« Friendlies: Winter-Spring 2020/21


Friendly matches

9 January 2021, Saturday

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 14:30 TRT:
Alanyaspor U19 (Alanya, TUR, y1) - CSKA (Sofia)           0:4 (0:3)  /live on Diema Sport/ Video
  [0:1 Tiago Rodrigues 9', 0:2 Graham Carey 9', 0:3 Ali Sowe 43',
   0:4 Georgi Yomov 62'-pen]


13 January 2021, Wednesday

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 16:00 TRT:
CSKA (Sofia) - Stal (Mielec, Poland, 1)                   0:0  /live on Diema Sport/ Video


14 January 2021, Thursday

in Plovdiv, "Lokomotiv" st., 14:30 EET:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv)         3:1 (1:0) 


15 January 2021, Friday

in Lovech, "Salito" st., 14:00 EET:
Liteks (Lovech) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)           1:0 (1:0) 


16 January 2021, Saturday

in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex, 11:00 EET:
Ludogorets 1945 II (Razgrad) - Shumen 2007 (Shumen)       6:2 (1:1) 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 11:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak (Pleven)               3:0 (1:0) 

in Karnobat, 12:00 ЕЕТ:
Karnobat (Karnobat) - Zagorets (Nova Zagora)              2:3 (1:2) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 12:00 EET:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Cherno more U19 (Varna)        3:1 (0:1) 

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 13:00 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Yambol 1915 (Yambol)         3:1 (1:0) 

in kv.Boyana, Sofia, NFB, 13:00 EET:
Nadezhda (Dobroslavtsi) - Sportist 2009 (Svoge)           1:3 (0:0) 

in Kableshkovo, 14:00 EET:
Sozopol (Sozopol) - Cherno more (Varna)                   1:4 (1:2) 

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Yantra 2019 (Gabrovo)              3:0 (0:0) 

in Mikrevo, 14:00 EET:
Minyor (Pernik) - Marek 1915 (Dupnitsa)                   4:0 (1:0) 

in Simitli, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia)                  0:4 (0:3) Video

in Radomir, 14:00 EET:
Strumska slava 1927 (Radomir) - Izvor (Gorski izvor)      5:0 

in Kyustendil, "Osogovo" st., 14:00 EET:
Kyustendil (Kyustendil) - Armeytsi (Kyustendil)           7:0 

in Plovdiv, "Plovdiv" st., 14:15 EET:
Spartak 1947 (Plovdiv) - Maritsa (Milevo)                 1:1 (0:0) 

in Sofia, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:30 EET:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Slivn.geroy (Slivnitsa)    3:1 (0:1) 

in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field, 14:30 EET:
Beroe U19 (Stara Zagora) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)       0:1 


17 January 2021, Sunday

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 16:30 TRT:
CSKA (Sofia) - Septemvri (Simitli)                        3:0 (1:0)  /live on Diema Sport/ Video
  [1:0 Younousse Sankharé 39', 3:0 Martin Smolenski 66',84']


18 January 2021, Monday

in Plovdiv, "Lokomotiv" st., 14:30 EET:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Atletik (Kuklen)               2:0 (1:0) 


19 January 2021, Tuesday

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 12:00 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)               5:1 (2:1) Video


20 January 2021, Wednesday

in Kadriye, Turkey, "Titanic Deluxe Belek" complex - field 1, 11:00 TRT:
Septemvri (Simitli) - Khimki (Khimki, Russia, 1)          1:1 (0:1) 

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 13:00 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa 1921 (Plovdiv)          3:0 (2:0) 

in Balchik, 13:30 EET:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Botev (Vratsa)                 1:3 (1:1) 

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Etar VT (Veliko Tarnovo)           0:1 (0:0) Video

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)    0:3 (0:1) 

in Sklave, 14:00 EET:
Belasitsa (Petrich) - Sportist 2009 (Svoge)               1:2 (1:0) 

in Nova Zagora, 14:00 EET:
Zagorets (Nova Zagora) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)    2:3 (2:1) 

in German, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Botev 1937 (Ihtiman)                  5:0 (3:0) 

in Plovdiv, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:00 EET:
Lokomotiv 1926 U19 (Pd) - Haskovo (Haskovo)               4:3 (1:2) 

in kv.Kolyo Ganchev, Stara Zagora, "Trace arena" st., 14:00 EET:
Vereya (Stara Zagora) - Sozopol (Sozopol)                 0:10 (0:5) 

in Sofia, old "Akademik" st /4-ti kilometer/, 14:00 EET:
Vitosha U19 (Bistritsa) - Balkan 1929 (Botevgrad)         1:2 (0:0) 

in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field, 14:30 EET:
Beroe U19 (Stara Zagora) - Sinite kamani 2013 (Sliven)    2:0 

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:30 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Iskar 1923 (Roman)               4:2 (1:1) 

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 15:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Gigant (Saedinenie)                     7:0 (4:0) Video

in Umag, Croatia, "Stella Maris" complex, 15:00 СЕТ:
Domžale (Domžale, Slovenia, 1) - Levski (Sofia)           2:1 (0:1) Video

in Belek, Turkey, "Rixos Premium" complex, 18:00 TRT:
Ludogorets 1945 (Rz) - Bačka Topola (Bačka Topola, SER, 1) 2:1 (2:1)  /live on Diema Sport/ Video


21 January 2021, Thursday

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 11:00 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Stal (Mielec, Poland, 1)         1:1 (0:1) 

in Kadriye, Turkey, "Bellis Deluxe Hotel" complex, 11:15 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Krylia Sovetov (Samara, Russia, 2)  1:6 (1:3) Video

in Riltsi, 14:00 EET:
Strumska slava 1927 (Rad) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)  1:2 (1:0) Video

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 17:00 TRT:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Stal (Mielec, Poland, 1)           1:2 (0:1) Video


