Parva liga 2022/23

« Parva profesionalna liga 2022/23

| All-time ranking |

First phase

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

8 July 2022, Friday, 18:30 EEST / Round 1:
Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  -  /live on Diema Sport/ 
8 July 2022, Friday, 21:00 EEST / Round 1:
Septemvri (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)              -  /live on Diema Sport/ 
9 July 2022, Saturday, 18:30 EEST / Round 1:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad)             -  /live on Diema Sport/ 
9 July 2022, Saturday, 21:00 EEST / Round 1:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Levski (Sofia)                      -  /live on Diema Sport/ 
10 July 2022, Sunday, 18:30 EEST / Round 1:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Cherno more (Varna)         -  /live on Diema Sport/ 
10 July 2022, Sunday, 21:00 EEST / Round 1:
CSKA (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali)                       -  /live on Diema Sport/ 
11 July 2022, Monday, 18:30 EEST / Round 1:
Spartak 1918 (Varna) - Slavia 1913 (Sofia)                 -  /live on Diema Sport/ 
11 July 2022, Monday, 20:45 EEST / Round 1:
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Vratsa)                      -  /live on Diema Sport/ 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Arda 1924 (Kardzhali) 0 0 0 0 0:0 0 . Beroe (Stara Zagora) 0 0 0 0 0:0 0 . Botev (Vratsa) 0 0 0 0 0:0 0 . Botev (Plovdiv) 0 0 0 0 0:0 0 . Levski (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 . Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 0 0 0 0 0:0 0 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 . Ludogorets 1945 (Razgrad) 0 0 0 0 0:0 0 . Pirin (Blagoevgrad) 0 0 0 0 0:0 0 . Septemvri (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 [+] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . Slavia 1913 (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 . Spartak 1918 (Varna) 0 0 0 0 0:0 0 [+] . FK CSKA 1948 (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 . Hebar 1918 (Pazardzhik) 0 0 0 0 0:0 0 [+] . CSKA (Sofia) 0 0 0 0 0:0 0 . Cherno more (Varna) 0 0 0 0 0:0 0
Round 1 8 July 2022, Friday, 18:30 EEST: Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - /live on Diema Sport/ 8 July 2022, Friday, 21:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - /live on Diema Sport/ 9 July 2022, Saturday, 18:30 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) - /live on Diema Sport/ 9 July 2022, Saturday, 21:00 EEST: FK CSKA 1948 (Sofia) - Levski (Sofia) - /live on Diema Sport/ 10 July 2022, Sunday, 18:30 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Cherno more (Varna) - /live on Diema Sport/ 10 July 2022, Sunday, 21:00 EEST: CSKA (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - /live on Diema Sport/ 11 July 2022, Monday, 18:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 11 July 2022, Monday, 20:45 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Botev (Vratsa) - /live on Diema Sport/ Round 2 15 July 2022, Friday, 18:30 EEST: Botev (Vratsa) - Botev (Plovdiv) - /live on Diema Sport/ 15 July 2022, Friday, 21:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - /live on Diema Sport/ 16 July 2022, Saturday, 18:30 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - CSKA (Sofia) - /live on Diema Sport/ 16 July 2022, Saturday, 21:00 EEST: Levski (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - /live on Diema Sport/ 17 July 2022, Sunday, 18:30 EEST: Cherno more (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 17 July 2022, Sunday, 21:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - FK CSKA 1948 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 18 July 2022, Monday, 18:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Sofia) - /live on Diema Sport/ 18 July 2022, Monday, 20:45 EEST: Arda 1924 (Kardzhali) - Beroe (Stara Zagora) - /live on Diema Sport/ Round 3 22 July 2022, Friday, 18:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Pirin (Blagoevgrad) - /live on Diema Sport/ 22 July 2022, Friday, 21:00 EEST: FK CSKA 1948 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - /live on Diema Sport/ 23 July 2022, Saturday, 18:30 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 23 July 2022, Saturday, 21:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali) - /live on Diema Sport/ 24 July 2022, Sunday, 18:30 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - /live on Diema Sport/ 24 July 2022, Sunday, 21:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia) - /live on Diema Sport/ 25 July 2022, Monday, 18:15 EEST: Septemvri (Sofia) - Botev (Vratsa) - /live on Diema Sport/ 25 July 2022, Monday, 20:30 EEST: CSKA (Sofia) - Cherno more (Varna) - /live on Diema Sport/ Round 4 29 July 2022, Friday, 18:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK CSKA 1948 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 29 July 2022, Friday, 21:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1918 (Varna) - /live on Diema Sport/ 30 July 2022, Saturday, 18:30 EEST: Botev (Vratsa) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - /live on Diema Sport/ 30 July 2022, Saturday, 21:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia) - /live on Diema Sport/ 31 July 2022, Sunday, 18:30 EEST: Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Botev (Plovdiv) - /live on Diema Sport/ 31 July 2022, Sunday, 21:00 EEST: CSKA (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - /live on Diema Sport/ 1 August 2022, Monday, 18:30 EEST: Arda 1924 (Kardzhali) - Septemvri (Sofia) - /live on Diema Sport/ 1 August 2022, Monday, 20:45 EEST: Cherno more (Varna) - Levski (Sofia) - /live on Diema Sport/ Round 5 6 August 2022, Saturday: Beroe (Stara Zagora) - Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv) - CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Arda 1924 (Kardzhali) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Botev (Vratsa) - Spartak 1918 (Varna) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Slavia 1913 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Round 6 13 August 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Pirin (Blagoevgrad) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Vratsa) - Spartak 1918 (Varna) - Arda 1924 (Kardzhali) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv) - Round 7 20 August 2022, Saturday: Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - CSKA (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Arda 1924 (Kardzhali) - Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Vratsa) - Levski (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin (Blagoevgrad) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Round 8 27 August 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Vratsa) - Levski (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - CSKA (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) - Round 9 3 September 2022, Saturday: Septemvri (Sofia) - Cherno more (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1918 (Varna) - CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Vratsa) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Round 10 10 September 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Vratsa) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Arda 1924 (Kardzhali) - Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski (Sofia) - CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1918 (Varna) - Botev (Plovdiv) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Round 11 17 September 2022, Saturday: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Cherno more (Varna) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Botev (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Levski (Sofia) - CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Arda 1924 (Kardzhali) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Vratsa) - Round 12 1 October 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Botev (Vratsa) - Arda 1924 (Kardzhali) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Rz) - CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Beroe (Stara Zagora) - Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Round 13 8 October 2022, Saturday: FK CSKA 1948 (Sofia) - Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) - Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - CSKA (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Botev (Vratsa) - Arda 1924 (Kardzhali) - Round 14 15 October 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Arda 1924 (Kardzhali) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Botev (Vratsa) - CSKA (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Round 15 22 October 2022, Saturday: Spartak 1918 (Varna) - Cherno more (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Beroe (Stara Zagora) - Botev (Vratsa) - CSKA (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Round 16 29 October 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - CSKA (Sofia) - Botev (Vratsa) - Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Round 17 5 November 2022, Saturday: Slavia 1913 (Sofia) - Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna) - Levski (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Plovdiv) - Botev (Vratsa) - Beroe (Stara Zagora) - Arda 1924 (Kardzhali) - CSKA (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Round 18 12 November 2022, Saturday: Cherno more (Varna) - CSKA (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Arda 1924 (Kardzhali) - Botev (Plovdiv) - Botev (Vratsa) - Septemvri (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Spartak 1918 (Varna) - Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Round 19 19 November 2022, Saturday: Levski (Sofia) - Cherno more (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Vratsa) - Septemvri (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Botev (Plovdiv) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - CSKA (Sofia) - Round 20 11 February 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - Beroe (Stara Zagora) - CSKA (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Vratsa) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia) - Round 21 18 February 2023, Saturday: Pirin (Blagoevgrad) - Cherno more (Varna) - Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Slavia 1913 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Spartak 1918 (Varna) - Botev (Vratsa) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Round 22 25 February 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Spartak 1918 (Varna) - Botev (Vratsa) - Slavia 1913 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Pirin (Blagoevgrad) - Round 23 4 March 2023, Saturday: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Cherno more (Varna) - Pirin (Blagoevgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Levski (Sofia) - Botev (Vratsa) - Slavia 1913 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Round 24 11 March 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - FK CSKA 1948 (Sofia) - CSKA (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) - Levski (Sofia) - Botev (Vratsa) - Pirin (Blagoevgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Round 25 18 March 2023, Saturday: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Vratsa) - Pirin (Blagoevgrad) - Arda 1924 (Kardzhali) - Levski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) - Beroe (Stara Zagora) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) - Round 26 1 April 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) - Beroe (Stara Zagora) - Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Arda 1924 (Kardzhali) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Vratsa) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Round 27 8 April 2023, Saturday: Botev (Vratsa) - Cherno more (Varna) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Arda 1924 (Kardzhali) - Ludogorets 1945 (Rz) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) - Septemvri (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Round 28 15 April 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) - Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Plovdiv) - Levski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Arda 1924 (Kardzhali) - Botev (Vratsa) - Round 29 22 April 2023, Saturday: Arda 1924 (Kardzhali) - Cherno more (Varna) - Botev (Vratsa) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora) - Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv) - Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Round 30 29 April 2023, Saturday: Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna) - FK CSKA 1948 (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - CSKA (Sofia) - Botev (Vratsa) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Arda 1924 (Kardzhali) -
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Arda 1924 (Kardzhali) XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2. Beroe (Stara Zagora) -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 3. Botev (Vratsa) -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 4. Botev (Plovdiv) -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 5. Levski (Sofia) -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 6. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 7. Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 8. Ludogorets 1945 (Razgrad) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 9. Pirin (Blagoevgrad) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 10. Septemvri (Sofia) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- 11. Slavia 1913 (Sofia) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 12. Spartak 1918 (Varna) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- 13. FK CSKA 1948 (Sofia) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 14. Hebar 1918 (Pazardzhik) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- 15. CSKA (Sofia) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 16. Cherno more (Varna) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top


