Elitna grupa (U-17) 2021/22

Yunoshi mladsha vazrast (b.2005-06):
« Elitna grupa (U-17) 2021/22

| Results grid | Qualifications |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
        | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

                           Current matches:

29 May 2022, Sunday, 12:00 EEST / Round 29:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Ludogorets 1945 (Razgrad)       - 
29 May 2022, Sunday, 16:00 EEST / Round 29:
Pirin (Blagoevgrad) - Spartak 1947 (Plovdiv)               - 
29 May 2022, Sunday, 17:00 EEST / Round 29:
Rozova dolina (Kazanlak) - Hebar 1918 (Pazardzhik)         - 
29 May 2022, Sunday, 18:00 EEST / Round 29:
Botev (Plovdiv) - Levski (Sofia)                           - 
Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna)                 - 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia)             - 
Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia)                      - 
CSKA (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                        - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Ludogorets 1945 (Razgrad) 28 21 3 4 87:11 66 [1 0 1 3:1 3] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. CSKA (Sofia) 28 21 3 4 61:23 66 [1 0 1 1:3 3] 3. Levski (Sofia) 28 20 5 3 80:19 65 4. Botev (Plovdiv) 28 21 1 6 87:17 64 5. Slavia 1913 (Sofia) 28 14 5 9 57:31 47 [1 0 1 4:2 3] 6. Septemvri (Sofia) 28 14 5 9 73:38 47 [1 0 1 2:4 3] 7. Beroe (Stara Zagora) 28 11 7 10 37:36 40 8. Cherno more (Varna) 28 11 5 12 43:37 38 9. Natsional (Sofia) 28 10 7 11 51:47 37 10. Spartak 1918 (Varna) 28 9 8 11 43:38 35 11. Pirin (Blagoevgrad) 28 10 3 15 34:56 33 12. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 28 9 5 14 37:57 32 13. Etar VT (Veliko Tarnovo) 28 6 5 17 27:71 23 14. Hebar 1918 (Pazardzhik) 28 5 6 17 15:54 21 [+] ------------------------------------------------------------------- 15. Rozova dolina (Kazanlak) 28 3 6 19 14:91 15 [+] 16. Spartak 1947 (Plovdiv) 28 1 2 25 11:131 5 Relegated
Notes - Beroe (Stara Zagora) plays its home games at the "Lokomotiv" st. in Stara Zagora. - Botev (Plovdiv) plays its home games at the "Botev 1912" complex in kv.Komatevo, Plovdiv. - Etar VT (Veliko Tarnovo) plays its home games at the "Trifon Ivanov" field in Veliko Tarnovo. - Levski (Sofia) plays its home games at the "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - auxiliary field in Sofia. - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) plays its home games at the "Lokomotiv" st. - artificial field in Plovdiv. - Ludogorets 1945 (Razgrad) plays its home games at the "Gnezdo na orli" complex in Razgrad. - Natsional (Sofia) plays its home games at the "NSA" st. in Sofia. - Pirin (Blagoevgrad) plays its home games in Riltsi. - Septemvri (Sofia) plays its home games in German. - Slavia 1913 (Sofia) plays its home games at the "Slavia" st. - auxiliary field in Sofia. - Spartak 1918 (Varna) plays its home games at the NSB "Sportpalas" in kk Chayka. - Spartak 1947 (Plovdiv) plays its home games at the Rabotnicheski kompleks in Plovdiv. - CSKA (Sofia) plays its home games at the "Pancharevo" complex in Sofia. - Cherno more (Varna) plays its home games at the "Korabostroitel" st. in kv.Asparuhovo, Varna. - The other teams play their home games at the home stadium of their club. Round 1 20 August 2021, Friday, 10:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1947 (Plovdiv) 9:0 Hebar 1918 (Pazardzhik) - Cherno more (Varna) 0:1 20 August 2021, Friday, 10:30 EEST: Levski (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) 7:0 (2:0) 20 August 2021, Friday, 11:00 EEST: CSKA (Sofia) - Natsional (Sofia) 2:1 (0:0) 20 August 2021, Friday, 18:00 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 0:0 Slavia 1913 (Sofia) - Botev (Plovdiv) 1:0 Septemvri (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 4:1 Beroe (Stara Zagora) - Rozova dolina (Kazanlak) 6:0 Round 2 28 August 2021, Saturday, 10:30 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Spartak 1918 (Varna) 2:1 28 August 2021, Saturday, 11:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 4:0 28 August 2021, Saturday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia) postponed Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia) postponed 28 August 2021, Saturday, 17:30 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Natsional (Sofia) 1:1 28 August 2021, Saturday, 18:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) 