Detsa (b.2006-07):
« Pleven - Mezhduoblastna grupa 2020/21


Group A

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |

                           Final Standings:              

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Spartak (Pleven) 10 9 0 1 52:8 27 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Gigant 1947 (Belene) 10 8 0 2 43:11 24 3. Partizan (Cherven bryag) 10 4 0 6 18:28 12 4. Botev (Lukovit) 10 3 0 7 22:38 9 [2 0 2 14:6 6] 5. Vihar (Slavyanovo) 10 3 0 7 10:26 9 [2 0 2 6:8 6] 6. Yuventus 95 (Malchika) 10 3 0 7 13:47 9 [2 0 2 6:12 6]
Round 1 3 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Vihar (Slavyanovo) - Partizan (Cherven bryag) 1:2 4 October 2020, Sunday, 10:00 EEST: Spartak (Pleven) - Botev (Lukovit) 7:0 Gigant 1947 (Belene) - Yuventus 95 (Malchika) 7:0 Round 2 10 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Botev (Lukovit) - Partizan (Cherven bryag) 2:0 11 October 2020, Sunday, 10:00 EEST: Yuventus 95 (Malchika) - Vihar (Slavyanovo) 0:3 Spartak (Pleven) - Gigant 1947 (Belene) 4:0 Round 3 17 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Gigant 1947 (Belene) - Botev (Lukovit) postponed Vihar (Slavyanovo) - Spartak (Pleven) 0:4 Partizan (Cherven bryag) - Yuventus 95 (Malchika) 3:0 3 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Gigant 1947 (Belene) - Botev (Lukovit) 4:1 Round 4 24 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Botev (Lukovit) - Yuventus 95 (Malchika) 7:0 25 October 2020, Sunday, 10:00 EET: Spartak (Pleven) - Partizan (Cherven bryag) 2:1 Gigant 1947 (Belene) - Vihar (Slavyanovo) 5:0 Round 5 31 October 2020, Saturday, 10:00 EET: Vihar (Slavyanovo) - Botev (Lukovit) 2:0 Partizan (Cherven bryag) - Gigant 1947 (Belene) 3:0 Yuventus 95 (Malchika) - Spartak (Pleven) 4:13 Round 3 - postponed match 3 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Gigant 1947 (Belene) - Botev (Lukovit) 4:1 Round 6 10 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Partizan (Cherven bryag) - Vihar (Slavyanovo) 0:2 11 April 2021, Sunday, 10:30 EEST: Botev (Lukovit) - Spartak (Pleven) 0:11 Yuventus 95 (Malchika) - Gigant 1947 (Belene) 1:8 Round 7 17 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Partizan (Cherven bryag) - Botev (Lukovit) 6:4 Vihar (Slavyanovo) - Yuventus 95 (Malchika) 0:3 18 April 2021, Sunday, 10:30 EEST: Gigant 1947 (Belene) - Spartak (Pleven) 1:0 Round 8 25 April 2021, Sunday, 10:30 EEST: Botev (Lukovit) - Gigant 1947 (Belene) 1:4 Spartak (Pleven) - Vihar (Slavyanovo) 3:0 Yuventus 95 (Malchika) - Partizan (Cherven bryag) 2:1 Round 9 8 May 2021, Saturday, 10:30 EEST: Yuventus 95 (Malchika) - Botev (Lukovit) 3:2 9 May 2021, Sunday, 10:30 EEST: Partizan (Cherven bryag) - Spartak (Pleven) 2:5 Vihar (Slavyanovo) - Gigant 1947 (Belene) 1:4 Round 10 15 May 2021, Saturday, 10:30 EEST: Botev (Lukovit) - Vihar (Slavyanovo) 5:1 16 May 2021, Sunday, 10:30 EEST: Gigant 1947 (Belene) - Partizan (Cherven bryag) 10:0 Spartak (Pleven) - Yuventus 95 (Malchika) 3:0
Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Spartak (Pleven) XXX 4:0 2:1 7:0 3:0 3:0 2. Gigant 1947 (Belene) 1:0 XXX 10:0 4:1 5:0 7:0 3. Partizan (Cherven bryag) 2:5 3:0 XXX 6:4 0:2 3:0 4. Botev (Lukovit) 0:11 1:4 2:0 XXX 5:1 7:0 5. Vihar (Slavyanovo) 0:4 1:4 1:2 2:0 XXX 0:3 6. Yuventus 95 (Malchika) 4:13 1:8 2:1 3:2 0:3 XXX -------------------------------------------------------------------- top