22 January 2021, Friday

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 13:00 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Spartak (Pleven)          3:2 (2:2) 

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 13:00 ЕЕТ:
Pirin (Blagoevgrad) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)           1:0 (1:0) Video

in Sofia, "NSA" st. - artificial field, 13:00 EET:
Natsional U19 (Sofia) - Botev 1937 (Ihtiman)              1:5 (1:2) 

in Sofia, "Lokomotiv" st. - artificial field, 13:00 EET:
Lokomotiv Sf 1929 U19 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)   2:3 (0:0) 

in Belek, Turkey, "Susesi Sports Center" complex, 15:00 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Zagłębie (Lubin, Poland, 1)       1:3 (0:2) Video

in Kadriye, Turkey, "Bellis Deluxe Hotel" complex, 17:00 TRT:
Septemvri (Simitli) - Lokomotiv U19 (Moskva, RUS, y1)     1:1 (1:1) 


23 January 2021, Saturday

in Kuklen, 11:00 EET:
Atletik (Kuklen) - Botev U19 (Plovdiv)                    1:2 

in Byaga, 11:00 EET:
Chiko Bunara (Byaga) - Sokol (Markovo)                    3:3 

in Etropole, 12:00 EET:
Chavdar (Etropole) - CSKA U19 (Sofia)                     0:2 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - art.field, 14:00 EET:
Levski U19 (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)         1:1 (0:0) 

in Plovdiv, "Maritsa" st., 13:00 EET:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 U19 (Pd)          5:0 (3:0) 

in Hisarya, 13:00 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Zagorets (Nova Zagora)          2:2 (2:1) 

in kk Albena, "Albena-3" st., 13:00 EET:
Cherno more (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)            1:0 (0:0) 

in Poreč, Croatia, "Zelena Laguna" complex, 12:00 СЕТ:
Levski (Sofia) - Podbeskidzie (Bielsko-Biała, Poland, 1)  1:0 (1:0) Video

in Parvomay, 13:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Botev U17 (Plovdiv)            4:1 (2:0) 

in Rila, 13:00 EET:
Pirin II (Blagoevgrad) - Pirin 1941 (Razlog)              0:1 (0:1) 

in Sapareva banya, 13:00 EET:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Granit (Vladaya)                  3:2 (2:0) 

in Balchik, 13:30 EET:
Chernomorets (Balchik) - Botev (Vratsa)                   0:2 (0:2) 

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           0:3 (0:2) Video

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 14:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                2:1 (1:1) 

in Lovech, Gradski stadion, 14:00 EET:
Liteks (Lovech) - Yantra 2019 (Gabrovo)                   2:0 (1:0) 

in Yambol, 14:00 EET:
FK Yambol 1915 (Yambol) - Sozopol (Sozopol)               0:3 (0:1) 

in Kyustendil, "Osogovo" st., 14:00 EET:
Kyustendil (Kyustendil) - Rilski sportist 2011 (Sam)      2:1 (2:0) 

in Lebnitsa, 14:00 ЕЕТ:
Vihren (Sandanski) - Pirin 1912 (Gotse Delchev)           4:3 (0:2) 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Tryavna (Tryavna)              5:1 (1:0) 

in kv.Dragalevtsi, Sofia, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Minyor (Pernik)                       1:1 (0:1) 

in Sklave, 14:00 EET:
Strumska slava 1927 (Radomir) - Sportist 2009 (Svoge)     1:3 (0:1) 

in Sofia, "Lokomotiv" st. - auxiliary field, 14:00 EET:
Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)     0:0 

in Burgas, "Chernomorets" st., 14:00 EET:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Spartak 1918 (Varna)         2:1 (1:0) Video

in Ruse, Gradski stadion, 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Dunav 2009 (Slivo pole)                   13:0 (5:0) Video

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:00 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Vitosha U19 (Bistritsa)          1:0 (0:0) 

in Saedinenie, 14:00 EET:
Gigant (Saedinenie) - Haskovo (Haskovo)                   1:1 (1:0) 

in Dimitrovgrad, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - Vereya (Stara Zagora)          1:0 

in Negovan, 14:00 EET:
Levski (Chepintsi) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)            4:0 

in Plovdiv, "Plovdiv" st., 14:30 EET:
Spartak 1947 (Plovdiv) - Rodopa Smolyan (Smolyan)         2:0 (2:0) 

in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field, 15:00 EET:
Beroe U19 (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak)       0:1 (0:0) 

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st. - art.field, 15:00 EET:
Hebar 1918 U19 (Pazardzhik) - Oborishte (Panagyurishte)   0:1 (0:1) 

in Kadriye, Turkey, "Hotel Regnum Carya" complex, 17:00 TRT:
Ludogorets 1945 (Rz) - Shakhtar (Donetsk, Ukraine, 1)     2:2 (0:1)  /live on Diema Sport/ Video


24 January 2021, Sunday

in Ruse, "Dunav" st. - auxiliary field, 11:00 EET:
Dunav U17 (Ruse) - Benkovski (Byala, obl.Ruse)            1:1 (0:1) 

in Drenovets, 13:00 EET:
Drenovets (Drenovets) - Botev II (Vratsa)                 2:1 (1:1) 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Peshtera (Galata)           3:1 (1:1) 

in Kozloduy, old Gradski stadion, 14:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Butan (Butan)                   5:1 (1:1) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 14:00 EET:
Inter (Dobrich) - Cherno more U17 (Varna)                 2:1 

in Suvorovo, 14:00 EET:
Cherno more U19 (Varna) - Shumen 2007 (Shumen)            1:1 

in Plovdiv, "Plovdiv" st., 14:30 EET:
Spartak 1947 II (Plovdiv) - Vihar (Voysil)                2:2 (1:0) 


25 January 2021, Monday

in Turkey, 15:00 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Mladost (Lučani, Serbia, 1)      1:2 (0:1) 

in Sofia, "Pancharevo" complex, 15:00 EET:
CSKA (Sofia) - Strumska slava 1927 (Radomir)              4:0 (2:0) Video
  [1:0 Younousse Sankharé 13', 2:0 Valentin Antov 21', 3:0 Henrique 72',
   4:0 Ahmed Ahmedov 86']

in Belek, Turkey, "Susesi Sports Center" complex, 16:30 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Vojvodina (Novi Sad, Serbia, 1)     0:1 (0:0) Video

in Kadriye, Turkey, "Titanic Deluxe Belek" complex, 17:00 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Khimki (Khimki, Russia, 1)        annulled * 
* - cancelled due to several Himki players testing positive for COVID-19.


