OG Sliven 2020/21

« OG Sliven 2020/21

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Current matches:

15 May 2021, Saturday, 15:00 EEST / Round 17:
Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Botev (Kermen)                2:0 
15 May 2021, Saturday, 17:00 EEST / Round 17:
Levski 2018 (Mladovo) - Samuil (Samuilovo)                1:3 
Korten 2012 (Korten) - Balkan (Tvarditsa)                 3:0 
Palankite (Byala palanka) - Apolon (kv.Rechitsa, Sl)      1:4 
16 May 2021, Sunday, 18:00 EEST / Round 17:
Cherveni voyvodi (Sliven) - Sinite kamani 2013 (Sliven)    - 
18 May 2021, Tuesday, 17:00 EEST / Round 18:
Samuil (Samuilovo) - Palankite (Byala palanka)             - 
Balkan (Tvarditsa) - Levski 2018 (Mladovo)                 - 
19 May 2021, Wednesday, 17:00 EEST / Round 18:
Apolon (kv.Rechitsa, Sl) - Cherveni voyvodi (Sliven)       - 
in Zhelyu voyvoda:
Sinite kamani 2013 (Sliven) - Tundzha 2009 (Mechkarevo)    - 
Botev (Kermen) - Korten 2012 (Korten)                      - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Korten 2012 (Korten) 17 14 0 3 64:20 42 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Cherveni voyvodi (Sliven) 16 13 2 1 58:6 41 3. Sinite kamani 2013 (Sliven) 16 13 1 2 74:25 40 [+] 4. Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 17 9 2 6 49:33 29 5. Balkan (Tvarditsa) 17 8 1 8 48:42 25 6. Tundzha 2009 (Mechkarevo) 17 7 3 7 42:41 24 7. Samuil (Samuilovo) 17 5 4 8 31:49 19 [+] 8. Botev (Kermen) 17 3 2 12 21:52 11 9. Levski 2018 (Mladovo) 17 3 1 13 18:62 10 10. Palankite (Byala palanka) 17 1 0 16 19:94 3
Notes - Sinite kamani 2013 (Sliven) and Samuil (Samuilovo) join the group. - In April 2019 the Ministry of Youth and Sports creates a registry for all sports federations and their member clubs. Being registered within it is mandatory for any club that participates in a competition, organized by its sports federation. In football this requirement enters force with the start of the 2020/21 season and the first football clubs enters the registry in January 2020. By the start of the season in the group, all participating clubs are registered. - Sinite kamani 2013 (Sliven) plays its home games in Zhelyu voyvoda unless noted otherwise. Round 1 12 September 2020, Saturday, 17:00 EEST: Balkan (Tvarditsa) - Samuil (Samuilovo) 5:0 in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Korten 2012 (Korten) 5:2 Palankite (Byala palanka) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:6 13 September 2020, Sunday, 17:00 EEST: Botev (Kermen) - Levski 2018 (Mladovo) 1:2 Apolon (kv.Rechitsa, Sl) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 1:1 Round 2 19 September 2020, Saturday, 17:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:4 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Palankite (Byala palanka) 9:2 20 September 2020, Sunday, 17:00 EEST: Korten 2012 (Korten) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 2:0 Levski 2018 (Mladovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 1:6 Balkan (Tvarditsa) - Botev (Kermen) 8:1 Round 3 26 September 2020, Saturday, 16:00 EEST: in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Balkan (Tvarditsa) 2:1 Palankite (Byala palanka) - Korten 2012 (Korten) 1:4 27 September 2020, Sunday, 16:00 EEST: Botev (Kermen) - Samuil (Samuilovo) 2:2 Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) - Levski 2018 (Mladovo) 11:1 Cherveni voyvodi (Sliven) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 5:1 Round 4 3 October 2020, Saturday, 16:00 EEST: Korten 2012 (Korten) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:3 Levski 2018 (Mladovo) - Palankite (Byala palanka) 3:2 4 October 2020, Sunday, 16:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 3:1 Balkan (Tvarditsa) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 3:4 Botev (Kermen) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 1:4 Round 5 10 October 2020, Saturday, 16:00 EEST: Palankite (Byala palanka) - Balkan (Tvarditsa) 1:6 Cherveni voyvodi (Sliven) - Levski 2018 (Mladovo) 5:0 11 October 2020, Sunday, 16:00 EEST: in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Samuil (Samuilovo) 8:3 Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) - Botev (Kermen) 6:1 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Korten 2012 (Korten) 0:3 Round 6 17 October 2020, Saturday, 16:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Korten 2012 (Korten) 2:4 18 October 2020, Sunday, 16:00 EEST: Levski 2018 (Mladovo) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 0:1 Balkan (Tvarditsa) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:2 Botev (Kermen) - Palankite (Byala palanka) 2:0 in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Apolon (kv.Rechitsa, Sl) 2:3 Round 7 24 October 2020, Saturday, 16:00 EEST: Palankite (Byala palanka) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 2:5 Korten 2012 (Korten) - Levski 2018 (Mladovo) 2:1 25 October 2020, Sunday, 15:00 EET: Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) - Samuil (Samuilovo) 1:0 Cherveni voyvodi (Sliven) - Botev (Kermen) 5:0 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Balkan (Tvarditsa) 4:4 Round 8 31 October 2020, Saturday, 15:00 EET: Samuil (Samuilovo) - Levski 2018 (Mladovo) 2:2 Balkan (Tvarditsa) - Korten 2012 (Korten) 2:6 1 November 2020, Sunday, 15:00 EET: Botev (Kermen) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 2:4 in Samuilovo: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Cherveni voyvodi (Sliven) 1:1 Apolon (kv.Rechitsa, Sl) - Palankite (Byala palanka) 6:0 Round 9 7 November 2020, Saturday, 15:00 EET: Korten 2012 (Korten) - Botev (Kermen) 3:1 Levski 2018 (Mladovo) - Balkan (Tvarditsa) 5:1 8 November 2020, Sunday, 15:00 EET: Palankite (Byala palanka) - Samuil (Samuilovo) 2:4 Cherveni voyvodi (Sliven) - Apolon (kv.Rechitsa, Sl) 1:1 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 0:2 Round 10 20 March 2021, Saturday, 14:30 EET: Samuil (Samuilovo) - Balkan (Tvarditsa) 3:1 Levski 2018 (Mladovo) - Botev (Kermen) 0:2 Cherveni voyvodi (Sliven) - Palankite (Byala palanka) 9:0 21 March 2021, Sunday, 14:30 EET: Korten 2012 (Korten) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 1:0 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Apolon (kv.Rechitsa, Sl) 5:3 Round 11 27 March 2021, Saturday, 14:30 EET: Cherveni voyvodi (Sliven) - Samuil (Samuilovo) 2:0 Palankite (Byala palanka) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 2:8 in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Levski 2018 (Mladovo) postponed 28 March 2021, Sunday, 14:30 EEST: Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) - Korten 2012 (Korten) 0:7 Botev (Kermen) - Balkan (Tvarditsa) 1:2 14 April 2021, Wednesday, 17:30 EEST: in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Levski 2018 (Mladovo) 3:0 Round 12 10 April 2021, Saturday, 16:00 EEST: Levski 2018 (Mladovo) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 0:2 Korten 2012 (Korten) - Palankite (Byala palanka) 7:0 11 April 2021, Sunday, 16:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Botev (Kermen) 2:2 Balkan (Tvarditsa) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 2:7 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:3 Round 11 - postponed match 14 April 2021, Wednesday, 17:30 EEST: in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Levski 2018 (Mladovo) 3:0 Round 13 17 April 2021, Saturday, 16:00 EEST: Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Samuil (Samuilovo) 1:1 Cherveni voyvodi (Sliven) - Korten 2012 (Korten) 3:1 Palankite (Byala palanka) - Levski 2018 (Mladovo) 5:2 18 April 2021, Sunday, 16:00 EEST: Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) - Balkan (Tvarditsa) 0:1 in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Botev (Kermen) 6:1 Round 14 24 April 2021, Saturday, 17:00 EEST: Balkan (Tvarditsa) - Palankite (Byala palanka) 5:0 Levski 2018 (Mladovo) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:5 Korten 2012 (Korten) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 5:1 25 April 2021, Sunday, 17:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 3:7 Botev (Kermen) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 1:3 Round 15 1 May 2021, Saturday, 14:00 EEST: Cherveni voyvodi (Sliven) - Balkan (Tvarditsa) 1:2 Palankite (Byala palanka) - Botev (Kermen) 0:3 1 May 2021, Saturday, 17:00 EEST: Korten 2012 (Korten) - Samuil (Samuilovo) 5:1 Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Levski 2018 (Mladovo) 2:0 Apolon (kv.Rechitsa, Sl) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 3:5 Round 16 8 May 2021, Saturday, 17:00 EEST: Balkan (Tvarditsa) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) 5:2 Levski 2018 (Mladovo) - Korten 2012 (Korten) 0:9 9 May 2021, Sunday, 17:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 2:1 in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Palankite (Byala palanka) 11:1 Botev (Kermen) - Cherveni voyvodi (Sliven) 0:3 Round 17 15 May 2021, Saturday, 15:00 EEST: Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Botev (Kermen) 2:0 15 May 2021, Saturday, 17:00 EEST: Levski 2018 (Mladovo) - Samuil (Samuilovo) 1:3 Korten 2012 (Korten) - Balkan (Tvarditsa) 3:0 Palankite (Byala palanka) - Apolon (kv.Rechitsa, Sl) 1:4 16 May 2021, Sunday, 18:00 EEST: Cherveni voyvodi (Sliven) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Round 18 18 May 2021, Tuesday, 17:00 EEST: Samuil (Samuilovo) - Palankite (Byala palanka) - Balkan (Tvarditsa) - Levski 2018 (Mladovo) - 19 May 2021, Wednesday, 17:00 EEST: Apolon (kv.Rechitsa, Sl) - Cherveni voyvodi (Sliven) - in Zhelyu voyvoda: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Tundzha 2009 (Mechkarevo) - Botev (Kermen) - Korten 2012 (Korten) -
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ---------------------------------------------------------------------------------------- 1. Korten 2012 (Korten) XXX 0:3 1:0 2:0 3:0 5:1 5:1 3:1 2:1 7:0 2. Cherveni voyvodi (Sliven) 3:1 XXX -:- 1:1 1:2 5:1 2:0 5:0 5:0 9:0 3. Sinite kamani 2013 (Sliven) 5:2 1:1 XXX 2:3 2:1 -:- 8:3 6:1 3:0 11:1 4. Apolon (kv.Rechitsa, Sliven) 0:7 -:- 3:5 XXX 0:1 1:1 1:0 6:1 11:1 6:0 5. Balkan (Tvarditsa) 2:6 0:2 2:7 3:4 XXX 5:2 5:0 8:1 -:- 5:0 6. Tundzha 2009 (Mechkarevo) 0:3 0:3 0:2 5:3 4:4 XXX 1:1 2:0 2:0 9:2 7. Samuil (Samuilovo) 2:4 0:4 3:7 2:1 3:1 3:1 XXX 2:2 2:2 -:- 8. Botev (Kermen) -:- 0:3 1:4 1:3 1:2 2:4 2:2 XXX 1:2 2:0 9. Levski 2018 (Mladovo) 0:9 0:5 1:6 0:2 5:1 0:1 1:3 0:2 XXX 3:2 10. Palankite (Byala palanka) 1:4 0:6 2:5 1:4 1:6 2:8 2:4 0:3 5:2 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------- top