Yunoshi mladsha vazrast (b.2005-06):
« Silistra - Oblastna grupa 2021/22


Iztochna podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Galaktika (Chernik) 8 7 1 0 40:1 22 [0 1 0 1:1 1, 1 away goal] ------------------------------------------------------------------- 2. Dulovo 2006 (Dulovo) 8 7 1 0 47:1 22 [0 1 0 1:1 1, 0 away goals] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Chernolik (Chernolik) 8 5 0 3 28:10 15 [1 0 1 6:4 3] 4. Karadzhata (Bradvari) 8 5 0 3 24:18 15 [1 0 1 7:8 3] 5. Vihar (Lyuben) 8 5 0 3 26:16 15 [1 0 1 5:6 3] 6. Pravda 1944 (Pravda) 8 2 0 6 6:34 6 [1 0 0 3:0 3] 7. Ludogorets 2011 (Paisievo) 8 2 0 6 9:29 6 [0 0 1 0:3 0] 8. Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 8 1 0 7 4:26 3 [1 0 0 3:0 3] 9. Pobeda 2009 (Vokil) 8 1 0 7 3:52 3 [0 0 1 0:3 0]
Notes - Vihar (Boil) initially joins the group, however then withdraws just before the start of the season. - Vihar (Lyuben) plays its home games in Dobrotitsa. Round 1 4 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Karadzhata (Bradvari) 0:6 Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Galaktika (Chernik) 0:7 5 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 6:0 Pobeda 2009 (Vokil) - Vihar (Lyuben) 0:9 Chernolik (Chernolik) bye Round 2 11 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) 0:8 Karadzhata (Bradvari) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 1:0 Vihar (Lyuben) - Pravda 1944 (Pravda) 6:0 12 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Chernolik (Chernolik) 3:0 Pobeda 2009 (Vokil) bye Round 3 18 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Vihar (Lyuben) 1:2 19 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Chernolik (Chernolik) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 5:0 Pobeda 2009 (Vokil) - Dulovo 2006 (Dulovo) 0:11 Galaktika (Chernik) - Karadzhata (Bradvari) 5:0 Pravda 1944 (Pravda) bye Round 4 25 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Karadzhata (Bradvari) 1:2 Dulovo 2006 (Dulovo) - Pravda 1944 (Pravda) 10:0 26 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Vihar (Lyuben) - Galaktika (Chernik) 0:3 Chernolik (Chernolik) - Pobeda 2009 (Vokil) 7:0 Svetkavitsa 2020 (Poroyno) bye Round 5 2 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Chernolik (Chernolik) 0:7 Karadzhata (Bradvari) - Vihar (Lyuben) 3:5 3 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Pobeda 2009 (Vokil) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 1:4 Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Dulovo 2006 (Dulovo) 0:6 Galaktika (Chernik) bye Round 6 9 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Vihar (Lyuben) 0:4 10 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Galaktika (Chernik) 1:1 Chernolik (Chernolik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 3:0 Pobeda 2009 (Vokil) - Pravda 1944 (Pravda) 2:0 Karadzhata (Bradvari) bye Round 7 16 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 3:0 Karadzhata (Bradvari) - Dulovo 2006 (Dulovo) 0:4 17 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pobeda 2009 (Vokil) 3:0 Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) postponed 7 November 2021, Sunday, 13:30 EET: Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) 3:0 Vihar (Lyuben) bye Round 8 23 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Pravda 1944 (Pravda) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 3:0 24 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Dulovo 2006 (Dulovo) - Vihar (Lyuben) 6:0 Chernolik (Chernolik) - Karadzhata (Bradvari) 3:4 Pobeda 2009 (Vokil) - Galaktika (Chernik) 0:10 Ludogorets 2011 (Paisievo) bye Round 9 30 October 2021, Saturday, 13:30 EEST: Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Ludogorets 2011 (Paisievo) 0:4 Karadzhata (Bradvari) - Pobeda 2009 (Vokil) 8:0 Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik) 0:3 31 October 2021, Sunday, 13:30 EET: Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda) 3:0 Dulovo 2006 (Dulovo) bye Round 7 - postponed match 7 November 2021, Sunday, 13:30 EET: Galaktika (Chernik) - Chernolik (Chernolik) 3:0 Round 10 spring 2022: Ludogorets 2011 (Paisievo) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Vihar (Lyuben) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) - Pravda 1944 (Pravda) - Galaktika (Chernik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) bye Round 11 Galaktika (Chernik) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Karadzhata (Bradvari) - Pravda 1944 (Pravda) - Vihar (Lyuben) - Chernolik (Chernolik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) bye Round 12 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Chernolik (Chernolik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) - Vihar (Lyuben) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Karadzhata (Bradvari) - Galaktika (Chernik) - Pravda 1944 (Pravda) bye Round 13 Karadzhata (Bradvari) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) - Vihar (Lyuben) - Pravda 1944 (Pravda) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Pobeda 2009 (Vokil) - Chernolik (Chernolik) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) bye Round 14 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pobeda 2009 (Vokil) - Chernolik (Chernolik) - Pravda 1944 (Pravda) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Vihar (Lyuben) - Karadzhata (Bradvari) - Galaktika (Chernik) bye Round 15 Vihar (Lyuben) - Ludogorets 2011 (Paisievo) - Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) - Pravda 1944 (Pravda) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) bye Round 16 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Pravda 1944 (Pravda) - Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Chernolik (Chernolik) - Galaktika (Chernik) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Karadzhata (Bradvari) - Vihar (Lyuben) bye Round 17 Vihar (Lyuben) - Dulovo 2006 (Dulovo) - Karadzhata (Bradvari) - Chernolik (Chernolik) - Galaktika (Chernik) - Pobeda 2009 (Vokil) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pravda 1944 (Pravda) - Ludogorets 2011 (Paisievo) bye Round 18 Ludogorets 2011 (Paisievo) - Svetkavitsa 2020 (Poroyno) - Pravda 1944 (Pravda) - Galaktika (Chernik) - Pobeda 2009 (Vokil) - Karadzhata (Bradvari) - Chernolik (Chernolik) - Vihar (Lyuben) - Dulovo 2006 (Dulovo) bye
Results grid
----------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. ----------------------------------------------------------------------------------- 1. Galaktika (Chernik) XXX -:- 3:0 5:0 -:- 3:0 -:- -:- -:- 2. Dulovo 2006 (Dulovo) 1:1 XXX 3:0 -:- 6:0 10:0 6:0 -:- -:- 3. Chernolik (Chernolik) -:- -:- XXX 3:4 -:- -:- 5:0 3:0 7:0 4. Karadzhata (Bradvari) -:- 0:4 -:- XXX 3:5 -:- -:- 1:0 8:0 5. Vihar (Lyuben) 0:3 -:- 0:3 -:- XXX 6:0 -:- -:- -:- 6. Pravda 1944 (Pravda) -:- -:- 0:7 0:6 -:- XXX 3:0 3:0 -:- 7. Ludogorets 2011 (Paisievo) 0:8 -:- -:- 1:2 0:4 -:- XXX -:- -:- 8. Svetkavitsa 2020 (Poroyno) 0:7 0:6 -:- -:- 1:2 -:- 0:4 XXX 3:0 9. Pobeda 2009 (Vokil) 0:10 0:11 -:- -:- 0:9 2:0 1:4 -:- XXX ----------------------------------------------------------------------------------- top

Zapadna podgrupa

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 |
        | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Levski 96 (Glavinitsa) 7 7 0 0 22:2 21 ------------------------------------------------------------------- 2. Dobrudzha (Sitovo) 7 4 2 1 16:1 14 [0 1 0 0:0 1, +15 overall GD] - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Sportist (Kaynardzha) 7 4 2 1 13:4 14 [0 1 0 0:0 1, +9 overall GD] 4. Dobrudzha (Iskra) 7 3 1 3 9:5 10 [1 0 0 2:0 3] 5. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) 7 3 1 3 13:16 10 [0 0 1 0:2 0] 6. Aydemir (Aydemir) 7 2 0 5 10:22 6 [1 0 0 3:0 3] 7. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 7 2 0 5 4:17 6 [0 0 1 0:3 0] 8. Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 7 0 0 7 1:21 0
