OG Silistra 2021/22

« OG Silistra 2021/22


Iztochna podgrupa

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Current matches:

25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST / Round 4:
Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari)         - 
Dulovo 2006 (Dulovo) - Pravda 1944 (Pravda)                - 
26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST / Round 4:
in Dobrotitsa:
Vihar (Lyuben) - Galaktika (Chernik)                       - 
Chernolik (Chernolik) - Pobeda 2009 (Vokil)                - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Dulovo 2006 (Dulovo) 3 3 0 0 9:3 9 ------------------------------------------------------------------- 2. Pravda 1944 (Pravda) 2 2 0 0 10:1 6 [1 0 0 3:1 3] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Karadzhata (Bradvari) 3 2 0 1 10:7 6 [1 0 1 6:5 3] 4. Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 3 2 0 1 7:7 6 [0 0 1 2:5 0] 5. Chernolik (Chernolik) 2 1 0 1 3:4 3 [1 0 0 2:1 3] 6. Vihar (Lyuben) 3 1 0 2 3:9 3 [0 0 0 0:0 0] 7. Ludogorets 2011 (Paisievo) 3 1 0 2 5:7 3 [0 0 1 1:2 0] 8. Pobeda 2009 (Vokil) 2 0 0 2 0:4 0 9. Galaktika (Chernik) 3 0 0 3 4:9 0
Notes - Yaldaram (Yarebitsa), 4th last season; withdraws. - Vihar (Boil) initially joins the group, however then withdraws just before the start of the season. - Vihar (Lyuben) plays its home games in Dobrotitsa. Round 1 4 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Karadzhata (Bradvari) 3:1 Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Galaktika (Chernik) 3:1 5 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 4:2 Pobeda 2009 (Vokil) - Vihar (Lyuben) 0:2 Chernolik (Chernolik) bye Round 2 11 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) 2:1 Karadzhata (Bradvari) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 5:2 in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Pravda 1944 (Pravda) 0:7 12 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Chernolik (Chernolik) 3:1 Pobeda 2009 (Vokil) bye Round 3 18 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Vihar (Lyuben) 2:1 19 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Chernolik (Chernolik) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 2:1 Pobeda 2009 (Vokil) - Dulovo 2006 (Dulovo) 0:2 Galaktika (Chernik) - Karadzhata (Bradvari) 2:4 Pravda 1944 (Pravda) bye Round 4 25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pravda 1944 (Pravda) - 26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) - Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) bye Round 5 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Chernolik (Chernolik) - Karadzhata (Bradvari) - Vihar (Lyuben) - 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Pobeda 2009 (Vokil) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Galaktika (Chernik) bye Round 6 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Vihar (Lyuben) - 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pobeda 2009 (Vokil) - Pravda 1944 (Pravda) - Karadzhata (Bradvari) bye Round 7 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari) - Dulovo 2006 (Dulovo) - 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pobeda 2009 (Vokil) - Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) - Vihar (Lyuben) bye Round 8 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik) - Karadzhata (Bradvari) - Pobeda 2009 (Vokil) - Galaktika (Chernik) - Ludogorets 2011 (Paisievo) bye Round 9 30 October 2021, Saturday, 15:00 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari) - Pobeda 2009 (Vokil) - in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik) - 31 October 2021, Sunday, 15:00 EET: Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda) - Dulovo 2006 (Dulovo) bye Round 10 spring 2022: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Dulovo 2006 (Dulovo) - in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) - Pravda 1944 (Pravda) - Galaktika (Chernik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) bye Round 11 Galaktika (Chernik) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Karadzhata (Bradvari) - Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) bye Round 12 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Chernolik (Chernolik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) - in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Karadzhata (Bradvari) - Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda) bye Round 13 Karadzhata (Bradvari) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) - Vihar (Lyuben) - Pravda 1944 (Pravda) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) - Chernolik (Chernolik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) bye Round 14 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pobeda 2009 (Vokil) - Chernolik (Chernolik) - Pravda 1944 (Pravda) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Karadzhata (Bradvari) - Galaktika (Chernik) bye Round 15 in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) - Pravda 1944 (Pravda) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) bye Round 16 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pravda 1944 (Pravda) - Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) - Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Karadzhata (Bradvari) - Vihar (Lyuben) bye Round 17 in Dobrotitsa: Vihar (Lyuben) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Karadzhata (Bradvari) - Chernolik (Chernolik) - Galaktika (Chernik) - Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pravda 1944 (Pravda) - Ludogorets 2011 (Paisievo) bye Round 18 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pravda 1944 (Pravda) - Galaktika (Chernik) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) - Chernolik (Chernolik) - Vihar (Lyuben) - Dulovo 2006 (Dulovo) bye
Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Dulovo 2006 (Dulovo) XXX -:- -:- -:- 3:1 -:- 4:2 -:- -:- 2. Pravda 1944 (Pravda) -:- XXX 3:1 -:- -:- -:- -:- -:- -:- 3. Karadzhata (Bradvari) -:- -:- XXX 5:2 -:- -:- -:- -:- -:- 4. Svetkavitsa 2020 (Poroyno) -:- -:- -:- XXX -:- 2:1 -:- -:- 3:1 5. Chernolik (Chernolik) -:- -:- -:- -:- XXX -:- 2:1 -:- -:- 6. Vihar (Lyuben) -:- 0:7 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 7. Ludogorets 2011 (Paisievo) -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 2:1 8. Pobeda 2009 (Vokil) 0:2 -:- -:- -:- -:- 0:2 -:- XXX -:- 9. Galaktika (Chernik) -:- -:- 2:4 -:- -:- -:- -:- -:- XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top

