (Sofia) 0:8 Round 15 30 March 2024, Saturday, 09:00 EET: Konkordia (Sofia) - Mramor (Mramor) 0:14 30 March 2024, Saturday, 11:00 EET: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Ferion (Kubratovo) 0:3 30 March 2024, Saturday, 14:00 EET: FK Botev (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 1:4 30 March 2024, Saturday, 15:00 EET: Serdika (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 0:6 Round 16 6 April 2024, Saturday, 09:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Konkordia (Sofia) 13:1 6 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 10:0 6 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Ferion (Kubratovo) 11:0 7 April 2024, Sunday, 19:00 EEST: Mramor (Mramor) - Serdika (Sofia) 2:1 Round 17 13 April 2024, Saturday, 09:00 EEST: Konkordia (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) 1:12 13 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Mramor (Mramor) 1:15 Ferion (Kubratovo) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 2:0 13 April 2024, Saturday, 15:00 EEST: Serdika (Sofia) - FK Botev (Sofia) 3:7 Round 18 20 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: in kv.Benkovski, Sofia: Konkordia (Sofia) - Serdika (Sofia) 3:4 20 April 2024, Saturday, 13:00 EEST: FK Botev (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) 5:1 20 April 2024, Saturday, 15:00 EEST: Mramor (Mramor) - Ferion (Kubratovo) 8:0 20 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 5:0 Round 19 27 April 2024, Saturday, 11:00 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Konkordia (Sofia) - Ferion (Kubratovo) - FK Botev (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Mramor (Mramor) - 27 April 2024, Saturday, 17:00 EEST: Serdika (Sofia) - Bankya 2009 (Bankya) - Round 20 11 May 2024, Saturday, 11:00 EEST: Konkordia (Sofia) - Ferion (Kubratovo) - 11 May 2024, Saturday, 13:00 EEST: Bankya 2009 (Bankya) - Mramor (Mramor) - FK Botev (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Serdika (Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar) - Round 21 18 May 2024, Saturday, 11:00 EEST: Iskar 1945 (Novi Iskar) - Bankya 2009 (Bankya) - Ferion (Kubratovo) - Serdika (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Konkordia (Sofia) - 19 May 2024, Sunday, 11:00 EEST: Mramor (Mramor) - FK Botev (Sofia) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Bankya 2009 (Bankya) XXX 3:1 3:0 9:0 11:0 10:0 10:1 20:0 XXX -:- 5:0 --- --- --- 11:0 --- 2. Mramor (Mramor) 1:5 XXX 4:0 1:2 3:2 3:1 5:1 8:0 --- XXX --- 2:1 --- -:- 8:0 --- 3. OFK Sofia 1992 (Sofia) 0:5 2:1 XXX 1:1 3:0 1:1 3:1 5:0 --- -:- XXX --- 10:0 --- --- -:- 4. Serdika (Sofia) 4:4 6:1 0:1 XXX 2:2 2:2 0:6 16:2 -:- --- 0:6 XXX -:- 3:7 --- --- 5. Iskar 1945 (Novi Iskar) 1:7 2:2 1:0 0:8 XXX 9:1 6:1 17:0 -:- 1:15 --- --- XXX --- 0:3 -:- 6. FK Botev (Sofia) 1:3 1:7 2:2 3:8 0:4 XXX 4:0 14:1 1:4 --- -:- --- 5:1 XXX --- 13:1 7. Ferion (Kubratovo) 1:9 0:5 1:1 0:4 0:3 2:1 XXX 8:1 --- --- 2:0 -:- --- -:- XXX --- 8. Konkordia (Sofia) 2:16 0:10 1:11 2:9 0:12 1:8 2:20 XXX 1:12 0:14 --- 3:4 --- --- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top