Yunoshi mladsha vazrast (b.2006-07):
« Sofia (stolitsa) - Mezhduoblastna grupa 2022/23


Yunoshi mladsha "A"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Current matches:

12 March 2023, Sunday / Round 10:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Granit (Vladaya)            - 
Orlovets 2015 (Kokalyane) - Razvitie MF (Sofia)            - 
Sofia sport (Sofia) - Chavdar (Etropole)                   - 
RD Sport (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia)                  - 
UFK Botev (Sofia) - Ferion (Sofia)                         - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Granit (Vladaya) 9 7 1 1 36:9 22 [1 0 0 7:3 3] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. RD Sport (Sofia) 9 7 1 1 46:18 22 [0 0 1 3:7 0] 3. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 9 7 0 2 38:15 21 4. OFK Sofia 1992 (Sofia) 9 5 1 3 21:15 16 5. UFK Botev (Sofia) 9 4 2 3 18:11 14 6. Chavdar (Etropole) 9 4 1 4 17:16 13 7. Razvitie MF (Sofia) 9 3 0 6 17:18 9 [1 0 0 4:2 3] 8. Sofia sport (Sofia) 9 3 0 6 14:25 9 [0 0 1 2:4 0] 9. Orlovets 2015 (Kokalyane) 9 2 0 7 13:36 6 10. Ferion (Sofia) 9 0 0 9 5:62 0
Notes - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. - artificial field in Sofia unless noted otherwise. - OFK Sofia 1992 (Sofia) plays its home games in kv.Kumaritsa, Novi Iskar unless noted otherwise. - Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna faza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - RD Sport (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna faza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Sofia sport (Sofia) plays its home games at the VSU "Lyuben Karavelov" st. /"Winbet Arena" st./ in kv.Suhodol, Sofia unless noted otherwise. - UFK Botev (Sofia) plays its home games at the "57-o uchilishte" st. in Sofia unless noted otherwise. - Ferion (Sofia) plays its home games in Kubratovo unless noted otherwise. Round 1 4 September 2022, Sunday, 11:00 EEST: Granit (Vladaya) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:3 Razvitie MF (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 4:0 Chavdar (Etropole) - Sofia sport (Sofia) 1:0 OFK Sofia 1992 (Sofia) - RD Sport (Sofia) 4:4 Ferion (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 0:9 Round 2 11 September 2022, Sunday, 10:30 EEST: Orlovets 2015 (Kokalyane) - Chavdar (Etropole) 2:4 11 September 2022, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 5:1 RD Sport (Sofia) - Ferion (Sofia) 10:1 Sofia sport (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 2:1 Granit (Vladaya) - Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) 3:2 Round 3 18 September 2022, Sunday, 11:00 EEST: Razvitie MF (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:3 Chavdar (Etropole) - Granit (Vladaya) 0:3 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 4:1 Ferion (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 0:6 UFK Botev (Sofia) - RD Sport (Sofia) 2:3 Round 4 25 September 2022, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - RD Sport (Sofia) 1:4 Sofia sport (Sofia) - UFK Botev (Sofia) 1:0 Orlovets 2015 (Kokalyane) - Ferion (Sofia) 6:1 Granit (Vladaya) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 2:1 Razvitie MF (Sofia) - Chavdar (Etropole) postponed 3 October 2022, Monday, 11:00 EEST: Razvitie MF (Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:1 Round 5 9 October 2022, Sunday, 09:00 EEST: UFK Botev (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 1:0 9 October 2022, Sunday, 11:00 EEST: Chavdar (Etropole) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:3 OFK Sofia 1992 (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) 2:0 Ferion (Sofia) - Granit (Vladaya) 0:12 RD Sport (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 9:1 Round 6 16 October 2022, Sunday, 11:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) 4:1 Orlovets 2015 (Kokalyane) - RD Sport (Sofia) 0:3 Granit (Vladaya) - UFK Botev (Sofia) 0:0 Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) - Ferion (Sofia) 6:0 Chavdar (Etropole) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 