Notes - Levski 96 (Glavinitsa) plays its home games in Nozharevo. Round 1 11 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Levski 96 (Glavinitsa) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) 7:1 12 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Sitovo) 0:3 Sportist (Kaynardzha) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 1:0 Dobrudzha (Iskra) - Aydemir (Aydemir) 3:0 Round 2 18 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir) 7:0 Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Sportist (Kaynardzha) 1:1 19 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Iskra) 0:2 Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Levski 96 (Glavinitsa) 0:5 Round 3 25 September 2021, Saturday, 15:30 EEST: Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Sitovo) 1:0 26 September 2021, Sunday, 15:30 EEST: Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 3:0 Dobrudzha (Iskra) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) 2:0 Aydemir (Aydemir) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 4:0 Round 4 2 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 3:0 Levski 96 (Glavinitsa) - Sportist (Kaynardzha) 1:0 3 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Aydemir (Aydemir) 3:2 Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Dobrudzha (Iskra) 1:0 Round 5 9 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Dobrudzha (Iskra) - Levski 96 (Glavinitsa) 1:2 Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) 1:5 10 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Sitovo) 0:0 Aydemir (Aydemir) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 3:0 Round 6 16 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Levski 96 (Glavinitsa) - Aydemir (Aydemir) 3:0 17 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Dobrudzha (Sitovo) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) 3:0 Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 3:0 awd * * - initially postponed, then awarded. Sportist (Kaynardzha) - Dobrudzha (Iskra) 2:1 Round 7 23 October 2021, Saturday, 14:30 EEST: Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzha (Sitovo) 0:0 Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Levski 96 (Glavinitsa) 0:3 24 October 2021, Sunday, 14:30 EEST: Aydemir (Aydemir) - Sportist (Kaynardzha) 1:6 Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) 3:0 Round 8 spring 2022: Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha) - Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Iskra) - Round 9 Aydemir (Aydemir) - Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzha (Iskra) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Round 10 Dobrudzha (Sitovo) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Sportist (Kaynardzha) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Iskra) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Aydemir (Aydemir) - Round 11 Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzha (Sitovo) - Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Sportist (Kaynardzha) - Levski 96 (Glavinitsa) - Round 12 Dobrudzha (Sitovo) - Sportist (Kaynardzha) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Iskra) - Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) - Aydemir (Aydemir) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Round 13 Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) - Dobrudzha (Sitovo) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Aydemir (Aydemir) - Levski 96 (Glavinitsa) - Dobrudzha (Iskra) - Sportist (Kaynardzha) - Round 14 Dobrudzha (Sitovo) - Dobrudzha (Iskra) - Sportist (Kaynardzha) - Aydemir (Aydemir) - Levski 96 (Glavinitsa) - Rakovski 2005 (Kalipetrovo) - Dobrudzhanets 2005 (Alfat.) - Botev 1936 (Prof.Ishirkovo) -
Results grid
------------------------------------------------------------------------------ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. ------------------------------------------------------------------------------ 1. Levski 96 (Glavinitsa) XXX 1:0 1:0 -:- 7:1 3:0 -:- -:- 2. Dobrudzha (Sitovo) -:- XXX -:- -:- 3:0 7:0 -:- 3:0 3. Sportist (Kaynardzha) -:- 0:0 XXX 2:1 -:- -:- 3:0 1:0 4. Dobrudzha (Iskra) 1:2 0:0 -:- XXX 2:0 3:0 -:- -:- 5. Botev 1936 (Profesor Ishirkovo) -:- -:- 1:1 -:- XXX 3:2 3:0 -:- 6. Aydemir (Aydemir) -:- -:- 1:6 -:- -:- XXX 3:0 4:0 7. Dobrudzhanets 2005 (Alfatar) 0:5 0:3 -:- 1:0 -:- -:- XXX 3:0* 8. Rakovski 2005 (Kalipetrovo) 0:3 -:- -:- 0:2 1:5 -:- -:- XXX ------------------------------------------------------------------------------ top