0:0 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Slavia 1913 (Sofia) 1:1 29 August 2021, Sunday, 17:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - CSKA (Sofia) 0:0 8 September 2021, Wednesday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia) 2:1 Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia) 1:0 Round 3 4 September 2021, Saturday, 11:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) 0:0 4 September 2021, Saturday, 16:30 EEST: Levski (Sofia) - Spartak 1947 (Plovdiv) 8:0 Spartak 1918 (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:1 4 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 0:1 in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Botev (Plovdiv) 0:1 Beroe (Stara Zagora) - Cherno more (Varna) 3:2 (0:2) CSKA (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 4:1 (1:1) Natsional (Sofia) - Rozova dolina (Kazanlak) 2:0 Round 2 - postponed matches 8 September 2021, Wednesday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - Septemvri (Sofia) 2:1 Ludogorets 1945 (Razgrad) - Levski (Sofia) 1:0 Round 4 11 September 2021, Saturday, 16:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Rozova dolina (Kazanlak) 1:5 Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) 1:2 Pirin (Blagoevgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 0:1 12 September 2021, Sunday, 10:00 EEST: Levski (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) 1:0 12 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - CSKA (Sofia) 1:2 Ludogorets 1945 (Razgrad) - Slavia 1913 (Sofia) 5:1 (1:0) 12 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Natsional (Sofia) 5:3 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Septemvri (Sofia) 0:5 (0:2) Round 5 19 September 2021, Sunday, 10:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Spartak 1947 (Plovdiv) 6:0 Hebar 1918 (Pazardzhik) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:6 19 September 2021, Sunday, 11:30 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Levski (Sofia) 3:1 19 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Natsional (Sofia) - Cherno more (Varna) 1:0 19 September 2021, Sunday, 13:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) 2:0 19 September 2021, Sunday, 16:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 0:2 (0:1) 19 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:2 (0:2) CSKA (Sofia) - Botev (Plovdiv) 1:0 Round 6 25 September 2021, Saturday, 15:00 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - CSKA (Sofia) 0:1 26 September 2021, Sunday, 10:30 EEST: Cherno more (Varna) - Rozova dolina (Kazanlak) 6:0 Pirin (Blagoevgrad) - Beroe (Stara Zagora) 0:0 Spartak 1918 (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) 2:1 26 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Septemvri (Sofia) 1:1 (0:0) 26 September 2021, Sunday, 13:00 EEST: Levski (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 4:0 (1:0) 26 September 2021, Sunday, 15:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Natsional (Sofia) 5:0 26 September 2021, Sunday, 16:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 0:2 Round 7 3 October 2021, Sunday, 12:30 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 1:3 Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Cherno more (Varna) 2:2 3 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: in kv.Boyana, Sofia, NFB: CSKA (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) 2:0 3 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Spartak 1918 (Varna) 0:0 3 October 2021, Sunday, 15:00 EEST: Septemvri (Sofia) - Levski (Sofia) 1:1 Natsional (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) postponed Rozova dolina (Kazanlak) - Botev (Plovdiv) 0:6 (0:3) 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Spartak 1947 (Plovdiv) 7:0 11 December 2021, Saturday, 13:30 EET: Natsional (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:1 Round 8 10 October 2021, Sunday, 10:30 EEST: in Plovdiv, "Todor Diev" st.: Spartak 1947 (Plovdiv) - Cherno more (Varna) 0:3 Spartak 1918 (Varna) - Septemvri (Sofia) 0:2 10 October 2021, Sunday, 12:30 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - CSKA (Sofia) 3:0 (0:0) 10 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 3:1 10 October 2021, Sunday, 15:00 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Rozova dolina (Kazanlak) 0:0 Pirin (Blagoevgrad) - Natsional (Sofia) 1:2 (1:2) Slavia 1913 (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 