« Friendlies: Summer-Fall 2021/22


Friendly matches

16 June 2021, Wednesday

in Kufstein, Austria, 18:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Rz) - Heimstetten (Kirchheim, GER, 4)    2:0 (0:0) *  /live on Diema Sport/ Video
* - in 2 halves of 35' each.


19 June 2021, Saturday

in Seekirchen am Wallersee, Austria, 17:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - CFR (Cluj, Romania, 1)        1:1 (1:0)  /live on Diema Sport/ Video

in Sofia, "Slavia" st., 18:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Marek 1915 (Dupnitsa)               3:0 (3:0) Video

in Sofia, "Pancharevo" complex, 18:00 EEST:
CSKA (Sofia) - Liteks (Lovech)                            2:0 (1:0) 


22 June 2021, Tuesday

in Govedartsi, 17:00 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Septemvri (Simitli)            3:1 (2:0) Video


23 June 2021, Wednesday

in Kufstein, Austria, 16:00 CEST:
Ludogorets 1945 (Rz) - Ferencváros (Budapest, Hungary, 1) 1:3 (0:1)  /live on Diema Sport/ Video

in Razlog, 18:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - FK CSKA 1948 (Sofia)                3:2 (1:1) Video

in Sofia, "Tsarsko selo" complex, 18:00 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Strumska slava 1927 (Rad)     4:0 (2:0) Video


25 June 2021, Friday

in Blagoevgrad, "Hristo Botev" st., 10:00 EEST:
Pirin (Blagoevgrad) - Marek 1915 (Dupnitsa)               6:1 (3:1) Video

in Momchilgrad, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa 1921 (Plovdiv)            2:1 (0:1) Video

in Stara Zagora, "Beroe" st. - auxiliary field, 18:30 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Yantra 2019 (Gabrovo)              1:1 (1:0) Video

in Montana, "Ogosta" st., 19:50 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Sportist 2009 (Svoge)            2:0 (1:0) 


26 June 2021, Saturday

in Razlog, 10:30 EEST:
Cherno more (Varna) - FK CSKA 1948 (Sofia)                1:0 (0:0) Video

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 10:30 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                 1:0 (1:0)  /live on Diema Sport/ Video

in Sofia, "Tsarsko selo" complex - field 3, 10:30 EEST:
Tsarsko selo 2015 (Sofia) - Minyor (Pernik)               4:1 (1:0) Video

in Lom, 11:00 EEST:
Levski 2020 (Lom) - Botev (Vratsa)                        0:2 (0:2) 

in Sofia, "Lokomotiv" st., 17:30 EEST:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - FK CSKA 1948 II (Sofia)    abandoned * Video
* - abandoned in 49' at 1:0 due to a storm.

in Fulpmes, Austria, 18:00 CEST:
CSKA (Sofia) - Wacker (Innsbruck, Austria, 2)             1:0 (0:0)  /live on Diema Sport/ Video

in Simitli, 19:00 EEST:
Septemvri (Simitli) - Hebar 1918 (Pazardzhik)             abandoned * 
* - abandoned in 36' at 0:0 due to a storm.

in Sozopol, 19:00 EEST:
Sozopol (Sozopol) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)              3:0 (2:0) 


27 June 2021, Sunday

in Mondsee, Austria, 16:00 EEST:
LASK (Linz, Austria, 1) - Ludogorets 1945 (Razgrad)       0:3 (0:2)  /live on Diema Sport/ Video

in Burdur, Turkey, 17:30 TRT:
Botev (Plovdiv) - Zarya (Lugansk, Ukraine, 1)             1:1 (1:0) Video


28 June 2021, Monday

in Razlog, 18:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Strumska slava 1927 (Radomir)       0:0 


29 June 2021, Tuesday

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 18:30 EEST:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Shkendija (Tetovo, Macedonia, 1)   2:3 (0:1) Video


30 June 2021, Wednesday

in Rila, 11:00 EEST:
FK CSKA 1948 II (Sofia) - Maritsa 1921 (Plovdiv)           - 

