Detsa (b.2007-08):
« Plovdiv - Zonalna grupa 2021/22

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
        | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |

                           Current matches:

25 September 2021, Saturday, 10:00 EEST / Round 6:
Veld (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv)                    - 
Spartak 1947 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv)                - 
Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik)           - 
25 September 2021, Saturday, 11:00 EEST / Round 6:
FK Arda 999 (Kardzhali) - Real (Plovdiv)                   - 
25 September 2021, Saturday, 12:00 EEST / Round 6:
Maritsa 1921 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv)          - 
Beroe (Stara Zagora) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv)           - 
Lider Plovdiv (Yagodovo) - FK Arda 1924 (Kardzhali)        - 
25 September 2021, Saturday, 13:00 EEST / Round 6:
OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven)        - 
26 September 2021, Sunday, 12:00 EEST / Round 6:
Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Plovdiv)                     - 

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Spartak 1947 (Plovdiv) 5 4 1 0 18:2 13 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Lider Plovdiv (Yagodovo) 5 4 1 0 21:7 13 3. Plovdiv city (Plovdiv) 5 4 1 0 17:3 13 4. Plovdiv 2015 II (Plovdiv) 5 3 2 0 17:5 11 5. Sliven 2000 (Sliven) 5 3 0 2 13:6 9 6. Veld (Plovdiv) 5 3 0 2 11:11 9 7. Botev (Plovdiv) 5 2 2 1 21:3 8 8. Sinite kamani 2013 (Sliven) 4 2 2 0 16:3 8 9. Maritsa 1921 (Plovdiv) 5 2 1 2 8:6 7 10. Plovdiv 2015 (Plovdiv) 5 2 1 2 4:5 7 11. Real (Plovdiv) 5 1 1 3 2:19 4 [1 0 0 2:1 3] 12. Beroe (Stara Zagora) 3 1 1 1 7:4 4 [0 1 0 2:2 1, +3 overall GD] 13. Hebar 1918 (Pazardzhik) 5 1 1 3 8:17 4 [0 1 0 2:2 1, -9 overall GD] 14. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 5 1 1 3 6:15 4 [0 0 1 1:2 0] 15. FK Arda 1924 (Kardzhali) 4 1 0 3 7:12 3 [1 0 0 3:2 3] 16. FK Arda 999 (Kardzhali) 5 1 0 4 11:26 3 [0 0 1 2:3 0] 17. OFK Haskovo (Haskovo) 5 0 1 4 3:19 1 18. Akademik (Plovdiv) 5 0 0 5 3:30 0
Notes - Akademik (Plovdiv) plays its home games at the SU "Sveti Sedmochislenitsi" field in ZhK Trakia A2, Plovdiv. - Beroe (Stara Zagora) plays its home games at the "Beroe" st. - artificial field in Stara Zagora. - Botev (Plovdiv) plays its home games at the "Botev 1912" complex in kv.Komatevo, Plovdiv. - Veld (Plovdiv) plays its home games at the "Plovdiv" st. in Plovdiv. - Lider Plovdiv (Yagodovo) plays its home games in Yagodovo. - Maritsa 1921 (Plovdiv) plays its home games at the "Maritsa" st. in Plovdiv. - OFK Haskovo (Haskovo) plays its home games at the "Haskovo" st. in Haskovo. - Plovdiv 2015 (Plovdiv) and Plovdiv 2015 II (Plovdiv) play its home games at the SU "Sveti Sedmochislenitsi" field in ZhK Trakia A2, Plovdiv. - Plovdiv city (Plovdiv) plays its home games in Voysil. - Real (Plovdiv) plays its home games at the "Rabotnicheski tsentar" complex in Plovdiv. - Sinite kamani 2013 (Sliven) plays its home games in Samuilovo. - Sliven 2000 (Sliven) plays its home games at the "Hadzhi Dimitar" st. in Sliven. - Spartak 1947 (Plovdiv) plays its home games at the "Rabotnicheski tsentar" complex in Plovdiv. - FK Arda 1924 (Kardzhali) plays its home games in Chernoochene. - FK Arda 999 (Kardzhali) plays its home games in Momchilgrad. - The other teams play their home games at the home stadium of their club. Round 1 27 August 2021, Friday, 10:00 EEST: in kv.Komatevo, Plovdiv, "Botev 1912" complex: Akademik (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) 0:11 27 August 2021, Friday, 17:00 EEST: Sinite kamani 2013 (Sliven) - FK Arda 999 (Kardzhali) 9:0 27 August 2021, Friday, 18:00 EEST: in Plovdiv, "Rabotnicheski tsentar" complex: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Real (Plovdiv) 4:0 28 August 2021, Saturday, 10:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Spartak 1947 (Plovdiv) 0:6 28 August 2021, Saturday, 11:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa 1921 (Plovdiv) 1:2 28 August 2021, Saturday, 12:00 EEST: Lider Plovdiv (Yagodovo) - Sliven 2000 (Sliven) 3:1 in Plovdiv, "Plovdiv" st.: Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) 2:0 29 August 2021, Sunday, 10:00 EEST: Plovdiv city (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 7:1 29 August 2021, Sunday, 11:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Beroe (Stara Zagora) 2:2 Round 2 31 August 2021, Tuesday, 12:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - Real (Plovdiv) 6:0 1 September 2021, Wednesday, 09:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) 2:2 Botev (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) 1:1 1 September 2021, Wednesday, 10:00 EEST: Veld (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 5:1 Lider Plovdiv (Yagodovo) - OFK Haskovo (Haskovo) 7:2 1 September 2021, Wednesday, 11:00 EEST: FK Arda 999 (Kardzhali) - FK Arda 1924 (Kardzhali) 2:3 1 September 2021, Wednesday, 12:00 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Sinite kamani 2013 (Sliven) postponed 1 September 2021, Wednesday, 14:30 EEST: in Plovdiv, "Plovdiv" st.: Maritsa 1921 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) 5:0 1 September 2021, Wednesday, 18:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) postponed 8 September 2021, Wednesday, 17:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) 2:0 Round 3 3 September 2021, Friday, 12:00 EEST: Lider Plovdiv (Yagodovo) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) 3:0 * * - by original draw to be hosted by Plovdiv 2015, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. 3 September 2021, Friday, 13:00 EEST: in kv.Rechitsa, Sliven: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Veld (Plovdiv) 5:1 3 September 2021, Friday, 17:00 EEST: Real (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 2:1 3 September 2021, Friday, 18:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) 0:0 * * - by original draw to be hosted by Plovdiv 2015 II, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. 