Second phase

Parva grupa

| Results grid |

Rounds: | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |

                           Current matches:

6 May 2023, Saturday / Round 31:
01 - 06                                                    - 
02 - 05                                                    - 
03 - 04                                                    - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. 01 0 0 0 0 0:0 0 ------------------------------------------------------------------- . 02 0 0 0 0 0:0 0 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . 03 0 0 0 0 0:0 0 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . 04 0 0 0 0 0:0 0 . 05 0 0 0 0 0:0 0 . 06 0 0 0 0 0:0 0
Round 31 6 May 2023, Saturday: 01 - 06 - 02 - 05 - 03 - 04 - Round 32 13 May 2023, Saturday: 06 - 04 - 05 - 03 - 01 - 02 - Round 33 20 May 2023, Saturday: 02 - 06 - 03 - 01 - 04 - 05 - Round 34 27 May 2023, Saturday: 06 - 05 - 01 - 04 - 02 - 03 - Round 35 3 June 2023, Saturday: 03 - 06 - 04 - 02 - 05 - 01 -
Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. 01 XXX -:- --- -:- --- -:- 2. 02 --- XXX -:- --- -:- -:- 3. 03 -:- --- XXX -:- --- -:- 4. 04 --- -:- --- XXX -:- --- 5. 05 -:- --- -:- --- XXX --- 6. 06 --- --- --- -:- -:- XXX -------------------------------------------------------------------- top

Second phase

Vtora grupa

| Results grid |

Rounds: | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 |

                           Current matches:

6 May 2023, Saturday / Round 31:
07 - 10                                                    - 
08 - 09                                                    - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

7. 07 0 0 0 0 0:0 0 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . 08 0 0 0 0 0:0 0 . 09 0 0 0 0 0:0 0 . 10 0 0 0 0 0:0 0
Round 31 6 May 2023, Saturday: 07 - 10 - 08 - 09 - Round 32 13 May 2023, Saturday: 10 - 09 - 07 - 08 - Round 33 20 May 2023, Saturday: 08 - 10 - 09 - 07 - Round 34 27 May 2023, Saturday: 10 - 07 - 09 - 08 - Round 35 31 May 2023, Wednesday: 09 - 10 - 08 - 07 - Round 36 3 June 2023, Saturday: 10 - 08 - 07 - 09 -
Results grid
---------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. ---------------------------------------------------------- 1. 07 XXX -:- -:- -:- 2. 08 -:- XXX -:- -:- 3. 09 -:- -:- XXX -:- 4. 10 -:- -:- -:- XXX ---------------------------------------------------------- top

Second phase

Treta grupa

| Results grid |

Rounds: | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |

                           Current matches:

6 May 2023, Saturday / Round 31:
11 - 16                                                    - 
12 - 15                                                    - 
13 - 14                                                    - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

11. 11 0 0 0 0 0:0 0 . 12 0 0 0 0 0:0 0 . 13 0 0 0 0 0:0 0 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - . 14 0 0 0 0 0:0 0 ------------------------------------------------------------------- . 15 0 0 0 0 0:0 0 . 16 0 0 0 0 0:0 0
Round 31 6 May 2023, Saturday: 11 - 16 - 12 - 15 - 13 - 14 - Round 32 13 May 2023, Saturday: 16 - 14 - 15 - 13 - 11 - 12 - Round 33 20 May 2023, Saturday: 12 - 16 - 13 - 11 - 14 - 15 - Round 34 27 May 2023, Saturday: 16 - 15 - 11 - 14 - 12 - 13 - Round 35 3 June 2023, Saturday: 13 - 16 - 14 - 12 - 15 - 11 -
Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. 11 XXX -:- --- -:- --- -:- 2. 12 --- XXX -:- --- -:- -:- 3. 13 -:- --- XXX -:- --- -:- 4. 14 --- -:- --- XXX -:- --- 5. 15 -:- --- -:- --- XXX --- 6. 16 --- --- --- -:- -:- XXX -------------------------------------------------------------------- top


Conference League Play-off

top


Parva liga Play-offs

top