26 January 2021, Tuesday

in Riltsi, 13:00 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge)         3:0 (2:0) * 
* - abandoned in 80' due to snow.

in Maglizh, 14:00 EET:
Zagorets (Nova Zagora) - Etar VT (Veliko Tarnovo)         3:1 (1:1) Video

in kv.Dragalevtsi, Sofia, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)               annulled * 
* - cancelled due to snow.

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 17:00 TRT:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Oleksandriya (Oleksandriya, UKR, 1) 1:1 (0:1) Video


27 January 2021, Wednesday

in Mikrevo, 12:00 EET:
Vihren (Sandanski) - Pirin (Blagoevgrad)                  1:1 (0:1) Video

in Pomorie, 14:00 EET:
Sozopol (Sozopol) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)              1:2 (0:2) Video

in Lovech, 14:00 EET:
Liteks (Lovech) - Levski 2020 (Lom)                       annulled * 
* - postponed due to snow.

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            3:1 (2:1) Video

in Elhovo, 14:00 EET:
FK Yambol 1915 (Yambol) - Lokomotiv 1926 U19 (Pd)         annulled * 
* - cancelled due to snow.

in Parvomay, 14:00 EET:
Belasitsa (Petrich) - Strumska slava 1927 (Radomir)       4:0 (2:0) 

in Damyanitsa, 14:00 EET:
Minyor (Pernik) - Botev 1937 (Ihtiman)                    2:0 (0:0) 

in Etropole, 14:00 ЕЕТ:
Chavdar (Etropole) - Peshtera (Galata)                    annulled * 
* - cancelled due to snow.

in Gorna Oryahovitsa, 14:00 EET:
Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Dunav (Ruse)              annulled * 
* - cancelled due to snow.

in Hisarya, 14:00 EET:
Ludogorets 1945 III (Razgrad) - Atletik (Kuklen)          3:1 (1:1) 

in Lebnitsa, 14:30 EET:
Septemvri (Simitli) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)        0:0 

in Gotse Delchev, 14:30 EET:
Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Ludogorets 1945 II (Razgrad) 0:2 (0:1) 

in Evrenseki, Manavgat, Turkey, 16:00 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Kyzylzhar (Petropavl, KAZ, 1)     2:3 (1:2) Video

in Poreč, Croatia, "Zelena Laguna" complex, 15:00 СЕТ:
Koper (Koper, Slovenia, 1) - Levski (Sofia)               1:2 (0:2) Video


28 January 2021, Thursday

in Evrenseki, Manavgat, Turkey, 14:30 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Irtysh (Omsk, Russia, 2)            2:4 (2:3) Video

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:00 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Balkan 1929 (Botevgrad)          2:1 (0:1) * 
* - abandoned in 80', after the visitors leave the field following the
    referee not complying with their demands to disallow OFK Lokomotiv's
    second goal.

in Turkey, 15:00 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Ballkani (Suhareka, Kosovo, 1)   1:3 (1:1) 

in Hisarya, 14:30 EET:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 III (Razgrad)    1:3 (1:1) 


29 January 2021, Friday

in Varna, "Mladost" st., 12:00 ЕЕТ:
Cherno more (Varna) - Botev (Vratsa)                      1:0 (1:0) 

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 13:30 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia)                        0:0 Video

in kv.Kolyo Ganchev, Stara Zagora, "Trace arena" st., 14:00 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Septemvri (Sofia)              1:1 (0:0) Video

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 14:00 EET:
CSKA U19 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)                3:7 

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field, 17:00 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Oleksandriya (Oleksandriya, UKR, 1) 3:1 (0:1) Video


30 January 2021, Saturday

in Pomorie, 11:00 EET:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Karnobat (Karnobat)            3:1 (2:1) 

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 12:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Drenovets (Drenovets)           2:4 (1:1) 

in Riltsi, 12:00 EET:
Sportist 2009 (Svoge) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)      1:1 (1:1) Video

in Maglizh, 13:00 ЕЕТ:
Yantra 2019 (Gabrovo) - Zagorets (Nova Zagora)            0:4 (0:2) Video

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 13:00 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)       1:1 (0:0) 

in Dabnitsa, 13:00 EET:
Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Pirin II (Blagoevgrad)       3:0 (2:0) 

in kv.Debar, Parvomay, 13:00 EET:
Borislav 2009 (Parvomay) - Gigant (Saedinenie)            2:0 (0:0) 

in Tvarditsa, 14:00 ЕЕТ:
Rozova dolina (Kazanlak) - Sozopol (Sozopol)              2:2 (1:0) 

