OG Yambol 2021/22

« OG Yambol 2021/22 »


A OG Yambol

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Chervena zvezda (Kamenets) 7 6 0 1 19:5 18 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Mezhda (Mezhda) 7 5 0 2 11:10 15 3. Trakiets (Kukorevo) 7 4 1 2 14:6 13 4. Elhovo (Elhovo) 7 4 0 3 14:13 12 [1 0 0 3:1 3] 5. Botev (Bolyarovo) 7 4 0 3 15:10 12 [0 0 1 1:3 0] 6. Aprilets 2017 (Boyadzhik) 6 2 1 3 6:9 7 7. OFK Straldzha (Straldzha) 6 1 0 5 4:13 3 ------------------------------------------------------------------- 8. Iskra (Simeonovo) 7 0 0 7 5:22 0
Round 1 18 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Botev (Bolyarovo) - Trakiets (Kukorevo) postponed 19 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: OFK Straldzha (Straldzha) - Mezhda (Mezhda) 0:1 Elhovo (Elhovo) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) 4:1 Iskra (Simeonovo) - Chervena zvezda (Kamenets) 1:5 6 November 2021, Saturday, 15:00 EET: Botev (Bolyarovo) - Trakiets (Kukorevo) 2:0 Round 2 25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Chervena zvezda (Kamenets) 2:4 Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Iskra (Simeonovo) 2:0 26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Trakiets (Kukorevo) - Elhovo (Elhovo) 5:2 OFK Straldzha (Straldzha) - Botev (Bolyarovo) postponed 20 November 2021, Saturday, 14:00 EET: OFK Straldzha (Straldzha) - Botev (Bolyarovo) 1:4 Round 3 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Botev (Bolyarovo) - Mezhda (Mezhda) 0:1 Iskra (Simeonovo) - Trakiets (Kukorevo) 0:2 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Elhovo (Elhovo) - OFK Straldzha (Straldzha) 1:0 Chervena zvezda (Kamenets) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) 1:0 Round 4 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) 3:1 Botev (Bolyarovo) - Elhovo (Elhovo) 1:3 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Trakiets (Kukorevo) - Chervena zvezda (Kamenets) 0:2 OFK Straldzha (Straldzha) - Iskra (Simeonovo) 3:1 Round 5 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Iskra (Simeonovo) - Botev (Bolyarovo) 2:5 Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Trakiets (Kukorevo) 0:0 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Elhovo (Elhovo) - Mezhda (Mezhda) 1:2 Chervena zvezda (Kamenets) - OFK Straldzha (Straldzha) 3:0 awd * * - initially postponed, then awarded. Round 6 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Trakiets (Kukorevo) 0:4 Botev (Bolyarovo) - Chervena zvezda (Kamenets) postponed 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: OFK Straldzha (Straldzha) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) postponed Elhovo (Elhovo) - Iskra (Simeonovo) 3:1 13 November 2021, Saturday, 14:00 EET: Botev (Bolyarovo) - Chervena zvezda (Kamenets) 2:1 Round 7 30 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Botev (Bolyarovo) 2:1 31 October 2021, Sunday, 15:00 EET: Iskra (Simeonovo) - Mezhda (Mezhda) 0:2 Chervena zvezda (Kamenets) - Elhovo (Elhovo) 3:0 Trakiets (Kukorevo) - OFK Straldzha (Straldzha) 3:0 Round 1 - postponed match 6 November 2021, Saturday, 15:00 EET: Botev (Bolyarovo) - Trakiets (Kukorevo) 2:0 Round 6 - postponed match 13 November 2021, Saturday, 14:00 EET: Botev (Bolyarovo) - Chervena zvezda (Kamenets) 2:1 Round 2 - postponed match 20 November 2021, Saturday, 14:00 EET: OFK Straldzha (Straldzha) - Botev (Bolyarovo) 1:4 Round 8 26 March 2022, Saturday, 15:00 EET: Mezhda (Mezhda) - OFK Straldzha (Straldzha) - Trakiets (Kukorevo) - Botev (Bolyarovo) - 27 March 2022, Sunday, 15:00 EEST: Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Elhovo (Elhovo) - Chervena zvezda (Kamenets) - Iskra (Simeonovo) - Round 9 2 April 2022, Saturday, 17:00 EEST: Elhovo (Elhovo) - Trakiets (Kukorevo) - Botev (Bolyarovo) - OFK Straldzha (Straldzha) - 3 April 2022, Sunday, 17:00 EEST: Chervena zvezda (Kamenets) - Mezhda (Mezhda) - Iskra (Simeonovo) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Round 10 9 April 2022, Saturday, 17:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Botev (Bolyarovo) - Trakiets (Kukorevo) - Iskra (Simeonovo) - 10 April 2022, Sunday, 17:00 EEST: OFK Straldzha (Straldzha) - Elhovo (Elhovo) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Chervena zvezda (Kamenets) - Round 11 16 April 2022, Saturday, 17:00 EEST: Iskra (Simeonovo) - OFK Straldzha (Straldzha) - Elhovo (Elhovo) - Botev (Bolyarovo) - 17 April 2022, Sunday, 17:00 EEST: Aprilets 2017 (Boyadzhik) - Mezhda (Mezhda) - Chervena zvezda (Kamenets) - Trakiets (Kukorevo) - Round 12 23 April 2022, Saturday, 17:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Elhovo (Elhovo) - Botev (Bolyarovo) - Iskra (Simeonovo) - Trakiets (Kukorevo) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) - 24 April 2022, Sunday, 17:00 EEST: OFK Straldzha (Straldzha) - Chervena zvezda (Kamenets) - Round 13 30 April 2022, Saturday, 17:00 EEST: Trakiets (Kukorevo) - Mezhda (Mezhda) - Iskra (Simeonovo) - Elhovo (Elhovo) - 1 May 2022, Sunday, 17:00 EEST: Aprilets 2017 (Boyadzhik) - OFK Straldzha (Straldzha) - Chervena zvezda (Kamenets) - Botev (Bolyarovo) - Round 14 7 May 2022, Saturday, 17:00 EEST: Mezhda (Mezhda) - Iskra (Simeonovo) - Elhovo (Elhovo) - Chervena zvezda (Kamenets) - Botev (Bolyarovo) - Aprilets 2017 (Boyadzhik) - 8 May 2022, Sunday, 17:00 EEST: OFK Straldzha (Straldzha) - Trakiets (Kukorevo) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Chervena zvezda (Kamenets) XXX -:- -:- 3:0 -:- 1:0 3:0* -:- 2. Mezhda (Mezhda) 2:4 XXX 0:4 -:- -:- 3:1 -:- -:- 3. Trakiets (Kukorevo) 0:2 -:- XXX 5:2 -:- -:- 3:0 -:- 4. Elhovo (Elhovo) -:- 1:2 -:- XXX -:- 4:1 1:0 3:1 5. Botev (Bolyarovo) 2:1 0:1 2:0 1:3 XXX -:- -:- -:- 6. Aprilets 2017 (Boyadzhik) -:- -:- 0:0 -:- 2:1 XXX -:- 2:0 7. OFK Straldzha (Straldzha) -:- 0:1 -:- -:- 1:4 -:- XXX 3:1 8. Iskra (Simeonovo) 1:5 0:2 0:2 -:- 2:5 -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

B OG Yambol

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 |
        | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Benkovski (Zimnitsa) 10 8 0 2 26:11 24 ------------------------------------------------------------------- 2. Hristo Botev (General Inzovo) 10 7 1 2 24:9 22 [-] 3. Vodenichane 2017 (Vodenichane) 9 6 0 3 22:15 18 4. Arena (Yambol) 8 5 2 1 28:12 17 [+] 5. Bezmer (Bezmer) 10 4 2 4 20:24 14 6. Boyanovo 2012 (Boyanovo) 9 4 1 4 20:24 13 7. Bakadzhik (Chargan) 9 4 0 5 23:17 12 8. Sportist (Roza) 10 3 2 5 20:22 11 9. Stefan Karadzha (Okop) 10 2 2 6 12:28 8 10. Tundzha 2006 (Tenevo) 10 2 1 7 15:29 7 11. Kabile (Kabile) 9 1 1 7 9:28 4
Notes - Arena (Yambol) joins the group. Round 1 11 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Bakadzhik (Chargan) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 0:2 Bezmer (Bezmer) - Hristo Botev (General Inzovo) 3:2 Benkovski (Zimnitsa) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) 2:3 12 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Stefan Karadzha (Okop) - Sportist (Roza) 0:0 Arena (Yambol) - Tundzha 2006 (Tenevo) 8:3 Kabile (Kabile) bye Round 2 18 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Hristo Botev (General Inzovo) - Arena (Yambol) postponed Kabile (Kabile) - Bakadzhik (Chargan) 0:3 19 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Tundzha 2006 (Tenevo) - Benkovski (Zimnitsa) 0:3 Sportist (Roza) - Bezmer (Bezmer) 2:3 Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Stefan Karadzha (Okop) 5:0 5 December 2021, Sunday, 14:00 EET: Hristo Botev (General Inzovo) - Arena (Yambol) 0:0 Boyanovo 2012 (Boyanovo) bye Round 3 25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Bezmer (Bezmer) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 2:3 Benkovski (Zimnitsa) - Hristo Botev (General Inzovo) 1:0 26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Stefan Karadzha (Okop) - Kabile (Kabile) 7:2 Arena (Yambol) - Sportist (Roza) 2:2 Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Tundzha 2006 (Tenevo) 4:1 Bakadzhik (Chargan) bye Round 4 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Kabile (Kabile) - Bezmer (Bezmer) 2:2 Bakadzhik (Chargan) - Stefan Karadzha (Okop) 3:0 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Botev (General Inzovo) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) 3:1 Sportist (Roza) - Benkovski (Zimnitsa) 1:2 Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Arena (Yambol) 1:4 Tundzha 2006 (Tenevo) bye Round 5 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Bezmer (Bezmer) - Bakadzhik (Chargan) 4:3 Arena (Yambol) - Kabile (Kabile) 4:2 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Benkovski (Zimnitsa) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 3:0 Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Sportist (Roza) 2:6 Tundzha 2006 (Tenevo) - Hristo Botev (General Inzovo) 1:4 Stefan Karadzha (Okop) bye Round 6 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Kabile (Kabile) - Benkovski (Zimnitsa) 1:2 Bakadzhik (Chargan) - Arena (Yambol) postponed 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Sportist (Roza) - Tundzha 2006 (Tenevo) 2:1 Vodenichane 2017 (Vodenich) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) 3:0 Stefan Karadzha (Okop) - Bezmer (Bezmer) 2:0 Hristo Botev (General Inzovo) bye Round 7 23 October 2021, Saturday, 15:00 EEST: Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Kabile (Kabile) 3:0 awd 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Benkovski (Zimnitsa) - Bakadzhik (Chargan) 4:1 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Arena (Yambol) - Stefan Karadzha (Okop) 5:0 Tundzha 2006 (Tenevo) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 0:2 Hristo Botev (General Inzovo) - Sportist (Roza) 3:1 Bezmer (Bezmer) bye Round 8 30 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Kabile (Kabile) - Tundzha 2006 (Tenevo) 1:0 Bakadzhik (Chargan) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) 7:2 Stefan Karadzha (Okop) - Benkovski (Zimnitsa) 0:4 Bezmer (Bezmer) - Arena (Yambol) 3:1 31 October 2021, Sunday, 15:00 EET: Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Botev (General Inzovo) 0:3 Sportist (Roza) bye Round 9 6 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Benkovski (Zimnitsa) - Bezmer (Bezmer) 4:1 Hristo Botev (General Inzovo) - Kabile (Kabile) 4:1 7 November 2021, Sunday, 14:30 EET: Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Stefan Karadzha (Okop) 4:1 Tundzha 2006 (Tenevo) - Bakadzhik (Chargan) 3:2 Sportist (Roza) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) postponed 20 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Sportist (Roza) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 3:6 Arena (Yambol) bye Round 9 - postponed match 20 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Sportist (Roza) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) 3:6 Round 10 27 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Kabile (Kabile) - Sportist (Roza) 0:3 Bakadzhik (Chargan) - Hristo Botev (General Inzovo) 1:2 Stefan Karadzha (Okop) - Tundzha 2006 (Tenevo) 2:2 Bezmer (Bezmer) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) 1:1 Arena (Yambol) - Benkovski (Zimnitsa) 4:1 Vodenichane 2017 (Vodenichane) bye Round 11 4 December 2021, Saturday, 14:00 EET: Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Arena (Yambol) postponed Tundzha 2006 (Tenevo) - Bezmer (Bezmer) 4:1 Hristo Botev (General Inzovo) - Stefan Karadzha (Okop) 3:0 awd Sportist (Roza) - Bakadzhik (Chargan) 0:3 awd Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Kabile (Kabile) postponed Benkovski (Zimnitsa) bye Round 2 - postponed match 5 December 2021, Sunday, 14:00 EET: Hristo Botev (General Inzovo) - Arena (Yambol) 0:0 Round 12 19 March 2022, Saturday, 15:00 EET: Hristo Botev (General Inzovo) - Bezmer (Bezmer) - 20 March 2022, Sunday, 15:00 EET: Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Bakadzhik (Chargan) - Sportist (Roza) - Stefan Karadzha (Okop) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Arena (Yambol) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Benkovski (Zimnitsa) - Kabile (Kabile) bye Round 13 Benkovski (Zimnitsa) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Arena (Yambol) - Hristo Botev (General Inzovo) - Bezmer (Bezmer) - Sportist (Roza) - Stefan Karadzha (Okop) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Bakadzhik (Chargan) - Kabile (Kabile) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) bye Round 14 Kabile (Kabile) - Stefan Karadzha (Okop) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Bezmer (Bezmer) - Sportist (Roza) - Arena (Yambol) - Hristo Botev (General Inzovo) - Benkovski (Zimnitsa) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Bakadzhik (Chargan) bye Round 15 Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Botev (General Inzovo) - Benkovski (Zimnitsa) - Sportist (Roza) - Arena (Yambol) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Bezmer (Bezmer) - Kabile (Kabile) - Stefan Karadzha (Okop) - Bakadzhik (Chargan) - Tundzha 2006 (Tenevo) bye Round 16 Bakadzhik (Chargan) - Bezmer (Bezmer) - Kabile (Kabile) - Arena (Yambol) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Benkovski (Zimnitsa) - Sportist (Roza) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Hristo Botev (General Inzovo) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Stefan Karadzha (Okop) bye Round 17 Tundzha 2006 (Tenevo) - Sportist (Roza) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Vodenichane 2017 (Vodenich) - Benkovski (Zimnitsa) - Kabile (Kabile) - Arena (Yambol) - Bakadzhik (Chargan) - Bezmer (Bezmer) - Stefan Karadzha (Okop) - Hristo Botev (General Inzovo) bye Round 18 Stefan Karadzha (Okop) - Arena (Yambol) - Bakadzhik (Chargan) - Benkovski (Zimnitsa) - Kabile (Kabile) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Sportist (Roza) - Hristo Botev (General Inzovo) - Bezmer (Bezmer) bye Round 19 Botev (General Inzovo) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Kabile (Kabile) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Bakadzhik (Chargan) - Benkovski (Zimnitsa) - Stefan Karadzha (Okop) - Arena (Yambol) - Bezmer (Bezmer) - Sportist (Roza) bye Round 20 Bezmer (Bezmer) - Benkovski (Zimnitsa) - Stefan Karadzha (Okop) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Bakadzhik (Chargan) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Kabile (Kabile) - Hristo Botev (General Inzovo) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Sportist (Roza) - Arena (Yambol) bye Round 21 Sportist (Roza) - Kabile (Kabile) - Hristo Botev (General Inzovo) - Bakadzhik (Chargan) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Stefan Karadzha (Okop) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Bezmer (Bezmer) - Benkovski (Zimnitsa) - Arena (Yambol) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) bye Round 22 Arena (Yambol) - Boyanovo 2012 (Boyanovo) - Bezmer (Bezmer) - Tundzha 2006 (Tenevo) - Stefan Karadzha (Okop) - Hristo Botev (General Inzovo) - Bakadzhik (Chargan) - Sportist (Roza) - Kabile (Kabile) - Vodenichane 2017 (Vodenichane) - Benkovski (Zimnitsa) bye
Results grid
--------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. --------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Benkovski (Zimnitsa) XXX 1:0 3:0 -:- 4:1 2:3 4:1 -:- -:- -:- -:- 2. Hristo Botev (General Inzovo) -:- XXX -:- 0:0 -:- 3:1 -:- 3:1 3:0* -:- 4:1 3. Vodenichane 2017 (Vodenichane) -:- 0:3 XXX 1:4 -:- 3:0 -:- -:- 5:0 -:- -:- 4. Arena (Yambol) 4:1 -:- -:- XXX -:- -:- -:- 2:2 5:0 8:3 4:2 5. Bezmer (Bezmer) -:- 3:2 2:3 3:1 XXX 1:1 4:3 -:- -:- -:- -:- 6. Boyanovo 2012 (Boyanovo) -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 2:6 4:1 4:1 3:0* 7. Bakadzhik (Chargan) -:- 1:2 0:2 -:- -:- 7:2 XXX -:- 3:0 -:- -:- 8. Sportist (Roza) 1:2 -:- 3:6 -:- 2:3 -:- 0:3* XXX -:- 2:1 -:- 9. Stefan Karadzha (Okop) 0:4 -:- -:- -:- 2:0 -:- -:- 0:0 XXX 2:2 7:2 10. Tundzha 2006 (Tenevo) 0:3 1:4 0:2 -:- 4:1 -:- 3:2 -:- -:- XXX -:- 11. Kabile (Kabile) 1:2 -:- -:- -:- 2:2 -:- 0:3 0:3 -:- 1:0 XXX --------------------------------------------------------------------------------------------- top