2:1 10 October 2021, Sunday, 15:30 EEST: Levski (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) 4:0 Round 9 17 October 2021, Sunday, 10:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Pirin (Blagoevgrad) 1:3 (1:0) 17 October 2021, Sunday, 12:30 EEST: Natsional (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:0 Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv) 0:3 17 October 2021, Sunday, 13:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Spartak 1947 (Plovdiv) 2:0 Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) postponed CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) postponed 17 October 2021, Sunday, 15:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 1:0 (0:0) 17 October 2021, Sunday, 15:30 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1918 (Varna) 2:0 11 December 2021, Saturday, 10:00 EET: CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) 0:2 (0:1) 11 December 2021, Saturday, 13:30 EET: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 2:0 Round 10 24 October 2021, Sunday, 10:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - CSKA (Sofia) 0:0 24 October 2021, Sunday, 11:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 0:1 (0:0) Video 24 October 2021, Sunday, 11:30 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) 0:5 24 October 2021, Sunday, 13:30 EEST: Levski (Sofia) - Natsional (Sofia) 3:2 (0:1) Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Sofia) postponed 24 October 2021, Sunday, 14:00 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Cherno more (Varna) 3:2 24 October 2021, Sunday, 15:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Rozova dolina (Kazanlak) 7:1 (2:1) Slavia 1913 (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) 0:1 15 December 2021, Wednesday, 13:30 EET: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Sofia) 1:4 (0:2) Round 11 31 October 2021, Sunday, 10:30 EET: Natsional (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) 2:3 Cherno more (Varna) - Pirin (Blagoevgrad) 0:1 31 October 2021, Sunday, 12:30 EET: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 1:0 in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza: CSKA (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 1:4 (0:1) Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 1:0 (1:0) 31 October 2021, Sunday, 13:00 EET: Rozova dolina (Kazanlak) - Levski (Sofia) 0:0 31 October 2021, Sunday, 13:30 EET: Septemvri (Sofia) - Spartak 1947 (Plovdiv) 11:0 31 October 2021, Sunday, 14:00 EET: Botev (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 4:0 Round 12 5 November 2021, Friday, 14:30 EET: Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia) 3:2 (2:1) 6 November 2021, Saturday, 10:30 EET: Spartak 1918 (Varna) - Rozova dolina (Kazanlak) 7:0 6 November 2021, Saturday, 14:00 EET: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Cherno more (Varna) 3:0 Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:1 Hebar 1918 (Pazardzhik) - CSKA (Sofia) 0:5 6 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) 2:0 7 November 2021, Sunday, 14:00 EET: Spartak 1947 (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:3 (1:2) Pirin (Blagoevgrad) - Botev (Plovdiv) 1:3 Round 13 24 November 2021, Wednesday, 12:30 EET: Cherno more (Varna) - Levski (Sofia) 1:2 Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 2:0 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Pirin (Blagoevgrad) 1:2 24 November 2021, Wednesday, 13:00 EET: CSKA (Sofia) - Septemvri (Sofia) 3:3 (1:2) 24 November 2021, Wednesday, 14:00 EET: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1947 (Plovdiv) 2:1 Rozova dolina (Kazanlak) - Slavia 1913 (Sofia) 1:4 24 November 2021, Wednesday, 14:30 EET: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) 0:0 24 November 2021, Wednesday, 15:00 EET: Natsional (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 0:0 Round 14 28 November 2021, Sunday, 12:30 EET: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - CSKA (Sofia) 0:1 28 November 2021, Sunday, 14:00 EET: in Plovdiv, "Todor Diev" st.: Spartak 1947 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) 0:2 Ludogorets 1945 (Razgrad) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 4:0 (2:0) Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv) 3:1 Spartak 1918 (Varna) - Cherno more (Varna) 1:0 Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 5:0 Hebar 1918 (Pazardzhik) - Rozova dolina (Kazanlak) 0:0 