Group B

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |

                           Standings:                    

                                        M    W   D   L    GD      P

1. Spartak (Koynare) 8 7 0 1 30:10 21 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Peshtera (Galata) 8 6 1 1 34:5 19 3. Ventsi (Iskar) 8 4 1 3 15:11 13 4. Mizia 2005 (Knezha) 8 2 0 6 17:31 6 5. Iskar (Chomakovtsi) 8 0 0 8 2:41 0 [*] Removed -. Spartak (Ugarchin) 1 0 0 1 0:8 - [*] Removed
Notes - After round 1 Spartak (Ugarchin) withdraws. Its results are annulled. - At the winter break Iskar (Chomakovtsi) withdraws. Its results still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins. Round 1 3 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Spartak (Koynare) - Peshtera (Galata) 2:1 Ventsi (Iskar) - Iskar (Chomakovtsi) 3:0 Mizia 2005 (Knezha) - Spartak (Ugarchin) 8:0 /annulled/ Round 2 10 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Peshtera (Galata) - Spartak (Ugarchin) annulled Iskar (Chomakovtsi) - Mizia 2005 (Knezha) 1:9 Spartak (Koynare) - Ventsi (Iskar) 3:2 Round 3 17 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Ventsi (Iskar) - Peshtera (Galata) 1:1 Mizia 2005 (Knezha) - Spartak (Koynare) 1:8 Spartak (Ugarchin) - Iskar (Chomakovtsi) annulled Round 4 24 October 2020, Saturday, 10:00 EEST: Peshtera (Galata) - Iskar (Chomakovtsi) 10:0 Spartak (Koynare) - Spartak (Ugarchin) annulled Ventsi (Iskar) - Mizia 2005 (Knezha) 2:0 Round 5 31 October 2020, Saturday, 10:00 EET: Mizia 2005 (Knezha) - Peshtera (Galata) 2:4 Spartak (Ugarchin) - Ventsi (Iskar) annulled Iskar (Chomakovtsi) - Spartak (Koynare) 1:7 Round 6 10 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Peshtera (Galata) - Spartak (Koynare) 3:0 Iskar (Chomakovtsi) - Ventsi (Iskar) 0:3 awd Mizia 2005 (Knezha) bye Round 7 17 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Mizia 2005 (Knezha) - Iskar (Chomakovtsi) 3:0 awd Ventsi (Iskar) - Spartak (Koynare) 1:2 Peshtera (Galata) bye Round 8 24 April 2021, Saturday, 10:30 EEST: Peshtera (Galata) - Ventsi (Iskar) 4:0 Spartak (Koynare) - Mizia 2005 (Knezha) 5:1 Iskar (Chomakovtsi) bye Round 9 8 May 2021, Saturday, 10:30 EEST: Iskar (Chomakovtsi) - Peshtera (Galata) 0:3 awd Mizia 2005 (Knezha) - Ventsi (Iskar) 1:3 Spartak (Koynare) bye Round 10 15 May 2021, Saturday, 10:30 EEST: Peshtera (Galata) - Mizia 2005 (Knezha) 8:0 Spartak (Koynare) - Iskar (Chomakovtsi) 3:0 awd Ventsi (Iskar) bye
Results grid
-------------------------------------------------------------------- 1. 2. 3. 4. 5. 6. -------------------------------------------------------------------- 1. Spartak (Koynare) XXX 2:1 3:2 5:1 3:0* --- 2. Peshtera (Galata) 3:0 XXX 4:0 8:0 10:0 --- 3. Ventsi (Iskar) 1:2 1:1 XXX 2:0 3:0 --- 4. Mizia 2005 (Knezha) 1:8 2:4 1:3 XXX 3:0*(8:0) 5. Iskar (Chomakovtsi) 1:7 0:3* 0:3* 1:9 XXX --- 6. Spartak (Ugarchin) --- --- --- --- --- XXX -------------------------------------------------------------------- top