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 17:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Cherno more (Varna)               2:3 (1:3) Video

in Rila, 18:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           2:1 (1:0) Video

in Schwaz, Austria, 18:30 CEST:
CSKA (Sofia) - Olympiacos (Piraeus, Greece, 1)            1:2 (0:0)  /live on Diema Sport/ Video


2 July 2021, Friday

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 17:00 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Cherno more (Varna)                3:4 (3:2) Video

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 18:30 EEST:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Academica (Clinceni, Romania, 1)   1:0 (0:0) Video


3 July 2021, Saturday

in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex, 9:30 EEST:
Botev II (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv)                - 

in Simitli, 10:30 EEST:
Septemvri (Simitli) - FK CSKA 1948 (Sofia)                1:2 (0:0) Video

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 11:00 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Strumska slava 1927 (Radomir)     1:1 (1:1) Video

in Nesebar, 13:00 EEST:
Dobrudzha 1919 (Dobrich) - Pirin (Blagoevgrad)             - 

in Smolyan, 18:00 EEST:
Rodopa Smolyan (Smolyan) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)   0:6 (0:4) 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 18:00 EEST:
Levski (Sofia) - Botev (Plovdiv)                          1:1 (1:0)  /live on Diema Sport/ Video


4 July 2021, Sunday

in Razlog, 10:00 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Vratsa)                   - 

in Zell am Ziller, Austria, 16:00 CEST:
Werder (Bremen, Germany, 2) - CSKA (Sofia)                1:0 (0:0)  /live on Diema Sport/ Video


5 July 2021, Monday

in Riltsi, 18:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)            0:0 Video


6 July 2021, Tuesday

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 18:30 EEST:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Inhulets (Petrove, Ukraine, 1)     1:1 (1:1) Video

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 18:30 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Botev (Vratsa)                     2:0 (2:0) Video


7 July 2021, Wednesday

in Panagyurishte, 18:00 EEST:
Oborishte (Panagyurishte) - Gigant (Saedinenie)            - 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - field 2, 18:00 EEST:
Levski (Sofia) - Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia)             4:0 (2:0)  /live on Diema Sport 3/ Video

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 18:30 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - FK CSKA 1948 (Sofia)              1:0 (0:0) 

in Fulpmes, Austria, 18:00 CEST:
CSKA (Sofia) - Qarabağ (Agdam, Azerbaijan, 1)             0:1 (0:0)  /live on Diema Sport 2/ Video


9 July 2021, Friday

in Orizari:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Ludogorets 1945 II (Razgrad)      - 

in Riltsi, 10:30 EEST:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)           2:1 (1:1) Video

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 18:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Bansko (Bansko)                  - 


10 July 2021, Saturday

in Sofia, "Lokomotiv" st., 10:00 EEST:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Nadezhda (Dobroslavtsi)     - 

in Kuklen, 10:00 EEST:
Atletik (Kuklen) - Oborishte (Panagyurishte)               - 

in Etropole, 10:30 EEST:
Chavdar (Etropole) - Minyor (Pernik)                       - Video

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 10:30 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Slavia 1913 (Sofia)               0:1 (0:1) 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st. - field 2, 11:00 EEST:
Levski (Sofia) - Levski 2020 (Lom)                        1:1 (1:1)  /live on Diema Sport/ Video

in kv.Dragalevtsi, Sofia, 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                  0:2 (0:1) Video

in Pazardzhik, "Georgi Benkovski" st., 18:30 EEST:
Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev II (Plovdiv)               - 

in Sofia, "Balgarska armia" st., 19:30 EEST:
CSKA (Sofia) - Botev (Vratsa)                             4:0 (3:0)  /live on Diema Sport/ Video


14 July 2021, Wednesday

in Varna, "Mladost" st., 16:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Sozopol (Sozopol)                    - 

in Razlog, 18:00 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Marek 1915 (Dupnitsa)                - 

in Sofia, "Lokomotiv" st., 18:00 EEST:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Botev (Vratsa)              - 

in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st., 18:00 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1918 (Varna)            - 

in Pravets, 18:00 EEST:
Septemvri (Sofia) - Apollon Smyrnis (Athens, Greece, 1)    - Video

in Varna, "Mladost" st., 18:30 EEST:
Cherno more (Varna) - Dobrudzha 1919 (Dobrich)             - 

in Saedinenie, 19:00 EEST:
Gigant (Saedinenie) - Borislav 2009 (Parvomay)             - 