1:2 Round 7 23 October 2022, Sunday, 11:00 EEST: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 3:2 Ferion (Sofia) - Chavdar (Etropole) 0:5 UFK Botev (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) 1:0 RD Sport (Sofia) - Granit (Vladaya) 3:7 Sofia sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 1:3 Round 8 30 October 2022, Sunday, 10:00 EET: OFK Sofia 1992 (Sofia) - Ferion (Sofia) 4:1 30 October 2022, Sunday, 11:00 EET: Granit (Vladaya) - Sofia sport (Sofia) 3:0 awd Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) - RD Sport (Sofia) 0:6 Chavdar (Etropole) - UFK Botev (Sofia) 2:2 1 November 2022, Tuesday, 11:00 EET: Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) 13:1 Round 9 6 November 2022, Sunday, 11:00 EET: Ferion (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 2:4 UFK Botev (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) 2:0 RD Sport (Sofia) - Chavdar (Etropole) 4:2 Sofia sport (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) 2:4 Orlovets 2015 (Kokalyane) - Granit (Vladaya) 0:5 Round 10 12 March 2023, Sunday: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Granit (Vladaya) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - Razvitie MF (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Chavdar (Etropole) - RD Sport (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Ferion (Sofia) - Round 11 UFK Botev (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ferion (Sofia) - RD Sport (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Chavdar (Etropole) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) - Granit (Vladaya) - Round 12 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) - Granit (Vladaya) - Chavdar (Etropole) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Ferion (Sofia) - RD Sport (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Round 13 RD Sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Ferion (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Granit (Vladaya) - Chavdar (Etropole) - Razvitie MF (Sofia) - Round 14 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Chavdar (Etropole) - Razvitie MF (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Granit (Vladaya) - Ferion (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - UFK Botev (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Round 15 Sofia sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - UFK Botev (Sofia) - Granit (Vladaya) - Ferion (Sofia) - Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Chavdar (Etropole) - Round 16 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Chavdar (Etropole) - Ferion (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Granit (Vladaya) - RD Sport (Sofia) - Orlovets 2015 (Kokalyane) - Sofia sport (Sofia) - Round 17 Orlovets 2015 (Kokalyane) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Granit (Vladaya) - RD Sport (Sofia) - Razvitie na mladi futbolisti (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Chavdar (Etropole) - Ferion (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - Round 18 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ferion (Sofia) - OFK Sofia 1992 (Sofia) - UFK Botev (Sofia) - Chavdar (Etropole) - RD Sport (Sofia) - Razvitie MF (Sofia) - Sofia sport (Sofia) - Granit (Vladaya) - Orlovets 2015 (Kokalyane) -
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Granit (Vladaya) XXX -:- 1:3 2:1 0:0 -:- 3:2 3:0* -:- -:- 2. RD Sport (Sofia) 3:7 XXX -:- -:- -:- 4:2 -:- 9:1 -:- 10:1 3. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) -:- 1:4 XXX -:- 5:1 -:- -:- 4:1 13:1 -:- 4. OFK Sofia 1992 (Sofia) -:- 4:4 3:2 XXX -:- -:- 2:0 -:- 4:1 4:1 5. UFK Botev (Sofia) -:- 2:3 -:- 2:0 XXX -:- 1:0 -:- 1:0 -:- 6. Chavdar (Etropole) 0:3 -:- 1:3 1:2 2:2 XXX -:- 1:0 -:- -:- 7. Razvitie MF (Sofia) -:- 0:6 1:3 -:- -:- 0:1 XXX -:- 4:0 6:0 8. Sofia sport (Sofia) -:- -:- -:- 2:1 1:0 -:- 2:4 XXX 1:3 -:- 9. Orlovets 2015 (Kokalyane) 0:5 0:3 -:- -:- -:- 2:4 -:- -:- XXX 6:1 10. Ferion (Sofia) 0:12 -:- 2:4 -:- 0:9 0:5 -:- 0:6 -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top