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 14:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora)                    2:1 (2:1) 

in Etropole, 14:00 ЕЕТ:
Chavdar (Etropole) - Spartak (Pleven)                     0:1 (0:0) 

in in Ruse, "Dunav" st. - auxiliary field, 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Shumen 2007 (Shumen)                       4:2 (2:2) Video

in Tsareva livada, 14:00 EET:
Lokomotiv 1927 (Dryanovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)         1:3 (0:2) 

in Lebnitsa, 14:00 ЕЕТ:
Vihren (Sandanski) - Minyor (Pernik)                      1:0 (0:0) 

in Burgas, "Chernomorets" st., 14:00 EET:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)     1:3 (1:0) Video

in Nesebar, 14:00 EET:
Nesebar (Nesebar) - Sveti Nikola (Burgas)                 3:1 

in Karlovo, 14:00 EET:
Levski (Karlovo) - Tryavna (Tryavna)                      5:2 (2:1) 

in Montana, "Ogosta" st. - artificial field, 14:00 EET:
Montana 1921 U19 (Montana) - Parva atomna (Kozloduy)      1:1 (1:0) 

in Hisarya, 14:30 EET:
Ludogorets 1945 III (Razgrad) - Spartak 1947 (Plovdiv)    4:2 (3:0) 

in Orizari, obl.Plovdiv, 14:30 EET:
Izvor (Gorski izvor) - Rodopa Smolyan (Smolyan)           0:0 

in Dimitrovgrad, "Minyor" st. - auxiliary field, 14:30 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dimitrovgrad) - Haskovo (Haskovo)      2:2 (1:1) 

in Sofia, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:30 EET:
Lokomotiv Sf 1929 (Sofia) - Rilski sportist 2011 (Sam)    3:0 (1:0) 

in Simitli, 15:00 EET:
Septemvri (Simitli) - Kyustendil (Kyustendil)             1:2 (0:2) 

in Sandanski, "Spartak" st. - artificial field, 15:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Marek 1915 (Dupnitsa)               2:4 

in Etropole, "Chavdar" st. - artificial field, 15:00 EET:
Kozaro (Botevgrad) - Lokomotiv Sf 1929 U19 (Sofia)        1:2 (1:0) Video

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st. - auxiliary field, 15:15 EET:
Hebar 1918 U19 (Pazardzhik) - Bansko (Bansko)             3:4 (1:1) 

in Umag, Croatia, "Stella Maris" complex, 15:00 СЕТ:
Olimpija (Ljubljana, Slovenia, 1) - Levski (Sofia)        0:1 (0:1) Video

in Boztepe, Turkey, "Mardan" complex, 17:15 TRT:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Dynamo (Kiev, Ukraine, 1)     2:1 (1:1)  /live on Diema Sport/ Video


31 January 2021, Sunday

in Vidin, 10:00 EET:
Bdin 1923 (Vidin) - Botev II (Vratsa)                     2:2 (0:0) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 10:00 EET:
Ustrem D (Donchevo) - Dorostol-Svetkavitsa (Silistra)     5:1 (3:0) 

in Byaga, 12:00 EET:
Chiko Bunara (Byaga) - Chepinets (Velingrad)              1:0 

in Bratsigovo, 12:00 EET:
Bratsigovo (Bratsigovo) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)       0:2 (0:2) 

in Nesebar, 14:00 EET:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)       2:0 (0:0) 

in Tsareva livada, 14:00 EET:
Yantra (Polski Trambesh) - Vihar (Slavyanovo)             2:2 (1:1) 

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:00 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Peshtera (Galata)                5:0 (2:0) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 14:00 EET:
Inter (Dobrich) - Spartak 1918 U19 (Varna)                1:4 (1:1) 

in in Ruse, "Dunav" st. - auxiliary field, 14:00 EET:
Chernolomets 1919 (Popovo) - Akademik (Svishtov)          5:1 (1:1) 

in Cherven bryag, 14:00 EET:
Partizan (Cherven bryag) - Yuventus 95 (Malchika)         3:1 (1:0) 

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 16:00 TRT:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Makedonija GjP (Skopje,MKD)        1:0 (1:0) Video

in Turkey, 16:00 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Torpedo (Moskva, Russia, 2)         1:3 (1:1) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 16:00 EET:
Sportist 2011 (General Toshevo) - Septemvri 98 (Tervel)   0:0 

in Kadriye, Turkey, "Arcadia Sport Resort" complex - field C 17:30 TRT:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Akron (Tolyatti, Russia, 2)   1:2 (0:1)  /live on Diema Sport/ Video

in Ruse, "Dunav" st. - auxiliary field, 17:00 EET:
Dunav (Batin) - Benkovski (Byala, obl.Ruse)               3:2 (1:0) 


1 February 2021, Monday

in Avsallar, Turkey, "Gold Island Hotel" field, 16:00 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Makedonija GjP (Skopje,MKD)      1:0 (1:0) 


2 February 2021, Tuesday

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 12:30 EET:
Pirin (Blagoevgrad) - Belasitsa (Petrich)                 2:1 (2:0) 

in Simitli, 14:00 EET:
Septemvri (Simitli) - Strumska slava 1927 (Radomir)       1:1 (0:0) 

in Plovdiv, "Plovdiv" st., 14:00 EET:
Spartak 1947 (Plovdiv) - Oborishte (Panagyurishte)        1:0 (0:0) 

in Vladaya, 14:00 EET:
Granit (Vladaya) - CSKA U19 (Sofia)                       2:1 

in Hisarya, 14:30 EET:
Ludogorets 1945 III (Rz) - Rodopa Smolyan (Smolyan)       3:0 (0:0) 

in Sofia, "Balgarska armia" st., 15:00 ЕЕТ:
CSKA (Sofia) - Botev (Vratsa)                             3:1 (2:1)  /live on Diema Sport/ Video
  [0:1 Daniel Genov 10', 1:1 Ali Sowe 18', 2:1 Tiago Rodrigues 23',
   3:1 Adalberto Peñaranda 52']

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field, 16:00 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Inhulets (Petrove, Ukraine, 1)    1:2 (1:1) 

in Umag, Croatia, "Stella Maris" complex, 14:00 СЕТ:
Sarajevo (Sarajevo, BIH, 1) - Levski (Sofia)              1:0 (0:0) Video