15 July 2021, Thursday

in Kardzhali, "Arena Arda" st., 19:45 EEST:
Arda 1924 (Kardzhali) - Beroe (Stara Zagora)              2:0 (0:0) 


16 July 2021, Friday

in Varna, "Mladost" st., 18:00 EEST:
Cherno more (Varna) - Neftohimik 1962 (Burgas)             - 

in Plovdiv, "Lokomotiv" st., 19:00 EEST:
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)        1:0 (0:0) Video

19:00 EEST:
Vitosha (Bistritsa, obl.Sofia st.) - Levski (Chepintsi)    - 

in Stara Zagora, "Beroe" st., 19:45 EEST:
Beroe (Stara Zagora) - Sozopol (Sozopol)                  6:0 (2:0) Video


17 July 2021, Saturday

in Orizari, 10:00 EEST:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Oborishte (Panagyurishte)         - 

in Pravets, 11:00 EEST:
Liteks (Lovech) - Minyor (Pernik)                          - 

in Sofia, "Lokomotiv" st., 17:30 EEST:
Lokomotiv Sofia 1929 (Sofia) - Levski 2020 (Lom)           - 

in Varna, "Spartak" st., 18:00 EEST:
Spartak 1918 (Varna) - Dunav ot Ruse (Ruse)                - 

in Sofia, "Vivacom arena Georgi Asparuhov" st., 18:30 EEST:
Levski (Sofia) - Etar VT (Veliko Tarnovo)                 2:0 (2:0)  /live on Diema Sport 2/ Video

in Gorna Oryahovitsa, 18:30 EEST:
Lokomotiv (G.Oryahovitsa) - Yantra (Polski Trambesh)       - 

in Sofia, "Slavia" st., 19:00 EEST:
Slavia 1913 (Sofia) - Montana 1921 (Montana)               - 

in Bansko, "Evima" ("Piri") complex, 19:00 EEST:
FK CSKA 1948 (Sofia) - Makedonija GjP (Skopje,MKD)        2:1 (1:0) Video


20 July 2021, Tuesday

in Pravets, 18:00 EEST:
Levski 2020 (Lom) - Bnei Sakhnin (Sakhnin, Israel, 1)      - Video

in Yambol, 18:30 EEST:
FK Yambol 1915 (Yambol) - Zagorets (Nova Zagora)           - 


21 July 2021, Wednesday

in Razlog, 18:00 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Vihren (Sandanski)                   - 

in Gotse Delchev, Gradski stadion, 18:00 EEST:
Pirin 1912 (Gotse Delchev) - Pirin II (Blagoevgrad)        - 

in Montana, "Ogosta" st., 19:30 EEST:
Montana 1921 (Montana) - Drenovets (Drenovets)             - 


22 July 2021, Thursday

in Veliko Tarnovo, "Ivaylo" st., 18:30 EEST:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Partizan (Cherven bryag)        - 


23 July 2021, Friday

in Ruse, "Dunav" st., 18:30 EEST:
Dunav ot Ruse (Ruse) - Spartak 1918 II (Varna)             - 


24 July 2021, Saturday

in Parvomay, 10:00 EEST:
Borislav 2009 (Parvomay) - Asenovets 2005 (Asenovgrad)     - 

in Razlog, 10:30 EEST:
Pirin 1941 (Razlog) - Kyustendil (Kyustendil)              - 

in Shumen, "Panayot Volov" st., 18:00 EEST:
Volov (Shumen) - Botev (Novi pazar)                        - 


25 July 2021, Sunday

in Tervel, 18:00 EEST:
Septemvri 98 (Tervel) - Ustrem D (Donchevo)                - 


28 July 2021, Wednesday

in Pleven, "Pleven" st., 18:00 EEST:
Spartak (Pleven) - Dunav ot Ruse (Ruse)                    - 


top