in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Natsional (Sofia) 6:0 Round 15 5 December 2021, Sunday, 11:00 EET: Pirin (Blagoevgrad) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:2 (0:0) 5 December 2021, Sunday, 11:30 EET: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 0:0 5 December 2021, Sunday, 12:30 EET: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Levski (Sofia) 0:6 (0:1) 5 December 2021, Sunday, 13:00 EET: Cherno more (Varna) - Slavia 1913 (Sofia) 1:1 5 December 2021, Sunday, 13:30 EET: in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza: CSKA (Sofia) - Spartak 1947 (Plovdiv) 2:0 (0:0) Rozova dolina (Kazanlak) - Septemvri (Sofia) 0:4 (0:2) 5 December 2021, Sunday, 14:00 EET: Natsional (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) 0:0 Botev (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) 3:1 Round 7 - postponed match 11 December 2021, Saturday, 13:30 EET: Natsional (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:1 Round 9 - postponed matches 11 December 2021, Saturday, 10:00 EET: CSKA (Sofia) - Levski (Sofia) 0:2 (0:1) 11 December 2021, Saturday, 13:30 EET: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 2:0 Round 10 - postponed match 15 December 2021, Wednesday, 13:30 EET: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Septemvri (Sofia) 1:4 (0:2) Round 16 24 February 2022, Thursday, 14:30 EET: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) 1:3 25 February 2022, Friday, 10:00 EET: Spartak 1947 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:16 25 February 2022, Friday, 11:30 EET: Cherno more (Varna) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 1:0 25 February 2022, Friday, 14:30 EET: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1918 (Varna) 5:2 Botev (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) 1:1 Rozova dolina (Kazanlak) - Beroe (Stara Zagora) 2:0 Natsional (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:1 (0:0) 26 February 2022, Saturday, 13:00 EET: Pirin (Blagoevgrad) - Levski (Sofia) 0:1 Round 17 7 March 2022, Monday, 11:00 EET: Spartak 1918 (Varna) - Pirin (Blagoevgrad) 1:0 7 March 2022, Monday, 13:00 EET: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Cherno more (Varna) 2:2 Levski (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:0 7 March 2022, Monday, 14:30 EET: Natsional (Sofia) - Spartak 1947 (Plovdiv) 9:0 in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza - art.field: CSKA (Sofia) - Rozova dolina (Kazanlak) 5:0 (1:0) in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:0 Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Plovdiv) 0:4 8 March 2022, Tuesday, 14:30 EET: Slavia 1913 (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 6:0 Round 18 12 March 2022, Saturday, 13:30 EET: Pirin (Blagoevgrad) - Slavia 1913 (Sofia) 3:1 12 March 2022, Saturday, 15:00 EET: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - CSKA (Sofia) 0:1 (0:0) 13 March 2022, Sunday, 13:00 EET: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Levski (Sofia) 0:6 Ludogorets 1945 (Razgrad) - Spartak 1918 (Varna) 2:0 13 March 2022, Sunday, 15:00 EET: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 1:0 Botev (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) 2:0 Cherno more (Varna) - Beroe (Stara Zagora) 1:0 Rozova dolina (Kazanlak) - Natsional (Sofia) 1:1 Round 19 19 March 2022, Saturday, 13:00 EET: Slavia 1913 (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:2 (0:0) 20 March 2022, Sunday, 11:00 EET: Spartak 1918 (Varna) - Levski (Sofia) 2:1 20 March 2022, Sunday, 13:00 EET: in kv.Boyana, Sofia, Natsionalna futbolna baza - art.field: CSKA (Sofia) - Cherno more (Varna) 2:0 (1:0) 20 March 2022, Sunday, 15:00 EET: Rozova dolina (Kazanlak) - Spartak 1947 (Plovdiv) 1:0 Natsional (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:0 in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv) 1:4 Septemvri (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) postponed Hebar 1918 (Pazardzhik) - Pirin (Blagoevgrad) 2:1 13 April 2022, Wednesday, 15:00 EEST: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:0 Round 20 27 March 2022, Sunday, 11:30 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 1:0 (0:0) 27 March 2022, Sunday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - Natsional (Sofia) 1:1 (1:1) 27 March 2022, Sunday, 14:00 EEST: Levski (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 1:0 (0:0) 27 March 2022, Sunday, 14:30 