3 February 2021, Wednesday

in Balchik, 11:00 EET:
Chernomorets (Balchik) - Cherno more (Varna)              1:4 (1:2) 

in Skravena, 12:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Botev II (Vratsa)               3:2 (3:1) 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 12:00 EET:
Etar VT U17 (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)   1:2 (0:0) 

in Maglizh, 13:00 ЕЕТ:
Yantra 2019 (Gabrovo) - Spartak (Pleven)                  1:0 (1:0) 

in Lebnitsa, 13:00 EET:
Vihren (Sandanski) - Marek 1915 (Dupnitsa)                1:5 (1:3) 

in Sofia, "Tsarsko selo" complex, 13:00 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Kyustendil (Kyustendil)       2:0 (1:0) 

in German, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Liteks (Lovech)                       0:0 

in Ruen, 14:00 EET:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Sozopol (Sozopol)            1:1 (0:0) Video

in Sevlievo, 14:00 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Partizan (Cherven bryag)            1:1 (1:0) 

in Svoge, 14:00 EET:
Sportist 2009 (Svoge) - Botev 1937 (Ihtiman)              3:1 (2:1) 

in Karlovo, 14:00 EET:
Levski (Karlovo) - Beroe U19 (Stara Zagora)               2:0 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Natsional U19 (Sofia)       0:1 (0:0) 

in Sklave, 14:00 EET:
Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Levski 2020 (Lom)            0:1 (0:0) 

in Asenovgrad, 14:00 ЕЕТ:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Oborishte (Panagyurishte)   1:2 (1:0) 

in Tsareva livada, 14:00 EET:
Tryavna (Tryavna) - Pavlikeni (Pavlikeni)                 1:7 

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 14:00 EET:
Slivnishki geroy (Slivnitsa) - Neftohimik 1962 (Burgas)   1:1 (0:0) 

in Dimitrovgrad, 14:00 EET:
Dimitrovgrad 1947 (Dmgr) - FK Yambol 1915 (Yambol)        3:2 (2:2) 

in Kresna, 15:00 EET:
Perun 1978 (Kresna) - Pirin 1941 (Razlog)                 0:0 

in Varna, "Mladost" st., 15:00 EET:
Cherno more (Varna) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       3:0 (1:0) 

in Etropole, 15:00 EET:
Chavdar (Etropole) - OFK Lokomotiv (Mezdra)               3:1 (1:1) 

in Kadriye, Turkey, "Calista Luxury Resort" complex, 16:00 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Orenburg (Orenburg, Russia, 2)      0:1 (0:0) Video

in Turkey, 17:00 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Arsenal (Tula, Russia, 1)        0:4 (0:4) 


4 February 2021, Thursday

in Novo Delchevo, 14:00 EET:
Bansko (Bansko) - Granit (Vladaya)                        1:1 (0:0) 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Yantra (Polski Trambesh)    4:2 (4:0) 

in Kadriye, Turkey, "Titanic Deluxe Belek" complex, 17:00 TRT:
Ludogorets 1945 (Rz) - Dinamo (Tbilisi, Georgia, 1)       3:1 (2:1)  /live on Diema Sport/ Video

in Boztepe, Turkey, "Mardan" complex, 17:15 TRT:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Dynamo (Kiev, Ukraine, 1)          2:2 (0:1) Video


5 February 2021, Friday

in Evrenseki, Manavgat, Turkey, 11:30 TRT:
Montana 1921 (Montana) - Olimpik (Donetsk, Ukraine, 1)    2:2 (0:1) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 11:00 EET:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Cherno more U19 (Varna)        4:0 (3:0) 

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 13:00 ЕЕТ:
Pirin (Blagoevgrad) - Minyor (Pernik)                     0:0 

in Evrenseki, Manavgat, Turkey, 14:30 TRT:
Arda 1924 (Kardzhali) - Samgurali (Tskhaltubo, Georgia, 1) 0:0 

in Lovech, Gradski stadion, 14:00 EET:
Liteks (Lovech) - Botev (Vratsa)                          2:1 (0:1) 

in Kavarna, 14:00 EET:
Spartak 1918 (Varna) - Strumska slava 1927 (Radomir)      1:2 (1:0) 

in Sofia, "Slavia" st. - auxiliary field, 14:00 EET:
Slavia 1913 U19 (Sofia) - Balkan 1929 (Botevgrad)         1:0 

in Turkey, 16:00 TRT:
Slavia 1913 (Sofia) - Rotor (Volgograd, Russia, 1)        1:3 (1:2) 

in Kargıcak, Alanya, Turkey, "Gold City" hotel field 1, 17:00 TRT:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Inhulets (Petrove, Ukraine, 1)     0:1 (0:0) Video


6 February 2021, Saturday

in Ruen, 10:30 EET:
Byala reka 1 (Zaychar) - Karnobat (Karnobat)              4:4 

in Ruse, "Dunav" st. - artificial field, 11:00 EET:
Dunav U17 (Ruse) - Lokomotiv (Ruse)                       4:1 (2:0) 

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 11:00 EET:
Neftohimik 1962 (Burgas) - Marek 1915 (Dupnitsa)          2:2 

in Voynegovtsi, 11:00 EET:
Vastanik 26 (Voynegovtsi) - Vihar (kv.Trebich, Sofia)     2:3 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/4 final.

in Sklave, 12:00 EET:
Bansko (Bansko) - Levski 2020 (Lom)                       0:1 

in Kazanlak, "Sevtopolis" st., 13:00 EET:
Rozova dolina (Kazanlak) - Izvor (Gorski izvor)           0:2 (0:1) 

in Krupnik, 13:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Botev 1937 (Ihtiman)                2:1 (0:0) 

in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex, 13:00 EET:
Ludogorets 1945 II (Razgrad) - Lokomotiv (G.Oryahovitsa)  4:0 (1:0) Video

in Ruse, Gradski stadion, 13:00 EET:
Dunav (Ruse) - Spartak (Pleven)                           2:0 (2:0) Video

in Marikostinovo, 13:00 EET:
Belasitsa (Petrich) - CSKA U19 (Sofia)                    4:0 (2:0) 

in Voynegovtsi, 13:30 EET:
Mramor (Mramor) - Sokol (Negovan)                         2:0 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/4 final.