Zapadna podgrupa

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Current matches:

25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST / Round 3:
in Nozharevo:
Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Sitovo)                - 
26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST / Round 3:
Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar)       - 
Dobrudzha (Iskra) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo)        - 
Aydemir (Aydemir) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo)            - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Dobrudzha (Sitovo) 2 2 0 0 14:1 6 ------------------------------------------------------------------- 2. Levski 96 (Glavinitsa) 2 2 0 0 5:1 6 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 2 1 1 0 2:0 4 [0 1 0 0:0 1, +2 overall GD] 4. Sportist (Kaynardzha) 2 1 1 0 1:0 4 [0 1 0 0:0 1, +1 overall GD] 5. Dobrudzha (Iskra) 2 1 0 1 3:2 3 6. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) 2 0 0 2 0:4 0 7. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 2 0 0 2 2:7 0 8. Aydemir (Aydemir) 2 0 0 2 0:12 0
Notes - Zarya 2006 (Tsar Samuil), 8th last season; withdraws. - Levski 96 (Glavinitsa) plays its home games in Nozharevo. Round 1 11 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) 3:0 12 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Sitovo) 1:5 Sportist (Kaynardzha) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 0:0 Dobrudzha (Iskra) - Aydemir (Aydemir) 3:0 Round 2 18 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir) 9:0 Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Sportist (Kaynardzha) 0:1 19 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Iskra) 2:0 Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Levski 96 (Glavinitsa) 1:2 Round 3 25 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Sitovo) - 26 September 2021, Sunday, 17:00 EEST: Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Iskra) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Aydemir (Aydemir) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Round 4 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Sportist (Kaynardzha) - 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Aydemir (Aydemir) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Iskra) - Round 5 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Dobrudzha (Iskra) - Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Round 6 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Aydemir (Aydemir) - 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Iskra) - Round 7 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Aydemir (Aydemir) - Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Round 8 spring 2022: Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha) - Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Iskra) - Round 9 Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzha (Iskra) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Round 10 Dobrudzha (Sitovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Iskra) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Aydemir (Aydemir) - Round 11 Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Sportist (Kaynardzha) - Levski 96 (Glavinitsa) - Round 12 Dobrudzha (Sitovo) - Sportist (Kaynardzha) - in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Round 13 Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Aydemir (Aydemir) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Iskra) - Sportist (Kaynardzha) - Round 14 Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzha (Iskra) - Sportist (Kaynardzha) - Aydemir (Aydemir) - in Nozharevo: Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Dobrudzha (Sitovo) XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- 9:0 2. Levski 96 (Glavinitsa) -:- XXX -:- -:- -:- 3:0 -:- -:- 3. Rakovski 2005 (Kalipetrovo) -:- -:- XXX -:- 2:0 -:- -:- -:- 4. Sportist (Kaynardzha) -:- -:- 0:0 XXX -:- -:- -:- -:- 5. Dobrudzha (Iskra) -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- 3:0 6. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) -:- -:- -:- 0:1 -:- XXX -:- -:- 7. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 1:5 1:2 -:- -:- -:- -:- XXX -:- 8. Aydemir (Aydemir) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top