EEST: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Spartak 1918 (Varna) 0:2 27 March 2022, Sunday, 15:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia) postponed Botev (Plovdiv) - CSKA (Sofia) 0:1 (0:1) 27 March 2022, Sunday, 15:30 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Beroe (Stara Zagora) 1:2 Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Rozova dolina (Kazanlak) 5:0 (1:0) 27 April 2022, Wednesday, 16:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia) 2:1 Round 21 3 April 2022, Sunday, 11:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Cherno more (Varna) 1:2 (1:0) Slavia 1913 (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) 2:1 3 April 2022, Sunday, 13:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) 2:1 in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 2:3 3 April 2022, Sunday, 13:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Levski (Sofia) 1:1 3 April 2022, Sunday, 15:00 EEST: Natsional (Sofia) - Botev (Plovdiv) 0:1 CSKA (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 7:0 (2:0) 3 April 2022, Sunday, 15:30 EEST: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Pirin (Blagoevgrad) 1:2 Round 22 9 April 2022, Saturday, 11:00 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 1:2 9 April 2022, Saturday, 12:30 EEST: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) 0:3 9 April 2022, Saturday, 13:00 EEST: Levski (Sofia) - Septemvri (Sofia) 4:0 (4:0) Ludogorets 1945 (Razgrad) - Beroe (Stara Zagora) 4:0 (2:0) Cherno more (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:0 9 April 2022, Saturday, 15:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - CSKA (Sofia) 2:5 9 April 2022, Saturday, 15:30 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Natsional (Sofia) 2:3 Botev (Plovdiv) - Rozova dolina (Kazanlak) 10:0 Round 19 - postponed match 13 April 2022, Wednesday, 15:00 EEST: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 2:0 Round 23 15 April 2022, Friday, 13:30 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Slavia 1913 (Sofia) 0:0 16 April 2022, Saturday, 11:30 EEST: CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 1:0 (0:0) 17 April 2022, Sunday, 10:30 EEST: Cherno more (Varna) - Spartak 1947 (Plovdiv) 5:0 in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) 2:2 17 April 2022, Sunday, 13:00 EEST: in Stara Zagora, "Beroe" st. - artificial field: Beroe (Stara Zagora) - Levski (Sofia) 1:1 17 April 2022, Sunday, 15:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) 0:4 17 April 2022, Sunday, 15:30 EEST: Natsional (Sofia) - Pirin (Blagoevgrad) 8:0 17 April 2022, Sunday, 16:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 0:0 Round 24 21 April 2022, Thursday, 12:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Rozova dolina (Kazanlak) 3:0 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:1 21 April 2022, Thursday, 12:30 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Natsional (Sofia) 3:0 Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna) 5:0 21 April 2022, Thursday, 13:00 EEST: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 2:3 Slavia 1913 (Sofia) - Septemvri (Sofia) 4:0 (2:0) Spartak 1918 (Varna) - Beroe (Stara Zagora) 1:1 Levski (Sofia) - CSKA (Sofia) 2:0 (0:0) Round 20 - postponed match 27 April 2022, Wednesday, 16:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Septemvri (Sofia) 2:1 Round 25 29 April 2022, Friday, 10:30 EEST: CSKA (Sofia) - Spartak 1918 (Varna) 5:3 29 April 2022, Friday, 13:00 EEST: Natsional (Sofia) - Levski (Sofia) 2:5 29 April 2022, Friday, 13:30 EEST: Botev (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) 7:0 29 April 2022, Friday, 15:00 EEST: Cherno more (Varna) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 5:0 in Stara Zagora, "Beroe" st. - auxiliary field: Beroe (Stara Zagora) - Slavia 1913 (Sofia) 1:2 30 April 2022, Saturday, 11:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 0:2 (0:1) 30 April 2022, Saturday, 15:30 EEST: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 5:0 1 May 2022, Sunday, 15:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) 6:2 (4:1) Round 26 6 May 2022, Friday, 13:30 EEST: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Septemvri (Sofia) 0:8 7 May 2022, Saturday, 10:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Natsional (Sofia) 2:2 7 May 2022, Saturday, 12:00 EEST: Ludogorets 1945 (Razgrad) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 8:0 (5:0) 7 May 2022, Saturday, 13:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:1 Etar VT (Veliko Tarnovo) - Botev (Plovdiv) 3:4 (1:0) 7 May 2022, Saturday, 15:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Beroe (Stara Zagora) 1:3 7 May 2022, Saturday, 15:30 EEST: Levski (Sofia) - Rozova dolina (Kazanlak) 8:1 (4:0) 8 May 2022, Sunday, 10:30 EEST: in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st.: Pirin (Blagoevgrad) - Cherno more (Varna) 2:2 Round 27 14 May 2022, Saturday, 12:00 EEST: Cherno more (Varna) - Ludogorets 1945 (Razgrad) 1:0 (0:0) 14 May 2022, Saturday, 13:00 EEST: Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia) 3:1 (1:1) CSKA (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 4:1 14 May 2022, Saturday, 15:00 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1947 (Plovdiv) 0:2 (0:0) Botev (Plovdiv) - Pirin (Blagoevgrad) 4:0 Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia) 2:5 14 May 2022, Saturday, 15:30 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Spartak 1918 (Varna) 0:3 Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia) 4:0 Round 28 22 May 2022, Sunday, 10:00 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:2 22 May 2022, Sunday, 12:00 EEST: Levski (Sofia) - Cherno more (Varna) 1:0 (1:0) Ludogorets 1945 (Razgrad) - Botev (Plovdiv) 1:0 22 May 2022, Sunday, 15:30 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Rozova dolina (Kazanlak) 4:0 22 May 2022, Sunday, 16:00 EEST: in Orizari: Spartak 1947 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) 1:1 Hebar 1918 (Pazardzhik) - Natsional (Sofia) 0:2 Pirin (Blagoevgrad) - Etar VT (Veliko Tarnovo) 5:1 22 May 2022, Sunday, 18:00 EEST: in Sofia, "57-mo uchilishte" st.: Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) 0:4 Round 29 29 May 2022, Sunday, 12:00 EEST: Etar VT (Veliko Tarnovo) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - 29 May 2022, Sunday, 16:00 EEST: Pirin (Blagoevgrad) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 29 May 2022, Sunday, 17:00 EEST: Rozova dolina (Kazanlak) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - 29 May 2022, Sunday, 18:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Levski (Sofia) - Cherno more (Varna) - Spartak 1918 (Varna) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia) - Septemvri (Sofia) - CSKA (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Round 30 2 June 2022, Thursday, 10:30 EEST: Spartak 1918 (Varna) - Botev (Plovdiv) - Ludogorets 1945 (Razgrad) - Pirin (Blagoevgrad) - 2 June 2022, Thursday, 12:00 EEST: Slavia 1913 (Sofia) - Cherno more (Varna) - 2 June 2022, Thursday, 18:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - CSKA (Sofia) - Beroe (Stara Zagora) - Natsional (Sofia) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Levski (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo) - 2 June 2022, Thursday, 18:30 EEST: Septemvri (Sofia) - Rozova dolina (Kazanlak) -
Results grid
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Ludogorets 1945 (Razgrad) XXX 3:0 1:0 1:0 5:1 1:1 4:0 3:0 3:0 2:0 -:- 8:0 4:0 1:0 7:1 9:0 2. CSKA (Sofia) 1:0 XXX 0:2 1:0 1:4 3:3 -:- 2:0 2:1 5:3 2:0 4:1 7:0 4:1 5:0 2:0 3. Levski (Sofia) 0:0 2:0 XXX 3:1 1:0 4:0 4:0 1:0 3:2 1:0 7:0 2:1 -:- 4:0 8:1 8:0 4. Botev (Plovdiv) 2:0 0:1 -:- XXX 1:1 2:0 1:2 5:0 5:0 3:1 4:0 3:1 4:0 4:0 10:0 7:0 5. Slavia 1913 (Sofia) 0:2 0:1 3:1 1:0 XXX 4:0 0:1 -:- 3:2 2:1 0:0 5:0 6:0 2:1 4:0 7:0 6. Septemvri (Sofia) 2:3 0:4 1:1 0:1 2:0 XXX 2:0 2:2 6:0 2:2 2:0 4:1 2:0 5:0 -:- 11:0 7. Beroe (Stara Zagora) 1:3 0:1 1:1 1:4 1:2 4:0 XXX 3:2 -:- 2:0 1:2 2:0 2:2 1:0 6:0 2:1 8. Cherno more (Varna) 1:0 1:2 1:2 0:3 1:1 2:1 1:0 XXX 1:1 -:- 0:1 2:0 5:0 1:0 6:0 5:0 9. Natsional (Sofia) 0:0 0:1 2:5 0:1 3:1 -:- 0:0 1:0 XXX 2:3 8:0 2:0 2:1 0:0 2:0 9:0 10. Spartak 1918 (Varna) 0:1 0:0 2:1 -:- 2:1 0:2 1:1 1:0 2:2 XXX 1:0 2:2 0:0 1:2 7:0 6:0 11. Pirin (Blagoevgrad) 0:2 2:5 0:1 1:3 3:1 2:1 0:0 2:2 1:2 2:1 XXX 0:1 5:1 0:1 3:0 -:- 12. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 1:0 0:1 2:5 0:4 -:- 1:3 0:0 2:2 5:3 0:0 6:2 XXX 1:0 0:0 5:0 2:1 13. Etar VT (Veliko Tarnovo) -:- 0:1 0:6 3:4 1:1 0:5 1:2 3:2 2:3 5:2 1:2 2:1 XXX 1:0 0:0 0:2 14. Hebar 1918 (Pazardzhik) 0:6 0:5 1:1 0:4 0:0 1:4 1:3 0:1 0:2 0:0 2:1 -:- 0:1 XXX 0:0 2:0 15. Rozova dolina (Kazanlak) 0:2 0:0 0:0 0:6 1:4 0:4 2:0 1:2 1:1 0:3 1:3 0:2 0:0 -:- XXX 1:0 16. Spartak 1947 (Plovdiv) 0:16 -:- 0:6 0:5 0:3 0:8 1:1 0:3 1:1 0:2 0:2 0:2 2:3 2:3 1:5 XXX ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top