in Plovdiv, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)        3:1 (1:0) Video

in Varna, "Ticha" st., 14:00 EET:
Cherno more (Varna) - Sozopol (Sozopol)                   3:1 (3:0) 

in Plovdiv, "Todor Diev" st., 14:00 EET:
Spartak 1947 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv)           1:0 (1:0) 

in Stara Zagora, 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Zagorets (Nova Zagora)             4:1 (2:0) Video

in Saedinenie, 14:00 EET:
Gigant (Saedinenie) - Rodopa Smolyan (Smolyan)            1:1 (0:1) 

in Kozloduy, old Gradski stadion, 14:00 EET:
Parva atomna (Kozloduy) - Drenovets (Drenovets)           2:2 (0:2) 

in Sofia, "Balgarska armia" st., 14:00 EET:
CSKA (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)               3:1 (1:0)  /live on Diema Sport/ Video
  [1:0 Adalberto Peñaranda 8'-pen, 2:0 Tiago Rodrigues 65', 2:1 Georgi Babaliev 84',
   3:1 Jordy Caicedo 85']

in German, 14:00 EET:
Septemvri (Sofia) - Yantra 2019 (Gabrovo)                 2:0 (1:0) 

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 14:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Tsarsko selo 2015 (Sofia)               3:0 (2:0) 

in Kyustendil, "Osogovo" st., 14:00 EET:
Kyustendil (Kyustendil) - Pirin 1912 (Gotse Delchev)      2:0 (1:0) 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - art.field, 14:00 EET:
Levski U19 (Sofia) - Velbazhd (Kyustendil)                7:0 (4:0) 

in Varvara, 14:00 EET:
Balkan (Varvara) - Oborishte (Panagyurishte)              3:2 (2:1) 

in Mezdra, "Lokomotiv" st. - artificial field, 14:00 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Botev II (Vratsa)                4:2 (1:2) 

in Asenovgrad, 14:00 ЕЕТ:
Asenovets 2005 (Asenovgrad) - Sokol (Markovo)             2:3 (0:0) 

in kv.Divdyadovo, Shumen, 14:00 EET:
Shumen 2007 (Shumen) - Botev (Novi pazar)                 5:3 (2:0) 

in General Toshevo, 14:00 EET:
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - FK Kaliakra 1 (Kavarna)     2:0 (0:0) 

in Kresna, 14:00 EET:
Perun 1978 (Kresna) - FK CSKA 1948 U19 (Sofia)            2:0 (0:0) 

in Slavyanovo, 14:00 EET:
Vihar (Slavyanovo) - Chavdar (Etropole)                   0:0 

in Svilengrad, 14:00 EET:
Svilengrad 1921 (Svilengrad) - Dimitrovgrad 1947 (Dmgr)   3:5 

in Tryavna, 14:00 EET:
Tryavna (Tryavna) - Lokomotiv 1927 (Dryanovo)             2:2 (1:0) 

in Burgas, "Chernomorets" st., 14:30 EET:
Chernomorets 1919 (Burgas) - Haskovo (Haskovo)            3:0 (2:0) Video

in Popovo, 15:00 ЕЕТ:
Chernolomets 1919 (Popovo) - Svetkavitsa Targ. (Targ.)    0:0 

in Dupnitsa, "Bonchuk" st., 15:00 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)      2:1 (2:0) 

in kv.Sekirovo, Rakovski, 15:00 EET:
Sekirovo (kv.Sekirovo, Rak) - Borislav 2009 (Parvomay)    1:5 


7 February 2021, Sunday

in Voynegovtsi, 11:00 EET:
Vitosha II (Bistritsa) - Spartak 1933 (Podgumer)          7:1 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/4 finals.

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 11:30 EET:
Botev U19 (Plovdiv) - Levski (Karlovo)                    1:1 (1:1) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 12:00 EET:
Ustrem D (Donchevo) - Topoli 2010 (Topoli)                3:3 (3:1) 

in Kaspichan, 13:00 EET:
Lokomotiv 2008 (Kaspichan) - Volov (Shumen)               3:4 

in Elhovo, 13:00 EET:
FK Yambol 1915 (Yambol) - Lokomotiv 1926 U19 (Pd)         1:1 (1:1) 

in Rila, 13:00 EET:
Pirin II (Blagoevgrad) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)        3:0 (2:0) 

in Voynegovtsi, 13:30 EET:
Iskar 1945 (Novi Iskar) - Zhiten (Zhiten)                 4:3 (1:0) * Video
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/4 final.

in Levski, 14:00 EET:
Levski 2007 (Levski) - Partizan (Cherven bryag)           0:1 (0:0) 

in Sevlievo, 14:00 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Akademik (Svishtov)                 2:0 (0:0) 

in Roman, 14:00 EET:
Iskar 1923 (Roman) - Peshtera (Galata)                    4:2 (2:2) 

in Silistra, "Louis Eyer" st., 14:00 EET:
Dorostol-Svetkavitsa (Silistra) - Septemvri 98 (Tervel)   1:3 (0:1) 

in Velingrad, 14:00 EET:
Chepinets (Velingrad) - Levski (Rakitovo)                 4:2 

in Vidin, "Georgi Benkovski" st., 14:00 EET:
Bdin 1923 (Vidin) - Botev (Gramada)                       2:0 (1:0) 

in kv.Kolyo Ganchev, Stara Zagora, "Trace arena" st., 14:00 EET:
Vereya (Stara Zagora) - Starsko (Haskovo)                 2:2 (1:1) 

in Chernozemen, 14:00 EET:
Chernozem (Chernozemen) - Spartak 1947 II (Plovdiv)       1:2 (1:0) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 14:40 EET:
Inter (Dobrich) - Beloslav 1918 (Beloslav)                2:0 (1:0) 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 17:00 ЕЕТ:
Levski (Sofia) - Sportist 2009 (Svoge)                    1:0 (1:0) Video


