OG Pernik 2021/22

« OG Pernik 2021/22


Iztochna podgrupa

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Sportist (Dragichevo) 7 7 0 0 21:4 21 2. Metalurg 1957 (Pernik) 7 6 0 1 24:7 18 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Vitosha (Dolna Dikanya) 7 5 0 2 23:14 15 4. Divotino 2020 (Divotino) 7 3 1 3 17:16 10 5. Pirin (Zemen) 7 3 0 4 14:17 9 6. Energetik (Pernik) 7 1 2 4 11:19 5 7. Verila (Dren) 7 1 1 5 9:16 4 8. Botev (Drugan) 7 0 0 7 8:34 0
Notes - Energetik (Pernik) plays its home games in Kralev dol. - Metalurg 1957 (Pernik) plays its home games at the "Metalurg" st. in Pernik. - Sportist (Dragichevo) plays its home games in Rudartsi. Round 1 12 September 2021, Sunday, 14:30 EEST: Pirin (Zemen) - Botev (Drugan) 3:0 Divotino 2020 (Divotino) - Verila (Dren) 1:0 12 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: Metalurg 1957 (Pernik) - Vitosha (Dolna Dikanya) 4:1 in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Energetik (Pernik) 3:0 Round 2 18 September 2021, Saturday, 17:30 EEST: in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Divotino 2020 (Divotino) 1:1 Metalurg 1957 (Pernik) - Pirin (Zemen) postponed 19 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: Vitosha (Dolna Dikanya) - Verila (Dren) 5:4 Botev (Drugan) - Sportist (Dragichevo) 1:5 30 October 2021, Saturday, 15:30 EEST: Metalurg 1957 (Pernik) - Pirin (Zemen) 3:0 Round 3 25 September 2021, Saturday, 17:30 EEST: Divotino 2020 (Divotino) - Botev (Drugan) 8:3 Verila (Dren) - Energetik (Pernik) 2:2 26 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: Pirin (Zemen) - Vitosha (Dolna Dikanya) 1:2 in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Metalurg 1957 (Pernik) 2:1 Round 4 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Metalurg 1957 (Pernik) - Divotino 2020 (Divotino) 2:1 3 October 2021, Sunday, 14:00 EEST: Botev (Drugan) - Verila (Dren) 1:3 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Vitosha (Dolna Dikanya) - Energetik (Pernik) 3:1 Pirin (Zemen) - Sportist (Dragichevo) 0:3 Round 5 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Divotino 2020 (Divotino) - Pirin (Zemen) 6:4 in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Botev (Drugan) 2:1 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Vitosha (Dolna Dikanya) 3:2 Verila (Dren) - Metalurg 1957 (Pernik) 0:3 Round 6 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Vitosha (Dolna Dikanya) - Botev (Drugan) 6:1 in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Divotino 2020 (Divotino) postponed 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Metalurg 1957 (Pernik) - Energetik (Pernik) 4:2 Pirin (Zemen) - Verila (Dren) 1:0 31 October 2021, Sunday, 15:00 EET: Sportist (Dragichevo) - Divotino 2020 (Divotino) 2:0 Round 7 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Divotino 2020 (Divotino) - Vitosha (Dolna Dikanya) 0:4 in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Pirin (Zemen) 3:5 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Verila (Dren) - Sportist (Dragichevo) 0:3 Botev (Drugan) - Metalurg 1957 (Pernik) 1:7 Round 2 - postponed match 30 October 2021, Saturday, 15:30 EEST: Metalurg 1957 (Pernik) - Pirin (Zemen) 3:0 Round 6 - postponed match 31 October 2021, Sunday, 15:00 EET: Sportist (Dragichevo) - Divotino 2020 (Divotino) 2:0 Round 8 spring 2022: Vitosha (Dolna Dikanya) - Metalurg 1957 (Pernik) - Botev (Drugan) - Pirin (Zemen) - in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Sportist (Dragichevo) - Verila (Dren) - Divotino 2020 (Divotino) - Round 9 Verila (Dren) - Vitosha (Dolna Dikanya) - Divotino 2020 (Divotino) - Energetik (Pernik) - in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Botev (Drugan) - Pirin (Zemen) - Metalurg 1957 (Pernik) - Round 10 Vitosha (Dolna Dikanya) - Pirin (Zemen) - Metalurg 1957 (Pernik) - Sportist (Dragichevo) - Botev (Drugan) - Divotino 2020 (Divotino) - in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Verila (Dren) - Round 11 in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Vitosha (Dolna Dikanya) - Verila (Dren) - Botev (Drugan) - Divotino 2020 (Divotino) - Metalurg 1957 (Pernik) - in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Pirin (Zemen) - Round 12 Vitosha (Dolna Dikanya) - Sportist (Dragichevo) - Pirin (Zemen) - Divotino 2020 (Divotino) - Metalurg 1957 (Pernik) - Verila (Dren) - Botev (Drugan) - Energetik (Pernik) - Round 13 Botev (Drugan) - Vitosha (Dolna Dikanya) - in Kralev dol: Energetik (Pernik) - Metalurg 1957 (Pernik) - Verila (Dren) - Pirin (Zemen) - Divotino 2020 (Divotino) - Sportist (Dragichevo) - Round 14 Vitosha (Dolna Dikanya) - Divotino 2020 (Divotino) - in Rudartsi: Sportist (Dragichevo) - Verila (Dren) - Pirin (Zemen) - Energetik (Pernik) - Metalurg 1957 (Pernik) - Botev (Drugan) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Sportist (Dragichevo) XXX 2:1 3:2 2:0 -:- 3:0 -:- -:- 2. Metalurg 1957 (Pernik) -:- XXX 4:1 2:1 3:0 4:2 -:- -:- 3. Vitosha (Dolna Dikanya) -:- -:- XXX -:- -:- 3:1 5:4 6:1 4. Divotino 2020 (Divotino) -:- -:- 0:4 XXX 6:4 -:- 1:0 8:3 5. Pirin (Zemen) 0:3 -:- 1:2 -:- XXX -:- 1:0 3:0 6. Energetik (Pernik) -:- -:- -:- 1:1 3:5 XXX -:- 2:1 7. Verila (Dren) 0:3 0:3 -:- -:- -:- 2:2 XXX -:- 8. Botev (Drugan) 1:5 1:7 -:- -:- -:- -:- 1:3 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top