Yunoshi mladsha "B"

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Current matches:

11 March 2023, Saturday / Round 10:
Elit Sofia (Sofia) - Ares (Sofia)                          - 
Spartak 2015 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia)             - 
RD Sport (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia)             - 
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia)     - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. RD Sport (Sofia) 8 8 0 0 47:7 24 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 8 5 1 2 27:18 16 [1 0 0 2:1 3] 3. Ares (Sofia) 8 5 1 2 31:17 16 [0 0 1 1:2 0] 4. Levski Rakovski (Sofia) 8 4 2 2 23:15 14 5. FK Septemvri 57 (Sofia) 8 4 1 3 18:15 13 6. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 8 4 0 4 29:16 12 7. Elit Sofia (Sofia) 8 2 0 6 12:35 6 8. Pobeda 1945 (Sofia) 8 1 1 6 11:34 4 9. Spartak 2015 (Sofia) 8 0 0 8 3:44 0
Notes - Ares (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna faza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) plays its home games at the "Dragalevtsi" st. in kv.Dragalevtsi, Sofia unless noted otherwise. - Elit Sofia (Sofia) plays its home games at the old "Akademik" st. /IVth kilometer/ in Sofia unless noted otherwise. - Levski Rakovski (Sofia) plays its home games at the "Rakovski" st. in Sofia unless noted otherwise. - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. - artificial field unless noted otherwise. - Pobeda 1945 (Sofia) plays its home games at the "Lokomotiv" st. - artificial field unless noted otherwise. - RD Sport (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna faza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - Spartak 2015 (Sofia) plays its home games at the Natsionalna futbolna faza in kv.Boyana, Sofia unless noted otherwise. - FK Septemvri 57 (Sofia) plays its home games at the "57-o uchilishte" st. in Sofia unless noted otherwise. Round 1 3 September 2022, Saturday, 13:00 EEST: Ares (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) 7:1 3 September 2022, Saturday, 15:00 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - RD Sport (Sofia) 1:6 4 September 2022, Sunday, 09:30 EEST: FK Septemvri 57 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 3:0 4 September 2022, Sunday, 10:30 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 7:1 Pobeda 1945 (Sofia) bye Round 2 9 September 2022, Friday, 11:00 EEST: Elit Sofia (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) 2:3 10 September 2022, Saturday, 13:00 EEST: RD Sport (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 4:0 10 September 2022, Saturday, 17:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Ares (Sofia) 2:5 11 September 2022, Sunday, 15:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:6 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 3 17 September 2022, Saturday, 13:00 EEST: FK Septemvri 57 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 5:1 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - RD Sport (Sofia) 1:2 17 September 2022, Saturday, 18:30 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Elit Sofia (Sofia) 3:1 18 September 2022, Sunday, 10:30 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 6:0 Ares (Sofia) bye Round 4 24 September 2022, Saturday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:6 24 September 2022, Saturday, 13:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:7 Elit Sofia (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 1:5 24 September 2022, Saturday, 15:00 EEST: Ares (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) 1:1 RD Sport (Sofia) bye Round 5 8 October 2022, Saturday, 11:00 EEST: RD Sport (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 10:0 8 October 2022, Saturday, 13:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) 6:0 8 October 2022, Saturday, 16:00 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 0:0 8 October 2022, Saturday, 16:30 EEST: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Ares (Sofia) 2:1 FK Septemvri 57 (Sofia) bye Round 6 15 October 2022, Saturday, 13:00 EEST: Elit Sofia (Sofia) - RD Sport (Sofia) 1:7 Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:6 FK Septemvri 57 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 4:2 15 October 2022, Saturday, 15:00 EEST: Ares (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 5:0 Spartak 2015 (Sofia) bye Round 7 22 October 2022, Saturday, 10:30 EEST: Levski Rakovski (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) 2:1 22 October 2022, Saturday, 15:00 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ares (Sofia) 2:3 RD Sport (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 8:1 23 October 2022, Sunday, 13:00 EEST: Spartak 2015 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) 1:2 DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) bye Round 8 29 October 2022, Saturday, 11:00 EEST: Pobeda 1945 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) 3:0 29 October 2022, Saturday, 15:00 EEST: Ares (Sofia) - RD Sport (Sofia) 2:8 FK Septemvri 57 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0:5 30 October 2022, Sunday, 16:30 EET: DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) 3:3 Elit Sofia (Sofia) bye Round 9 1 November 2022, Tuesday, 13:00 EET: Elit Sofia (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) 4:3 5 November 2022, Saturday, 15:00 EET: RD Sport (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) 2:1 5 November 2022, Saturday, 17:00 EET: Spartak 2015 (Sofia) - Ares (Sofia) 1:7 6 November 2022, Sunday, 15:00 EET: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - DIT (Sofia) 1:4 Levski Rakovski (Sofia) bye Round 10 11 March 2023, Saturday: Elit Sofia (Sofia) - Ares (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) bye Round 11 Levski Rakovski (Sofia) - RD Sport (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - Ares (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) bye Round 12 Pobeda 1945 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ares (Sofia) bye Round 13 Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - Ares (Sofia) - RD Sport (Sofia) bye Round 14 Ares (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) bye Round 15 RD Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Ares (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) bye Round 16 FK Septemvri 57 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - Ares (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) bye Round 17 Spartak 2015 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Ares (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) - DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Elit Sofia (Sofia) bye Round 18 DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) - Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - FK Septemvri 57 (Sofia) - RD Sport (Sofia) - Ares (Sofia) - Spartak 2015 (Sofia) - Pobeda 1945 (Sofia) - Elit Sofia (Sofia) - Levski Rakovski (Sofia) bye
Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. RD Sport (Sofia) XXX -:- -:- 4:0 2:1 -:- -:- 8:1 10:0 2. DIT (kv.Dragalevtsi, Sofia) 1:6 XXX 2:1 3:3 -:- -:- 3:1 -:- -:- 3. Ares (Sofia) 2:8 -:- XXX 5:0 1:1 -:- 7:1 -:- -:- 4. Levski Rakovski (Sofia) -:- -:- -:- XXX 2:1 7:1 -:- 0:0 6:0 5. FK Septemvri 57 (Sofia) -:- 4:2 -:- -:- XXX 0:5 -:- 5:1 3:0 6. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 1:2 1:4 2:3 -:- -:- XXX 6:0 -:- -:- 7. Elit Sofia (Sofia) 1:7 -:- -:- 1:5 2:3 -:- XXX 4:3 -:- 8. Pobeda 1945 (Sofia) -:- 1:6 2:5 -:- -:- 0:6 -:- XXX 3:0 9. Spartak 2015 (Sofia) -:- 1:6 1:7 -:- -:- 0:7 1:2 -:- XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top