9 February 2021, Tuesday

in Montana, "Ogosta" st. - artificial field, 14:00 EET:
Montana 1921 U19 (Montana) - Botev II (Vratsa)            3:2 

in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st., 14:30 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Yantra 2019 (Gabrovo)          3:1 (1:1) Video

in Kyustendil, "Osogovo" st., 15:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Marek 1915 (Dupnitsa)             0:3 (0:0) 


10 February 2021, Wednesday

in Novo Delchevo, 13:00 EET:
Vihren (Sandanski) - Pirin 1941 (Razlog)                  1:0 (0:0) 

in Botevgrad, "Hristo Botev" st., 13:00 EET:
Balkan 1929 (Botevgrad) - Botev 1937 (Ihtiman)            1:2 (0:0) 

in Sevlievo, 14:00 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Spartak (Pleven)                    0:2 (0:2) 

in Samokov, 14:00 EET:
Rilski sportist 2011 (Samokov) - Bansko (Bansko)          0:2 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Pavlikeni (Pavlikeni)       0:1 (0:0) 

in Obzor, 14:00 ЕЕТ:
Nesebar (Nesebar) - Spartak 1918 (Varna)                  0:1 (0:0) 

in Mezdra, 15:00 EET:
OFK Lokomotiv (Mezdra) - Lokomotiv Sf 1929 U19 (Sofia)    3:1 (2:0) 

in Novo Delchevo, 15:30 EET:
Perun 1978 (Kresna) - Levski 2020 (Lom)                   1:4 (1:0) 

in Ruse, "Dunav" st., 18:00 EET:
Dunav (Ruse) - Yantra (Polski Trambesh)                   2:0 (1:0) Video


11 February 2021, Thursday

in Montana, "Ogosta" st. - artificial field, 14:00 EET:
Montana 1921 U19 (Montana) - Drenovets (Drenovets)        2:2 (1:1) 


12 February 2021, Friday

in Bansko, 13:00 EET:
Bansko (Bansko) - Levski U19 (Sofia)                      1:1 (0:1) 

in Tvarditsa, 14:00 ЕЕТ:
Rozova dolina (Kazanlak) - Chernomorets 1919 (Burgas)     1:3 (0:1) 

in Panagyurishte, 14:00 EET:
Oborishte (Panagyurishte) - Botev 1937 (Ihtiman)          1:0 (1:0) 


13 February 2021, Saturday

in Ruse, "Dunav" st. - artificial field, 11:00 EET:
Lokomotiv (Ruse) - Mladost 2010 (Ekzarh Yosif)            3:5 (2:2) 

in Sklave, 12:00 EET:
Vihren (Sandanski) - Levski 2020 (Lom)                    annulled * 
* - cancelled due to frozen pitch and low temperatures.

in Maglizh, 13:00 ЕЕТ:
Yantra 2019 (Gabrovo) - Izvor (Gorski izvor)              2:0 (1:0) 

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 13:00 EET:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Marek 1915 (Dupnitsa)           0:1 (0:0) 

in Kyustendil, "Strandzhata" st., 13:00 EET:
Velbazhd (Kyustendil) - Zheleznitsa (Zheleznitsa)         3:3 

in Etropole, 14:00 ЕЕТ:
Chavdar (Etropole) - Partizan (Cherven bryag)             4:3 (2:1) 

in Godlevo, 14:00 EET:
Pirin 1941 (Razlog) - Kyustendil (Kyustendil)             2:2 (0:2) 

in Slivo pole, 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Chernolomets 1919 (Popovo)                 2:3 (1:0) 

in Svishtov, 14:00 ЕЕТ:
Akademik (Svishtov) - Levski 2007 (Levski)                1:2 (1:2) 

in Obzor, 14:00 ЕЕТ:
Karnobat (Karnobat) - Spartak 1918 (Varna)                1:0 (1:0) 

in Drenovets, 14:00 EET:
Drenovets (Drenovets) - Iskar 1923 (Roman)                3:1 (1:0) 

in Gotse Delchev, Gradski stadion, 14:00 EET:
Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Perun 1978 (Kresna)          2:1 (1:1) 

in Zvegor, 14:00 EET:
Zarya 1962 (Zvegor) - Volov (Shumen)                      4:4 (1:0) 

in Pavlikeni, 14:00 EET:
Pavlikeni (Pavlikeni) - Spartak (Pleven)                  0:0 

in Dolno Belotintsi, 14:00 EET:
Pastrenets (Dolno Belotintsi) - Kom (Berkovitsa)          2:3 

in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza, 14:30 EET:
Levski Rakovski (Sofia) - Levski (Chepintsi)              4:0 (1:0) 

in Kliment, 15:00 EET:
Malnia (Kliment) - Svetkavitsa Targovishte (Targ.)        1:5 (0:5) 


14 February 2021, Sunday

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 10:00 EET:
Ustrem D (Donchevo) - Sportist 2011 (General Toshevo)     annulled * 
* - cancelled due to cold weather and frozen pitch.

in Voynegovtsi, 11:00 EET:
Vihar (kv.Trebich, Sofia) - Zhiten (Zhiten)               2:4 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/2 final. Due to incidents
    during the 1/4 final between Mramor and Sokol (Negovan) both teams are
    removed from the tournament, and the semi-finalist is determined
    following a draw between the three other 1/4 finals losers.