4 September 2021, Saturday, 11:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Beroe (Stara Zagora) postponed 4 September 2021, Saturday, 17:00 EEST: FK Arda 999 (Kardzhali) - Akademik (Plovdiv) 6:1 * * - by original draw to be hosted by Akademik, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. 5 September 2021, Sunday, 10:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Spartak 1947 (Plovdiv) 0:4 Plovdiv city (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) 4:1 5 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) 3:1 * * - by original draw to be hosted by OFK Haskovo, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. Round 2 - postponed match 8 September 2021, Wednesday, 17:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) 2:0 Round 4 10 September 2021, Friday, 12:30 EEST: in Harmanli: OFK Haskovo (Haskovo) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) 0:0 10 September 2021, Friday, 14:00 EEST: Maritsa 1921 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) 0:1 10 September 2021, Friday, 15:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) 0:0 10 September 2021, Friday, 17:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) 3:0 11 September 2021, Saturday, 10:00 EEST: Botev (Plovdiv) - Real (Plovdiv) 8:0 Beroe (Stara Zagora) - Akademik (Plovdiv) 5:0 Lider Plovdiv (Yagodovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik) 6:2 11 September 2021, Saturday, 11:00 EEST: FK Arda 999 (Kardzhali) - Plovdiv city (Plovdiv) 0:3 12 September 2021, Sunday, 11:00 EEST: Veld (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) 2:1 Round 5 17 September 2021, Friday, 11:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - OFK Haskovo (Haskovo) 3:0 17 September 2021, Friday, 17:00 EEST: Real (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) 0:0 18 September 2021, Saturday, 09:00 EEST: Akademik (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) 2:3 18 September 2021, Saturday, 11:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Spartak 1947 (Plovdiv) 2:6 Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) 10:3 18 September 2021, Saturday, 12:00 EEST: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) 2:1 18 September 2021, Saturday, 13:00 EEST: Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) 2:0 19 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Lider Plovdiv (Yagodovo) 2:2 19 September 2021, Sunday, 13:00 EEST: Plovdiv city (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) 2:0 Round 6 25 September 2021, Saturday, 10:00 EEST: Veld (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - 25 September 2021, Saturday, 11:00 EEST: FK Arda 999 (Kardzhali) - Real (Plovdiv) - 25 September 2021, Saturday, 12:00 EEST: Maritsa 1921 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - 25 September 2021, Saturday, 13:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - 26 September 2021, Sunday, 12:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Plovdiv) - Round 7 1 October 2021, Friday, 16:00 EEST: Real (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - 2 October 2021, Saturday, 10:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - OFK Haskovo (Haskovo) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - 2 October 2021, Saturday, 12:00 EEST: Akademik (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Botev (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - 3 October 2021, Sunday, 10:00 EEST: Plovdiv city (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 3 October 2021, Sunday, 12:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Sliven 2000 (Sliven) - 3 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Round 8 6 October 2021, Wednesday, 13:00 EEST: Plovdiv 2015 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - 6 October 2021, Wednesday, 14:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - 6 October 2021, Wednesday, 15:00 EEST: FK Arda 999 (Kardzhali) - Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - 6 October 2021, Wednesday, 16:00 EEST: Veld (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Plovdiv city (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Akademik (Plovdiv) - Round 9 8 October 2021, Friday, 16:00 EEST: Real (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 9 October 2021, Saturday, 10:00 EEST: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - 9 October 2021, Saturday, 11:00 EEST: Maritsa 1921 (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - 9 October 2021, Saturday, 12:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Akademik (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - 10 October 2021, Sunday, 10:00 EEST: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Sliven 2000 (Sliven) - 10 October 2021, Sunday, 11:00 EEST: Plovdiv city (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Round 10 16 October 2021, Saturday, 10:00 EEST: Veld (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Real (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - 16 October 2021, Saturday, 12:00 EEST: Beroe (Stara Zagora) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - 16 October 2021, Saturday, 13:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - 17 October 2021, Sunday, 10:00 EEST: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Akademik (Plovdiv) - 17 October 2021, Sunday, 12:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - FK Arda 999 (Kardzhali) - 17 October 2021, Sunday, 13:00 EEST: Sinite kamani 2013 (Sliven) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Round 11 22 October 2021, Friday, 15:00 EEST: Real (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - 23 October 2021, Saturday, 10:00 