Zapadna podgrupa

| Results grid | Rankings |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) 7 6 1 0 21:7 19 2. Druzhba (Meshtitsa) 7 5 1 1 23:8 16 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Chorni 1920 (Breznik) 7 4 1 2 16:12 13 4. Erma 2010 (Tran) 7 3 1 3 27:12 10 5. Burya (Kosharevo) 6 3 0 3 16:12 9 6. Chernogorets 1946 (Noevtsi) 6 3 0 3 14:10 9 7. Vihar (Elovdol) 7 0 1 6 9:34 1 [0 1 0 2:2 1, 2 away goals] 8. Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) 7 0 1 6 5:36 1 [0 1 0 2:2 1, 0 away goals]
Notes - Partizan 1946 (Yardzhilovtsi), 5th last season; withdraws. - Burya (Kosharevo) plays its home games in Kovachevtsi. Round 1 11 September 2021, Saturday, 17:30 EEST: Erma 2010 (Tran) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) postponed 12 September 2021, Sunday, 14:30 EEST: Vihar (Elovdol) - Druzhba (Meshtitsa) 2:6 12 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) 1:2 Chorni 1920 (Breznik) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) 2:0 30 October 2021, Saturday, 15:30 EEST: Erma 2010 (Tran) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 0:1 Round 2 18 September 2021, Saturday, 17:30 EEST: Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Dimitrovets 1928 (Kovach.) 3:1 Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Vihar (Elovdol) 4:0 19 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: Druzhba (Meshtitsa) - Chorni 1920 (Breznik) 2:0 in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Erma 2010 (Tran) 2:1 Round 3 25 September 2021, Saturday, 17:30 EEST: Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Druzhba (Meshtitsa) 1:8 26 September 2021, Sunday, 14:00 EEST: Chorni 1920 (Breznik) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 2:1 26 September 2021, Sunday, 14:30 EEST: Erma 2010 (Tran) - Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) 2:5 26 September 2021, Sunday, 17:30 EEST: Vihar (Elovdol) - Burya (Kosharevo) 2:4 Round 4 2 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) - Druzhba (Meshtitsa) 2:0 Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Dimitrovets 1928 (Kovach.) 5:0 3 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Chorni 1920 (Breznik) 2:4 Erma 2010 (Tran) - Vihar (Elovdol) 8:2 Round 5 9 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Burya (Kosharevo) 1:6 10 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: Chorni 1920 (Breznik) - Erma 2010 (Tran) 1:5 10 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Vihar (Elovdol) - Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) 0:4 Druzhba (Meshtitsa) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 4:1 Round 6 16 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) postponed 17 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Druzhba (Meshtitsa) 1:2 Vihar (Elovdol) - Chorni 1920 (Breznik) 1:6 17 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Erma 2010 (Tran) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) 10:0 6 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 4:2 Round 7 23 October 2021, Saturday, 16:00 EEST: Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Vihar (Elovdol) 2:2 24 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: Druzhba (Meshtitsa) - Erma 2010 (Tran) 1:1 24 October 2021, Sunday, 16:00 EEST: Chorni 1920 (Breznik) - Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) 1:1 Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Burya (Kosharevo) postponed 28 November 2021, Sunday, 14:30 EET: Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Burya (Kosharevo) postponed Round 1 - postponed match 30 October 2021, Saturday, 15:30 EEST: Erma 2010 (Tran) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 0:1 Round 6 - postponed match 6 November 2021, Saturday, 14:30 EET: Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) 4:2 Round 7 - postponed match 28 November 2021, Sunday, 14:30 EET: Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Burya (Kosharevo) postponed Round 8 spring 2022: Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) - Burya (Kosharevo) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Erma 2010 (Tran) - Druzhba (Meshtitsa) - Vihar (Elovdol) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Chorni 1920 (Breznik) - Round 9 Dimitrovets 1928 (Kovach.) - Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Chorni 1920 (Breznik) - Druzhba (Meshtitsa) - Vihar (Elovdol) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Erma 2010 (Tran) - Burya (Kosharevo) - Round 10 Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) - Erma 2010 (Tran) - in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Vihar (Elovdol) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Chorni 1920 (Breznik) - Druzhba (Meshtitsa) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Round 11 Druzhba (Meshtitsa) - Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) - Dimitrovets 1928 (Kovach.) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Chorni 1920 (Breznik) - Burya (Kosharevo) - Vihar (Elovdol) - Erma 2010 (Tran) - Round 12 Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) - Vihar (Elovdol) - Erma 2010 (Tran) - Chorni 1920 (Breznik) - in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Druzhba (Meshtitsa) - Round 13 Chernogorets 1946 (Noevtsi) - Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Druzhba (Meshtitsa) - Burya (Kosharevo) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Erma 2010 (Tran) - Chorni 1920 (Breznik) - Vihar (Elovdol) - Round 14 Rudnichar (kv.Bela voda,Pk) - Chorni 1920 (Breznik) - Vihar (Elovdol) - Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) - Erma 2010 (Tran) - Druzhba (Meshtitsa) - in Kovachevtsi: Burya (Kosharevo) - Chernogorets 1946 (Noevtsi) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Rudnichar (kv.Bela voda, Pernik) XXX 2:0 -:- -:- -:- 4:2 -:- 3:1 2. Druzhba (Meshtitsa) -:- XXX 2:0 1:1 -:- 4:1 -:- -:- 3. Chorni 1920 (Breznik) 1:1 -:- XXX 1:5 -:- 2:1 -:- 2:0 4. Erma 2010 (Tran) 2:5 -:- -:- XXX -:- 0:1 8:2 10:0 5. Burya (Kosharevo) 1:2 1:2 2:4 2:1 XXX -:- -:- -:- 6. Chernogorets 1946 (Noevtsi) -:- -:- -:- -:- -:- XXX 4:0 5:0 7. Vihar (Elovdol) 0:4 2:6 1:6 -:- 2:4 -:- XXX -:- 8. Dimitrovets 1928 (Kovachevtsi) -:- 1:8 -:- -:- 1:6 -:- 2:2 XXX ------------------------------------------------------------------------------ top