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 12:00 EET:
Dobrudzha 1919 U19 (Dobrich) - Septemvri 98 (Tervel)      annulled * 
* - cancelled due to cold weather and frozen pitch.

in Voynegovtsi, 13:30 EET:
Vitosha II (Bistritsa) - Iskar 1945 (Novi Iskar)          4:0 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 1/2 final.

in Sevlievo, 14:00 EET:
Sevlievo (Sevlievo) - Yantra (Polski Trambesh)            0:0 

in Veliko Tarnovo, "Trifon Ivanov" field, 14:00 EET:
Etar VT II (Veliko Tarnovo) - Shumen 2007 (Shumen)        annulled * 
* - cancelled due to low temperatures.

in Vidin, "Georgi Benkovski" st., 14:00 EET:
Bdin 1923 (Vidin) - Peshtera (Galata)                     2:2 (1:1) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 14:30 EET:
Inter (Dobrich) - Dorostol-Svetkavitsa (Silistra)         annulled * 
* - cancelled due to cold weather and frozen pitch.


15 February 2021, Monday

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 14:00 EET:
Levski (Sofia) - Granit (Vladaya)                         7:1 


16 February 2021, Tuesday

in Ruse, "Dunav" st., 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Etar VT II (Veliko Tarnovo)                4:1 (3:0) Video


19 February 2021, Friday

in Tsareva livada, 14:00 EET:
Balkan (Plachkovtsi) - Ustrem D (Donchevo)                2:5 (1:1) 


20 February 2021, Saturday

in Sklave, 13:00 EET:
Vihren (Sandanski) - Bansko (Bansko)                      1:1 (1:0) 

in Popovo, 14:00 EET:
Chernolomets 1919 (Popovo) - Spartak 1918 (Varna)         0:2 (0:2) 

in Ruse, Gradski stadion, 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Mladost 2010 (Ekzarh Yosif)                5:0 (3:0) Video

in Targovishte, 14:00 EET:
Svetkavitsa Targ. (Targ.) - Cherno more U19 (Varna)       1:3 


21 February 2021, Sunday

in Voynegovtsi, 11:00 EET:
Vihar (kv.Trebich, Sofia) - Iskar 1945 (Novi Iskar)       3:1 * 
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, 3rd place final.

in Voynegovtsi, 13:30 EET:
Zhiten (Zhiten) - Vitosha II (Bistritsa)                  0:6 (0:4) * Video
* - "Hristo Gavrilov - Ringi" tournament, Final.

in Chervena voda, 14:00 EET:
Sokol 2007 (Chervena voda) - Lokomotiv (Ruse)             1:1 (0:0) 

in Tervel, 14:00 EET:
Septemvri 98 (Tervel) - Botev (Novi pazar)                2:0 (2:0) 

in Dobrich, "Druzhba" st. - artificial field, 14:00 EET:
Inter (Dobrich) - Kamchiets 1945 (Dalgopol)               6:3 (5:0) 

in Tsareva livada, 14:00 EET:
Boruna (Tsareva livada) - Ustrem D (Donchevo)             1:2 (0:1) 

in Shabla, 14:00 EET:
Sportist 2011 (Gen.Toshevo) - Cherno more U19 (Varna)     2:6 


22 February 2021, Monday

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 14:00 EET:
Levski (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik)                  0:1 (0:1) Video


24 February 2021, Wednesday

in Stara Zagora, "Lokomotiv" st., 14:00 EET:
Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia)                  3:0 (2:0) 


27 February 2021, Saturday

in kv.Kolyo Ganchev, Stara Zagora, "Trace arena" st., 14:00 EET:
Yantra 2019 (Gabrovo) - Sozopol (Sozopol)                 1:1 (1:0) 


7 March 2021, Sunday

in Kliment, 14:00 EET:
Malnia (Kliment) - Botev (Novi pazar)                     1:2 


19 March 2021, Friday

in Sozopol, 13:00 EET:
Sozopol (Sozopol) - Neftohimik 1962 (Burgas)              0:1 (0:0) 


24 March 2021, Wednesday

in Varna, "Ticha" st., 14:00 EET:
Cherno more (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)            2:1 (1:0) 


26 March 2021, Friday

in Kardzhali, "Arena Arda" st., 14:30 EET:
Arda 1924 (Kardzhali) - Sozopol (Sozopol)                 4:1 (3:1) Video


27 March 2021, Saturday

in Pravets, 11:00 EET:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Minyor (Pernik)                    2:1 (0:1) 

in Sofia, "Pancharevo" complex, 12:00 EET:
CSKA (Sofia) - Liteks (Lovech)                            1:2 (0:0) 

in Montana, "Ogosta" st., 14:00 EET:
Montana 1921 (Montana) - Sportist 2009 (Svoge)            0:0 

in Simitli, 15:00 EET:
Septemvri (Simitli) - Perun 1978 (Kresna)                 7:2 

in Sofia, "Tsarsko selo" complex - field 3, 15:30 EET:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Septemvri (Sofia)             2:1 (1:0) 


28 March 2021, Sunday

in Sofia, "Slavia" st., 15:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)            1:1 (0:0) 

in Stara Zagora, "Beroe" st. - auxiliary field, 15:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik)            0:2 (0:0) Video

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 16:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)             0:1 (0:0) 


30 March 2021, Tuesday

in Dupnitsa, "Bonchuk" st., 15:00 EEST:
Marek 1915 (Dupnitsa) - Strumska slava 1927 (Radomir)     3:0 


31 March 2021, Wednesday

in Razgrad, "Gnezdo na orli" complex, 16:00 EEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - Etar VT (Veliko Tarnovo)      2:0 (1:0) 


2 April 2021, Friday

in Varna, "Ticha" st., 13:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa)       2:0 (1:0) 

in Sofia, "Tsarsko selo" complex, 16:00 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Botev (Vratsa)                3:1 (2:0) 


3 April 2021, Saturday

in Sofia, "Lokomotiv" st., 14:30 EEST:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Montana 1921 (Montana)     0:2 (0:0) 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 16:00 EEST:
Levski (Sofia) - Slivnishki geroy (Slivnitsa)             2:0 (2:0) 


top