EEST: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - 23 October 2021, Saturday, 12:00 EEST: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Sliven 2000 (Sliven) - Akademik (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Botev (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Beroe (Stara Zagora) - 24 October 2021, Sunday, 10:30 EEST: Plovdiv city (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Round 12 30 October 2021, Saturday, 10:00 EEST: Spartak 1947 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Botev (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - 30 October 2021, Saturday, 11:00 EEST: Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora) - Veld (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Akademik (Plovdiv) - 30 October 2021, Saturday, 12:00 EEST: OFK Haskovo (Haskovo) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - 31 October 2021, Sunday, 10:30 EET: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - 31 October 2021, Sunday, 13:00 EET: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Plovdiv city (Plovdiv) - Round 13 5 November 2021, Friday, 14:00 EET: Real (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - 6 November 2021, Saturday, 10:00 EET: Maritsa 1921 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - 6 November 2021, Saturday, 11:00 EET: FK Arda 999 (Kardzhali) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 6 November 2021, Saturday, 12:00 EET: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - 6 November 2021, Saturday, 13:00 EET: Beroe (Stara Zagora) - Veld (Plovdiv) - 7 November 2021, Sunday, 11:00 EET: Plovdiv city (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - 7 November 2021, Sunday, 12:00 EET: Akademik (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Round 14 13 November 2021, Saturday, 10:00 EET: Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - 13 November 2021, Saturday, 11:00 EET: FK Arda 1924 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - 13 November 2021, Saturday, 12:00 EET: Spartak 1947 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - FK Arda 999 (Kardzhali) - OFK Haskovo (Haskovo) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - 14 November 2021, Sunday, 10:30 EET: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - 14 November 2021, Sunday, 12:00 EET: Sliven 2000 (Sliven) - Veld (Plovdiv) - 14 November 2021, Sunday, 13:00 EET: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Real (Plovdiv) - Round 15 19 November 2021, Friday, 14:00 EET: Real (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - 20 November 2021, Saturday, 10:00 EET: Botev (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Veld (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 20 November 2021, Saturday, 10:30 EET: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - OFK Haskovo (Haskovo) - 20 November 2021, Saturday, 12:00 EET: Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - 21 November 2021, Sunday, 12:00 EET: Plovdiv city (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Round 16 26 November 2021, Friday, 14:00 EET: Akademik (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - 27 November 2021, Saturday, 10:00 EET: Lider Plovdiv (Yagodovo) - Veld (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - 27 November 2021, Saturday, 10:30 EET: Hebar 1918 (Pazardzhik) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - 27 November 2021, Saturday, 11:00 EET: Plovdiv 2015 (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - 27 November 2021, Saturday, 12:00 EET: OFK Haskovo (Haskovo) - Beroe (Stara Zagora) - 28 November 2021, Sunday, 12:00 EET: Sliven 2000 (Sliven) - Spartak 1947 (Plovdiv) - 28 November 2021, Sunday, 13:00 EET: Sinite kamani 2013 (Sliven) - Botev (Plovdiv) - Round 17 3 December 2021, Friday, 14:00 EET: Real (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - 4 December 2021, Saturday, 10:00 EET: Spartak 1947 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - 4 December 2021, Saturday, 11:00 EET: Veld (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - 4 December 2021, Saturday, 12:00 EET: Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - 4 December 2021, Saturday, 13:00 EET: Botev (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Round 18 spring 2022: Sliven 2000 (Sliven) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Spartak 1947 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Veld (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Botev (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Round 19 Real (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Veld (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Round 20 OFK Haskovo (Haskovo) - Sliven 2000 (Sliven) - * * - by original draw to be hosted by Sliven 2000, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - * * - by original draw to be hosted by Lider Plovdiv, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. Spartak 1947 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Veld (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Akademik (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - * * - by original draw to be hosted by FK Arda 999, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. Maritsa 1921 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - * * - by original draw to be hosted by Botev, on mutual agreement the two teams have switched their hosting order for the season. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Round 21 Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Real (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Akademik (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Veld (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Round 22 Sliven 2000 (Sliven) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Spartak 1947 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Veld (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Plovdiv city (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Round 23 Botev (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Plovdiv city (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Round 24 Sliven 2000 (Sliven) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - OFK Haskovo (Haskovo) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Akademik (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Real (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Round 25 Maritsa 1921 (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Botev (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Real (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Akademik (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Round 26 Sliven 2000 (Sliven) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Plovdiv city (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Round 27 FK Arda 999 (Kardzhali) - Sliven 2000 (Sliven) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Botev (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Plovdiv city (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Round 28 Sliven 2000 (Sliven) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Akademik (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv city (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Real (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Round 29 Beroe (Stara Zagora) - Sliven 2000 (Sliven) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Veld (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Botev (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Real (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Plovdiv city (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Akademik (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Round 30 Sliven 2000 (Sliven) - Akademik (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Plovdiv city (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Real (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Botev (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Spartak 1947 (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Veld (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - Round 31 Veld (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1947 (Plovdiv) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - Botev (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Real (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Plovdiv city (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Round 32 Sliven 2000 (Sliven) - Plovdiv city (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Real (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Plovdiv) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - OFK Haskovo (Haskovo) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Beroe (Stara Zagora) - Spartak 1947 (Plovdiv) - Veld (Plovdiv) - Round 33 Spartak 1947 (Plovdiv) - Sliven 2000 (Sliven) - Veld (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Beroe (Stara Zagora) - OFK Haskovo (Haskovo) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - Botev (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Real (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Round 34 Sliven 2000 (Sliven) - Plovdiv 2015 II (Plovdiv) - Plovdiv city (Plovdiv) - Real (Plovdiv) - Akademik (Plovdiv) - Lokomotiv 1926 (Plovdiv) - FK Arda 1924 (Kardzhali) - Botev (Plovdiv) - Sinite kamani 2013 (Sliven) - Maritsa 1921 (Plovdiv) - Hebar 1918 (Pazardzhik) - FK Arda 999 (Kardzhali) - Plovdiv 2015 (Plovdiv) - Beroe (Stara Zagora) - OFK Haskovo (Haskovo) - Veld (Plovdiv) - Lider Plovdiv (Yagodovo) - Spartak 1947 (Plovdiv) -
Results grid
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Spartak 1947 (Plovdiv) XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:0 -:- 2:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2. Lider Plovdiv (Yagodovo) -:- XXX -:- -:- 3:1 -:- -:- -:- -:- 3:0 -:- -:- 6:2 -:- -:- -:- 7:2 -:- 3. Plovdiv city (Plovdiv) -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 4:1 -:- -:- 2:0 -:- 7:1 -:- -:- -:- -:- 4. Plovdiv 2015 II (Plovdiv) -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- 4:0 -:- -:- -:- -:- 10:3 -:- -:- 5. Sliven 2000 (Sliven) -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 6:0 -:- -:- 3:0 -:- -:- 3:1 -:- 6. Veld (Plovdiv) -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- 5:1 -:- 2:1 -:- -:- -:- 7. Botev (Plovdiv) -:- -:- 1:1 0:0 -:- -:- XXX -:- -:- -:- 8:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 8. Sinite kamani 2013 (Sliven) -:- 2:2 -:- -:- -:- 5:1 -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 9:0 -:- -:- 9. Maritsa 1921 (Plovdiv) -:- -:- -:- 0:1 -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 5:0 10. Plovdiv 2015 (Plovdiv) -:- -:- -:- -:- 2:0 2:0 -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 11. Real (Plovdiv) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:0 -:- XXX -:- -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- 12. Beroe (Stara Zagora) -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- -:- 5:0 13. Hebar 1918 (Pazardzhik) 0:4 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:2 XXX -:- -:- -:- 3:0 -:- 14. Lokomotiv 1926 (Plovdiv) -:- -:- -:- 2:2 -:- -:- 2:1 -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- -:- 15. FK Arda 1924 (Kardzhali) 2:6 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 1:2 -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- -:- -:- 16. FK Arda 999 (Kardzhali) -:- -:- 0:3 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 2:3 XXX -:- 6:1 17. OFK Haskovo (Haskovo) 0:6 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- 0:0 -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -:- 18. Akademik (Plovdiv) -:- -:- -:- -:- -:- 2:3 0:11 -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- XXX -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- top