Detsa (b.2006):
« Kupa na BFS 2019/20


Qualification

Rules
  - 

ZS representatives

Northeastern Bulgaria:  
Northwestern Bulgaria:  
Southwestern Bulgaria:  
Southeastern Bulgaria:  

Note: If not shown otherwise, in all Qualification matches the team, listed first in each pair, is host.


Final Phase

1/8 finals

Natsional (Sofia) Slavia 1913 (Sofia)
Dunav (Ruse) Chernomorets 1919 (Burgas)
Levski (Sofia) Spartak 1919 (Pleven)
Ludogorets 1945 (Razgrad) CSKA (Sofia)
Cherno more (Varna) Botev (Plovdiv)
Botev (Vratsa) Lokomotiv 1926 (Plovdiv)
Spartak 1947 (Plovdiv) Etar VT (Veliko Tarnovo)
Beroe (Stara Zagora) Septemvri (Sofia)


Round of 16

                           First Legs

28 October 2019, Monday, 10:00 EET:
Ludogorets 1945 (Razgrad) - CSKA (Sofia)                   - 
28 October 2019, Monday, 11:00 EET:
Natsional (Sofia) - Slavia 1913 (Sofia)                    - 
Cherno more (Varna) - Botev (Plovdiv)                      - 
28 October 2019, Monday, 14:00 EET:
Dunav (Ruse) - Chernomorets 1919 (Burgas)                  - 
Levski (Sofia) - Spartak 1919 (Pleven)                     - 
Botev (Vratsa) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)                  - 
Spartak 1947 (Plovdiv) - Etar VT (Veliko Tarnovo)          - 
Beroe (Stara Zagora) - Septemvri (Sofia)                   - 

                           Second Legs

6 November 2019, Wednesday, 10:00 EET:
CSKA (Sofia) - Ludogorets 1945 (Razgrad)                   - 
6 November 2019, Wednesday, 11:00 EET:
Botev (Plovdiv) - Cherno more (Varna)                      - 
6 November 2019, Wednesday, 12:00 EET:
Etar VT (Veliko Tarnovo) - Spartak 1947 (Plovdiv)          - 
6 November 2019, Wednesday, 14:00 EET:
Slavia 1913 (Sofia) - Natsional (Sofia)                    - 
Chernomorets 1919 (Burgas) - Dunav (Ruse)                  - 
Spartak 1919 (Pleven) - Levski (Sofia)                     - 
Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Vratsa)                  - 
Septemvri (Sofia) - Beroe (Stara Zagora)                   - 

top


Quarter-finals

top


Semi-finals

top


Final

top